Saç Uzatma Yöntemleri SAÇLARIMIZI POPOMUZA KADAR UZATIYORUZ (FOTOĞRAFLI)

nilsblog

vücut başarır, yeter ki aklını ikna et.
Kayıtlı Üye
17 Eylül 2018
65
76
28
Merhaba arkadaşlar.
Biliyorum ki uzun saç çoğu kadının hayali ama gerek saç şekillendirici ürünler, gerek ısı, gerek saçla ilgili genetik problemler saçlarımızı sağlıklı bir şekilde uzatmamıza engel olabiliyor. Yaklaşık 3-4 sene önce popoma kadar uzun olan saçlarımı bir anlık gafletle ensemde kestirdim. 3 aylık bir sürede de tekrar belime kadar uzattım. nasıl uzattığımı o zamanlar fotoğraflı bir şekilde sizlerle eski hesabımdan paylaşmıştım, burdan bakabillirsiniz ( https://www.kadinlarkulubu.com/forum/threads/2-haftada-2-cm-uzayan-saclar.746964/ )
1 hafta önce yine popomda olan saçları çok kırılıp inceldiği için belime kadar düz bir şekilde kestirdim, kestirmeden önce ve sonraki halini sizlerle paylaşacağım. Saçlarımı tekrar uzatmaya karar verdim ve siz de saçlarınızı hızlı ve sağlıklı bir şekilde uzatmak istiyorsanız benim uygulamaya (yeniden) başlayacağım kürleri uygulayabilirsiniz. ( yazım biraz uzun olabilir şimdiden kusura bakmayın)
Gelelim neler yapacağıma:
1) Saç uzatmada kim ne söylerse söylesin en etkili yöntem sarımsak kürüdür. Eski yazımı okursanız ne kadar hızlı uzattığımı göreceksiniz. bu sefer sarımsağı direkt değil zeytinyağı ile uygulayacağım. Öncelikle ezdiğim 4 diş sarımsağı bir kavanoza koyup içine yarım çay bardağı zeytin yağı koyuyorum ve 3 gün kapalı bir şekilde bekletiyorum. 3 gün sonra süzüp tüm saçıma uyguluyorum. daha sonra saçımı sarıp tüm gece bekletiyorum. Tüm gece bekletemem diyorsanız 1 saat saçınızda kalması yeterli olacaktır. uygulamayı yaptıktan sonra yine 3 gün sonra kullanmak için aynı şekilde sarımsak ve zeytinyağını hazırlayıp dolaba kaldırıyorum. (not: koku kalmaması için duşta son durulanma suyuna sirke ekleyeblirsiniz)
2) Herkesin de bildiği soğan kürü. 1 soğanı 4e bölüp suda kaynatıyorum soğuyunca süzüp tüm saçıma uyguluyorum. 1 saat bekletip yıkayabilirsiniz. Bu uygulamayı haftada ya da 2 haftada bir yapıyorum.
3) Isı kullanımını en aza düşürmek. Saçlarımı düzleştireceksem mutlaka öncesinde ısı koruyucu uyguluyorum.
4) gün içinde aklıma geldikçe saç uçlarıma saç serumu sürüyorum. unutmayın saçların nemli kalması çok önemli.
Unuttum şeyler varsa yorum olarak ekleyeceğim. Benimle beraber saç uzatmaya karar verirseniz mutlaka fotoğrafları benimle paylaşın. Şimdiden hepimize kolay gelsin :)
not: kestirmeden önceki 2 fotoğrafımın görüntü kalitesi çok düşük kusura bakmayın videodan ss aldım.
diğer fotoğrafım günceldir 2 haftada bir yeni fotoğraf paylaşacağım

Eklentiler

• IMG_4180-min.PNG
    IMG_4180-min.PNG
    305,7 KB · Görüntüleme: 1.661
Son düzenleme:
Bunlar da ekstra koruma ve şekillendirme için kullandığım ürünler. Urban ısı koruyucu. Siz de mutlaka eğer saç şekillendirici kullanıyorsanız öncesinde ısı koruyucu kullanın derim

Eklentiler

• 9898286C-1216-4709-A035-67445C8BD3FC.jpeg
    9898286C-1216-4709-A035-67445C8BD3FC.jpeg
    48,3 KB · Görüntüleme: 1.424
Bu da saç uzatmaya ilk karar verdiğim zaman çektiğim fotoğraflar. 2 fotoğraf arasında 14 gün var 2 haftada 2 cm uzama sağladım

Eklentiler

• 14FB0F72-BF1F-4861-A492-FD2EDA79B875.jpeg
    14FB0F72-BF1F-4861-A492-FD2EDA79B875.jpeg
    48,6 KB · Görüntüleme: 2.088
3 ayda nasıl bir saç enseden bele kadar uzayabilir ki? Yaklaşık 30 cm yapar ki az söyledim madem saçın bi ayda 10 cm uzuyor neden uzatmaya çalışıyosun :KK70: son koyduğun karşılaştırmalı fotoğrafta da en az 5 cm fark var iki haftada 5 cm uzuyosa yine ayda 10 cm uzuyo anlamına gelir bi ay sonra merakla bekliyorum kendi halinde 10 cm uzuyosa bakımşa bi ayda 20 cm uzatırsın herhalde:KK70:

3 ayda nasıl bir saç enseden bele kadar uzayabilir ki? Yaklaşık 30 cm yapar ki az söyledim madem saçın bi ayda 10 cm uzuyor neden uzatmaya çalışıyosun :KK70: son koyduğun karşılaştırmalı fotoğrafta da en az 5 cm fark var iki haftada 5 cm uzuyosa yine ayda 10 cm uzuyo anlamına gelir bi ay sonra merakla bekliyorum kendi halinde 10 cm uzuyosa bakımşa bi ayda 20 cm uzatırsın herhalde:KK70:
saçım normalde hızlı uzuyor özellikle ilk kestiğimde. biraz uzayınca yavaşlaması duruyor. yanlış anlamışsın sanırım saçımı e belime kadar hiçbir şey yapmadan değil daha önce söylediğim gibi uyguladığım yöntemlerle uzattım. tekrar o yöntemleri uygulamaya başlayacağımı yazdım bu konuda da.
Yalan söylüyormuşum gibi yazmışsın da neyim ben sarımsak tarlası sahibi falan mı satış mı artırmaya çalışıyorum? :) marka tanıtmadım bir şey yapmadım, kimi neden kandırayım? ben faydasını çok net bir şekilde gördüm isteyen insanlar da faydalansın diye yazdım.
Ayrıca yazımı tekrar okumanı öneririm ensemde kestirdiğimde değil karşılaştırmalı fotoğrafın ilk halinde başladım sarımsak kürünü uygulamaya yani kısacası sakin ol şampiyon :)

Konuyu pazartesi açtım kürü uygulamaya 4 gün önce başlamışım yani. Biraz önce senin için bu fotoğrafı çektim normalde pazartesi güncelleyecektim. Başladığımda sen de göreceksin saçlarım 17. çizgide. Bu fotoğrafta da 19a değiyor. Ayrıca saçlarım ıslak bile değil sen hesap et artık ölçümden iyi anlıyorsun :) birkaç ay sonra tekrar beklerim

Eklentiler

• 92F7A99F-0719-42B7-9DEB-36A87A745696.jpeg
    92F7A99F-0719-42B7-9DEB-36A87A745696.jpeg
    37,4 KB · Görüntüleme: 1.856
Gercekten bu denli uzamasi enteresan.bnde saclarimi omuz hizasinda kestirdim ve saglikli bi sekilde uzatmak istiyorum artik.uzadikca uclari incelen bi sac yapim var.bu sarimsak kuru bunada iyi gelir mi acaba canim ?
Konuyu takipteyim :KK66: ve sogan ve sarimsak kurlerini donusumlu mu yapiyorsun yoksa bi tanesini surekli mi ?

Gercekten bu denli uzamasi enteresan.bnde saclarimi omuz hizasinda kestirdim ve saglikli bi sekilde uzatmak istiyorum artik.uzadikca uclari incelen bi sac yapim var.bu sarimsak kuru bunada iyi gelir mi acaba canim ?
Konuyu takipteyim :KK66: ve sogan ve sarimsak kurlerini donusumlu mu yapiyorsun yoksa bi tanesini surekli mi ?
ben dönüşümlü yapıyorum canım. 2 gün boşluk bırakacak şekilde bi birini bi birini yapıyorum. bi dene bence ben iyi geleceğine inanıyorum. Saçlarının uçları muhtemelen kuru kaldığı için kopup inceliyordur nemli tutmaya çalış :)

saçım normalde hızlı uzuyor özellikle ilk kestiğimde. biraz uzayınca yavaşlaması duruyor. yanlış anlamışsın sanırım saçımı e belime kadar hiçbir şey yapmadan değil daha önce söylediğim gibi uyguladığım yöntemlerle uzattım. tekrar o yöntemleri uygulamaya başlayacağımı yazdım bu konuda da.
Yalan söylüyormuşum gibi yazmışsın da neyim ben sarımsak tarlası sahibi falan mı satış mı artırmaya çalışıyorum? :) marka tanıtmadım bir şey yapmadım, kimi neden kandırayım? ben faydasını çok net bir şekilde gördüm isteyen insanlar da faydalansın diye yazdım.
Ayrıca yazımı tekrar okumanı öneririm ensemde kestirdiğimde değil karşılaştırmalı fotoğrafın ilk halinde başladım sarımsak kürünü uygulamaya yani kısacası sakin ol şampiyon :)
Saçları üç ayda beline kadar gelen şanslı insanlar var bildiğim için inanıyorum .

ben dönüşümlü yapıyorum canım. 2 gün boşluk bırakacak şekilde bi birini bi birini yapıyorum. bi dene bence ben iyi geleceğine inanıyorum. Saçlarının uçları muhtemelen kuru kaldığı için kopup inceliyordur nemli tutmaya çalış :)
Tamam xanim denemeye calisicam.11 aylik be egim var.yapabilirim insallah :KK66:

5. günüm kızlar saçlarım bitişe son 2 çizgi. yarın şehir dışına çıkıyorum kürlere ara vermek zorundayım... dönüşümde tam gaz devam ☺️

Eklentiler

• 33CB08DE-240F-492D-9191-163ED922CF1B.jpeg
    33CB08DE-240F-492D-9191-163ED922CF1B.jpeg
    20,2 KB · Görüntüleme: 579
5. günüm kızlar saçlarım bitişe son 2 çizgi. yarın şehir dışına çıkıyorum kürlere ara vermek zorundayım... dönüşümde tam gaz devam ☺️

Hazir satilan sarimsak yaginin kokusu defalarca yikamaya ragmen cikmamisti. Sen koku konusunda neler yapiyorsun?

Bu da saç uzatmaya ilk karar verdiğim zaman çektiğim fotoğraflar. 2 fotoğraf arasında 14 gün var 2 haftada 2 cm uzama sağladım

Ayy nasıl uzamış böyle maşallah çok şanslısın saçı hızlı uzayan olarak :nazar:

Beslenmen nasıl peki kuzum
İçten destek çok önemli çünkü hızlı uzamasına çok etki ediyordur beslenmen:dondurma:

Ayy nasıl uzamış böyle maşallah çok şanslısın saçı hızlı uzayan olarak :nazar:

Beslenmen nasıl peki kuzum
İçten destek çok önemli çünkü hızlı uzamasına çok etki ediyordur beslenmen:dondurma:
teşekkür ederim canım :) aslında beslenmeme pek dikkat edemiyorum iştahsızgillerdenim ben :KK43:

Sonunda evime döndümm :) yarından itibaren küre devam fotoğraflarla sizinle olacağımHoppa

X