Saç Dökülmesi, Yıpranmış, Kırılmış Saçlar Saçlarınız için öneriler

Yıpranmış Kırılmış Saçlar, Saç Dökülmesi ve Çözümleri

mum

Nirvana
Kayıtlı Üye
8 Ocak 2007
97
2
Hacimli Saçlar İçin...

Saçlarınıza şekil vermek için kullandığınız jölelerin bir süre sonra saçlarınıza yapışmasından rahatsız mısınız? O zaman jölenizi bir de besleyici saç bakım kreminizle karıştırarak uygulamayı deneyin. Bu karışım sayesinde jölenin yapıştırıcı etkisi hafifleyecek ve saçlarınız daha doğal bir şekle kavuşacaktır.

Kıvırcık ve Dalgalı Saçlara Tarama Önerisi
Saçlarınız dalgalı veya kıvırcıksa, buklelerinizin şeklini kaybetmemesi için sanılanın aksine ne kadar küçük fırça kullanırsanız o kadar iyi şekil verirsiniz. Ama buklelerinizin daha yumuşak bir görünüm kazanmasını istiyorsanız büyük fırçalar size yardımcı olacaktır.


Ekmeğin Cildinizdeki Mucizevi Etkisi

Ekmek mayasında bulunan 'BetaGlukan', cilt yüzeyinde cildi dış etkenlerden koruyan 'CMGlukan'a dönüştü. CMGlukan ekmek mayasında bulunan BetaGlukan'ın suda çözülebilen formu. Cilt sıkılaşıyor, nemleniyor, canlılık kazanıyor, hücre yenilenmesi hızlanıyor ve yaşlanma etkileri yavaşlıyor. Ekmeğin mucizesiyle Skincode Essentials serisi sayesinde yetkili tüm eczanelerde tanışabilirsiniz. Ürün fiyatları 37 ile 179 YTL. arasında değişiyor.


Yüz Şekline Göre Saç Gölgesi

Saçınıza ve yüzünüze daha aydınlık bir ifade vermek istiyorsanız, gölge veya balyaj yapılacak bölgenin yüz tipinize göre doğru belirlenmesine dikkat etmelisiniz. Aksi takdirde canlı bir ifade yerine soluk, sağlıksız bir ifade kazanabilirsiniz.

Uzun Ve İnce Yüz Tipi
Saçlarınız omuz hizasındaysa ve yüzünüz uzunsa, saç uçlarına doğru attıracağınız ince gölgeler yüzünüzün uzunluğunu tolere edecektir.

Köşeli Yüz Tipi
Saçlarınızın ön tutamlarına diplerden başlayan bir veya iki ince tutamı gölgelendirmeniz yüzünüzün köşeli hatlarını yumuşatacaktır.

Yuvarlak Yüz Tipi
Yüzünüzün yuvarlak görünmesine sebep olan yanaklarınızı saçlarınızın sadece ön tutamlarına attıracağınız ince gölgelerle kamufle edebilirsiniz.

Oval Yüz Tipi
Yüz orantınıza göre küçük kalan çenenizi, hatlarınızla dengeleyebilmek için gölgenizi veya balyajınızı kulak hizasından çeneye doğru daha özgün bir şekilde attırmanızda fayda var.
 
X