Saçma gelebilir ama doktor kan tahlillerinde değişiklik yapabilir mi🙄

ilhytzehra

Akademisyenkız🌼
Kayıtlı Üye
28 Temmuz 2015
876
589
Arkadaşlar saçma gelebilir belki ama ben Fsh, Lh, prolaktin, amh, e2 .... vs gibi tüm hormon tahlillerimi yaptırıp bir sıkıntı var mı diye tedaviye başlayacağım erken adet oluyorum. Yaşadığım yerde özel kliniği olan yardımcı doçent bir kadın hastalıkları ve doğum uzmanı var herkes çok memnun yorumlar falan. Doktorla konuştum gel muayene eder tüm hormon tahlillerini yapıp anlarız ve ona göre tedaviye başlarız dedi. Hatta muayene ve tahlil ücreti tam özel klinik diye 800 tl. Bende biraz aklıma takıldı geçen yıllarda Belçika’da yaşayan bir arkadaşım özel bir klinikte yine hormon tahlili yaptırdı doktor hastaları çok olsun diye tahlil sonucuyla oynamış(normal bir hastane olsa bunu yapamaz çünkü hastası çok) mesela normalde Fsh sı 5 ise 15 demiş ki ilaç versin daimi hastası olsun🙄 ya bende korktum acaba özel klinik ya böyle bişey yapabilir mi şimdi diyeceksiniz özel bir hastaneye git maden öyle düşünüyorsun. Özel hastanedeki tüm kadın doğum doktorlarI bayan ben hep bayanlara gittim kaç yıl hepsi aynı şeyi söyledi doğum kontrol hapı verip yolladılar erkekler bu konuda daha iyi diye düşünüyorum ve doktor hakkında hep iyi şeyler yazılmış. Aklıma bu tahlil meselesi takıldı sizce böyle bişey yapar mı devamlı hastası olmam için yoksa bu büyük bir risk mi güvenebilir miyim 🙄🙄🙄

Böyle bişeye inanmıyorum. O sonuçlar laboratuvardan çıkıyor, şef onayından geçiyor öyle geliyor doktora. Sağlık ocağı da ücretsiz yapar testlerini çok takıldıysa orda da baktır bi kere

Böyle bişeye inanmıyorum. O sonuçlar laboratuvardan çıkıyor, şef onayından geçiyor öyle geliyor doktora. Sağlık ocağı da ücretsiz yapar testlerini çok takıldıysa orda da baktır bi kere
Canım sağlık ocağı hormon tahlili yapmıyor onun için seni devlet doğum hastanesine yönlendiriyor

Canım sağlık ocağı hormon tahlili yapmıyor onun için seni devlet doğum hastanesine yönlendiriyor
Yoo ben gidip sağlık ocağında yaptırıyorum. Sabah gelip devlet hastanesi kanları alıyor. Bizim burda böyle hiç hastaneye gitmiyorum

Yoo ben gidip sağlık ocağında yaptırıyorum. Sabah gelip devlet hastanesi kanları alıyor. Bizim burda böyle hiç hastaneye gitmiyorum
Tüm hormon tahlillerini yaptırabiliyor musun. Yani şimdi aile hekimime ben Fsh, lh, e2, prolaktin, amh yaptırmak istiyorum desem yapar mı

Tüm hormon tahlillerini yaptırabiliyor musun. Yani şimdi aile hekimime ben Fsh, lh, e2, prolaktin, amh yaptırmak istiyorum desem yapar mı
Amh hariç hepsi yapılıyor. Amh zaten özel bi hotlon testi. Onun dışında düzenli olarak yaptırıyorum hepsini. Adetin 2.3. Günü git hormon baktırmak istiyorum de bakar. Ben tüp bebek tahlillerimi de sağlık ocağında yaptırdım. Amh özelde sadece devlete bağlı onlar da devlete gönderiyor zaten

Ben gittim sadece fsh yaparız dedi gerisi bizde yapılmıyor dedi her sağlık ocağı Bi hastane ve labaratuar ile anlaşıyor ve orada yapılan testlere göre yaptırabilirsin

Saglik ocaginda bu tahlilleri yapmiyorlar bizim burda :KK43: Nerde yasiyorsunuz ,cok sanslisiniz bu konuda.özeller tabi ki cok pahali ama ben bir doktorun tahlil ile oynayip böyle bir sey yapacağına inanmiyorum.Bu bir suçtur hem de ciddi bir suç .Meslek etigine uymaz ayrica meslekten men edilebilir kimse böyle bir seye cesaret edemez.

Saglik ocaginda bu tahlilleri yapmiyorlar bizim burda :KK43: Nerde yasiyorsunuz ,cok sanslisiniz bu konuda.özeller tabi ki cok pahali ama ben bir doktorun tahlil ile oynayip böyle bir sey yapacağına inanmiyorum.Bu bir suçtur hem de ciddi bir suç .Meslek etigine uymaz ayrica meslekten men edilebilir kimse böyle bir seye cesaret edemez.
Evet bende öyle düşünüyorum da içime bir kuşku düştü.

Amh hariç hepsi yapılıyor. Amh zaten özel bi hotlon testi. Onun dışında düzenli olarak yaptırıyorum hepsini. Adetin 2.3. Günü git hormon baktırmak istiyorum de bakar. Ben tüp bebek tahlillerimi de sağlık ocağında yaptırdım. Amh özelde sadece devlete bağlı onlar da devlete gönderiyor zaten
Hmm tamam o zaman özel den sonra oraya da gideyim hangisini yaparsa artık

Kırklarelindeyim kendimi bildim bileli her şeyi sağlık ocağı yapıyor canım zaten devlete bağlı kanı alıyolar hastaneye gönderiliyor. Öğlen 4 gibi çıkıyor sonuçlar

Kırklarelindeyim kendimi bildim bileli her şeyi sağlık ocağı yapıyor canım zaten devlete bağlı kanı alıyolar hastaneye gönderiliyor. Öğlen 4 gibi çıkıyor sonuçlar
Başken Ankara da Çankaya gibi büyük bir yerde sağlık ocağı malesef yapmıyor canım çok şanslısın anlaşmalı labaratuar da yapılmıyor diye lh prolaktin falan hiç biri yapılmıyor Bi fsh tsh falan bakılıyor.. Regl zamanı da kadın doğum a yer bulamıyorum regl im kaçıyor pko dan düzensiz olduğum için önceden randevu da alamıyorum. Şanslısın sağlık ocağı açısından

Cok iyiymis .Bizim burasi Allahlik :KK43: Hormon testi icin ya devlet hastanesinde uzun kuyruklarda beklememiz gerekiyor ,ya da özele para bayilmamiz:KK43: Degerlendirin .Keske burda da olsa o tahliller.

Başken Ankara da Çankaya gibi büyük bir yerde sağlık ocağı malesef yapmıyor canım çok şanslısın anlaşmalı labaratuar da yapılmıyor diye lh prolaktin falan hiç biri yapılmıyor Bi fsh tsh falan bakılıyor.. Regl zamanı da kadın doğum a yer bulamıyorum regl im kaçıyor pko dan düzensiz olduğum için önceden randevu da alamıyorum. Şanslısın sağlık ocağı açısından
İlk defa duydum valla ben her yerde öyledir sanıyorum. Düzenli olarak her şeyr baktırıyoruz çünkü biz hatta elimde doktorun istediği kağıtla gidiyorum ben veriyorum direk doktor açıyor kaydı yani rahat böyle

Bizim burda fsh bile bakilmiyor saglik ocaginda.sadece tsh.

İlk defa duydum valla ben her yerde öyledir sanıyorum. Düzenli olarak her şeyr baktırıyoruz çünkü biz hatta elimde doktorun istediği kağıtla gidiyorum ben veriyorum direk doktor açıyor kaydı yani rahat böyle
Çok şanslısın Ankara Çankaya gibi bir yerde böyle Bi şey olması beni çok şaşırttı malesef ama şans yok bende

X