Saçmalıyor Olabilirmiyim ?

Maariftakvimi

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
13 Eylül 2018
1.710
2.691
Herkese iyi aksamlar durup dururken aklıma böyle bi fikir geldi ama sonra ne saçmalıyorum dedim sonra ikilemde kaldım burada paylaşıp fikir edinmek istedim.
33 yaşındayım bekarım ailemle yaşıyorum kardeşlerimle annemle ara ara sorunlar yaşasakta halledilmeyecek seyler olmuyor en geç bi iki gün sonra tatlıya bağlanıyor yani öyle küsmelik bir durumumuz olmuyor ama babama gelince sağı solu belli olmayan hayatta izin vermez dedigin şeye bi an hic sorgulamadan izin veren hic sorun olmayacak bi konuda sıkıntı çıkarıp izin vermeyen bazen sırf sıkıntı cikarmak icin bile gereksiz yerde bağırıp çağıran biri.Yani onunla yasarken nerde ne yapacagınızı affalıyorsunuz diyeyim.

Babamla ilgili konu derin fakat cokta detaya girmek istemiyorum sadece özetle çocukluğumdan beri türlü sıkıntılar varlıkta yokluk yaşattı hep içimizde aklımızda korkusu olan bir babaydı diyebilirim.
Neyse iyi kotu şuan bi iş sahibiyim fakat kac yıllık calışanım kenarda 100 tl birikmiş param yoktur.Çünkü çalıştığım ilk bir kac ay sonrası hep para bi şekilde eve gitti bana pek kalan birsey olmuyor sanki harclikla yaşıyor gibiyim cok uzatmak stemiyorum ama düşüncemle ilgili fikir sahibi olmanız için anlatıyorum.Evde kendime ait odam yok salon dahi 7/24 dolu açıkçası rahat rahat oturacak bir yerim bile yok diyebilirim.Eve kesinlikle mümkün mertebe misafir çagırmıyorum çünkü babam neredeyse tüm gün evde ve arkadaşlarımın rahat etmeyeceğini düşünüp çağırıyorum arkadaşlarıma is çıkışı gitsem malum gec saat oluyor bu seferde kızıp bağırıp çağırmaları vs oluyor özetle kendi evimde bile rahat degilim.
Ayrı eve çıkmak istesem kıyametler kopsa izin vermez.
Bende bugün bi anda dusundum acaba kendime gizliden bi ev kiralasam belki ici bomboş olacak hic eşyam olmayacak ama iş çıkışları kendimi içine atar biraz dinlenirim kafa dinlerim belki zamanla arkadas vs agirlwrim belki hafta sonlari gider kalirim.Sonrada dusunuyorum da kiralar malum boyle bi zamanda zaten güç bela geçinirken boyle bir hovardaliga gerek var mi.Yada akrabadan dışardan birileri duyarsa bi yanlış anlaşılmaya mahal vermiş olurmuyum.
Ama nasıl anlatsam bunun hayalini bile kurmak ayaklarımı yerden kesti nasıl mutlu etti anlatamam.

Düşünüyorum biraz para birikirsem en azindan peşinat verip bi kaç ayliginada olsa kıramasam bazende diyorum o parayı çöpe atmış gibi olucam kiraya vereceğime kendime harcarım diyorum

33 yaşındasınız çocuk değilsiniz, hayatınıza bu kadar müdahale etmelerine izin vermeyin. Bütçenize uygun bir ev bulup taşının. Ne kadar tepki verirlerse versinler. Bir süre sonra ister istemez kabullenecekler. Nereye kadar boyun eğeceksiniz? Kırın zincirleri
Bunu çok istiyorum ama babamdan dolayı aileme karşı bencillik yapmak istemiyorum çünkü babam evle maddi olarak pek ilgilenen biri degil nen evimi ayırırsan maaşım anca bana yeter ailemde sıkıntı yaşasın istemem.Ve birde su var ki babam cidden sıkıntılı bi tıp yani illa bi şekilde sıkıntılar cikarir

Bunu çok istiyorum ama babamdan dolayı aileme karşı bencillik yapmak istemiyorum çünkü babam evle maddi olarak pek ilgilenen biri degil nen evimi ayırırsan maaşım anca bana yeter ailemde sıkıntı yaşasın istemem.Ve birde su var ki babam cidden sıkıntılı bi tıp yani illa bi şekilde sıkıntılar cikarir
Güvenilir günlük kiralık dairelere bakabilirsiniz o zaman, hem kalmadığınız günlerde boş yere kira/fatura derdiniz olmaz. İstediğiniz gibi tek başınıza ya da arkadaşlarınızla beraber keyifli vakit geçirebilirsiniz :)

Güvenilir günlük kiralık dairelere bakabilirsiniz o zaman, hem kalmadığınız günlerde boş yere kira/fatura derdiniz olmaz. İstediğiniz gibi tek başınıza ya da arkadaşlarınızla beraber keyifli vakit geçirebilirsiniz :)
Küçük bi ilçedeyim yok öyle imkanlar

Babanız sadece size değil diğer kardeşlere karşı da benzer tavırları gösteriyordur. Bu durumda kardeşlerinizle ortak karar alıp babayı evden gönderseniz olmaz mı
O bizi göndermese iyi bazen durduk yerde evde kıyametler koparıyor hepimizin huzurunu kaçırıyor kardeşim acaba bizi evden çıkartmaya mi çalışıyor diyor :)
Kardeşlerim yine iyi kotu üniversite dönerdi çalışma dönemlerinde falan aileden ayri yaşadılar maalesef benim hiç öyle bi imkanım olmadi belkide ondan bu kadar çok istiyorum

Kesinlikle diretirdi hic şüphem dahi yok
Benim de. Aileyi geçindirmek evladın vazifesi değil. Kızını çalıştırıp maaşına el koyan bir baba'nın hiç bir konuda söz sahibi olma hakkı yok. Kendi hayatınızı dilediğiniz gibi yaşamaya başlayın.

Herkese iyi aksamlar durup dururken aklıma böyle bi fikir geldi ama sonra ne saçmalıyorum dedim sonra ikilemde kaldım burada paylaşıp fikir edinmek istedim.
33 yaşındayım bekarım ailemle yaşıyorum kardeşlerimle annemle ara ara sorunlar yaşasakta halledilmeyecek seyler olmuyor en geç bi iki gün sonra tatlıya bağlanıyor yani öyle küsmelik bir durumumuz olmuyor ama babama gelince sağı solu belli olmayan hayatta izin vermez dedigin şeye bi an hic sorgulamadan izin veren hic sorun olmayacak bi konuda sıkıntı çıkarıp izin vermeyen bazen sırf sıkıntı cikarmak icin bile gereksiz yerde bağırıp çağıran biri.Yani onunla yasarken nerde ne yapacagınızı affalıyorsunuz diyeyim.

Babamla ilgili konu derin fakat cokta detaya girmek istemiyorum sadece özetle çocukluğumdan beri türlü sıkıntılar varlıkta yokluk yaşattı hep içimizde aklımızda korkusu olan bir babaydı diyebilirim.
Neyse iyi kotu şuan bi iş sahibiyim fakat kac yıllık calışanım kenarda 100 tl birikmiş param yoktur.Çünkü çalıştığım ilk bir kac ay sonrası hep para bi şekilde eve gitti bana pek kalan birsey olmuyor sanki harclikla yaşıyor gibiyim cok uzatmak stemiyorum ama düşüncemle ilgili fikir sahibi olmanız için anlatıyorum.Evde kendime ait odam yok salon dahi 7/24 dolu açıkçası rahat rahat oturacak bir yerim bile yok diyebilirim.Eve kesinlikle mümkün mertebe misafir çagırmıyorum çünkü babam neredeyse tüm gün evde ve arkadaşlarımın rahat etmeyeceğini düşünüp çağırıyorum arkadaşlarıma is çıkışı gitsem malum gec saat oluyor bu seferde kızıp bağırıp çağırmaları vs oluyor özetle kendi evimde bile rahat degilim.
Bende bugün bi anda dusundum acaba kendime gizliden bi ev kiralasam belki ici bomboş olacak hic eşyam olmayacak ama iş çıkışları kendimi içine atar biraz dinlenirim kafa dinlerim belki zamanla arkadas vs agirlwrim belki hafta sonlari gider kalirim.Sonrada dusunuyorum da kiralar malum boyle bi zamanda zaten güç bela geçinirken boyle bir hovardaliga gerek var mi.Yada akrabadan dışardan birileri duyarsa bi yanlış anlaşılmaya mahal vermiş olurmuyum.
Ama nasıl anlatsam bunun hayalini bile kurmak ayaklarımı yerden kesti nasıl mutlu etti anlatamam.

Düşünüyorum biraz para birikirsem en azindan peşinat verip bi kaç ayliginada olsa kıramasam bazende diyorum o parayı çöpe atmış gibi olucam kiraya vereceğime kendime harcarım diyorum
bu zamanlarınız geri gelmeyecek , ideallerinizi gerçekleştirmek için harika bir zamandasınız. Taşının kendi evinize imkanınız varsa, en başta tepki vereceklerdir ama bu konuda gayet net bir duruş sergileyin. Kendinize ait özel alanınız olması o kadar kıymetli ki, neden daha önce bunu yapmadım ki diyeceksiniz. Ben de yıllarca elimdeki parayı eve vermiştim, kendime ait bir odam vardı ama ne arkadaş çağırabilirdim ne kafama göre bişey düzenleyebilirdim. Babam emekliydi tüm gün evdeydi tam ayrı eve cıkıyordum sonra evlilik konularımız netleşti şu anki eşimle ve evlendik. Ama gerçekten bu deneyimi yaşamadığım için içimde kaldı. Çünkü evliyken bile insan özel alanını arıyor bir kez de evlilikte hayatınız değişiyor. Karşınızdakinin de düzenine göre hareket etmek durumunda kalıyorsunuz vs. . Tek yaşamak bence harika bir şey 😉

Toplam ev nufusu kac? Ev kac metrekare?
Gelirin ne kadar?

33 yasindasiniz. Cocuk degilsiniz. Evin maddi yükünü bile size yikmis bir babaya bu kadar boyun egmeyin. En azindan bu eve sigmiyoruz, ben buyuk bir ev bakacagim koskoca kadinim odam bile yok diyebilmelisin.

Ayrı evde yasamanız annenize kardeşlerinize yardım etmenize engel degil, bankadaki paranızın faizi falan yok mu, bence bir sure dişinizi sıkarsanız birkac aya düzeninizi oturtursunuz ailenize de yardım eder kendi kendinizi de idame edersiniz Allah’ın izniyle. Böyle geçmez hayat cok üzüldüm bu yaşta kendinize layık gördüğünüz hayat bu olmamalı, babanız birkac ay konuşmaz sizinle sıkıntı verir ama eninde sonunda kabul etmek zorunda. Ya da biriyle mantık evliliği yapın

Mesleğiniz ne ? Öyle bir paranız varsa başka şehre gidin yaşayın

Sadece iş cikisi 1-2 saatlik ugrayip, haftasonu kalacagin eve kira ödemek boşa para savurmak olur. Ve evet biri bu gizli evi farkederse cikacak soylentiler cok uzuleceginiz seyler olabilir.

Babaniz iş cikisi geç gelmenize bagirip cagiran biriymiş madem nasil iş cikisi o eve gidip vakit gecireceksiniz? Devamli butun haftasonu evde olmamaniza ne bahane bulacaksiniz?????

Gizli sakli ugrasacaginiza soyleyin cikin evinize, 33 yasinda kadinsiniz.

Bence sen evini ayırmadan önce küçük özgürlüklere sahip ol . Önce bir araba al anahtarını babana verme . hiç olmadı işten çıkınca arabanda kafa dinlersin , dışarda bir şeyler içer , takılır dönersin . Hem biraz da birikim yapmış olursun . Paranı bağlayacağın bir şeyler olur . Sonrasında bakarsın .
Ayrı eve çıkamazsın ha deyince . Az çok bende de seninkine benzer bir aile var . Babamın hesabında elli bin dolardan fazla parası var , kapısında arabası , iki tane evi var ama cimridir bana karşı . Muz yemeyi çok sever benim oğlanlar , çarşıya çıkınca almışsa eğer parasını benden ister . Garip ama gerçek .

Bence sen evini ayırmadan önce küçük özgürlüklere sahip ol . Önce bir araba al anahtarını babana verme . hiç olmadı işten çıkınca arabanda kafa dinlersin , dışarda bir şeyler içer , takılır dönersin . Hem biraz da birikim yapmış olursun . Paranı bağlayacağın bir şeyler olur . Sonrasında bakarsın .
Ayrı eve çıkamazsın ha deyince . Az çok bende de seninkine benzer bir aile var . Babamın hesabında elli bin dolardan fazla parası var , kapısında arabası , iki tane evi var ama cimridir bana karşı . Muz yemeyi çok sever benim oğlanlar , çarşıya çıkınca almışsa eğer parasını benden ister . Garip ama gerçek .
Ya acikcasi o kadar bi maaşım yok bilmiyorum belki eve hic harcama yapmamış olsam belki bi 35-40 bin yada 50 bin kadar birikimim olurdu ama dediğim gibi aydan aya bana kalan pek bisey olmuyor ihtiyaçlarımı bile kredi kartından alarak karsiliyorum

Hani bu durunda araba gibi bi şansım yok yoksa arana yerine 1+1 bir ev almayı düşünürdüm

X