Sadece açıklamak istedim

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Cileklivanilinn

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
7 Aralık 2018
6.316
16.638
27
Merhaba hanımlar ben 22 yaşındayım 15 yaşımdayken annem bizi terk etmişti 3 yılda eve dönmedi. Bu dönem içinde sürekli babamdan annem hakkında şeyler dinledim,eskiden yaşadıkları babam ve annemin ailesi arasındaki eski problemler annemle neden anlaşamadıkları, annemin ne kadar sert ve soğuk olduğu küçükken bana hiç sarılmadığı vb. Ben de soğuk bazen de agresif biriyimdir ama sinirli olduğumu dışarda belli etmem. Burda yazdığım gibi saçma biri de değilim sevgili diye bahsettiğim sadece iki kişi var sürekli ilişki yaşamıyorum. Annem evden gittikten 1 yıl sonra ilk aşkımla tanışmıştım çok alakasız kişilerdik benim maddi durumum iyiydi bunu çok sorun ediyordu ve soğuktum sevebiliyordum ama nasıl göstereceğimi hiç bilmiyordum. İlgimi çekmek için türlü numaralar yaptı başkasına aşıkmış beni onu unutmak için kullanmış numarası bile yaptı her seferinde affettim çünkü ilk aşkımdı ve annemle ilgili yardımcı oluyordu bir de aşk acısıyla uğraşamam diyordum.

Sonra üniversite kazandım iyi bir bölümdü sevgilimden de ayrılmıştım zaten annem de geri dönmüştü çok geçmeden tamamen boşandılar. O sırada da son sevgilim girdi hayatıma her şeyi anlattım ilk aşkımdan sonra ufak kısa ilişkilerim de olmuştu birinde aldatıldım falan. Son sevgilim çok ilgiliydi onun yanında her sorunumu unutuyordum üniden yeni bir arkadaş ortamım olmuştu her şeyimiz çok benzerdi sürekli beraberdik ve sevilmek çok güzeldi.Sonra aniden soğudum dedi depresyondayım çok kötüyüm kimseyle görüşmek istemiyorum dedi. Benim de canım çok yandı çünkü eve gitmek istemiyordum babamın yeni bir ilişkisi vardı annem beni babama benzemekle babam da anneme benzemekle onun gibi soğuk olmakla suçluyordu.
Sevgilim de ayrılmak bilmiyordu sürekli oyalıyordu arkadaşlarıma gidip ayrılamıyorum falan dedikçe iyice gururum kırıldı beş günlüğüne başka bir şehre gittim daha da kötü oldum atlayıp döndüm konuştum ayrılalım dedim. Bir saat sonra ayrılmak istemediği söyledi sabaha kadar konuştuk çok kötü şeyler söyledi arkadaşları beni istemiyormuş daha güzellerini bulursun diyorlarmış ben soğukmuşum çok iyi bir insanmışım ama gözü başka kadınlardaymış bana aşık değilmiş falan yine de ayrılmak istemiyorum diye yalvardı ben anlam veremedim. Söyledikleri babamın söylediklerine çok benziyordu uzun yoldan geldiğim için çok yorgundum uyuşturucu kullandığını bunu bana söyleyemediğini falan anlattı ilk tanıştığım kişiyle alakası yoktu kabus gibiydi. Yine de aptal gibi barışmayı kabul ettim, yine aynı şeyleri yapınca tamamen ayrıldım doğum günüme bile zorla gelmişti sürekli beni ezmeye çalışıyordu boyumla bile dalga geçti ertesi gün ayrıldım. Ayrıldıktan sonra sevmediği biriyle oturdum diyen beni rezil etti şehrin en işlek yerinde abuk sabuk hareketler yaptı polis geldi falan çok utandım.

İlk dönem derslerim çok iyiydi 3.40 ortalamam vardı sonra mahvoldu her şey tüm arkadaşlarımla arama girdi haklarında şikayet edip durdu şu şöyle bu böyle diye ama aileden hiç ilgi görmediğim için daha önce erkekler tarafından hep hırpalandığım için çoktan bağlanmıştım bile. Yazın sürekli farklı şehirlerdeydi peşinden gittim 10 saat yol çektiğim de oldu 2 gün de. En son kovdu beni üstelik kendisi sarılmıştı çok özledim demişti sonra da kovdu. İlaç almaya başladım hastaneye yattım derslerim iyice kötüleşmişti ama bölümümü seviyordum her şey için çok pişmandım kendime yediremedim yaptıklarımı. Küçükken babam şey demişti “güzel kadınlar bile evlenemiyor lost nasıl evlensin” çok üzülmüştüm. Bu son olaylar bunları tekrar yaşattı bana sanki annemin kaderini yaşayacakmışım buna mahkummuşum gibi hissettim. Hiçbir ilişkim düzgün gitmedi hep beni ezmeye sindirmeye çalıştılar halbuki iyi bir bölüm okuyorum ve bu insanların aksine normalde beni çok beğenirler asla çirkin olduğumu düşünmüyorum. Dediğim gibi son sevgilimin peşinden kaç şehir gezdim hatırlamıyorum en son bana ben senin sorunlarınla uğraşamam defol git dedi. Şimdi sevgilisi varmış çok mutluymuş eski sevgilimi ve eski flörtümü takip etmiş eskiden beni sevmeyen insanlarla takılıyor abuk sabuk şeyler yapıyor. Kendimi çok güçsüz hissettim ve buraya yazdım çünkü arkadaşlarımla paylaşmak istemiyorum güvenmiyorum kimseye.

Annemin olmadığı üç yıl babamın söyledikleri hayatıma girenlerin sebepsizce yaptıkları kafamda oturtamıyorum nerde yanlış yaptığımı sorguluyorum sürekli. Geçen gün dayanamadım aradım kendi kendime hesaplaşmak yerine içimdekileri dökmek istedim anneme küfretti. Sürekli kafamı kurcalayan bir soru var ben de annem gibi mi olucam hiç sevilmeyecek miyim? Alkol problemli yaşıyorum çünkü uyuyamıyorum. Bu kişi benim yüzümden mi böyle davrandı soğuk biriyim kendimi sevdiremedim ondan mı böyle oldu şimdi sevgilisi var ona iyi davranıyor sanırım yani ben hak mı ettim sürekli kendimi suçluyorum. Ayrıldıktan sonra istemediği biriyle oturmam suç muydu bütün erkek arkadaşları üstüme geldi. Uzun oldu ama açıklamak istedim çünkü ayrı konular açılınca dalga geçiliyor ten uyumu olayı da takıntım da bunlar yüzünden. Babam da annemle anlaşamadı soğuk buldu beni de o yüzden istemiyorlar bir haltı beceremiyorum diye düşünüp kötü hissettim hep. Okuduysanız teşekkür ederim yorumlarınızı bekliyorum..

Son düzenleyen: Moderatör:
yanii gercekten kotü seyler yasamissiniz ama annemin kaderini yasiyicam diyerek beyninizde yer etmeyin..

ve o insanla ayrildigniz cok ii olmus uyusturucu kullanan bi insandan asla hayir gelmez ne guzel okulunuz ii giderken 1 insan yuzünden kötü günleriniz olmus. o kisiyi tamamen hayatinizdan kafanizdan cıkarin ve keninize düzgun bi hayat kurmaya calisin..

bide alkolden uyuyamiyorum demissiniz alkolmu kullanmaya basladiniz?

Merhaba hanımlar ben 22 yaşındayım 15 yaşımdayken annem bizi terk etmişti 3 yılda eve dönmedi. Bu dönem içinde sürekli babamdan annem hakkında şeyler dinledim,eskiden yaşadıkları babam ve annemin ailesi arasındaki eski problemler annemle neden anlaşamadıkları, annemin ne kadar sert ve soğuk olduğu küçükken bana hiç sarılmadığı vb. Ben de soğuk bazen de agresif biriyimdir ama sinirli olduğumu dışarda belli etmem. Burda yazdığım gibi saçma biri de değilim sevgili diye bahsettiğim sadece iki kişi var sürekli ilişki yaşamıyorum. Annem evden gittikten 1 yıl sonra ilk aşkımla tanışmıştım çok alakasız kişilerdik benim maddi durumum iyiydi bunu çok sorun ediyordu ve soğuktum sevebiliyordum ama nasıl göstereceğimi hiç bilmiyordum. İlgimi çekmek için türlü numaralar yaptı başkasına aşıkmış beni onu unutmak için kullanmış numarası bile yaptı her seferinde affettim çünkü ilk aşkımdı ve annemle ilgili yardımcı oluyordu bir de aşk acısıyla uğraşamam diyordum. Sonra üniversite kazandım iyi bir bölümdü sevgilimden de ayrılmıştım zaten annem de geri dönmüştü çok geçmeden tamamen boşandılar. O sırada da son sevgilim girdi hayatıma her şeyi anlattım ilk aşkımdan sonra ufak kısa ilişkilerim de olmuştu birinde aldatıldım falan. Son sevgilim çok ilgiliydi onun yanında her sorunumu unutuyordum üniden yeni bir arkadaş ortamım olmuştu her şeyimiz çok benzerdi sürekli beraberdik ve sevilmek çok güzeldi. Sonra aniden soğudum dedi depresyondayım çok kötüyüm kimseyle görüşmek istemiyorum dedi. Benim de canım çok yandı çünkü eve gitmek istemiyordum babamın yeni bir ilişkisi vardı annem beni babama benzemekle babam da anneme benzemekle onun gibi soğuk olmakla suçluyordu. Sevgilim de ayrılmak bilmiyordu sürekli oyalıyordu arkadaşlarıma gidip ayrılamıyorum falan dedikçe iyice gururum kırıldı beş günlüğüne başka bir şehre gittim daha da kötü oldum atlayıp döndüm konuştum ayrılalım dedim. Bir saat sonra ayrılmak istemediği söyledi sabaha kadar konuştuk çok kötü şeyler söyledi arkadaşları beni istemiyormuş daha güzellerini bulursun diyorlarmış ben soğukmuşum çok iyi bir insanmışım ama gözü başka kadınlardaymış bana aşık değilmiş falan yine de ayrılmak istemiyorum diye yalvardı ben anlam veremedim. Söyledikleri babamın söylediklerine çok benziyordu uzun yoldan geldiğim için çok yorgundum uyuşturucu kullandığını bunu bana söyleyemediğini falan anlattı ilk tanıştığım kişiyle alakası yoktu kabus gibiydi. Yine de aptal gibi barışmayı kabul ettim, yine aynı şeyleri yapınca tamamen ayrıldım doğum günüme bile zorla gelmişti sürekli beni ezmeye çalışıyordu boyumla bile dalga geçti ertesi gün ayrıldım. Ayrıldıktan sonra sevmediği biriyle oturdum diyen beni rezil etti şehrin en işlek yerinde abuk sabuk hareketler yaptı polis geldi falan çok utandım. İlk dönem derslerim çok iyiydi 3.40 ortalamam vardı sonra mahvoldu her şey tüm arkadaşlarımla arama girdi haklarında şikayet edip durdu şu şöyle bu böyle diye ama aileden hiç ilgi görmediğim için daha önce erkekler tarafından hep hırpalandığım için çoktan bağlanmıştım bile. Yazın sürekli farklı şehirlerdeydi peşinden gittim 10 saat yol çektiğim de oldu 2 gün de. En son kovdu beni üstelik kendisi sarılmıştı çok özledim demişti sonra da kovdu. İlaç almaya başladım hastaneye yattım derslerim iyice kötüleşmişti ama bölümümü seviyordum her şey için çok pişmandım kendime yediremedim yaptıklarımı. Küçükken babam şey demişti “güzel kadınlar bile evlenemiyor lost nasıl evlensin” çok üzülmüştüm. Bu son olaylar bunları tekrar yaşattı bana sanki annemin kaderini yaşayacakmışım buna mahkummuşum gibi hissettim. Hiçbir ilişkim düzgün gitmedi hep beni ezmeye sindirmeye çalıştılar halbuki iyi bir bölüm okuyorum ve bu insanların aksine normalde beni çok beğenirler asla çirkin olduğumu düşünmüyorum. Dediğim gibi son sevgilimin peşinden kaç şehir gezdim hatırlamıyorum en son bana ben senin sorunlarınla uğraşamam defol git dedi. Şimdi sevgilisi varmış çok mutluymuş eski sevgilimi ve eski flörtümü takip etmiş eskiden beni sevmeyen insanlarla takılıyor abuk sabuk şeyler yapıyor. Kendimi çok güçsüz hissettim ve buraya yazdım çünkü arkadaşlarımla paylaşmak istemiyorum güvenmiyorum kimseye. Annemin olmadığı üç yıl babamın söyledikleri hayatıma girenlerin sebepsizce yaptıkları kafamda oturtamıyorum nerde yanlış yaptığımı sorguluyorum sürekli. Geçen gün dayanamadım aradım kendi kendime hesaplaşmak yerine içimdekileri dökmek istedim anneme küfretti. Sürekli kafamı kurcalayan bir soru var ben de annem gibi mi olucam hiç sevilmeyecek miyim? Alkol problemli yaşıyorum çünkü uyuyamıyorum. Bu kişi benim yüzümden mi böyle davrandı soğuk biriyim kendimi sevdiremedim ondan mı böyle oldu şimdi sevgilisi var ona iyi davranıyor sanırım yani ben hak mı ettim sürekli kendimi suçluyorum. Ayrıldıktan sonra istemediği biriyle oturmam suç muydu bütün erkek arkadaşları üstüme geldi. Uzun oldu ama açıklamak istedim çünkü ayrı konular açılınca dalga geçiliyor ten uyumu olayı da takıntım da bunlar yüzünden. Babam da annemle anlaşamadı soğuk buldu beni de o yüzden istemiyorlar bir haltı beceremiyorum diye düşünüp kötü hissettim hep. Okuduysanız teşekkür ederim yorumlarınızı bekliyorum..
Güzelim sen niye kendini ailen ile kıyaslıyorsun kim anne babasını seçme hakkına sahip ki? Annen de babam da seni diğerine benzetmeyle akıllarınca günsh çıkarıyorlar sen akıllı başarılı bir bireysin sen sensin anne yada baban değil! Soğuk mesafeli olmak iyidir zaten. Erkek arkadaşına gelince sonuncu ya kendi ezikliğini senden çıkartmış senin okulun bölümün onun madde bağımlısı olması zıt kutuplarsınız iyi ki ayrılmışsınız ya seni de alıştırsaydı kötü şeylere Allah korusun yaşın 22 daha kötülerle karşılaşmışsın bundan sonrası iyi ve güzel olsun evet arkadaşlarına çok güvenme bugün över yarın söver çoğu dost bilir insanı nerden vuracağını çünkü. Sen güçlü ol evet alkol alıyor olabilirsin ama aşırıya kaçma okuyan güçlü bir birey olarak sorunlwrın seni yenmesine müsade etme birde annen ile bağlarını sağlam tut çok afedersin baban çok düzgün olsa sana anneni kötülemez seni de annene benzemekle suçlamazdı. Hem annen seni mecbur kalmasa bırakırmıydı? Hangi anne keyfe keder evladından vazgeçer belki gidincee sende peşinden gideceksin aandı gitmedin diye kırgın annene tepkili olma ağlarsa anan ağlar Allah başından eksik etmesin anneni...

yanii gercekten kotü seyler yasamissiniz ama annemin kaderini yasiyicam diyerek beyninizde yer etmeyin..

ve o insanla ayrildigniz cok ii olmus uyusturucu kullanan bi insandan asla hayir gelmez ne guzel okulunuz ii giderken 1 insan yuzünden kötü günleriniz olmus. o kisiyi tamamen hayatinizdan kafanizdan cıkarin ve keninize düzgun bi hayat kurmaya calisin..

bide alkolden uyuyamiyorum demissiniz alkolmu kullanmaya basladiniz?
Evet maalesef değilse uyuyamıyorum ateş basıyor geceleri sürekli ağlamaklıyım kaderim bu diyip duruyor beynim. Bu çocuk şuan geçmişte tanıdığım herkesle arkadaş. Lisedeki arkadaşlarımla takılıyor sevgilisi var eski sevgililerimle bile arkadaş olmuş sanırım. Hayatımı çalmak gibi bir şey bu beni dibe çekip kendisi hiçbir şey olmamış gibi suçlu benmişim gibi davrandı en ufak bir vicdan azabı yok. Soğuk biriyim yeterince sevdiremedim sevilmeyi hak etmiyorum diyor hep kafamın içinde bir ses.

Evet maalesef değilse uyuyamıyorum ateş basıyor geceleri sürekli ağlamaklıyım kaderim bu diyip duruyor beynim. Bu çocuk şuan geçmişte tanıdığım herkesle arkadaş. Lisedeki arkadaşlarımla takılıyor sevgilisi var eski sevgililerimle bile arkadaş olmuş sanırım. Hayatımı çalmak gibi bir şey bu beni dibe çekip kendisi hiçbir şey olmamış gibi suçlu benmişim gibi davrandı en ufak bir vicdan azabı yok. Soğuk biriyim yeterince sevdiremedim sevilmeyi hak etmiyorum diyor hep kafamın içinde bir ses.
iste sen ona takılıp kalırsan hayat gecmez boyle.

icmemeye calis ii bisi deil sonucda herseyi etkiler okulun vs kendini düzeltmeye bak birak oda Allahindan bulsun cezasini ceker elbet ama sen kendine yazık etme gençligini btirme

Güzelim sen niye kendini ailen ile kıyaslıyorsun kim anne babasını seçme hakkına sahip ki? Annen de babam da seni diğerine benzetmeyle akıllarınca günsh çıkarıyorlar sen akıllı başarılı bir bireysin sen sensin anne yada baban değil! Soğuk mesafeli olmak iyidir zaten. Erkek arkadaşına gelince sonuncu ya kendi ezikliğini senden çıkartmış senin okulun bölümün onun madde bağımlısı olması zıt kutuplarsınız iyi ki ayrılmışsınız ya seni de alıştırsaydı kötü şeylere Allah korusun yaşın 22 daha kötülerle karşılaşmışsın bundan sonrası iyi ve güzel olsun evet arkadaşlarına çok güvenme bugün över yarın söver çoğu dost bilir insanı nerden vuracağını çünkü. Sen güçlü ol evet alkol alıyor olabilirsin ama aşırıya kaçma okuyan güçlü bir birey olarak sorunlwrın seni yenmesine müsade etme birde annen ile bağlarını sağlam tut çok afedersin baban çok düzgün olsa sana anneni kötülemez seni de annene benzemekle suçlamazdı. Hem annen seni mecbur kalmasa bırakırmıydı? Hangi anne keyfe keder evladından vazgeçer belki gidincee sende peşinden gideceksin aandı gitmedin diye kırgın annene tepkili olma ağlarsa anan ağlar Allah başından eksik etmesin anneni...
Babam başka kadınları överdi hep. Aşklarını anlatırdı annemin tipini beğenmediğinden bahsederdi. İyi kadın ama etkilemiyor derdi bana. Yıllarca dinledim bunları. Annesinin ölümünden annemi suçladı. Ben annesi ölürken ordaydım 7 yaşımdaydım önümde can çekişirken aradım işim var çok yoğunum gelemem dedi. Olayın annemle alakası bile yok. Şimdi evli babam. Düzeldi iyi. Son sevgilim de babam gibi. Sanki onunla her şeyi halledersem bunlar da düzelecek gibi hissediyorum hep

Babam başka kadınları överdi hep. Aşklarını anlatırdı annemin tipini beğenmediğinden bahsederdi. İyi kadın ama etkilemiyor derdi bana. Yıllarca dinledim bunları. Annesinin ölümünden annemi suçladı. Ben annesi ölürken ordaydım 7 yaşımdaydım önümde can çekişirken aradım işim var çok yoğunum gelemem dedi. Olayın annemle alakası bile yok. Şimdi evli babam. Düzeldi iyi. Son sevgilim de babam gibi. Sanki onunla her şeyi halledersem bunlar da düzelecek gibi hissediyorum hep
Baban düzelmez o 2. Kadına düzelmiştir. Annenin çektikleri peki sana anneni kötülemeleri? Bunun günahları üzgünüm ama baban da annesi gibi can çekişir etme bulma dünyası annesi can verirken gitmeyen adam eşi mi düşünür çocuğu mu? Sana bir abla nasihatı baban gibi birini sokma hayatına o zaman annen gibi üzülen olursun işte bile bile lades deme kendini yakma o adam dan sana hsyır gelmez normal biri değil belli ki... Kendini yıpratıcak kişilerden uzak dur olur mu?

Baban düzelmez o 2. Kadına düzelmiştir. Annenin çektikleri peki sana anneni kötülemeleri? Bunun günahları üzgünüm ama baban da annesi gibi can çekişir etme bulma dünyası annesi can verirken gitmeyen adam eşi mi düşünür çocuğu mu? Sana bir abla nasihatı baban gibi birini sokma hayatına o zaman annen gibi üzülen olursun işte bile bile lades deme kendini yakma o adam dan sana hsyır gelmez normal biri değil belli ki... Kendini yıpratıcak kişilerden uzak dur olur mu?
Neden ikinci kadına düzeldi bu kafamı kurcalıyor

Başkasına kendinizi sevdirmek yerine neden kendinizi sevmeyi denemiyorsunuz?

Burda uzun uzun anlatamayacağım bununla ilgili bir çok kaynak, yöntem bulup okuyabilirsiniz.

Kendini sevmek demek "hayatım süper ya kendime bayılıyorum" demek değil. Her şey mükemmel olmayabilir, hatta çok kötü de gidebilir. Önemli olan bu dönemleri hangi mentaliteyle nasıl atlattiginiz. Ders mi çıkarmayı seçtiniz yoksa bir darbe daha alıp biraz daha çokmeyi mi?

Karar sizin.

Başkasına kendinizi sevdirmek yerine neden kendinizi sevmeyi denemiyorsunuz?

Burda uzun uzun anlatamayacağım bununla ilgili bir çok kaynak, yöntem bulup okuyabilirsiniz.

Kendini sevmek demek "hayatım süper ya kendime bayılıyorum" demek değil. Her şey mükemmel olmayabilir, hatta çok kötü de gidebilir. Önemli olan bu dönemleri hangi mentaliteyle nasıl atlattiginiz. Ders mi çıkarmayı seçtiniz yoksa bir darbe daha alıp biraz daha çokmeyi mi?

Karar sizin.
Sevgi görmemek, soğuk olduğum imaları bunlar canımı yakıyor halbuki sevince çok seven biriyim haksızlığa uğramak çok kötü hissettiriyor

Daha 22 yaşındasın niye bunları bu kadar kafana takıyorsunki , aile neysede bu eski sevgililer bilmem neler boşver yahu . Eski konularından hatırladığım kadarıyla çok küçük bi yerde yaşıyordun , herkes birbirini tanıyordu , şehir değiştirme imkanın varsa değiştir , yada herkesi herşeyi sil at , ve ayrıca yaşın geçtikçe neler neler yaşayacaksın , ozaman zamanında neleri kafaya takmışım diye üzüleceksin .

Sevgi görmemek, soğuk olduğum imaları bunlar canımı yakıyor halbuki sevince çok seven biriyim haksızlığa uğramak çok kötü hissettiriyor

Ayrıntılı anlatmayacağım fakat ben de sorunlu bir çocuklukla gerçek sevgi görmediğim için hayatımda olan herkesi son damlama kadar sevdim, elimden gelenden fazla emek verdim. Uğraştım didindim. Sadece kendimi sevdirmek için. Birisi gerçekten beni ben olduğum için sevsin diye.
Benzer dönemlerden geçtiğimde ben de alkol almadan uyuyamiyordum, bağımlı olmak nasıl bir duygu anlayabiliyorum. Ha diyince bırakılmıyor. Anksiyete krizleri geçirdim, acillik oldum, antidepresan kullandım, depresyondan aylarca yıllarca çıkamadım. Sonra bir baktım hepsi geride kalmış.
Yaşadıklarımı, kendimi, hayatımı oldugu gibi kabullendim ve değiştirebileceklerim için çabalamaya başladım.

Ne zaman alkol almak istesem çıkıp yürümeye başladım. Bir yandan da alkolu yavaş yavaş azaltip kendimi kitap okumaya verdim. İlgimi çeken türü buldum, deli gibi dünya klasikleri okudum, kendi hislerimi başkalarının dilinden gözünden okudum yaşadım. Kitaplardan aldığım notlardan bir kitap daha yazılır.

Siz de "yara" larinizin yerine başka birini ya da diğer insanların sevgisini koymak yerine kendinize değer katacak şeyler koymaya başlayın. Okuyun, yazın, gezin, spor yapın, yürüyün, hayvan barınaklarıni, yetimhaneleri ziyaret edin. Başkalarına yardım etmek, ufak bir dokunuşla onların hayatına birseyler katmak eminim size de iyi gelecektir. Ve en önemlisi Kendinize değer verin.

Başkaları için yaşamaktan ileride çok pişman olacaksınız yoksa. Ben oldum. Ama keşke demiyorum. Eğer yaşadıklarımı yaşamasaydım şu an olduğum kişi olamazdim.

Belki biraz uzun oldu ama hislerinize çok benzer karanlıklarda uzun süre kaldım. Bir anda geçmeyecek ama geçecek ve bu sadece ama sadece sizin elinizde.

Olanların suçlusu sen değilsin aslında çünkü annen ve baban ilgisizmiş ve yanlış seçimler yapmışsın sevgisizlikten ama artık bunların arkasına sığınmanın da manası yok çünkü kendi hayatını düzeltebilirsin çok geç kalmadan bir yerden başla

Senin yerinde olmak isteyen kaç kişi vardır hiç düsündünmü maddiyatın iyiymiş bunu kullan işte, kendini mutlu et sadece ve okulunu bitirip meslek sahibi olup kendi düzenini kur, emin ol kendi düzenini doğru insanla kurunca anne babanın kötü olması etkilemiyor

Sana soğuksun diyenlere buz gibiyim bütün güzel hatunlar soğuk memleketten çıkar de gerçekten de öyle :)) Allah askına biri senin icin birşey diyor bu ne kadar önemli senin için daha karşına kimler çıkacak sanki son adam gibi takılıp kalmışın mallara

Hayat felsefen şu olsun ; bu dünyada senden daha kıymetli ve değerli kimse yok. İnsanlara hayır demesini bilmelisin. Ailevi sorunlar maalesef karakterde yaralar açar ama kapanmayan yara değil bunlar. Dünyanın her yerinde insanlar çocukluklarında sorunlar yaşıyor. Sen de yıllar içinde aşarsın. Ama kimsenin sana ve ailene dil uzatmasına müsaade etme. Öncelikle ne istediğini bil kendini tanı ,insanların seni kullanmasına asla müsaade etme. Ayıp olur falan diye düşünme istemediğin hiçbir seyi yapma ve kimsenin gururunu onurunu incitmesine izin verme. Neticede insan bu dünyada onuru için yaşar .

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X