Sadece iç dökme..

1ogretmen

Queen
Üyelik İptali
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
13 Ağustos 2016
2.613
5.591
Kendimi 2018 yılından beridir mutsuz hissediyorum. Aslında okul hayatımda cıvıl cıvıl bir çocuktum. Okul bitti erkek arkadaşımla evlenmeye karar verdik. Ikimiz de başlarda çok heyecanlıydık ama ailem bana bu heyecanı çok gördü. İstemediler, tanımak bile istemediler. Belki haklılardı ama bunu sert ve acımasızca yaptılar. Sonrasında aldatildim. Günlerce uyumadım uyusam da genel olarak hep stresli ve sinirliydim. Şehir merkezinde işe girdim ev arkadaşlarım oldu çalıştım yeni insanlar tanıdım. Bana çok iyi geldi. Kendimi küllerimden arınmış hissediyordum. Sonra lanet olası pandemi çıktı eve dönmek zorunda kaldım. İşimden ayrıldım. Madem öyle kpss çalışayım dedim. Yüksek puan alamadım. Kendi alanimda yaşadığım ilçede işe girdim. Bunlar 3 sene içerisinde oldu. 2021 eylülünde çalışmaya basladim. Orda biri bana ilgi gösteriyordu. Normalde kolay kolay hayatıma kimseyi dahil etmem ama benim de hoşuma gitti. Zaten uzun süredir kimse yoktu hayatımda. Gerçekten beni sevdiğini düşündüm. Fakat gerçek şu ki beni kişisel arzularını tatmin etmek için kullandı. Sürekli gitti gitti geldi, gittiği zamanlarda başka arayışlara girdi. Baktım beni üzüyor kendimi ifade edip uzaklaştım. Kız kardeşim nişanlandı. Onun adına çok mutluyum ama ailem ona gösterdiği toleransı bana göstermedi. O her istediğini yaptırır. Burası küçük ve sığ bir yer, kardeşimin benden önce nişanlaması bana küçümseyici gözlerle bakılmasına neden oldu . Gerçekten bu hiç önemli değil fakat bazen şunu soruyorum kendime, sevilmeyi haketmiyor muyum? Insanlar neden bana bu kadar tavırlı? Hiç kimseye zararım olmadığı hatta iyilik yaptığım halde iş yerimde kıskanılan biriyim. Kız kardeşimin kaynanası ablan senden güzel dediği için bile kiz kardeşimin kıskanç tavırlarına maruz kaldım. Bana söylenmiş olsa kız kardeşim güzel diye gururlanırdım. Artık bencil davranmayı da öğrendim ama bu ben değilim kendimden uzak olmak çok yoruyor beni. Çalışıp atanmak istiyorum bölümümün ataması fena değil ama o gücü kendimde bulamıyorum.. Atansam da bu tarz insanlarla karşılaşmayacak mıyım? Bitik ve bıkkınım.

İnsanın oldugu heryerde karşılaşacağınız şeyler bazen olumlu bazen olumsuz olacak kaçarı yok.
Kardeşinizi sizinle kıyaslayan insan her yerde bulunmaz o ayrı ama bukadar karamsar olacak birşey yok.
Sevgiliniz size uygun olsaydı birlikteliginiz devam edebilirdi ama şimdi o gitti diye başkasına kapı kapatmaya gerek yok
Hayat akıp gidiyor anı yaşayın

İnsana zaman zaman o değersizlik hissi geliyor ancak bunun uzun süreli olması sağlıklı değil. Bazen biz ne kadar eksileri görsekte hayatımızda sadece eksiler yok diye düşünüyorum size tolerans gösterilmediğinden bahsetmişsiniz ancak bahsettiğiniz gibi sıkıcı ve tutucu bir tutuma sahip çevre ve aile sizi okutmuş, şehirdışında okurken sevgiliniz olmuş, şehirdışında çalışmanıza engel olmamışlar, bu süreçte hayatınıza birileri girmiş aslında bahsettiğiniz gibi tutucu insanlarsa kendilerince size de oldukça tolerans göstermişler. Siz biraz hassas davranıyorsunuz gibime geldi doğrusu , ne güzel mesleğiniz var yıkın atalet durumunu 🎈

İnsana zaman zaman o değersizlik hissi geliyor ancak bunun uzun süreli olması sağlıklı değil. Bazen biz ne kadar eksileri görsekte hayatımızda sadece eksiler yok diye düşünüyorum size tolerans gösterilmediğinden bahsetmişsiniz ancak bahsettiğiniz gibi sıkıcı ve tutucu bir tutuma sahip çevre ve aile sizi okutmuş, şehirdışında okurken sevgiliniz olmuş, şehirdışında çalışmanıza engel olmamışlar, bu süreçte hayatınıza birileri girmiş aslında bahsettiğiniz gibi tutucu insanlarsa kendilerince size de oldukça tolerans göstermişler. Siz biraz hassas davranıyorsunuz gibime geldi doğrusu , ne güzel mesleğiniz var yıkın atalet durumunu 🎈
Sanirim küçük küçük şeyler birikip kocaman oluyor .

Hiç kimseye zararım olmadığı hatta iyilik yaptığım halde iş yerimde kıskanılan biriyim. Kız kardeşimin kaynanası ablan senden güzel dediği için bile kiz kardeşimin kıskanç tavırlarına maruz kaldım. Bana söylenmiş olsa kız kardeşim güzel diye gururlanırdım. Artık bencil davranmayı da öğrendim ama bu ben değilim kendimden uzak olmak çok yoruyor beni.
Ahh ablacim seni ne kadar iyi anliyorum. Diger yazdiklarina yorum yapmam haddim degil. Ama su kiskanma mevzusunda cok haklisin. Ben de iyilik olsun diye ablamin kaynanasina iyi davrandim muhabbet ettim aslinda pek sevmem. Kadin da allah razi olsun sevmis demis ne guzel kiz falan. Ablam kiskandi. Sen kaynanamin birinci kizisin bestisin. Birincisin seni herkesten cok sevdi. Halbuki o mutlu olsun diye yakin davranmistim. Bir hafta sonra ablam benim kaynanama surat yapti. Cok uzulmustum.

X