Bebek Beslenmesi sadece mama veren anneler ek besin ne zaman ve neler verdiniz?

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.

helen78

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
10 Eylül 2009
21
0
Güzel anneler.Herkese merhabalar.Aranıza yeni katıldım.3.5 aylık oğlum var. ek besine ne zaman geçmem gerekiyor ve ilk neyle başladınız??. teşekkürler

ben 4. ayda başladım meyva suyuyla başladım bir kahve fincanın yarısı kadar şeftali suyu
elma suyu filan verdim sonra pürelerine geçtim ama bir 10 gün filan sadece suyunu verdim

ben 6.aydan sonra başladım.Meyve suyu ve yoğurtla,fazla beklemeden sebze çorbasına geçtim.

ben 2,5 ayından beri olgunlaşmış meyve sularını sıkıp süzüp verdim şimdi yazğsız yemek sularından yoğurt vb . veriyorum benım oğlumda sadece mama alıyor muhallebi ve püre yapıp veriyorum ama az az ve düzensiz sadece meyve suyunu düzenli veriyorum çok şükür çok sağlıklı ..aptamil 1 kullanıyorum mama olarakta çokta memnunum canım

Bende sadece mama veriyorum ek besine geçmek istiyorum meyva suyu yada muhallebi pirinç unundan bebekler için pirinç unları var versem mi bilmiyorum bebeğim 3 aylık oldu.Versem mi bilimiyorum yardımcı olurmusunuz banada mama çok pahalı belimi bükmeye başladı

X