Sadece yazmak istedim

1dilektut

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
16 Ağustos 2018
1.254
887
Gozluk ve lens kullaniyorum.

temmuz ayinda bir göz hastanesi muayenesinde yuzde 50 indirim kuponum vardi. detayli inceleme yapılacağını bildigimden gittim. daha bankoda başladilar, muayene paketimin icine dahil olan kornea topografisiyle ilgili gorevli bana tavirli birşekilde "ama yalniz o islem 250tl ek ucretli, doktor gerek gorurse yapilir yoksa yapilmaz" diye çıkıştı. istifimi bozmadim. tabi illaki dedim. muayeneye gozlerimin genel durumunu ogrenmek, gozluk ve lens recetesi yazdirmak icin gitmistim. doktor yonlendirmesiyle kornea topografisi de cekildi. yani hakkim olan tetkik cekildi. lakin doktor lazer taraftarı bir hekim oldugundan lazerle ilgili konusmaktan gozluk recetesi yazmayi unuttu. ben de cikista hatirladim. elimde topografi goz kuruluğu testi vb. tum tetkikler... hastanenin soyle bir davrabis bicimi var. bu tetkikleri hastaya vermiyor! daha once basima geldiginden, tetkikleri alip sakin bir kosede fotografini cektim. sonra yine bankodaki o sevimli tavırlı (!) arkadas pesimden geldi. yine atar giderli bir sekilde tetkiklerimi istedi. hanfendi cizgimden cikmamak adina tetkikleri verdim. kibarca fotokopisini istedim. sadece 1 taneyi verdi digerlerini vermedi. ben de diretmedim. gozluk recetemi istemeyi unuttuğumuzu soyledim. o an hemen geri girip yazdirip cikabilirdim. yine atar giderle bekleyen hastalarin oldugunu soyledi. birsey demedim ciktim.

ben oraya bedava gitmedim. 250tl ödedim. bu muameleyi neden yapiyorsunuz?

gozluklerimle goremiyorum. lenslerim de bitti. 2 aydir sirf bu ise sinir oldugumdan goz doktoru olayini ertelemistim.

bugun semtimdeki bir merkeze gittim. hekimi internette arastirdim üstelik. basarili çalışmaları var idi.

odaya girdim. elinde kahvesi, sadece makineden cikan ve gozumdeki yanlis numaralandirilmis gozlugun makineden verdigi sonucuna gore kafasından yardimcisina recete yazdirdi. duvarda ne bir harf okuttu ne de mercekli aleti gozume takti.

ordan ciktim. baska bir merkeze gittim. hekimlerin yasina tecrubesine asla lafim olmaz lakin doktor bey 80 yasinda. daha kapidan girer girmez aksi ve azarlayan bir edada. "gozumdeki gozluk iyiymis cercevesi guzelmis neden degisiyormusum". babamdan yemedigim azari 2 dkda kendisinden yedim. kibarca o gozlugun camlari 2 kez kuculmeye girdiginden odaginin bozuldugunu, basimin cok agridigini ve goremedigimi soyledim

sonra nuh yilindan kalma o mercekli demir kontrol gozlugunu elime verdi. "durmuyor takamiyorum. soyle tutayim musadenizle dedim". bi sinirlendi.. bi bastirdi burnuma gecti demir gozluk o kadar canim yandiki.

oku diyor. okuyorum. duymuyor. yana dogru okuyorum kiziyor "hanfendi alta dogru" onu da okuyorum. 6 diyorum 6 mi o 8 diyor. yahu göremiyorum be adam görüşüm net degil iste! azari yedik iyice. vallahi gozlugu firlatip gozumden oracikta oturup ziril ziril aglayacaktim. yine hanfendi cizgimden cikmamak icin sustum.

öyle 3 asagi 5 yukari eskisinden apayri bi recete de o yaziverdi. numaram sabitlendi benim yillarca artma yok. sadece hepsi astigmati dogru hesaplayamiyor.

simdi ben kalakaldim boyle 90tl çöp oldu bugun.

sinir oluyorum. gerçekten ama gercekten acayip sinir oluyorum. ben oraya sifa bulmaya gidiyorum. birsey dedigim yok. bir aksi tavrim yok. yuzumde tebessüm ve saygılı. karsiliginda kimisinin havada ucusan 1500 egosunu cekmeye, ya da dedem yasindaki adamlardan azar yemeye, ya da yanlis gozluge bi dunya para verip bir de onun sıkıntısıyla ugrasmaya gitmiyorum.

keske daha cok calissaydim da doktor olsaydim. bugun bu lafi 10 kere kurdum.

sadece icimi dokmek istedim. bu sadece goz doktorlarıyla olan birkac basit anim. bunun daha nicesi ve cok ciddileri var bende... bilahare anlatirim.

Son düzenleme:
olabilir, ama haksızlar ve ben 2 defa sinirlerini bozar işimi görürdüm, ne münasebet reçete yazmayacaklar, herkes işini düzgün yapsın

o gun orasi isini duzgun yapsaydi bugun 2 farkli hekime hem para hem de sinir harbi yasamaz elimde de recetem olurdu. suan dogru duzgun bir recetem yok elimde simdi tekrar hekime gitmek zorundayim.

X