Safra kesesi ameliyati sonrasi gecmeyen ishalin tek cozumu colestryamine

gaziliii

20.06.2017 Hosgeldin minnak kizim :)
Kayıtlı Üye
27 Eylül 2014
1.475
797
Merhaba arkadaslar... cok mesaj geldigi icin bu konuyu baslik altinda acip edindigim bilgileri benim gibi olanlarla paylasmak istedim
Oncelikle bunun icin 4 ay boyunca ciddi arastirmalar yaptim ingilizceniz varsa bile acid malabsorption adli facebook gruplarina katilin okuyun google yazin okuyun.. tum edindiklerimi aktarmam mumkun degil 😊
Maalesef bazi insanlar safra asidini diger insanlardan fazla salgiladigi icin bu fazla salgilanan kisim bagirsaga gecerek laktasif etki yapiyor ve ishal durumu yasiyoruz
Sikinti ishalin yaninda tuvalete kostur kostur gitmek oluyor..ve sadece sabah degil oglen de olabiliyor bazilarinda daha da cok..
Turkiye de genel cerrahlar bu konudan habersiz o yuzden oralarda vakit kaybetmeyin ben istanbulda tv lere cikan ismini burda vermeyecegim muayene ucreti 800 tl olan genel cerraha kadar gittim
Yurtdisi facebook gruplarinda okursaniz kanada amerika ve bazi ulkedeki doktorlar bile habersiz..
Tek cozumu colestryamine denilen ilac oldugunu ogrendikten sonra baska bir surece giriyorsunuz ilac turkiyede yok.. yurtdisindan istekle getirtiyosunuz ve cok mesakatli surec basliyor..
Ancak ilac rahatlatiyor mu evet en azindan disarda calisan insansaniz ilk atagi kahvaltidan sonra evde gecirip rahatlatiyor sizi..
Cocuklardan firsat bulup pek giremiyorum daha detayli anlatmak isterdim
Kisacasi safra kesesi aman alalim gitsin sakin demeyin sonrasi bitmeyen cile olabiliyor.. benim de oyle oldu yasam kalitem cok dustu herseyi yiyemiyorsun hemen ishal karin agrisi ter bosalma gibi semptomlar basliyor ve zayifliyorsunuz..
Herkese acil sifalar diliyorum..

Bu arada teshisi SeHCAT ile konuluyor google yazip okuyabilirsiniz.. oyle kolonoskopi endoskopiyle kendinizle oynatmayin derim zaten sadece ingilterede test mevcut ama artik amerika ve diger ulkelerde hastayi dinledikten sonra binder yani colestraymine ilaci verip bakiyorlar eger ishal kesiliyorsa anliyorlarki bile acid malabsorption durumu mevcut.
Ben bunlari ogrenene kadar kreon vs ilaclarda derman aradim ancak hic bir ise yaramadilar ben cok cektim siz cekemyin okuyun arastirin ben yolu açtim 😊

Bu arada teshisi SeHCAT ile konuluyor google yazip okuyabilirsiniz.. oyle kolonoskopi endoskopiyle kendinizle oynatmayin derim zaten sadece ingilterede test mevcut ama artik amerika ve diger ulkelerde hastayi dinledikten sonra binder yani colestraymine ilaci verip bakiyorlar eger ishal kesiliyorsa anliyorlarki bile acid malabsorption durumu mevcut.
Ben bunlari ogrenene kadar kreon vs ilaclarda derman aradim ancak hic bir ise yaramadilar ben cok cektim siz cekemyin okuyun arastirin ben yolu açtim 😊
İlacı nasıl aldınız yurtdışına mi gittiniz nasıl geçti sizde acaba?

İlacı nasıl aldınız yurtdışına mi gittiniz nasıl geçti sizde acaba?
Merhaba..ben ilk olarak colestryamine kullandim o listede var toz seklinde ancak icindeki aspartam dehset sekilde hasta etti beni kas kasilmasi yuruyemez hale geliyodum vs. Daha sonra pahali olan ve listede olmayan colesevelami kullandim ondan memnunum ancak ilaci türk eczacilar birliginin yurt disi ilac listesine sokmam 2 yilimi aldi o sirada tanidik vasitasiyla getirttim şu an turk eczacilar birliginin ilaci getirmesini bekliyorum bu konuda çok yavaslar çok... gecmis olsun size de ilaç ve beslenmeyle bi tik disari cikabilir hale geliyo insan ama enerji sifir.. zaten bu hastaligin en berbat özelligi de enerjinizi yok etmesi.. Sosyal hayat sifir ancak aksamlari biraz iyi oluyorum bende.. size de gecmis olsun

X