Safra kesesi ameliyati sonrasi ishal

gaziliii

20.06.2017 Hosgeldin minnak kizim :)
Kayıtlı Üye
27 Eylül 2014
1.475
797
Merhabalar... 2 hafta once safra kesesi ameliyati oldum sizde de benzer durum oldu mu merak ettim bende kahvalti yapar yapmaz ishal durumu var kostur kostur zor yetisiyorum 2 tane de bebegim var annem yanimda simdi ama ya sonrasi işe baslayinca ne yaparim bazen gun icinde 2 kere oluyo sizde oldu mu olduysa ne zaman gecti.. kronik olmasindan korkuyorum 4 haftayi gecerse kronik sayilirmjs simdilik beklemedeyim.. okudugumda bazi hastalarda bu durum gorulebilirmis..

geçmiş olsun bende olmuştu ama hemen değil yaklaşık 2 yıllık bir zaman dilimine yayılmış şekilde 3 yıl falan sürdü toplamda tam bir kabustu günde 6-7 defa gittiğimi bilirim hep tuvalete yakın olmak isterdim işe başlayınca zor olmuştu işyeri başka bir şehre eğitime yolladı otobüse binemediğim için babam arabasıyla götürdü ailece gittik eğitime yani 3 defa doktora gittim hiçbir şey çıkmadı en son kolonoskopi yapıp bakalım dediler ilaçlarını aldım eczaneden ama gitmedim zamanla geçti mi ben sürekli onu düşünmediğim için mi yavaşladı bilmiyorum ama çok iyiyim şu an hatta uzunca otobüs yolculukları yaptım sonrasında becerebilirseniz kafanıza takmayın derim ama yalnız değilsiniz pek çok insanda bu sorun var insan içine düşünce anlıyor

geçmiş olsun bende olmuştu ama hemen değil yaklaşık 2 yıllık bir zaman dilimine yayılmış şekilde 3 yıl falan sürdü toplamda tam bir kabustu günde 6-7 defa gittiğimi bilirim hep tuvalete yakın olmak isterdim işe başlayınca zor olmuştu işyeri başka bir şehre eğitime yolladı otobüse binemediğim için babam arabasıyla götürdü ailece gittik eğitime yani 3 defa doktora gittim hiçbir şey çıkmadı en son kolonoskopi yapıp bakalım dediler ilaçlarını aldım eczaneden ama gitmedim zamanla geçti mi ben sürekli onu düşünmediğim için mi yavaşladı bilmiyorum ama çok iyiyim şu an hatta uzunca otobüs yolculukları yaptım sonrasında becerebilirseniz kafanıza takmayın derim ama yalnız değilsiniz pek çok insanda bu sorun var insan içine düşünce anlıyor
Size de cok gecmis olsun.. bugun kontrolum vardi doktorum kreon diye bir takviye enzim ilaci verdi bakalim 1 hafta daha bekleyip kullanicam.. bazi yerlerde 3 hafta bu durumun normal olduginu okudum.. kimisinde gecmis kimisinde kalmis.. basit bir ameliyat diyorlar evet ameliyat basit ama sonrasi sikintili olabiliyor iste

Guncel durum paylasimi yapayim dedim kizlar.. ameliyat olali tam 2 ay oldu ama sadece sayisi azaldi.. hala kahvaltidan 1 veya 1.5 saat sonra ishal seklinde diskiliyorum o da yagli hicbirsey yemedigim halde.. mesela demin az yagli makarna ve yogurt yedim hemen 1 saat sonra karnimda hafif agri oldu.. sagligima tam anlamiyla kavusamadim :KK43:( cok uzuluyorum is hayatina donunce nasil yapicam Allah im sen yardimcim ol.. enzim kullanmaya henuz baslamadim.. biraz daha bekleyeyim dedim sonra basljcam

Merhaba. Nasıl oldu ishaliniz? Aynı durum bende de var, 3 ay oldu ameliyat olalı, ara ara ishal oluyorum. Bugun 3 gündür ishalim yine, ben reflor kullanıyorum günde iki defa. Geçen sefer hemen kesmişti, ama bu sefer 3.gün olmasına rağmen kahvaltı sonrası hafif sulu bir dışkı lama devam ediyor.
Siz bir çözüm bulabildiniz mi? Ben de kreon kullanıyorum😊

Merhaba. Nasıl oldu ishaliniz? Aynı durum bende de var, 3 ay oldu ameliyat olalı, ara ara ishal oluyorum. Bugun 3 gündür ishalim yine, ben reflor kullanıyorum günde iki defa. Geçen sefer hemen kesmişti, ama bu sefer 3.gün olmasına rağmen kahvaltı sonrası hafif sulu bir dışkı lama devam ediyor.
Siz bir çözüm bulabildiniz mi? Ben de kreon kullanıyorum😊
Safra kesesi ameliyati sonrasi gecmeyen ishal icin colestryamine adli baslik actim orada bulusalim

"safra kesesi ameliyati sonrasi gecmeyen ishalin tek cozumu colestryamine" adli baslikta detaylari anlattim kizlar 😊

X