Sağlık ocağından gebelik var mı diye aranmak?

Konunuzu okuyunca aklıma geldi sinir oldum yine.Doğumdan sonra oğlum bir ay küvözde kaldı.Tabi sürekli arıyorlar sağlık ocağından hemşiresi ayrı doktoru ayrı.Neyse taburcu olduk eve geldik,artık aramaktan çıktı taciz boyutuna geldi olay,bebeği getirin diyorlar başka bişey demiyorlar.Artık carladım getiremem bebeğimi oraya sokamam solunum cihazından çıktı bu çocuk mikrop var virüs var,çok elzemse bi zahmet siz gelin dedim ama öylesine söyledim yani artık sinirden.Yarım saat sonra kapı çaldı, bi açtım kapıyı karşımda sağlık ocağının doktoru🤦‍♀️

Hamilelik de vitamin, folik asit, demir ilacı ücretsiz veriliyor. Durumu olmayanlara doğum kontrol hapı veriliyor. Bence de çok güzel bir uygulama. En azından bazı konularda eşitlik sağlanmaya çalışılıyor

Vay anasını
Bu ilaçlara tonla para veriyorum ben hiç söylemediler :KK70:
1 kez kan verdim, onda da ben gittim, ya ben hamileyim ama kimse aramadı diye.
Sonra daha hiç aramadılar
Aşı zamanı geldi, yine ben gittim. Aşımı yapmadılar onda da. Kendi doktorum yaptı sonradan :KK70:

Benimkiler niye bu kadar ilgisiz acaba

Vay anasını
Aşı zamanı geldi, yine ben gittim. Aşımı yapmadılar onda da. Kendi doktorum yaptı sonradan :KK70:

Aaa gerçekten mi. Tabi böyle iyi markalar değil verdikleri ama veriyorlar. Folik asit değilde dvit veriliyor. Orada yanlışlık olmuş. Demir ve vitamini doktorumun yazdığını kullandım dvit sağlık ocağınınkini. Bebek doğunca bebeğe de veriyorlar.

Biraz da hemşire de önemli sanırım. Ek gıda başlangıcı süreci çok güzel açıklardı bize. Ayına göre yapması gerekenleri falan. Hamilelikte hangi otlar yenmez çaylar içilmez ona kadar anlatırdı kadın

Baktınız ilgisizlik devam ederse doktorunuzu değiştirin hemşireniz de değişir. Doğumdan sonra aşı tarihlerini falan hatırlatıp ilgilenmeleri önemli oluyor

Aaa gerçekten mi. Tabi böyle iyi markalar değil verdikleri ama veriyorlar. Folik asit değilde dvit veriliyor. Orada yanlışlık olmuş. Demir ve vitamini doktorumun yazdığını kullandım dvit sağlık ocağınınkini. Bebek doğunca bebeğe de veriyorlar.

Biraz da hemşire de önemli sanırım. Ek gıda başlangıcı süreci çok güzel açıklardı bize. Ayına göre yapması gerekenleri falan. Hamilelikte hangi otlar yenmez çaylar içilmez ona kadar anlatırdı kadın

Baktınız ilgisizlik devam ederse doktorunuzu değiştirin hemşireniz de değişir. Doğumdan sonra aşı tarihlerini falan hatırlatıp ilgilenmeleri önemli oluyor
Asm deki diğer hemşireleri de denedim. Hepsi aynı :KK70:

Korunuyor musunuz nasıl korunuyorsunuz hamile misiniz düsunuyor musunuz evlenmeyi düşünüyor musunuz.
Bu sorular ilerde neye evrilecek acaba.
İnşallah bugün korundunuz mu kaç kere oldu falan diye de sormaya baslamazlar.😂
Her şey mümkün.
Azarlamaya çalışması üst perdeden tavırlar kabul edebileceğim şeyler değil.
Gebelik olsada hiç bir şeyimi orada yaptırmama kararı aldım. Sıfır güven.

24 sayfa ne konuştunuz ya hiç de okuyamam

Kizlar merhaba.

Şuan gerçekten gülüyorum başıma başlıktaki şey geldi.

Bu sağlık ocağından eşimi de görünce kadın soruyordu gebelik var mı olursa mutlaka bildirsin falan diye.
Buna tamam dedim tuhafıma gitmedi de az önce kadın aradı soruyor bana gebelik var mı diye.
Başına böyle bir şey gelen var mı?
Sağlık ocağı böyle arayıp gebelik var mı diye falan sorabiliyor mu? Çevremde hiç duymadım da böyle bir şey.

Arayıp hamile olursan önce kocana sonra annene sonra bize söyle denilmesi normal mi.
Ay gülmem geldi yine.
Hayatımda daha saçma bir diyaloğun içine girmemiştim.
Pandemi dönemi olduğu için mi böyle acaba?
Eğer böyleyse bilmiyorsam cahilliğime verin çok komik geldi çünkü :KK70: :KK70:.
Yok yani çocuk düşünüyor olsam ve olmasa bunların stresine iyice olmaz zaten.
Acaba mahallede tek evli ve çocuksuz ben miyim yeni bir bebekle şereflenecek de şehrin anahtarını mi verecekler bize?
Ay bu ne ya :KK70: :KK70:
Düzenli belli bir zaman beni de aradılar ne var ki bunda evli misin gebelik var mi diye kontrol ediyolar bana saçma gelmiyo

Hahahaha olaya bak. Ben olsam 'Hayır hamile değilim, peki siz hamile misiniz?' derdim :süslü:

Benide aramıştı Aile hekimim gebe kalırsan haber verin diye tamam dedim kapattık.. Büyütülecek bir durum yok 🤯

Vay anasını

Bana verdiklerinde çok şaşirmiştım. ozel hastanedeki doktorumun yazdigi agiza sikilan sprey seklinde d vitaminine 100 kusur tl verdikten sonra (ki yazdıgı folik asit ve vitamin ayrı ayrı 100 tl den asağı değildi) saglık ocağina baska bir is icin ugradıgimda elime d vitamini verip bunu devlet ucretsiz veriyor mutlaka kullan bitince gel yine verelim dediklerinde şaşırmıştım.

Kizlar merhaba.

Bu sağlık ocağından eşimi de görünce kadın soruyordu gebelik var mı olursa mutlaka bildirsin falan diye.
Buna tamam dedim tuhafıma gitmedi de az önce kadın aradı soruyor bana gebelik var mı diye.
Sağlık ocağı böyle arayıp gebelik var mı diye falan sorabiliyor mu? Çevremde hiç duymadım da böyle bir şey.

Arayıp hamile olursan önce kocana sonra annene sonra bize söyle denilmesi normal mi.
Ay gülmem geldi yine.
Eğer böyleyse bilmiyorsam cahilliğime verin çok komik geldi çünkü :KK70: :KK70:.
Acaba mahallede tek evli ve çocuksuz ben miyim yeni bir bebekle şereflenecek de şehrin anahtarını mi verecekler bize?
Beni aramadida 2bucuk yas oglum var en son onun asışına gttgmde hamilemisin dedi hayir neden sordunz dedm yok gebelik olursa mutlaka haber kayit açiçaz ta demisti o zaman benmde garibime gtmisti😂😂😂

Beni aramadida 2bucuk yas oglum var en son onun asışına gttgmde hamilemisin dedi hayir neden sordunz dedm yok gebelik olursa mutlaka haber kayit açiçaz ta demisti o zaman benmde garibime gtmisti😂😂😂
Evet ya öyleymiş demek ki.
Zaten dün e nabiza baktım o tarihte sağlık ocağına gitmiş olduğum görünüyor.
Kayıt oluşturdukları için herhalde.
Normalde gitmedim çünkü

Evet benmde aile hekimim birkere gittigimde sordu hamilelik ne zaman eger olursa muhakkak bildir bize falan diye bende bildirdim buseferde bebegin durumu icin 2 3 kere aradilar kalp atisi duyuldumu falan diye 😅

Evet benmde aile hekimim birkere gittigimde sordu hamilelik ne zaman eger olursa muhakkak bildir bize falan diye bende bildirdim buseferde bebegin durumu icin 2 3 kere aradilar kalp atisi duyuldumu falan diye 😅
İnsanı daraltır bu kadar soruda ama 🙄

Ben cok onceden aramislardi. Ben utanmistim cevaplatken. Nasil korundugumuza kadar sormustu kadin. O zaman evliydim.Simdi evli olmadigim icin aramiyorlar sanirim 😀

Benide aradilar bir kaç defa.gebelik söz konumusu?neyle korunuyorsunuz gibi benim başima geldigi için biliyorum.hamile kalinca onlar takibini yapimak zorundalar.aşilar felan var .ama yeni evlendigimde olmuştu yıllar geçtikce sormuyorlar merak etme.

Kizlar merhaba.

Ay gülmem geldi yine.
Kayitlari guncel degilse guncelliyo olabilirler. Ben bekarken arayip evlimisiniz cocuk varmi vs diye bana yigenlerime kuzenim icin falan sormuslardi. Bidahada aramadilar

Kizlar merhaba.

Ay gülmem geldi yine.
Evet yaşadığım yerde her sene bir defa arayıp soruyorlar Bilgi amaçlı nesi komik geldi anlamadım sağlık ocağı adı üstünde sizin gebeliğinize çokta meraklı olduklarını sanmıyorum :kahve:

X