Sağlıklı Beslen, İp atla, Hızlı kilo ver; Deneyimlerimiz

Akrrep

StrongTürkiye🇹🇷FreePalestine🇦🇪
Pro Üye
8 Ağustos 2008
34.239
36.950
Sadece diyet yapmak, zayıflamak ve ideal kiloya hızlı bir şekilde erişebilmek için yeterli değildir. Kilo vermek için dengeli beslenme uygulamanın yanı sıra, vücudunun hareket ediyor olması da gerekir. İp atlamak, bu amaca uygun bir egzersizdir.

3_ip-atlayarak-kilo-ver.png

İp atlamak eğlenceli bir aktivite olmasının yanı sıra, metabolizmanın hızlanmasını sağlayarak kilo vermeye yardımcı olur.
Diğer spor aletlerine göre çok daha uygun fiyatlı olmakla birlikte, zayıflama konusunda en az bu aletler kadar etkilidir.
Zamanlama olarak, vücudun en az 25 dakikalık süreçte ısınarak yağ yakmaya başlayacağından, kilo verme aşamasına gelebilmek için ip atlamayı 30 dakika boyunca sürdürmen gerekir.
İlk 5 dakika hafif tempo ile zıplamak, daha sonra tempoyu artırmak ve son 3 dakikada tempoyu yavaşlatarak egzersize son vermek uygun olacaktır.
İp atlama egzersizine başlamadan önce, olası bir sakatlığı engellemek için bir miktar eklem ısıtma ve esneme hareketi yapman da faydalı olacaktır.
Isınma ile yeteri kadar hazırlanıldığında, ip atlama egzersizi yürümekten bile daha güvenli bir zayıflama egzersizidir.

İp Atlamanın Faydaları

Vücudundaki tüm kasların çalışmasını sağlar. Hızını ve eforunu kolaylıkla ayarlayabileceğin bir egzersizdir.
El - ayak koordinasyonunu sağlar ve beyninin her iki yarısını da eş zamanlı olarak çalıştırır.

Kasların ve beyninin arasındaki iletişimi hızlandırır; böylece verdiğin tepkilerin süresi kısalabilir.

Bacaklarının sıkılaşmasını ve kalçanın dikleşmesini sağlar, selülit oluşumunu engeller.

Selülit ile baş etmekte en uygun yollarından biridir.

Lenf sisteminin verimli çalışmasına yardımcı olur.

Stres atmakta etkilidir.

Varis ve örümcek ağı damarlardan kurtulmayı sağlar.

Kan dolaşımını hızlandırır, kalp ve damar rahatsızlıklarını önler.

İp Atlayarak Kilo Verme

Peki, ip atlama sırasında nasıl daha çok kalori yakılabilir?
En kolayı, atlama hızını artırmaktır.
Böylece yine aynı kasları çalıştırarak, daha fazla hareket etmelerini sağlarsın ve hızınla doğru orantılı artan nabzınla beraber, kalori yakımını artırırsın.
Tek ayak üzerinde sıçramak ya da ayak değiştirerek sıçramak da kalori yakımı artırmanı sağlayacaktır.

İp atlarken dikkatli olman gereken noktalar;

Beton zeminlerin üzerinde çalışma

Ayakkabı kullan

Başlamadan önce ısınma egzersizleri yap

Bel fıtığı rahatsızlığın veya bacak eklemlerinde problem varsa, ip atlamak yerine sağlığın için daha uygun olan egzersizleri dene.

İp Atlayarak Kilo Verme Diyeti Zayıflatır mı?

Günde 1 saat ip atlayarak 1000 kalori yakabilirsin. Böylece hayalindeki ip atlayarak kilo veren ünlüler gibi bir form düzeyine adım adım yaklaşmış olacaksın.

İp atlamak eğlenceli bir aktivite olmasının yanı sıra, metabolizmanın hızlanmasını sağlayarak kilo vermeye yardımcı olur.
Diğer spor aletlerine göre çok daha uygun fiyatlı olmakla birlikte, zayıflama konusunda en az bu aletler kadar etkilidir.

Zamanlama olarak, vücudun en az 25 dakikalık süreçte ısınarak yağ yakmaya başlayacağından, kilo verme aşamasına gelebilmek için ip atlamayı 30 dakika boyunca sürdürmen gerekir.
İlk 5 dakika hafif tempo ile zıplamak, daha sonra tempoyu artırmak ve son 3 dakikada tempoyu yavaşlatarak egzersize son vermek uygun olacaktır.

İp atlama egzersizine başlamadan önce, olası bir sakatlığı engellemek için bir miktar eklem ısıtma ve esneme hareketi yapman da faydalı olacaktır.
Isınma ile yeteri kadar hazırlanıldığında, ip atlama egzersizi yürümekten bile daha güvenli bir zayıflama egzersizidir.

Kaynak https://www.diyetkolik.com/ip-atlayarak-kilo-ver/

08 kasım 2017 ölçülerim gelsin önce

Göğüs:107
Bel: 95
Göbüş: 111
Basen: 109
Kalça: 108

08 Aralık 2017 ölçülerim

Kilo:77,2

Göğüs: 104
Bel: 89
Göbüş: 102
Basen: 104
Kalça: 106

13 Ocak 2018 ölçülerim

Kilo:76,2

Göğüs: 103
Bel: 88
Göbüş: 101
Basen: 103
Kalça: 105

08 Mart 2018 ölçülerim

Kilo: 75,3

Göğüs: 100
Bel: 86
Göbüş: 99
Basen: 100
Kalça: 103
Üst bacak: 58
:halay::KK71::KK31::KK73::KK9::spor:

08 Ağustos 2018

Kilo: 75

Göğüs: 103
Bel: 92
Göbüş: 103
Basen: 105
Kalça: 105

8 Eylül 2018

Kilo:73,4

Göğüs:101
Bel: 86
Göbüş:99
Basen:101
Kalça:105
Üst bacak:57
Üst kol:32
:spor::spor:

8 Ekim 2018

Kilo:71

Göğüs:99
Bel: 84
Göbüş:91
Basen:99
Kalça:103
Üst bacak:54
Üst kol:30

:halay::spor::halay::spor::halay:

Son düzenleme:
Eveet bir günü daha bitiriyoruz..
Kilo vermek için sağlıklı beslenmemiz de tamam..
Şşşşştt..
Halaa yiyomusun?
Bırak elindeki kaşığı çatalı :stop:

Hızlı kilo vermek için beslenmemizin yanında ip de atlıyoruz :spor:

Hadi bakalım kilolar yazılsın, sağlıklı beslenme ve ip atlayarak istediğimiz kiloya hızlaa kavuşulsuunn :kk77::spor:

O kadar etkilimiymis ya ip atlama ben yarim saat düşünüyordum ama yapabilirsem 1 saat yapayım sağlık açısından da baya faydası varmis:spor:
ben 300 ya da 350 tane atlıyorum sonra tıkaniyorum. Yarim saat durmadan nasıl atlıyorsunuz?birde hali üzerinde ayakkabısız atlıyorum ayakkabılı mi atlamak gerekiyor.

ben 300 ya da 350 tane atlıyorum sonra tıkaniyorum. Yarim saat durmadan nasıl atlıyorsunuz?birde hali üzerinde ayakkabısız atlıyorum ayakkabılı mi atlamak gerekiyor.
Ben de halı üzerinde ayakkabısız atlıyorum canım. Çorap yeterli oluyor bana..

Faranjitten yatıyorum 2 gündür.. O yüzden zorlamadım 200 atladım bu günlük..

Yarım saat atlayanlar nasıl atlıyor bilmiyorum ama hayranım atlıyanlara ve ben de yapmak istiyorum.

Bende daha önce atlamadim ama selülit gider kalça sikilastirir falan gibi etkilerini görünce bi gazla yarim saat atlarım yazdım birazdan baslicam :KK73:
selulitlerede etkisi oluyor mu? Ayyy süper:KK6: sen bi dene kaç dakika ve kaç tane atlayacaksın.niyeyse ben de heveslendim sanki atlayabilecekmiş gibi. Bu arada alt katım boş :KK71: kimse tutmadı. Benim isime yarar. Ses gürültü hepsi serbest:KK73:

Ben de halı üzerinde ayakkabısız atlıyorum canım. Çorap yeterli oluyor bana..

Faranjitten yatıyorum 2 gündür.. O yüzden zorlamadım 200 atladım bu günlük..

Yarım saat atlayanlar nasıl atlıyor bilmiyorum ama hayranım atlıyanlara ve ben de yapmak istiyorum.
geçmiş olsun. Ben atlarken nefes nefese kalıyorum mecburen ağzımdan nefes alıyorum. Sende oyleysen ipe biraz ara ver boğazını daha çok tahriş edersin.

selulitlerede etkisi oluyor mu? Ayyy süper:KK6: sen bi dene kaç dakika ve kaç tane atlayacaksın.niyeyse ben de heveslendim sanki atlayabilecekmiş gibi. Bu arada alt katım boş :KK71: kimse tutmadı. Benim isime yarar. Ses gürültü hepsi serbest:KK73:
Ohh ohh gelsin tas gibi vücutlar netin başından kalkarsam hemen baslicam dakika tutucam 1 dakikada kactane atliyorum ona gore ortalama kaç dakikada kactane atliyorum tespit ederiz :KK49:

Ohh ohh gelsin tas gibi vücutlar netin başından kalkarsam hemen baslicam dakika tutucam 1 dakikada kactane atliyorum ona gore ortalama kaç dakikada kactane atliyorum tespit ederiz :KK49:
bende bir tane ip var kendisi kaç tane atladığımi sayıyor. Daha önce selülit kremi almıştım yaninda hediye vermişlerdi :KK45: 2,5 yildir hic kullanmadim. Artik işe yarayacağı zaman:spor:

cimbomlukiz cimbomlukiz beni de heveslendirdin hemen denedim 6dk zor dayandım. Birde ayağıma takildiginda birde yoruldugumda 10 sn falan bekledim. Çok hızlıda atlamadım sonuç 452. İlk deneme için fena değil sanırım .Eki Görüntüle 2065145
Ayy etkim olmasına çok sevindim bende yarim saat atladim çok yoruldukca nefes egzersizleri yaptım bende ip yok hayali ipimle kollarimida çevirerek yaptım ilk dakika kronometre tuttum dakikada 70 tane yarim saatte 2100 tane peşine 100 tane squat:spor:

X