sağlıklı beslenerek zayıflıyorum

Aslında gayet iyi vermişsin 69 lardaydın galiba. İlk 1 2 hafta ödemlerden dolayı 2 kilo kadar gidiyor. Sonrasında haftada 1 kilo gibi giden. Karatay da zaten ayda 3 4 kilo verilir diyordu. 3 buçuk ay oldu giden 12 kilo. 2 hafta ara vermiştim onu çıkarırsak ayda 4 kilo. Hiç spor yapmadım denilebilir. Yoga yapıyordum onu da şimdi yapamıyorum. Birkaç gün sonra yeniden başlarım yogaya
Ayda 3-4 kg giderse iyi. Ben gebelikten önce karatay yapmıştım çok iyi gelmişti bana. O zmnlar 63kg idim. Şimdi unutmusum zaman buldukça diyet ile ilgili bilgilerimi tazeleyip ona göre düzeltiyorum eksiklerimi. Ben kasım 29da 70,5kg ile başladım. Bakalım aralık 29 kdr ne kdr kg vereceğim.

Aslında gayet iyi vermişsin 69 lardaydın galiba. İlk 1 2 hafta ödemlerden dolayı 2 kilo kadar gidiyor. Sonrasında haftada 1 kilo gibi giden. Karatay da zaten ayda 3 4 kilo verilir diyordu. 3 buçuk ay oldu giden 12 kilo. 2 hafta ara vermiştim onu çıkarırsak ayda 4 kilo. Hiç spor yapmadım denilebilir. Yoga yapıyordum onu da şimdi yapamıyorum. Birkaç gün sonra yeniden başlarım yogaya
Bu kek tafini ben de deneyeyim. Fırına mi veriyorsun yoksa sufle gibi tavadami?

sabah (12:00)
  • 2 tavada yumurta
  • 1 dilim Keçi peyniri
  • Süt kaymağı
  • ceviz kaju badem fındık kavrulmamış
  • 5 6 zeytin
akşam (17:30)
  • şekersiz tahinli kabak tatlısı
su:3 lt
Spor: 20dk eliptik

aralarda şekersiz türk kahvesi ve maden suyu

sabah (11:00)
  • 2 tavada yumurta
  • Çeçil peyniri
  • Süt kaymağı
  • Ceviz
  • 5 6 zeytin
  • Yeşil çay
akşam (17:30)
  • Mercimek çorbası
  • Izgara köfte
  • Karışık turşu
su:3 lt
Spor: 20dk eliptik

aralarda şekersiz türk kahvesi ve maden suyu

uzun zaman oldu. Bende durumlar dalgalı. Araya ailemin ziyareti tatil ve seyahatler girdi. Bu sürecin bana 2 3 kilo artısı oldu tabi. Tatil dönüşün kaldığım yerden yeniden başladım. 70 kg görmüştüm ve şimdi 65.5. Beslenme alışkanlığımda biraz daha değişikler yaparak devam ediyorum diyetime. Karatay diyetini ile başlamıştım. Ketojenik diyete geçiş yapmaya çalışıyordum. Evet şimdi tam anlamıyla ketojenik besleniyorum. Sağlıklıyım, enerjiğim, rahatım ve mutluyum. Karbonhidrat tükettiğim dönemler bir hüsran ve ağırlık çöküyor. Çok rahatsız edici bir durum. Bir de 1 parça dahi karbonhidrat tüketsem 2 gün şiş gezmek çok rahatsız edici. Gluten intoloransım var galiba. Test yaptırmadım, ama Emin’im artık.

Nihal hanım, merhabalar;
46 yaşında hayatı boyunca diyet yapmış ve sürekli kilo alıp vermiş biriyim
Son 3 yıldır 80 kilonun üzerine çıktım ve diyet yapmaktan bıkıp usandığım için 89 kilolara ulaştım.
3 aydır kalori hesabı ve sporla ancak 86 ya düşebildim.
Bu şekilde yerimde saydığımı düşünüyorum ve yine diyet araştırmasındayım.
Ketojenik ve karatay arasında kaldım. Her ikisinide yapmış birisi olarak önerinizi merak ediyorum.

Merhaba öncelikle hedefinize giden yolda kolaylık diliyorum. Ketojenik ve Karatay beslenmesi ortak noktası çok olsa da çok farklılar. Karatay diyeti ketojenik beslenmenin light hali. Ama her zaman ketosiste olmayabilirsiniz Karatay diyetiyle. Ketojenik diyet çok daha uzman yaklaşım isteyen bir diyet. Ben ketojenik besleneyim biraz da onu deneyeyim diyerek yapılacak bir beslenme türü değil. Öncesinde çok iyi araştırıp öğrenmek gerekli. Uygulamayı yapmak için de alıştırma yapmak lazım. Uzun süre 2 öğün beslenmiş ve vücudunuzun buna alışmış olması gerekir. Bjnun için Karatay diyeti yeterli olacaktır. Yani kısaca size tavsiyem önce Karatay sonra çok iyi araştırarak ketojenik diyet doktor kontrolünde

X