sağlıklı kilo vermek için yeni grubumuz..

Son 2 haftadır aldığım kiloları vermek için 2 gündür yürüyüşlerime yeniden başladım:21::21: Diyete tam olarak uymasam da en azından hareket etmeye çalışıyorum...Umarım bu hafta eksileri gören arkadaşlardan olurum:KK70:

kızlar günaydın nasıl geçti haftasonu fazla kaçamak yapmadınız umarım :KK45: benim gibi:KK48:
bu pazartesi bildirimim 69.3 arkadaşlar :KK54:

Dün yoğunluktan buraya uğrayamadım:mad:

Diyet yoldaşlarım neredesiniz ? :KK17: 1 arkadaş hariç ben dahil kimse gelmemiş...Havalar ısındı diye herkes pes mi etti ne yaptı ?:KK17:

Bu arada geç olsa da kilo bildirimimi yapmak istiyorum..Geçen haftaya göre 900 gram daha vermişim:21: Öyle ya da böyle firelerle de olsa gittiği yere kadar devam edeceğim:KK66: İnşallah sizlerde en kısa sürede eskisi gibi burada olursunuz...o_Oo_O

merhabalar uzun zamandır ben de yazamadım ama inanın yazıcak bir şeyim de yok neden bilmiyorum ama bu ara hiç adapte olamıyorum diyete bu dönem biraz stresli de geçiyor benim için bu gün işte son günüm yarın evdeyim bakalım toparlıyabilcekmiyim

ben bu listeden bir sonuc alamadim seydaya geri dondum onla vermistim biraz tekrar mayis listesin yapmaya karar verdim

Baya gec kalmışım bu konuya ama ben de online hizmet alıyorum ama kşiye özel programım var yani herkesin programı herkese uymaz ki...
diyet parmak izidir gibi der diyetisyenim:)
ama yine de sevindirici gelişmeler yaşamışssınız tebrikler...
ben de 97 den 77 ye düştüm bakalım daha devam ediyoruz..
zorlu birr sürec ve ben sürekli kontrol altında turulmak istiyorum..

Merhab
Sevgili arkadaşlarım :KK16:

Bu güne kadar bu siteden çok faydalandım. Başkalarının üzüntülerine üzülüp,mutluluklarına sevinen altın kalpli insanlar var burada. Herkesin sorunlarına çözüm arayan,bulan,sorulara yılmadan cevap veren iyi yürekli arkadaşlarım hepinize tek tek teşekkür ediyorum :KK54:

Hep faydalanmak olmaz biraz da fayda sağlamak lazım değil mi :KK31:

Öncelikle şunu belirtmeliyim ki bir çok diyet deneyimim oldu bu güne kadar. Dukan diyetinden tut elma diyetine kadar çoğunu denedim. Hiç bir diyeti kötülemek gibi bir amacım yok yanlış anlamayın. Bana yaramadılar sadece :KK14: Her şey herkese yarayacak diye bir şey yok sonuçta.

Bu yazacağım diyet listesi (daha doğrusu listeler) diyetisyen listesidir. Kendi kafamdan uydurduğum bir liste kesinlikle değil :KK20:

Diyetten söz edecek olursak :

Bu diyet 25'er günlük toplamda 5 adet diyet listesinden oluşuyor. Diyet sonunda 18-20 kilo verilebilir :KK52: Yavaş ama sağlıklı bir şekilde kilo verebileceğiniz bir listedir. Zaten yağ yakımının çok kısa sürede gerçekleşmeyeceğini bilirsiniz :KK31:Ortalama haftada 1 - 1,5 kilo vereceksiniz. Ama YAĞ olarak vereceksiniz. Kesinlikle kas veya su değil! :KK8:

Yağ ölçümü de yaptırdım. Kesinlikle kas kaybım olmamış. Yağ kaybetmişim :KK24:

Diyeti denemeden sizinle paylaşmak istemedim :KK16:

1. listeyi denedim. 2. listenin bitmesine 3 gün kaldı. Hiç bir sağlık problemi yaşamadım Allah'a şükür. Bu yüzden gönül rahatlığıyla 2 listeyi sizinle paylaşabilirim. Diğer listeleri de denedikçe sizinle paylaşacağım :KK42:

Ben kaç kilo verdim ? : Diyete başladığımda 82.9 - 83 gibi bir kilodaydım. 2. Diyetin bitmesine 3 gün kaldı ve ben tok karnıma ve kıyafetlerimle şu anda 73.7 kiloyum. :KK9:

Gelelim Listelerimize:

1. Liste ( 25 GÜN UYGULANACAK )

7:30 1 bardak yarım yağlı süt

09:00 2 dilim tam buğday ekmeği arası beyaz peynir, maydanoz, şekersiz açık çay veya yeşil çay

10:30 2 kuru kayısı, 1 ceviz

12:30 1 porsiyon köfte veya döner, az yağlı salata, 1 dilim tam buğday ekmeği

15:00 1/2 paket form bisküvi

17:00 2 kuru kayısı, ılık su

19:00 6 kaşık etsiz sebze yemeği, 1 dilim tam buğday ekmeği, az yağlı salata

21:00 1 meyve

1. listeyi uyguladıktan sonra daha fazla kilo vermek isteyenler 2. listeye başlayacak.

2. Liste ( 25 GÜN UYGULANACAK )

07:30 3 kuru kayısı, ılık su

09:00 1 dilim tam buğday ekmeği, 1 dilim az yağlı beyaz peynir, 2 zeytin, çeri domates, maydanoz, haftada 1 gün yumurta, şekersiz açık çay veya ıhlamur

12:00 1 porsiyon ızgara veya etli sulu yemek, 1 dilim tam buğday ekmeği, az yağlı salata

14:00 2 kuru incir

16:00 1 kutu kayısılı probiyotik yoğurt ( markayı anladınız :KK1: )

17:30 1 meyve

19:00 6 kaşık etsiz sebze yemeği, az yağlı salata

21:00 3 kuru kayısı, ılık su

2. listeyi bitirip daha fazla kilo vermek isteyenler 3. listeye başlayacak.

3. Liste ( 25 GÜN UYGULANACAK )

07:30 Bir yemek kaşığı pekmez

09:00 İki dilim tam buğday ekmeği arası beyaz peynir, maydanoz, şekersiz açık çay veya ıhlamur veya yeşil çay

12:30 Bir kase çorba, az yağlı salata

15:00 Bir ETİ stik çikolata

17:00 Meyveli yoğurt

19:00 Altı kaşık et veya tavuk veya ciğer sote, az yağlı salata

21:00 Bir meyve

3. listeyi uyguladıktan sonra daha fazla kilo vermek isteyenler 4. listeye başlayacak.

4. Liste ( 25 GÜN UYGULANACAK )

7:30 Bir su bardağı ılık su

9:00 1/2 simit, bir dilim beyaz peynir, domates, maydanoz, şekersiz açık çay veya ıhlamur veya rezene, haftada 1 gün yumurta

12:00 Bir dilim tam buğday ekmeği, bir porsiyon etsiz sebze yemeği, az yağlı salata

15:00 1/2 paket eti form

17:00 Bir meyve

19:00 200 gr balık veya 2 baget veya bir kalçalı but, az yağlı salata

21:00 kaymaksız yoğurt

4. listeyi uyguladıktan sonra daha fazla kilo vermek isteyenler 5. listeye başlayacak.

5. Liste ( 25 GÜN UYGULANACAK )

7:30 Bir çay kaşığı bal

9:00 Bir dilim tam buğday ekmeği, bir dilim beyaz peynir, üç zeytin, pişmiş domatesli biber, şekersiz açık çay veya yeşil çay

12:30 İki kepçe çorba, az yağlı salata, bir dilim tam buğday ekmeği

15:00 1/2 paket form bisküvi, 200 ml sür

17:00 Bir meyve

19:00 Altı kaşık etsiz sebze yemeği,az yağlı salata, bir dilim tam buğday ekmeği

21:00 Bir meyve

UYARILAR !!! Salatanın içerisine patates, mısır, havuç, turşu ve bezelye koymamalısınız. Ve yemeklerinize de katmamalısınız :KK20:

Meyve öğününüzde yiyebileceğiniz meyveler: 1 yerli muz veya 1 portakal veya 1 armut veya 1/2 nar veya 2 mandalina veya 1 elma veya 1 havuç veya 1/2 greyfurt veya 1/2 ayva veya 1 kivi veya 1 dilim ananas veya 200 gr çilek veya 200 gr kavun veya 200 gr karpuz veya 150 gr kiraz veya 1 adet şeftali veya 7 adet erik veya 100 gr üzüm.

Günde 2 litre su içmeniz sizin yararınıza olacaktır.

ALTERNATİFLER : 1. listede öğlen arada bir köfte yerine bakliyat yedim. (Nohut,yeşil mercimek v.b) Döneri ısıtıp yenen dönerlerden kullandım. Köfteyi bazen kendim yaptım bazen de kasaptan hazır köfte aldım :KK17: Form bisküviyi illaki o tahta gibi olanlardan yemek zorunda değilsiniz. Mavi-Yeşil ( bu markayı gerçekten vermek zorundayım çünkü diğer markaların içerisinde şeker var bunda yok :KK34:) bisküvilerinden yiyebilirsiniz. Elmalı, limonlu, peynirli... Probiyotik yoğurt kayısılı dışında yediklerim de oldu. Orman meyveli, ananaslı falan da yedim. Kayısı yerine gün kurusu da yedim. Gün kurusunu daha sağlıklı buluyorum. Peyniri çoğu zaman tam yağlı ezine yedim. 1. listede sabah kendinize 2 dilim tam buğday ekmeği arası peyniri soğuk yemek yerine tost makinesinde tost yapabilirsiniz. Çaylarınızı tatlandırıcı ile tatlandırabilirisiniz.

EK SPOR : Sevgili Akrepciğimin önerisi ile bir taraftan zayıflarken bir taraftan karnımızın sıkılaşması için balon şişirmeye karar verdik :KK19: 1. liste bitene kadar günde 5 kere,2. liste bitene kadar günde 10 kere balon şişireceğiz. Bu şekilde her listede 5'er 5'er artırarak devam edeceğiz. :KK64:

Aklıma gelen şeyler olursa eklerim. Siz de aklınıza takılan her soruyu çekinmeden gönül rahatlığıyla sorabilirsiniz. Tartınızda bol eksili günler dilerim :KK16:

Kilo bildirim günümüz PAZARTESİ'dir.

...alıntıdır...

Sayfayı bırakmıslar sanırm. Kızlar slm buraya yazanlar kaç kilo werdinz acaba herkes istediqi kiloya geldimi. Bnde isveç diyeti denicm demstm ama olmuo cünkü cok ac kalıosn:)

X