Sahiplendiğimiz Canımız köpeğimiz...

Herkese iyi akşamlar. Biraz uzun oldu kusura bakmayın. Direk konuya gireyim .
Nisan Mayıs ayı gibi oturduğumuz apartmana birileri taşındı çok tatlı bir köpeği vardı evde bakıyorlardı ki dışarıda bakilabilecek köpek türünden değil zaten. Ama 1 ay sonra apartmanın girişine hiç bakilmayacak yere köpeği bağladılar öyle bir yer ki zaten inşaat pisliği var toz toprak berbat içler acısıydı yani.. Köpek neredeyse 2 ay bağlı kaldı tuvaleti yemeği yattığı yer birdi içimiz gidiyordu. Ben işten çıkınca eşimle dayanamadık her akşam biz gezdirmeye başladık sonra geri getirdik komşumuzun da işine geldi. Bir yerden sonra arada bizim de yemek verdiğimizi görünce yemek de vermemeye başladılar. (Hatta yeri geldi su da)Sonra bir baktık köpek bağlı olduğu ipi 2 3 kere koparıp komşumuza değil bizim kapımıza gelmeye başladı apartmanın içinde görseniz o kadar tatlı kii. Neyse biz bunu komşuya söyledik bak ipini koparıyor kaçıyor diye bize ne dese beğenirsiniz aman be kardeşim bırakın kaçsın sizde kurtulun bizde kurtulalim diye resmen bağırdı telefonda o kadar kötü olduk ki o akşam oturdum ağladım sinirimden. Biz daha sonra başka bir yere taşınmaya karar verdik bunu onlara da söyledik yemeğini suyunu eksik etmeyin gezdirin arada çok sıkılıyor köpek böyle olmaz diye 2 gün sonra bize köpeği sahiplenir misiniz dedi komşu bizde tamam dedik yakın bir tanıdığımız vardı bahçeli bir yeri var 1 hafta idare etsin sonra alırız oradan yeni evimize götürürüz dedik. Demez olaydık akşamına köpeği göremeyince niye göturdunuz burada kalsaydı benim çocuklar çok üzüldü dedi. Neyse biz geri getirdik hemen dedik çocuklar sıkıntı yaratacaksa kopegi sahiplenmek istemiyoruz diye . Tamam dediler. Taşındigimiz gün eşime seslendi giderken götürun köpeği ben çocuklarla konuştum sıkıntı yok dedi. Ve çok şükür biz minigimizi oradan kurtardık dedik. Amaa o zamana kadar ilgilenmeyen aman bırakın kaçsın kurtulmuş olurum ne yaparsa yapsın köpek diyen adam aldığımız günden beri önceden 2 haftada bir sonra daha sık aramaya mesaj atmaya başladı köpek nasıl resim atsaniza flaan diye resim attık iyi dedik ( bu arada kuru mamaya alistirdik ve düzenli olarak gezdiriyoruz) bize demez mi zayıflamış mutsuz görünüyor gibi diye sen sürekli ev yemeği artıklarını ver gezdirme sonra gel utanmadan bunu söyle. Neyse dedik yine ama artık mesajları aramaları olur olmadık zamanlarda o kadar arttı ki aşırı rahatsız olmaya başladık iki gün önce video çektik gönderdik bize diyor ki" kuru mama mı yiyor niye? " ki kuru mama yediği daha önceki resimlerde var. Amaçlarını çözemedik ama eşim diyor ki kışı bize atlattirip yaza doğru geri isteyecekler gibi çocuklar çok üzülüyor flaan diye dedi öyle şey mi olur ya çocuk oyuncağı mı bir can o da sonuçta içim o kadar daraldı ki ailemizden biri gibi artık köpeğimiz kimselere vermem bu saatten sonra düşündükçe içim daraliyor resmen 1 aydır uykularim kaçtı 😔😔
Dalga mı geçiyorlar tahammülüm yok bu tip insanlara. Apartmana köpek bağlamam da nedir? Komşular şikayet etmiyor mu böyle insafsızlık mı olur

Nisan Mayıs ayı gibi oturduğumuz apartmana birileri taşındı çok tatlı bir köpeği vardı evde bakıyorlardı ki dışarıda bakilabilecek köpek türünden değil zaten. Ama 1 ay sonra apartmanın girişine hiç bakilmayacak yere köpeği bağladılar öyle bir yer ki zaten inşaat pisliği var toz toprak berbat içler acısıydı yani.. Köpek neredeyse 2 ay bağlı kaldı tuvaleti yemeği yattığı yer birdi içimiz gidiyordu. Ben işten çıkınca eşimle dayanamadık her akşam biz gezdirmeye başladık sonra geri getirdik komşumuzun da işine geldi. Bir yerden sonra arada bizim de yemek verdiğimizi görünce yemek de vermemeye başladılar. (Hatta yeri geldi su da)Sonra bir baktık köpek bağlı olduğu ipi 2 3 kere koparıp komşumuza değil bizim kapımıza gelmeye başladı apartmanın içinde görseniz o kadar tatlı kii. Neyse biz bunu komşuya söyledik bak ipini koparıyor kaçıyor diye bize ne dese beğenirsiniz aman be kardeşim bırakın kaçsın sizde kurtulun bizde kurtulalim diye resmen bağırdı telefonda o kadar kötü olduk ki o akşam oturdum ağladım sinirimden. Biz daha sonra başka bir yere taşınmaya karar verdik bunu onlara da söyledik yemeğini suyunu eksik etmeyin gezdirin arada çok sıkılıyor köpek böyle olmaz diye 2 gün sonra bize köpeği sahiplenir misiniz dedi komşu bizde tamam dedik yakın bir tanıdığımız vardı bahçeli bir yeri var 1 hafta idare etsin sonra alırız oradan yeni evimize götürürüz dedik. Demez olaydık akşamına köpeği göremeyince niye göturdunuz burada kalsaydı benim çocuklar çok üzüldü dedi. Neyse biz geri getirdik hemen dedik çocuklar sıkıntı yaratacaksa kopegi sahiplenmek istemiyoruz diye . Tamam dediler. Taşındigimiz gün eşime seslendi giderken götürun köpeği ben çocuklarla konuştum sıkıntı yok dedi. Ve çok şükür biz minigimizi oradan kurtardık dedik. Amaa o zamana kadar ilgilenmeyen aman bırakın kaçsın kurtulmuş olurum ne yaparsa yapsın köpek diyen adam aldığımız günden beri önceden 2 haftada bir sonra daha sık aramaya mesaj atmaya başladı köpek nasıl resim atsaniza flaan diye resim attık iyi dedik ( bu arada kuru mamaya alistirdik ve düzenli olarak gezdiriyoruz) bize demez mi zayıflamış mutsuz görünüyor gibi diye sen sürekli ev yemeği artıklarını ver gezdirme sonra gel utanmadan bunu söyle. Neyse dedik yine ama artık mesajları aramaları olur olmadık zamanlarda o kadar arttı ki aşırı rahatsız olmaya başladık iki gün önce video çektik gönderdik bize diyor ki" kuru mama mı yiyor niye? " ki kuru mama yediği daha önceki resimlerde var. Amaçlarını çözemedik ama eşim diyor ki kışı bize atlattirip yaza doğru geri isteyecekler gibi çocuklar çok üzülüyor flaan diye dedi öyle şey mi olur ya çocuk oyuncağı mı bir can o da sonuçta içim o kadar daraldı ki ailemizden biri gibi artık köpeğimiz kimselere vermem bu saatten sonra düşündükçe içim daraliyor resmen 1 aydır uykularim kaçtı 😔😔

Veterinerden kimlik çıkartın. Eğer böyle bir şey talep ederlerse de mahkemeye gidin dersiniz. Köpeği zimmetinize alın.

Hayvan hakları yetkilisi vardır yaşadığınız yerde ipe baglı rezil hallerini fotoğraf çekmişşinizdir inşallah gösterin... Kimse sizden o köpeği alamaz, artı siz ilgilenirken bakarken, gezdirirken tanık olan insanlar varsa onları şahit gösterin sadece gidip konuşurlar, kim bakıyordu, sahibi ilgileniyormuydu diye

Köpege sağlık karnesi çikartmamisdir bu insan musvetteleri.Kopege hemen karne cikarttirin veterinerde cip taktirin ustunuze kaydettirmis olursunuz.Onlarin hic bir aramasina msj da donmeyin.Yirtinsin dursunlar.Sadece bir kere kopek bizim ispatla senin oldugunu deyin ondan sonrada muhatap olmayin bir daha
Tam olarak bunu yapın ve sonra da engelleyin bu insanları her yerden. Sakın köpeği de ulaşabilecekleri yerlere bırakmayın. Böyle tipler ilk ben baktım deyip kaçırmayı hak görüyorlar. Başımıza gelmiş birşey maalesef.

Ya öyle şey olur mu hiç vicdan rahatlamak falan eşim daha soğukkanlı ben daha duygusal davranıyorum daha evhamliyim tabi ki gereken tepkiyi gösterecek eşim konuştuğunda bu zamana kadar anlayışlı olmaya çalıştık ama herkesin dediği gibi karşımızdakini bız sandık ilk başta merak ederler olabilir dedik ama hata ettiğimizi anladık cevap vermedik geri dönmedik sadece iki kere resim video attık o kadar. Memlekete dediğim 1 saatlik yol ve en yakınım anneme göndermekten bahsetmiştim ben ondan vazgeçebilir miyim öyle bir karakter de olsam bu kadar üzülmem aman bana ne der geçerim. Sadece hayatımızda ilk defa böyle sıkıntılı insanlarla karşılaştık ve ben bu durumdan dolayı tedirginim haberlerde gördüğünüz o kaba saba adamlardan bir farkları da yok ama canımız için tabi ki tepkimizi ortaya koyucaz tek pişmanlığımiz keşke en başından iletisimi kesseydik
Uğraşacak gücü bulamazsanız kendinizde bana ulaşın ben çok güzel uğraşırım. Gerekirse telefon numaramı vereyim bu aileye sahiplendirdik diyin benimle muhattap olsunlar. Dinsizin hakkından imansız gelir diye bi söz var bilirsiniz. O canlar için o kadar çirkefleştim ve çirkefleşirim ki akılları şaşar.
Üniversitede öğrenciyken eşimle aynı evde yaşadık 4 sene. Bulunduğumuz il çok rahat bi yer değildi ama ev kendimizinde kiraya çıkmak yerine ev aldık. köpeğimiz vardı hemde rottweiler cinsi. Apartmandakiler 6 kişi toplanıp,hepsi iri yarı erkek kapımıza dayandılar. Eşim inanılmaz sakindir inanılmaz yani insanı sinir eden bi sakinlik. Baktım bu sakin sakin cevap veriyor adamlara adamlar da üstüne gidiyorlar. Bi bam teli var eşimin tersi kötüdür ama sabırla bekliyorum ne zaman çıkacak o tersi diye. Çıkmadı. Köpeği odada bıraktım kapıya gittim baya küfür edip hadi gidin şikayet edin kalkıp burda böyle saçma sapan konuşmayın bi derdiniz varsa kendinizden eminseniz gidip şikayet ederseniz,eğer ederseniz ama sonuç çıkmazsa kapıma dayandığınız ve huzurumu bozduğunuz için ben sizi dava ediyorum uğraşın durun dedim. Kapıyıda suratlarına kapattım. Aynı gün onlar gider gitmez oturdum tüm kanunları kuralları araştırdım. Hepsini yazıcıdan çıkarttırdım. Önce yöneticiye verdim sonra binaya astım. Binanın bi sürü eksiği olduğunu ve yasa dışı şeyler olduğunu öğrendim didikleyince. Bide gidip yöneticiyi bunlarla tehdit ettim. Üstüne hayvan hakları savunucularına ulaştım binanın önünde toplanmayı teklif ettiler 😄 bi sürü insan tanıdım o olay sayesinde. Tabiki toplanmalarını istemedim ama yöneticiye bunuda bildirdim. Ne mi oldu sonra ? Bi daha bırakın kapıya gelmeyi görünce yollarını değiştirmeye başladılar. Bunları yaptığımda yaşım 19du. Bu kadar korkup sinmeyin insanların karşısında. Dediğim gibi verin numaramı bu aile sahiplendi diyin. Uğraşabiliyorlarsa benimle uğraşsınlar.

Numaranızı değiştirin ulaşmasını

X