Şaka gibi..

Hadi evde hazır bir şeyin yoktu ya da tabağın boş gönderilmeyeceğini bilmiyordu boş gönderdi. Tabağın kapıcıyla gönderilmeyeceğini de bilmezi gerekirdi diye düşünüyorum.

ne kadar ayıp ya insan bari nezaketen kendisi getirirdi, tabağın boş ve pis olmasına değinmiyorum bile. bu kişiyle arkadaş olmamanız daha iyi bence bir şey kaybetmemişsiniz.

Zaten yası benden büyük baya .
Niyetim öyle arkadas olalım zırt pırt beraber kahve içelim değil.
Burda gurbetteyim hiç değilse basıma bişi gelse yada evde tuzum bitse kapı tıklatacağım biri olsundu.
Dediğiniz gibi olmaması su an için kat kat daha iyi.

Ya zaten ayda yılda bir görüyorum , karşılık bekleyerek de vermedim.
Ama kapıcıyla tabak göndermek cok saçma degıl mi ?
Birde üstüne kirli vaziyette.
Hadi kiri de geçtim görmemiştir.
Ben kapıcıyla mı gönderdim arkadaşlar tatlıyı insan nezaketen getirir.
Kapı komşusuyuz zaten.
Ben 5. Katta o birinci katta olsa onu da anlıycam..

Belli ki görgüsü eksik bir insan.
Biri bana tabak getirirse muhabbete çağırırım nezaketen.
Hiç değilse tabağı getirip selam vermek teşekkür etmek zor değil.
Görüşmeyin olsun bitsin.

şimdi o da sana tabağa bir şeyler koyarak kapını çalıp teşekkür ederim, çok güzeldi eline sağlık, bunu da alın siz afiyetle yiyin muhabbetine girse belki sen bir daha iletişim kurmaya kalkacaksın.

ama şimdi artık bu hareketinden sonra selam selamdan öteye gitmezsin.

takdir ettim kadını, mesajını çok net vermiş. istenmeyen komşulara karşı taktik almış olduk ama ben ölsemmmm yapamam bu yaptığını, katıksız ayılık yapmış o ayrı.

büyük ihtimalle ne götürdüysen de yememiş çöpe atmıştır :)

başkası ile yollaması bence hoş değil ya ınsani ilişkilerde o tabagın ya dolu ( içinden gelırse tabıkı zorunlu değil) ya temiz vaziyette gelmelı bana göre tabıkı buyutulcek birsey değil ama komsu sonucta kırk yılda bir görüyosun yanı onu bahane edip insan bir hal hatır sorar nerde o eski komsuluklar neyse sende kendı samımıyetıne yakın ınsanlar ile ilişkilen canım.

Kızlar ben bi ay önce fln tatlı yapmıştım , burda hiç kimseyi tanımıyorum, komşularım doğru düzgün görünce selam bile vermez .
Neyse belki vesile olur tanışırız diye tatlıyı güzelce bi tabağa koyup komşuma götürmüştüm.
Beni görünce cok sevindi teşekkür etti fln aradan bu kadar zaman geçti .
Kapı çaldı az önce açtım kapıcı elinde benim komşuma verdiğim tabak.
Onunla göndermiş, aldım tabağı üstünde yağ damla lekesiyle birlikte ..
Cok sinir oldum bu nasıl iş ?

Yani kendisi getirse eline yapışmazdı ama belli ki nezaketen bile olsa komşuluk ilişkisi istemiyor. Yaptığı terbiyesizlik o ayrı siz de ona göre davranırsınız artık, üzülecek ya da kafaya takacak bir şey yok.

Çok terbiyesizce bir durum. Ne demek kapıcıyla tabak göndermek. Kimse kusura bakmasın temiz de olmalıydı. Benim annem komşudan bir şey geldiğinde tabağı iyice temizler gözlüğünü takar bakar sonra da içine bir şeyler koyup götürürdü. Biz öyle gördük bu şahıs görmemiş demekki.
Sizin yerinizde olsam suratına bakmam.

X