🌺 Salat-ı Tefriciye 🌺

muhursuzpusula

Herşey güzel olacak..
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
17 Mayıs 2020
1.200
3.580
31
Merhaba arkadaşlar,

Benim takip ettiğim bu 3. listemiz olacak inşallah Allah'ın izniyle. Bu yeni grubumuzda 30-35 kişi civarı olduğunda (daha fazlasıda olabilir tabiiki) başlayacağız inşallah. Tahminen 08.03.2021 gibi başlarız diye düşünüyorum.اللهـم صل صلاة كاملة وسلم سلاماً تاماً على سيدنا محمد الذي تنحل به العقد وتنفرج به الكرب وتقضى به الحوائج وتنال به الرغائب وحسن الخواتم ويستسقى الغمام بوجهه الكريم وعلى آله وصحبه في كل لمحة ونفس بعدد كل معلوم لك.

“ALLAHUMME SALLİ SALÂTEN KÂMİLETEN VE SELLİM SELÂMEN TÂMMEN ALÂ-SEYYİDİNA MUHAMMEDİN ELLEZİ TENHALLÜ BİHİ’L ‘UKADU VE TENFERİCU BİHİ’L-KÜRABU VE TUKDÂ BİHİ’L-HAVÂİCU VE TÜNÂLÜ BİHİ’R-RAĞÂİBU VE HUSNU’L-HAVÂTİMİ VE YUSTESKA’L-ĞAMÂMU Bİ-VECHİHİ’L-KERÎMİ VE ‘ALÂ ÂLİHİ VE SAHBİHİ FÎ-KÜLLİ LEMHATİN VE NEFESİN Bİ-‘ADEDİ KÜLLİ MA’LÛMİN LEK.”

ANLAMI:


“YA RAB! EFENDİMİZ MUHAMMED’E TAM VE MÜKEMMEL BİR SALAT VE SELAM EYLE. O NEBİ Kİ, ONUN YÜZÜ SUYU HÜRMETİNE DÜĞÜMLER ÇÖZÜLÜR, SIKINTILAR DAĞILIR, İHTİYAÇLAR KARŞILANIR, ARZULARA VE GÜZEL AKIBETLERE ERİŞİLİR, BULUTLARDAN YAĞMUR DÖKÜLÜR… ONUN ÂLİNE VE ASHABINA DA SALÂT VE SELAM EYLE YA RAB! HER AN, HER NEFESTE VE SENİN BİLDİKLERİNİN SAYISINCA.”

Salat-ı Tefriciyye başlangıcı için farklı farklı şekiller paylaşılmaktadır, sizin için hangisi doğru ise onu yapabilirsiniz.

"tefriciyye niyet nasıl yapılır.
ilk önce niyet ederek 2 rekat namaz kılınır.Namaz bitip selam verince 100 defa"Estağfirullahelaziyme ve Etubüileyh" diyerek tövbe ve istigfar edilir. Sonra Euzübillahimineşşeytanirracim Bismillahirrahmanirrahim."İnnallahe ve melaiketehü yüsallune alennebiyyi ya eyyühellezine amenu sallü aleyhi ve sellimu teslima.
ayeti okunur ve Euzü besmele çekip Salat-ı Tefriciyeyi okumaya başlanır.""2 rekat namaz kılınır, bu Salavat-i Şerife şöyle okunur ; Önce, ihlasla, 21 defa: “Estağfirullah el Aziym ve etubu ileyh” diye istiğfar edilir.


Arkasından “Eûzü billahi mineş şeytanirracim. Bismillahirrahmanirrahıym. İnnallahe ve melâiketehû yüsallûne alen nebiyy yâ eyyühellezine âmenü sallü aleyhi ve sellimü teslimâ” bir kere okunur.

Sonra şu şekilde niyet edilir. “Yâ Rabbi! okuyacağım salavat-ı şerife hürmetine …….. şu niyetimi,şu rahatsızlığıma şifa ver.şu sıkıntımı gider.”

Sonra, ne için okunuyorsa kalben ona niyet edilir. Mesela; ” Borcumdan kurtar, sınıfimı geçeyim, davam kazanayım…” diye niyyet edilir.

Sonra: “Euzu billahiminesseytanirracim, Bismillahi`r-Rahmani`r-Rahim” denir.

Sonra, salavat-ı şerife okunmaya başlanır."“Bir Müslüman, yanında bulunmayan bir din kardeşi için dua ederse, mutlaka melek ona, aynı şeyler sana da verilsin, diye dua eder.” (Müslim, Zikir 86; Ebû Dâvûd, Vitir 29)

“Bir Müslümanın, yanında bulunmayan din kardeşine yapacağı dua kabul olunur. Bir kimse din kardeşine hayır dua ettikçe, yanında bulunan görevli bir melek ona, ‘Duan kabul olsun, aynı şeyler sana da verilsin.’ diye dua eder.” (Müslim, Zikir 87, 88; İbni Mâce, Menâsik 5)


Katılmak isteyen arkadaşlar burdan yazabilirler. Listemiz kalabalıklaşınca başlayacağız inşallah :KK36::KK36:


Salat-ı Tefriciye Listesi (Sayımız artınca başlayacağız, kişi başı sayı az düşsünki okuması daha kolay olsun, günlük aksamasın)


1-) Life light Life light
2-) Yarpaci Yarpaci
3-) yalutserkan yalutserkan
4-) B burcusami
5-) SoLeiL12 SoLeiL12
6-) K Krew
7-) K Krew 2
8) Nayro Nayro
9-) muhursuzpusula muhursuzpusula
10-) N namaste21
11-) S Skrelf35
12-) Maviayyy Maviayyy
13-) B Bademmm388
14-) Saksi_Degilim_Ben Saksi_Degilim_Ben
15-) S Se_n_299
16-) miyomim miyomim
17-) S Se_n_299 kardeşi
18) Y yoluncaresizsonu
 
Son düzenleme:

muhursuzpusula

Herşey güzel olacak..
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
17 Mayıs 2020
1.200
3.580
31
M Meral01
Aktif Lora Aktif Lora
A aysenurt3991
Mucizemsn Mucizemsn
D Dalmac47
Zeyno19 Zeyno19
Life light Life light


Listemiz devam ederken yazan arkadaşları da etiketledim :KK66: Katılmak isteyenler burdan yazarsa çok sevinirim. Burdan takip edip haftaya listeyi oluşturacağım inşallah. Önceden konuyu açmak istedim ki en az 30 kişi olalım kişi başı daha az sayı düşer hemde bir çok kişinin duasında yer almış oluruz :KK36:
 

Tospaagtd

Popüler Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
9 Ocak 2016
1.911
2.372


muhursuzpusula

Herşey güzel olacak..
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
17 Mayıs 2020
1.200
3.580
31
30 kisi oluunca sira cok uzamazmi mesela 18 de baslancak benim 29 adetim 15.sirada olsam zaten gecmis oluyo🤣
Sayı az olunca kişi başı okuma çok fazla düşebiliyor herkesi zorlayabiliyor bir yandan başka duaları olan arkadaşlarda oluyor o yüzden aslında. Haftaya bitecek olan grubumuz var mesela 26 kişiydi çok güzel ilerliyoruz :KK200: