🕊️🕊️SALATEN TÜNCİNA GRUBU🕊️🕊️

Istekde bulunan benjm ki niye oyle dusunuyorsunuz. Burada cocuk sahibi olmak isteyen bir cik kişi var ya da Turkiye de. O zaman hangi birine yetişelim mi diyeceğiz. Talep ediliyorsa yardimci oluyoruz. Yada hayırli eş isteyen. Burada bir talep var. Talebi olan kişi zaten dile getiriyor bence siz farkli düşünüyorsunuz
Vaktı Musait olan, o an Okuyabilecek olan talep eden kısının duasını alıp okuyor zaten.
Bu tamamen Allah rızası ıcın yapılan bır durum
Yani o an alabilecek durumdaysa ınsanlar alıp okuyor. Musait olmayanlarda alamıyor.
Sorun yok yani 😊

Istekde bulunan benjm ki niye oyle dusunuyorsunuz. Burada cocuk sahibi olmak isteyen bir cok kişi var ya da Turkiye de. O zaman hangi birine yetişelim mi diyeceğiz. Talep ediliyorsa yardimci oluyoruz. Yada hayırli eş isteyen. Burada bir talep var. Talebi olan kişi zaten dile getiriyor bence siz farkli düşünüyorsunuz. Siz de talep edebilirsiniz. Benim dediğim benim grubu içtenlikle olduğunu düşünüp bir talepde bulunmam ama bunun görmezden gelinmesi. Bu da bana grubun ruhuna ters geldiğini düşündürttü. Kusura bakmasın ama bu böyle. Ayrıca Her sey çabaya bağlıysa biz duanın gücüne inanıp niye dua ediyoruz. Herkes çaba göstersin dileği olsun değil mi ama. Neyse ben teşekkür ediyorum ama sanirim bir daha talepde bulunmayacağım. Çünkü herkes kendi isteğine yogunlasmis
Görmezden gelmek degıl.
Herkesın gunluk okuması var, rutin isleri var sıkıntıları var tasası var.
Bır dua alınacaksa Allah rızası ıcın alınır okunur
O an alınmıyorsa vaktı Musait degıl demektir.
Benım ıcın dagıttı bır arkadas rahman suresı herkes aldımı? Yok.. Almak zorunda da degıller zaten okumasanlarda canları sağolsun. Kendilerini sıkıntıya sokarak okuyacaklarsa hıc okumasınlar zaten. Bu onların benım duamı gormemezlıkten gelmelerını gostermez, isleri vardır Musait dgıllerdır yada baska sebepleri Vardır. Anlatabıldım umarım.

Ben dua gruplarındakı ruhu da gucu de seviyorum burdakı herkes yerı geldıgınde birbirine karsılıksız dua edıyorlar. Bunlarıda sız goz ardı etmeyin lutfen konu baslıklarını gezersenız bunu gorursunuz

Neyse kızlR bır grubun daha sonuna geldik.. Güzel hızlı içten bir gruptu..
Bir müddet olmayacağım aranızda hakkınızı helal edın

K karamelli001
M Morlale8
4melek1anne 4melek1anne
Life light Life light
SoLeiL12 SoLeiL12
5 528mucizemmm
burcusami burcusami
@Harlofia
Krew Krew
A arkadasimes

Gruplarınızı ettiğiniz duaları tam bilmesem de o kadar hoşuma gidiyordu ki. Mormenekşeden bildirim geldi mi hemen açardım kimdir nedir bakmadan istenen duayı ederdim.

Umarım sadece bu topicden gidiyorsundur. Tamamen gidersen dualardan gerçekten üzülürüm.

Allahım kimseye dert vermesin ama bir derdim olsa ilk kapısını çalıp kızlara söyler misin diyeceğim kişi sensin.

Ve şunu da söyleyeyim ki bu aralar ettiğim dualarda sınava girecek kardeşlerimizin hiç birine özel dua edemedim. Allah hepsine yardım etsin dedim.

Bunun yerine öncelik sırama hasta, çaresiz, çok zor durumda olan insanları koydum. Zaten önüme denk gelen sınav dualarını da edemedim es geçtim.

Gruplarınızı ettiğiniz duaları tam bilmesem de o kadar hoşuma gidiyordu ki. Mormenekşeden bildirim geldi mi hemen açardım kimdir nedir bakmadan istenen duayı ederdim.

Umarım sadece bu topicden gidiyorsundur. Tamamen gidersen dualardan gerçekten üzülürüm.

Allahım kimseye dert vermesin ama bir derdim olsa ilk kapısını çalıp kızlara söyler misin diyeceğim kişi sensin.

Ve şunu da söyleyeyim ki bu aralar ettiğim dualarda sınava girecek kardeşlerimizin hiç birine özel dua edemedim. Allah hepsine yardım etsin dedim.

Bunun yerine öncelik sırama hasta, çaresiz, çok zor durumda olan insanları koydum. Zaten önüme denk gelen sınav dualarını da edemedim es geçtim.
💜 Canımm JES JES 'im su mesajın uzerıne yazacak cok sey var aslında ama beni anladığndan yüzde yüz emınım..
Elimden Geldiğince bende dualara katılıyorum, destek olmaya calısıyorum bunu asla karsılıklı ollsun dıe degıl, Allah katında ufak ta olsa bi değerim, bi hayrım olsun diye yapıyorum (ılk sıralar hacetim ıcın katılmıs olsamda sonradan bunun manevi boyutuna ulaştırdı rabbim..)
Cidden herkes ne destek ıstese yaparım ama dedıgın gıbı öncelik hasta olan ckk caresız durumda olan cıdden yana yakıla dua isteyen kım Varsa bende hemen alıyorum duasını, ve sizleri etıketlıyorum. Cunku bu durumda olanlara hemen yardım elı uzatacağınızdan o kadar eminim kı cok sukur her birinizi bıliyorum artık gun ıcınde cok muhabbetimiz olmasada ınanın kalplerınızı bılıyrm ben ❤️
kendı nefsıme yenik düşersem kapatırım hesabımı cidden ama bizler burda guzel seylere vesıle oluyoruz.. Allah cok guzel seylerle mesgul edıyor bızı bunu gözardı edemem.
O yuzden nefsıme yenik dusmeyeceğimmm son gaz devam, ❤️ 😘

Herkesin önceliği farklıdır ama ben kimsenin önceliğini sıraya koymadım. Ya da su daha öncelikli ya da daha önemli önemsiz diye bir duruma sokmadım. Kiminin benim için onemli olmayan duasinin onun icin ne anlam ifade ettiğini biliyorum. Bence sizlerde öyle yapın.. Yoksa herkesin ki kendine dert kimse bilemez. Yoksa kimsenin kimse icin ettiginin icten olmadiktan sonra bir anlami kalmıyor. Demek benim duam önemsememiş. Bu mantikla tuncine okunurken. Nerden baksam değişik gelen yorumlar.

Herkesin önceliği farklıdır ama ben kimsenin önceliğini sıraya koymadım. Ya da su daha öncelikli ya da daha önemli önemsiz diye bir duruma sokmadım. Kiminin benim için onemli olmayan duasinin onun icin ne anlam ifade ettiğini biliyorum. Bence sizlerde öyle yapın.. Yoksa herkesin ki kendine dert kimse bilemez. Yoksa kimsenin kimse icin ettiginin icten olmadiktan sonra bir anlami kalmıyor. Demek benim duam önemsememiş. Tümceye okunurken. Nerden baksam değişik gelen yorumlar.
Kımse fetıh suresı almadığı dıye
"grubun ruhuna ters kusura bakmasınlar tarzında bır ifade kullandınız dün
Duaların sadece grup ıcınde rağbet gordugunu
Dua gruplarının dısında ıse cok onemsenmediğini vurguladınız ki bu cok yanlıs.
Ben sızı acıkcası dua grupları dısında da cok aktıf gormedım
Bizler herkese karsılıksız dua ediyoruz,
Sizin kızınız ıcın fetıh suresı dagıttınızda benım ıcın cok sıkıntılı gecen bır durumum vardı arkadasım ıcın aldığım rahman suresını bıle 4. Günün sonunda okuyabildim. sız bunu bilmiyorsunuz mesela ama rahatlıkla arkasındaki yatan sebebe bakmadan rahatlıkla duamı goz ardı ettınız diyebiliyorsunuz. Dıger arkadaslırında bılmediğimiz sıkıntıları olabılır o yuzden alamamıs olabılırler ama buna baska anlamlar yuklemeyın.
Ben grubu kurduktan 1 2 gun sonra sızı ekledım cok istediniz ıcın duaya ihtiyacınız oldugunuz ıcın baska ne yapabilirdim bilmiyorum

Ben gerçekten duygularımı soyledim sadece dua grubunda aktifim. Doğru söylüyorsunuz buraya önem veriyordum. Allah herkesin duasını kabul etsin. Bu konuyu da uzatmicam fikrim ve duygum bu şekilde oldu. Senin duandan daha önemli dualar vardi o yüzden önemsemedik gibi bir hava oluştu. Sadece yoğundum edemedik şekildeydi bu kadar uzulmezfim

Son düzenleme:
Ben gerçekten duygularımı soyledim sadece dua grubunda aktifim. Doğru söylüyorsunuz buraya önem veriyordum. Allah herkesin duasını kabul etsin. Bu konuyu da uzatmicam fikrim ve duygum bu şekilde oldu.
Yıne onem verın, yıne katılın gruplara görmek ısterım sızı ben ya fettah grubunda da beraberdik
Sadece kızım ıcın dagıttım 1 kısı haricinde kimse almadı dedınız ben buna uzuldum sadece.
Almadığımız ıcın alamadığımız ıcın cıdden alamamısızdır bunu anlatmak ıstedım sadcee.
Umarım cok guzel gecer sınavı
Kardesımınde
Girecek olan tüm öğrencilerinde yolu aydınlık olsun ❤️

Krew gerçekten böyle düşünmenize üzüldüm bende dua için çok gurup açtım sıkıntılı olduğum zamanlarda sağolsunlar müsait olan arkadaşlar karşılıksız içlerinden geldiği gibi dua ediyorlar bizlere etmek zorundalarmi hayır değiller ki ediyorlarsa Allah rızası için ediyorlar müsait olanlar olmayanlar zaten hiç girmiyor bile dua etmek için sizin tutumunuz çok yanlış gerçekten insanların ayrımcılık yaptığını düşünüyorsunuz bu doğru bu düşünce değil burda tanıdığımız tanımadığımız kim olursa olsun Esma guruplari olsun müsait oldukça girip okumaya çalışıyoruz Allah rızası için yok giremiyorsak da ya müsait değilizdir yada bizimde kendimize göre sıkıntımız vardır böyle düşünmeyin yine dua isteyin müsait olanlar mutlaka yardımcı olacaklardır

Salaten Tüncina okunuşu: 1000 HATİM

““Allâhumme salli alâ Seyyidinâ Muhammedin ve alâ âli Seyyidina Muhammedin salâten tüncînâ bihâ min-cemî’il-ehvâli vel âfat. Ve takdî lenâ bihâ cemîal hâcât ve tutahhirunâ bihâ min-cemîi’s-seyyiât ve terfe’unâ bihâ ındeke a’lâ’d-deracât ve tubelliğunâ bihâ aksâ’l-ğayât min cemiîl-hayrâti fî’l-hayâti ve ba’del-memât birahmetike Yâ erhame’r-rahimîn. Hasbunellahu ve ni’mel vekîl, ni’mel mevlâ ve ni’me’n-nasîr. Ğufraneke rabbenâ ve ileyke’l-masîr.”

Salaten Tüncina anlamı:

Allah’ım! Efendimiz Muhammed’e (sav) ve onun ehli beytine salat et. Bu salavat o derece değerli olsun ki: Onun hürmetine bizi bütün korku ve belalardan kurtarsın. Bizim ihtiyaçlarımızı o salavat hürmetine yerine getirsin, bizi bütün günahlardan bu salavat hürmetine temizlesin, o salavat hürmetine bizi derecelerin en üstüne yüceltsin, o salavat hürmetine hayatta ve öldükten sonra düşünülebilecek bütün hayırlar konusunda gayelerin en sonuna kadar ulaştırsın. Ey merhametlilerin merhametlisi bize bunları merhametinle nasib et. Alla Tealâ bize kâfidir ve ne iyi bir dost, ne iyi bir vekildir. Ey Rabbimiz, senin mağfiretini dileriz, dönüş yalnız sanadır.“

Fazileti;

Bu Salâvat-ı Şerifeye Devam Eden; Belalardan emin olur, Gelecek musibetlere perde olur, Arzuları kolay olur, Muradı hasıl olur, Rızkı bereketli olur.

Sıkıntılı ve tehlikeli zamanlarda bu mübarek salavatı okuyan kimse dünya ve ahiretin sıkıntılarından kurtulur. Huzurlu olmak istiyorsan bu salavatı okumaya devam et ve bir an olsun istiğfarı elden bırakma. Çünkü Salavat-ı Tüncina bir hacet için okunursa, şimşek gibi süratli tesir eder

LİSTE AZ SAYIYLA SINIRLIDIR..
Benide ekleyin kaç güne okuycaz

X