Salavat ı mecule

grkncm23

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
18 Mayıs 2017
15
6
İyi akşamlar arkadaşlar Salavat-ı mecule nin çok büyük etkisi olduğunu öğrendim dualarda aranızda salavatı meculeyi okuyup hacetine kavuşan var mı?

Siz yardımcı olur musunuz
Benim çok bilgim yok ben de daha yeni duydum bu duayı ama forumda bir arkadaş paylaşmıştı ordan kopyalayayım. Aslında o da internetten bulup paylaşmıştı yani siz de google a yazsanız fazlasıyla birşeyler çıkacaktır.

"Ben hayatta her istediğimi elde ettim ve her arzuma ulaştım.Yüce Allah’ın bana sırrını bildirdiği salavatın adı “salat-ı Mec’ule” denilir.Bu salavat her türlü olmazı olur hale getirmek ve çözülmez düğümlerin çözmek,içinde çıkamadığın sıkıntılardan kurtulmak.Rızık-bolluk- bereket,dünya ve ahiret kazancı.

Bu salavata devam eden kimseye yüce Allah cennette cennet köşklerinden bin köşk ihsan eder.

Bu salavatı okuyan kimsenin Allah her türlü sıkıntısını giderir.her türlü dünya işlerinde kolaylık ihsan eder.

Çözülmez düğümleri çözen salavat diye anılıyor bu salavat.Her türlü olmazı oldurur denilmektedir.

Gece yarısı yada sabah namazından hemen sonra 51 defa okuyun.her dilek için okunabilir.

Abdestli okumanız seccade başında okumanız daha makbuldür.Abdestsiz de tabi olabilir ama duanın usulüne uygun okunmasına kabulüne etkilidir.
Bu salavat1 sabah namazından önce veya yatsı namazından sonra veya gece uyandığında okunması daha tesirli olur.

Bir kimse sabah namazından önce veya yatsı namazından sonra bu salavatı şerifi(51) defa okuyup ardından Allah rızası için (2) rekat namaz kılsa ve kılınan namazın birinci rekatında Fatiha ve Eelm neşrah Leke’yi,ikinci rekatında da Fatiha ile birlikte “Kul yâ eyyühel kâfirun” ve ” İzâ câe nasrullah” surelerini okusa,Yüce Allah o kimsenin kıldığı namazın her rekatı için yüz şehit sevabı verir.Okunan her âyet için bir köle azadı sevabı ihsan eder.Bu namazı kılanın amel defteri kıyamete kadar kapanmaz ve her günü için Hac ve umre sevabı kadar durmadan kendisine sevap yazılır.Vefat ettiğinde o kimseye melekler şehit muamelesi yapar.O kimseler cennette de İbrahim(a.s)’a komşu olurlar.Bu fırsatı kaçırmamalıdır.

Allah Rasulü bu namazı tamamlayıncaya kadar Cebrail (a.s)’ın yanından hiç ayrılmadığını haber vermiştir.Ayrıca şöyle buyurduğu rivayet edilmiştir.

• Maddi manevi sıkıntılar
  • Evlilik isteği
  • Rızık için
  • Huzur ve mutluluk için
  • Hastalık için
  • Her hangi bir istek için
Okunuşu: “Allahümme salli ala seyyidina muhammedin selaten tehullü biha uktedi ve tüferricü biha kürbeti ve takdıy biha haceti ve ala alihi ve sahbihi ve sellim”
Anlamı:”Allah’ım! Efendimiz, Önderimiz Muhammed (S.A.V)’e salat ve selam eyle ki, Sen müşkillerimi bu salat yüzünden çözer, sıkıntılarımı bu yüzden açar, düştüğüm bataklıktan beni bu sebeple kurtarır, yanılıp sürçtüğümde beni bu yüzden bağışlar ve ihtiyaçlarımı bu salat sebebiyle giderirsin.”

Salavatı meculeyi bu yaşımda ilk kez duydum birkaç gün önce, C cansu_tr sağ olsun...
Takipteyim...
Canım rica ederim . Daha önce dua grubunda okurken bende öğrenmiştim sonra internetten arastirmistim o zaman çalışıyordum kendime günlük zikir listesi yapmıştım boş anlarimda ofiste hep zikir Matik elimde gezerdim her gün okuduğumu hatırlıyorum hem katıldığım dua listesinde okurdum hem tek okurdum . Bide ben şu cümleye biraz karşıyım bu duayı okuyup da hacetine kavuşan var mı demişsiniz yani biraz garip olmamış mı sanki eğer okuyup da kabul olmadıysa beni boşuna ugrastirmayin dermiş gibi olmus biraz haşa kelimeleri biraz daha hassas kullanalım derim benim nişanlılık dönemim çok problemli geçti burada dua ettiğim arkadaşlarım bilirler ama içimde sonsuz bı güven vardı olacak herşey yoluna girecek derdim susardim sanki nerden biliyorsam olacağını benim dugunume 1 ay kalmıştı evimin tadilatı olması gerekiyordu daha başlamamıştı son 20 gün kala evin tadilatına usta geldi ama tadilat dediğim öyle boya badana değildi duvar kırma tavan kırma fayanslar söküldü tekrar fayans yapıldı ve bu işler yapılırken en çok destekçi benim kendi ailemdi eşimin ailesinden maddi ve manevi bı destek yoktu akrabalar konu komşu kiralık ev tutun o ev adam olmaz sonra taşınırsiniz derken çeyiz günü geldi çattı ve insanların ağzı açık kaldı bu ev nasıl bu kadar güzel oldu diye ama dilim hiç duasiz kalmadı hiç ümitsizliğe kapilmadim genelde adet döneminde çok ağladım namaz kılamadigim ve bazı duaları okuyamadım için . Salâtı meculeyi adet döneminde de rahatla okuyabilirsiniz internettende geniş çaplı araştırma yapabilirsiniz sevgilerle G grkncm23

Arkadaşlar dua etmek her zaman iyidir kaza beladan korur ya duanız kabul olur. Ben de bugun karsılastım bu duayla salavat cekmek önemli tabiki elbet duamız kabul olur olacagına inanırsak eger

Bu salavatın sahih olmadigini soyleyenler de var ama manasina baktigimda cok guzel. Efendimize selam yollamis onu anmis oluyorsunuz varsin duamiz kabul olmasin 🌸 Etkilerinden epey bahseden olmus sabah aksam 51 kez okuyarak. Kısa da bi salavat. Namazdan sonra okunur hemen. Ben yarin sabah baslayacagim insallah.

Arkadaşlar dua etmek her zaman iyidir kaza beladan korur ya duanız kabul olur. Ben de bugun karsılastım bu duayla salavat cekmek önemli tabiki elbet duamız kabul olur olacagına inanırsak eger
Çok güzel bir salavattir.Okurken bile ayrı bir huzur güven kaplıyor insanın kalbini.bana mucize gibi bir dua geliyor kesinlikle hayatınız da hergun okumaya gayret edin derim 🌿
Zaten anlami çok çok güzel :KK68:

Bu salavatın sahih olmadigini soyleyenler de var ama manasina baktigimda cok guzel. Efendimize selam yollamis onu anmis oluyorsunuz varsin duamiz kabul olmasin 🌸 Etkilerinden epey bahseden olmus sabah aksam 51 kez okuyarak. Kısa da bi salavat. Namazdan sonra okunur hemen. Ben yarin sabah baslayacagim insallah.
Merhaba bu Salati Mecule evlilik için okunur mu yani okuyup evlenen var mi

o niyetle okuyanlar var..olmuştur muhakkak ama sırf bu duayı ya da bir şeyleri okuduk diye beklenti içine girmek de doğru değil..biz okuruz Allah en iyi şekilde nasip eder inşallah
Aynen canım kesinlikle orası öyle Hamd olsun bende öyle düşünüyorum zaten şu duayı okudume şöyle oldu diye değil....
Ha ama kimi dualar ya da sureler vardır bazı şeyler de daha tesirli gibi...
Vakıa suresi mesela zenginlik için vs...
Teşekkür ederim cevap için de :KK55:

X