Samimiyetten hakaret edilir mi?

denizderya07

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
16 Ocak 2021
101
-58
Merhaba uzun yıllardır tanıdığım çok yakın 7 24 sürekli yazıştığım bir bayan arkadaşım vardı.
Birbirimizden uzak şehirlerde olduğumuz için 2 senede veya senede bir yüzyüze görüşme imkanımız olurdu.

Kendisi 2 defa evime gelip misafirim oldu elimden geldiğince en iyi şekilde ağırladım kıracak birşey de yapmadım. En son onun bulunduğu şehirde babam ameliyat oldu bende gitmek zorunda kaldım gittiğimde ise bu arkadaşta kaldım. Ilk defa onun evine misafir olmuştum.

Ilk gün gayet normaldi ama sonraki günler konuşurken normal muabbet esnasında sürekli "gerizekalı, yavşak, keko, salak, aptal" gibi hakaret içerikli sözler kullandı.

Mutfağını temizliyordum içeri girdi "-yavşak bu mutfağın hali ne" dedi? Pizza yermisin? dedim" hayır salak" diye cevap verdi her lafında bir hakaret vardı. Çok şaşırdım, tepki de veremedim. Kendimi besleme gibi hissedip büyük bir hayal kırıklığı yaşayarak 6 gün dayanabildim ve o evden çıkıp memlekete döndüm.

Sonra hakaretlerine kırıldığımı neden böyle davrandığını anlamadığımı belirten mesaj attım, bir özür bekledim ama samimiyetten şakasına söylediğini sanki sevgilimi elimden almış gibi tavır koyduğumu söyleyip üste çıktı...

Samimiyetten hakaret edilir mi bu durum çok mu normal, yakın arkadaşınız size bu şekilde söyler mi? Çok şaşkınım ve üzgünüm...

Bazen ben de arkadaşlarıma salak derim şakasına ama bunu yaptığım arkadaşlarımı tanıyarak söylerim aynı şekilde onlar da bana söyleyebilir.

Çevremde bundan hoşlanmayacağını bildiğim hiç kimseye böyle hitaplarda bulunmam ve bana da söylenmesine vermem tamamen yerine ve ortamına göre değişir. Ayrıca diyalog arasında bunu kullanabileceği bir şey görmedim yani cümleye noktaya koyar gibi hakaret koymak da işin dozunu kaçırmak olmuş. Arkadaşınız samimiyetle hadsizliği karıştırmış.

Arkadaşınızın üslubu çok çirkin.samiyetten tabiki öyle davranilmaz.suzde ona günaydın salak merhaba aptal gibi konuşun samimiyetten diyin😠 çok sinirlendim nasıl dayandıniz siz😲
Ben biraz olayın şokunu yaşadım, kasıtlı kırmak amaclı yapmamıştir diye kendimi ikna etmeye çalıştım kalacak başka yerimde yoktu. Bilmiyorum 6 gün dayandım işte... ama hala şoktayim sanki hakaret eden benmisim gibi bir özür bile dilemeyip kırıldığımi belirttigim için beni suçlarcasına konuşmasıda ayrı bir ironi...

Merhaba uzun yıllardır tanıdığım çok yakın 7 24 sürekli yazıştığım bir bayan arkadaşım vardı.
Birbirimizden uzak şehirlerde olduğumuz için 2 senede veya senede bir yüzyüze görüşme imkanımız olurdu.

Kendisi 2 defa evime gelip misafirim oldu elimden geldiğince en iyi şekilde ağırladım kıracak birşey de yapmadım. En son onun bulunduğu şehirde babam ameliyat oldu bende gitmek zorunda kaldım gittiğimde ise bu arkadaşta kaldım. Ilk defa onun evine misafir olmuştum.

Ilk gün gayet normaldi ama sonraki günler konuşurken normal muabbet esnasında sürekli "gerizekalı, yavşak, keko, salak, aptal" gibi hakaret içerikli sözler kullandı.

Mutfağını temizliyordum içeri girdi "-yavşak bu mutfağın hali ne" dedi? Pizza yermisin? dedim" hayır salak" diye cevap verdi her lafında bir hakaret vardı. Çok şaşırdım, tepki de veremedim. Kendimi besleme gibi hissedip büyük bir hayal kırıklığı yaşayarak 6 gün dayanabildim ve o evden çıkıp memlekete döndüm.

Sonra hakaretlerine kırıldığımı neden böyle davrandığını anlamadığımı belirten mesaj attım, bir özür bekledim ama samimiyetten şakasına söylediğini sanki sevgilimi elimden almış gibi tavır koyduğumu söyleyip üste çıktı...

Samimiyetten hakaret edilir mi bu durum çok mu normal, yakın arkadaşınız size bu şekilde söyler mi? Çok şaşkınım ve üzgünüm...
Kim ne derse desin ama bana göre küfür=terbiyesizlik. Bazıları buna doğallık ya da samimiyet diyor ama hiç de öyle değil. Saygısızlık tamamen. Arkadaşım bana böyle konuşsa artık arkadaş falan demem. Çevremde benim gibi insanlar olsun isterim çünkü.

Yakın arkadaşlarıma salak mısın diye takılmışlığım vardır ama keko, yavşak vs çok çirkin şeyler..
Çevremde bir kişi var arkadaşları ile o şekil konuştuğunu duyduğum o kızı ne zaman görsem böyle bir değişik basit gibi bakarım .
Arkadaşınız abartmış özürü de kabahatinden büyük olmuş.
Verdiği örnek bile aşırı itici..

Ben biraz olayın şokunu yaşadım, kasıtlı kırmak amaclı yapmamıştir diye kendimi ikna etmeye çalıştım kalacak başka yerimde yoktu. Bilmiyorum 6 gün dayandım işte... ama hala şoktayim sanki hakaret eden benmisim gibi bir özür bile dilemeyip kırıldığımi belirttigim için beni suçlarcasına konuşmasıda ayrı bir ironi...
Arkafasiniz malesefki çok hadsiz biri

Bir insanı tanımak istiyorsan yola çık, ticaret et ve sabah akşam komşuluk et demişler.
Sizde bu kişiyi tanımış oldunuz.

Size uygun olmadığını anlamışsınız.

Yıllardır konuştuğu, yazistigi, birkaç kez evinde ağırladığı kişinin üslubunu bilir insan
Siz bu kadar şok olduğunuza göre normalde böyle bir dili yokmuş.
Demekki hoşnut kalmamış sizi bir kaç gün üst üste ağırlamaktan.
Evet oyüzden şaşırdım daha önce hiç böyle şeyler duymamıştım, kaldı ki ben ona gelmeden önce müsaitmisin sende kalabilir miyim diye söylemiştim zorla kalmadım ki...

Bir şarkıcı var adını vermeyim onun samimiyeti gibi rahatsız edici .ben hatta bazı insanların ağzı bozuk samimiyetine o şarkıcının adını vererek .......samimiyeti gibi mide bulandırıcı diyorum

Evet oyüzden şaşırdım daha önce hiç böyle şeyler duymamıştım, kaldı ki ben ona gelmeden önce müsaitmisin sende kalabilir miyim diye söylemiştim zorla kalmadım ki...
Benim anlamadığım neden zamanında tepki vermediğiniz. Hadi bir kere salak dedi, takılıyor diye düşündünüz. Devamında daha iğrencleri gelince hop noluyoruz demez mi insan?

Hem özür dilese kaç yazar. Geçer mi ki?

X