Sanırım ben bu çağa ayak uyduramıyorum.

Bakın size yeni örnek. Bugün biri aradı beni diyor ki x çocuğuna yılbaşı hediyesi alacak mısın ? İki tane şey söylemişti ben birini alıyorum sende diğerini alır mısın ? Arkadaşım her zartta zurtta ne hediyesi ? Hadi ufak bir şeyler geçiyordu aklımdan. Ne demek arayıp sen de şunu al diye emrivaki yapmak ki aynı şeyi çocuğun doğum gününde de yaptı. Şunu alalım ben aliyorum sonra ödeşiriz diye. Bütün gündemimiz şuan yılbaşı , yılbaşı ağacı ,
yılbaşında kalıcı oje yapalım, şu hediyeleri alalım . Tamam da hep aynı muhabbet olmaz ki arkadaşım. Tırım tırım uzaklaşıyorum valla artık çok sıkıldım.

Ben de bu ülke insanındaki siyaset konuşmayan sığdır anlayışını anlamıyorum. Çoğu ne Fransız ihtilalini bilir ne eline bir kitap alır popülerler dışında ama siyaset konuştuğu için üstündür. İnsanlar belki canları sıkıldığı için bilerek konuşmuyor. Ben canım sıkılınca dilime vuruyor konuşuyorum ama bu beni üstün ya da sığ yapmaz.Kahvedeki dayı da siyaset konuşmaya bayılıyor sonuçta.

Ben de bu ülke insanındaki siyaset konuşmayan sığdır anlayışını anlamıyorum. Çoğu ne Fransız ihtilalini bilir ne eline bir kitap alır popülerler dışında ama siyaset konuştuğu için üstündür. İnsanlar belki canları sıkıldığı için bilerek konuşmuyor. Ben canım sıkılınca dilime vuruyor konuşuyorum ama bu beni üstün ya da sığ yapmaz.Kahvedeki dayı da siyaset konuşmaya bayılıyor sonuçta.
Sonraki yorumları okumamışsınız sanırım ben sürekli siyaset konuşalım demiyorum hiç siyaset konusmayadabiliriz. Ben sürekli bir parti havasından , kutlama , doğum günü yılbaşı alışveriş alışveriş alışveriş konuşulmasından rahatsızım.

Çağ değil mizah meselesi.

Bakın size yeni örnek. Bugün biri aradı beni diyor ki x çocuğuna yılbaşı hediyesi alacak mısın ? İki tane şey söylemişti ben birini alıyorum sende diğerini alır mısın ? Arkadaşım her zartta zurtta ne hediyesi ? Hadi ufak bir şeyler geçiyordu aklımdan. Ne demek arayıp sen de şunu al diye emrivaki yapmak ki aynı şeyi çocuğun doğum gününde de yaptı. Şunu alalım ben aliyorum sonra ödeşiriz diye. Bütün gündemimiz şuan yılbaşı , yılbaşı ağacı ,
yılbaşında kalıcı oje yapalım, şu hediyeleri alalım . Tamam da hep aynı muhabbet olmaz ki arkadaşım. Tırım tırım uzaklaşıyorum valla artık çok sıkıldım.
Kimin cocugundan bahsediyoruz burada,sizin cocuk mu onun cocugu mu😐
Sizinse ona ne,onunsa size ne o_O

Aa ben de Şeytan Marka Giyer'i hiç izlemedim,şu an izlemek istiyorum☺
:) Kıyafet, kozmetik konusunda durdurulamaz bir alışveriş iştahınız varsa size göredir. Ki ben öyleyimdir, moda ve kozmetik derya deniz benim için. Hiç sıkılmıyorum ya, saatlerce mağaza gezebilirim. Hala makyaj videoları falan izlerim. Öyle yani. :KK47:

İhtimal dahilinde ama her zaman bu önermenin doğru olduğunu düşünmüyorum. Benim de çevremde bu tip insanlardan yok ama ben bunu 'ben pembiş gelin olmadığımdan' gibi bir önermeye bağlamam. Şanslı olduğumdan derim.
Ben buna katilamiyorum, arkadaslarimi kendim seçiyorum, birlikte vakit gecirmekten hoslanmadigim insanla bi daha gorusmem. Gerekiyosa yalniz takılırım.

Bence tuhaf falan değilsiniz, ben de olsam çok sıkılırdım ve sıkılıyorum da öyle muhabbetlerden. Sosyal çevreniz çok geniş değil anladığım kadarıyla ama elbette kendi kafanıza göre insanlar da vardır, çevrenizi genişletseniz bulursunuz.

Herkese merhaba.
Ben kendimi bu çağa ayak uyduramıyor gibi hissediyorum.
Çoğu arkadaşımla olan muhabbetten sıkılıyorum. Örnek vermem gerekirse.
3 aile olduğumuz bir arkadaş grubumuz var. Bizim çocuğumuz yok diğer iki ailenin var. Erkeklerin arasındaki muhabbet çok iyi yani eşim ve diğer erkek arkadaşlarının fakat ben biz kadınların arasındaki muhabbetten çok sıkılıyorum. Sıkılıyorsan takılma diyebilirsiniz zaten eskisi kadar takılıyorum ama diyorum ki acaba ben mi garibim.
Diğer iki kızın arasında sürekli bir alışveriş muhabbeti var." Şunu alalım şu kadara, şuraya gidelim, yılbaşı konsepti yapalım , çocuklara konsept yapalım. Her gün gezelim. Sürekli alışveriş yapalım. Sürekli birbimize gidip gelelim." Bu muhabbetler beni o kadar sıkmaya başladı ki. Sürekli bir harcama halindeler. Birinin bı ton borcu var hala boş beleş alışveriş yapma peşinde. Diğeri de öyleydi ama artık daha çok uyum sağlamaya başladı yani o da öyle oldu.
Benim sorunum şu; şuanda çevremdeki birçok arkadaşım böyle. Yani oturup hayattan, ülkeden , ne bileyim bizi geliştirecek şeylerden konuşabilecek çok az kişi kaldı. Bu durumda onlara göre de ben sıkıcı olabilirim tabii.
Size sorum şu ; benim gibi olan var mı ? Yoksa ben mi tuhafım ?
Ben de evli olan arkadaslarımın muhabbetlerinden sıkılıyorum. Sanırım içinde bulunduğunuz hayat şartlarından:)

Dediğiniz şey doğru da olsa Türkiye’de politika biraz riskli . İnsanları apolitik yaşamaya mecbur bırakan bir sistem var.
Çocuklar varken çocuklardan konuşmak ve alışveriş ile ilgili konuşmak normal geldi bana. Hayatın getirileri
Ben de aslında politik düşüncelerimi konuşacağım ortamlar arıyorum ama yok gibi bişey.
Erkek muhabbetleri de hiç güzel değil bu arada. O konuda farklı düşünüyoruz.

X