SANIRIM ONU ALDATTIM. LÜTFEN OKUYUP BİR FİKİR VERİN LÜTFENNN...!!!!

Msspinkie

Hamd alemlerin Rabbi olan Allah'adır
Kayıtlı Üye
17 Kasım 2016
6.389
13.325
Burda herkes aileni aileni dinle diyip duruyorda istenmeyen kadın olsa yani erkeğin ailesi istemese kadini vay haline o erkek ailesinin....Erkeğe saldiriyorsunuz ama dimi ailesini dinledi sevdiğine sahip çıkamadı diye..Erkek ailesini dinledimi ana kuzusu oluo ama yok kız dinlemeli tabi..
Bence iyi okuyun oğlanın aileyi bence, o kadar borç bi nevi bunların üzerine yıkılacak...
 

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 28-02-2021

Hamileliğimin 40. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 3 gün kaldı.

Vernix (bebeğinizin cilt yüzeyinde bulunan kremsi koruyucu madde) doğum sırasında hala bulunuyorsa bu genelde bebeğin sırtında bulunur. Bebeğin cildindeki vernix ayrışırken, berrak ve açık sarımcı renkteki amniyotik sıvı süte benzer bir hal alır. Bu evrede bebek 700-1,000 ml amniyotik sıvı ile çevrelidir. Doğum tarihi geçerse non-stres testleri yapılır.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 3350 gr. - Yaklaşık boyu : 51.2 cm. (Baştan Topuğa)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

bbluespiritt

All izz well
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
28 Şubat 2017
4.287
8.600
Herkese merhaba. Yine ben ve yine bir bdv konusuEn Büyük KK

Bu sefer olayı hiç uzatmadan konuya giriş yapıcam. Uzun yıllardır süren(6 yıllık) bir ilişkim var. Ailem , özellikle babam en başından derin bir araştırmaya girdi (savcı polis arkadaşları sayesinde)ve onu bana hiç uygun görmedi. Ailesinin geçmişe dair baya bir borçları var araştırmalar sonucu bunları bulmuşlar ama ben biliyordum en başından fakat ama şuan yeni işler kurarak çabalıyorlar.

Erkek arkadaşım çok efendi seven sayan bir insan, gerçekten imrenilen, artık ilişkisini oturtmuş bir çiftiz. Tanımayan insanlar evli olduğumuzu sanıyorlar o olgunluk var ikimizde de. Fakat babama göre denk değiliz. Nedenleri ise;

‘’ Ben üniv okudum o okumadı, benim aldığım para onun maaşının 2 katıymış, mesleği pis bir iş üstü başı hep toz kir içinde çalışıyormuş, benim masa başı işim varmış vs bu şekilde kıyaslamalardan ötürü karakterini bir kenara itip bizi uygun görmüyor. Bana sürekli
''sen artık işini oturtmuşsun, arabanı almışsın o çocuk ve ailesi tabii ki seni bırakmaz. Onlar bu yaşa gelmişler hala daha ne bir ev ne bir araba alamamışlar bunca yıl ne için çalışmış bu adam, siz evlendiğinizde ne yapacaksınız? Aşk sevgi bir yere kadar, belki babasının borçları için bile senden para istenecek, bütün hayatın bir şeylere sahip olalım diye kredi ödemekle geçecek, ilerde çocuğun olsa çalışmayıp ona bakmak istersen çalışmaya mecbur kalacaksın, sizin ki sadece alışkanlık aç artık gözlerini'' diyor. (tabii anneme söylüyor bunları)
Zamanla ondan ayrılmadığım için bir dönem hayatı bana zehir etti babam. Elimden su dahi almıyordu, konuşmuyordu sürekli laf sokuyordu. Bu baskılar + birkaç tatsız olay karşısında ayrılmıştık. Ailem bunu duyunca sevindiler tabii ki ama biz sonradan tekrar barıştık bir şekilde ama barıştığımızı söylemedim ve bizi 3 yıldır ayrı biliyorlar.
Geçen gün herhalde babam hissetti bilmiyorum anneme ‘söyle ona eğer o çocukla görüşüyorsa kessin hemen, ne o çocuk ne o ailesi benim evime adım dahi atamazlar, bana sakın o çocuğun adını anarak karşıma gelmesin onu da silerim ‘ demiş. (Daha hiç karşılıklı görüşmediler bu arada sadece abim tanışmıştı)

Denklik konusunda artı olarak babamın gözünde şöyle bir farklılıkta var;
Babama göre bir erkek, evi olmadan evlenemez, evlenmemeli. Abim evlenmek istiyor. Yaşı geldi diye abime (bir kısmını babam karşılayarak) bir ev alındı. Düğününü vs babam karşılayacak ki henüz ortada bir gelin adayı bile yok. Fakat erkek arkadaşımın ailesi bu şekilde düşünmüyor. Bunu erkek arkadaşımın annesi de söyledi hatta bana, ki çoğu kez erkek arkadaşımdan da duyuyorum. Annesinin söylemine göre onlarda zamanında her şeyi kendileri yapmışlar, ailelerinden hiçbir destek olmamış ama zamanla her şey çalışılıp kazanılıp halloluyormuş. Her şeyi kendimiz yapıcaz, düğün istersek düğün nikah istersek nikah, ev istersek birlikte girilen bir krediyle alınmış bir ev vs. bende ister istemez düşünüyorum daha abimin adayı yokken ailemden herkes onun evliliği için şimdiden çaba sarfediyor, fakat kendi ilişkimde yıllardır ben varım ama ailesinin kılını kıpırdattığını görmedim. Erkek arkadaşım evleniyoruz artık ailelerle tanışalım deyince; tamam oğlum tanışırız her şeyi sırasıyla yaparız vs diyorlar ama hiçbir şekilde kimsede elini taşın altına koyma yok, göremiyorum.

Annesiyle yıllar önce tatsız geçen zamanlarımız olmuştu. Ben onun ailesine girdikçe annesi bana tuhaf davranıyordu, tartışmalar çıkıyordu çok soğumuştum. uzun zamandır erkek arkadaşımla da ortak bir karar alarak ben artık onun ailesiyle görüşmüyordum.
En azından ilerde bana karışmazlar, dillerini uzatabilecekleri bir şey olmaz (konuşmak isteyen her şekilde konuşur tabii ki ama olayı elimden geldiğince minimalize etmek açısından böyle düşünüyorum) en azından erkek arkadaşımda arada kalmaz diye düşünüp ‘her şeyi kendimiz yapma’ fikrini ben okeylemiştim.Neyse artık yeterince ilişkimi özetlediğime göre

Şimdi sizlere asıl sorum kendimi bu ilişkinin içinde çıkmazda hissediyorum. Sevgilimle her şey çok güzel, ağzımdan çıkacak lafa bakıyor, ben deli divane seviyorum, yıllar geçmesine rağmen hala ilk gün ki gibi seviyorum özlüyorum vs. hatta ailesi 3 yıldır başka şehirde yaşıyor. Evlendikten sonra benim olduğum şehirde (yani onlarında daha önceden yaşadığı şehirde) evlenmeyi düşündüğümüzden kendi ayrı eve çıkıp bu şehre geldi, burda çalışmaya başladı. Elinden geleni yapıyor. beni bu kadar zora sokanda bu çabası:KK43: İnanın başkası olsa bu kadar diretmem asla. Önceliğim ailem der silerim o kişiyi, ama diğer yanda beni seven sayan, aşık olduğum, bizim için elinden geleni yapan fedakar bir adam duruyor.

Asıl bomba ise;

Annemin uzaktan bir arkadaşı,bir çocuk için aracı olmuş. Anneme ‘’söyle bi tanışsınlar çocuk çok efendi çok saygılı, malimüşavir, işi var, ailesi saygın insanlar, annesi çocuğunun evini falan almış düzgün bir kız bulup evlendirmekmiş niyetleri ciddi, ee sizin de kızı biliyoruz bir tanışsınlar ’ deyince annem 3 gündür burnumdan getirdi hayatı. Erkek arkadaşımla birlikte olduğumuzu bildiği halde ‘’En azından bir konuşun’’ diyor. Aracı kadın fotoğrafımı, çocuğun hem ailesine hem de çocuğa göstermiş. Çocuk normalde hayır deyip kesip atıyormus annesinin gösterdiği resimleri. ama çok beğenmişler beni, hatta annesi kıza çok kanım ısındı inşallah olur da hemen düğünlerini yaparım kızı çok sevdim diyormuş aracıya ve numaramı istemiş ve annemde ver demiş . Çocuk bana yazdı dün gece. . Annem ise ‘’1 kere konuşun, buluşun vallahi daha ısrar etmem, ama yavrum farkında değilsin çok ezileceksin o ilişkide, alışkanlık gözünü kör etmiş evet çocuk çok iyi ama ailesi kötü , hem babanda istemiyor nasıl yapacaksın 1 kere konuş bu çocukla buluşun ısınmazsan bitirirsin gider’’ diyor. Dün çocuk aradı, çok kısa konuştuk. Ama ben o dün ki konuşmada kendimi çok çok çok kötü hissettim ya. Onu aldatıyormuş gibi, hatta aldattım bile denilebilir dimi:cry: O da dışarda saf saf hiçbir şeyden haberi yok kurban olduğumun. Bu suçluluk hissi beni bitirdi bütün gece.

Bu fikrimi, hissimi, görüşmek istemediğimi anneme söyleyince de ‘ hehe erkek arkadaşında bunca yıl zaten bir seninle konuşmuştur zaten, kendin safsın bu kadar saf görme karşındakini ‘ deyip duruyor.

Ben ne yapacağım kızlar ya Allah aşkına biri bana bir şey desin, bir tavsiye versin böyle tutsun beni kolumdan doğruya çeksin ben artık emin olduğum şeylerden de ailem sayesinde emin değilim. Çok bunaldım. Doğru olan hangisiyle bitirmek? sevdiğim adamla bitirirsem eğer ilerde mutsuz bir evliliğim olursa aklımın hep onda kalmasından korkuyorum, sevdiğimle evlenirsem de ailemin haklı çıkması beni korkutuyor ''ailem demişti aptallık ettim' demek istemiyorum.Beni bir arkadaşınız ne bileyim kızınız, bir dostunuz olarak görüp bir fikir verin lütfen. iş yerinde yazdım bir anlatım bozukluğu yada atlama durumu varsa kusura bakmayın lütfen.
Yorumlarınız benim için çok değerli. Şimdiden çok teşekkür ederim

edit: Ailemin söylediklerine gerçekten hak veriyorum, onları anlayabiliyorum. artık doğru yanlış ayırt edemiyorum ama yapmam gerekenin, doğru olanın ayrılmak olduğunu hissediyorum.
Ama diğer yanım hep bir mücadeleci. Dene diyor, sevdiğin için değer diyor, mutsuz olsan bile 'ben istedim ben çekerim dersin' diyor, hem mutsuzluğun garantisi mi var? herkes baştan mı varlıklı belki ilerde gerçekten ikimizin çabasıyla iyi yerlere geliriz diyor ve bunları söyleyen taraf daha ağır bastığı için beni bu ilişkide tutuyor. birçok kez ayrıldık, ayrılığıda denedim. ayrılıkların nedeni istisnasız aileme sevdiğimi diretmemdi, bu olay beni zaten mutsuzluğa itiyordu birde üstüne ilişkide de ufak bi sallantı olduğunda hemen bitiriyordum.
yeni insanlarla birlikte oldum ama aklımın bir köşesinden hiç çıkmadı o, her gelende onu aradım. sanki sonum oymuşta bu yol zorluymuş gibi hissediyorum. ama artık daraldığımı hissediyorum. ortada kalmış 2 yanımdan sıkışıyorum gibi . umarım anlatabiliyorumdur hislerimi
Babanızın fikirlerine katılıyorum(hepsine olmasa da) tamam aşk sevgi sağlam karakter çok güzel şeyler ama faturalar kira bebek bezi karakterle ödenmiyor ya da iş yemeği vs de kimse karaktere bakmıyor maalesef donanıma bakıyor misal işi iyi diye beni iyi taşır diye sevmediğim karaktersiz biriyle evlenmem ama seviyorum karakteri iyi diye de bu yaşa kadar bir dikili ağacı olmamış ailesi borç batağında biriyle de evlenmem gerçekten bazı şeyler dengi dengine emin ol aileni dinle
 

Msspinkie

Hamd alemlerin Rabbi olan Allah'adır
Kayıtlı Üye
17 Kasım 2016
6.389
13.325
Babanızın fikirlerine katılıyorum(hepsine olmasa da) tamam aşk sevgi sağlam karakter çok güzel şeyler ama faturalar kira bebek bezi karakterle ödenmiyor ya da iş yemeği vs de kimse karaktere bakmıyor maalesef donanıma bakıyor misal işi iyi diye beni iyi taşır diye sevmediğim karaktersiz biriyle evlenmem ama seviyorum karakteri iyi diye de bu yaşa kadar bir dikili ağacı olmamış ailesi borç batağında biriyle de evlenmem gerçekten bazı şeyler dengi dengine emin ol aileni dinle
Dimi ya adama maşallah iyi yere dükkan açmışsın derler😡
 

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 28-02-2021

Hamileliğimin 40. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 3 gün kaldı.

Vernix (bebeğinizin cilt yüzeyinde bulunan kremsi koruyucu madde) doğum sırasında hala bulunuyorsa bu genelde bebeğin sırtında bulunur. Bebeğin cildindeki vernix ayrışırken, berrak ve açık sarımcı renkteki amniyotik sıvı süte benzer bir hal alır. Bu evrede bebek 700-1,000 ml amniyotik sıvı ile çevrelidir. Doğum tarihi geçerse non-stres testleri yapılır.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 3350 gr. - Yaklaşık boyu : 51.2 cm. (Baştan Topuğa)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

ramko

Guru
Kayıtlı Üye
21 Temmuz 2008
311
237
Babanızın fikirlerine katılıyorum(hepsine olmasa da) tamam aşk sevgi sağlam karakter çok güzel şeyler ama faturalar kira bebek bezi karakterle ödenmiyor ya da iş yemeği vs de kimse karaktere bakmıyor maalesef donanıma bakıyor misal işi iyi diye beni iyi taşır diye sevmediğim karaktersiz biriyle evlenmem ama seviyorum karakteri iyi diye de bu yaşa kadar bir dikili ağacı olmamış ailesi borç batağında biriyle de evlenmem gerçekten bazı şeyler dengi dengine emin ol aileni dinle
Zaten bayan karar vermis simdi yeni ask yeni heyecan ben bu isin 10 yil sonrasini bilmek isterdim yani simdi hersey zaten guzel baslar bu heyecanda gececek ondan sonra iyiki bu karari vermisim diyebilcek mi acaba. Erkek arkadasada vakitli soylemesi lazim oda baksin kendi yoluna sonucta genc insan insallah oda cabuk atlatip iyi bir yuva kurar ailesinin borclarina ragmen
 

mmeriss

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
30 Mayıs 2018
186
263
26
Her iliskide karsilikli emek verilir? Bu konuda ki erkek arkadas zaten yeterince emek veriyor sanirim ama kiz tarafi maddi bolumu yeterli bulmuyor!! Yanu bu kizimizjn bir kac yil sonrasinida merak ediyorum mantik evliliginde acaba aradigi mutlulugu bulacak mi? Hayirlisi olsun yinede her iki taraf icinde. Bence uzatmaya gerek yok soyleyin bir an once belki o eve yerlesmekten vaz gecer vakitli baska yere tasinir onuda teselli edecek mutluluk verecek bir insan cikar karsisina acaba siz kendiniz diger taraftan emin olmak icin mi bekleyip erkek arkadasinizi yedekte tutuyorsunuz
Ne aileleri ne maddi durumları denk değil. İlişkiye başlarken mantık devre dışı kalır her şey toz pembe görünür ama hayat öyle değil maalesef. Sevgilisinin ailesinin ciddi miktarda borcu var. Eğer evlenselerdi konu sahibinin hayat standardı düşecek ve belkide ömür boyu borç ödeyecekti. Bence konu sahibinin tek hatası daha erken ayrılmaması. Şu konuda hakkını yememek lazım, şu an sevgilisinin çalışıp yeni bir düzen kuruyor olması da konu sahibi sayesinde. Eski konusunu okuduğumda aslında adamın çabalamadığını söylemişti

Anlattıklarım karşısında tek sorunun, benim ''maddiyatı yeterli bulmamam mı'' yani bu konuyu bu şekilde mi anladınız gerçekten? Yorumlarda ki detayları görmediğinizi varsayarak açıklayayım
Bizim ilişkimizde şuan patlak vermesinde ki asıl neden çabasızlık. Denilenlerin bir türlü yapılmaması. Annesinin bana daha sevgililik süresinde bir sürü kötülük yapıp, oğlunun yanında ''aman kızım beni ara he mutlaka açma arayı'' diye kendini melek göstermesi. benim bu konularda bu kadar dolup anne lafı geçtiği an istemsizce, elimde olmayarak direkt annesine laf söylemelerim, çünkü sevgilim de beni haklı görmedi, gereken yerde gereken cevabı vermedi.
babasının bitmek tükenmek bilmeyen bir kumar borcu var, burda oturdukları evini kendi işlerini kapatıp başka şehre yerleştiler hala o borç kapanmadı ki o zamanlar sadece evin değeri (730 bindi) + olarak iş yerlerini devrettiler vs. yani anlayacağınız borç hayli kabarık
öte yandan babamın asla istememesi karşısında benim çırpınmalarım
girlolitanın da dediği gibi onu zor bela askere gönderdim, ailesine kalsa hala gitmemişti askere ''sen yokken baban nolur'' diyolardı. evlenicez dedim, aradan çıksın dedim de zorla ikna ettim.
şuan iş konusunda da da bulunduğu konuma gelmesi içinde elimden gelen herşeyi yaptım. şuan ayrı evde ama bizim aramızda 2 buçuk yıldır bu muhabbet dönüyor.
askerden sonra evlenicez dedi diye onun askerliği boyunca ilk işe başladığım dönemlerdi, asgari maaşımla birton çeyiz aldım az buzda değil aklınıza ne gelirse. 12 kişil yemek takımı, çatal kaşık, granit tenc, çelik tenc, çaydanlık, tost mak,kettle, kahve mak , çay mak ankastre set, bulaşık makinası, yatak alezi, yastık, yazlık kışlık nevresim takımları ve daha neler neler

babam istemiyorum deyip beni darladığı vakit ben bu aldıklarıma sarılmıştım, bunlara bakıp bakıp birlikte kullanma hayalleri kurardım, 4 gözle bekliyodum askerden gelmesini.. neyse olayı daha falza dramatikleştirmeden..

Gel zaman git zaman ne mi oldu
O askerden geldi herşey yine aynı, ne bir haber var ne başka bişey, evlilik evet konuşuluyo yine bugün ki gibi, ama tek bir adım yok. Annesi şuan söz nişan yapmaya durumumuz yok deyip, 8 yaşında ki kocaman çocuğa o zamanın parasıyla 10bin tlye sünnet düğünü yaptı ve beni davet etmedi bile, sevgilimin zoruyla gitmiştim ona da hiç unutmuyorum.
Bende yıllardır aileminde bıktığı çeyizlerimle hala bir köşede onunla evlilik hayalleri kuruyordum. Artık şuan o kadar vazgeçtim ki aldığım beyaz eşya setlerini annem yeni mutfağını yaptırdı onun evine kurdurttum. Çevremde durumu olmayan çeyiz düzen birini duydukça elimden geldiğince kendi çeyizlerimden veriyorum.
Annemin evinde bile, kendi evimde kullanma hayaliyle aldığım şeyleri görünce herşeyi artık yakıp yıkasım geliyo bu hırs var içimde.
Hal böyle olunca da onun özünde iyi bir insan oluşu vs herşey bitiyo gözünüzde

ha bu arada diğer taraftan emin olmamaktan falan bahsetmişsiniz. o kişiyle o telefon görüşmem sondu zaten
 

Katipsondanbir

Mevzuya biraz sert girdim. Ama girdim.
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
19 Mayıs 2020
9.191
29.795
31
Anlattıklarım karşısında tek sorunun, benim ''maddiyatı yeterli bulmamam mı'' yani bu konuyu bu şekilde mi anladınız gerçekten? Yorumlarda ki detayları görmediğinizi varsayarak açıklayayım
Bizim ilişkimizde şuan patlak vermesinde ki asıl neden çabasızlık. Denilenlerin bir türlü yapılmaması. Annesinin bana daha sevgililik süresinde bir sürü kötülük yapıp, oğlunun yanında ''aman kızım beni ara he mutlaka açma arayı'' diye kendini melek göstermesi. benim bu konularda bu kadar dolup anne lafı geçtiği an istemsizce, elimde olmayarak direkt annesine laf söylemelerim, çünkü sevgilim de beni haklı görmedi, gereken yerde gereken cevabı vermedi.
babasının bitmek tükenmek bilmeyen bir kumar borcu var, burda oturdukları evini kendi işlerini kapatıp başka şehre yerleştiler hala o borç kapanmadı ki o zamanlar sadece evin değeri (730 bindi) + olarak iş yerlerini devrettiler vs. yani anlayacağınız borç hayli kabarık
öte yandan babamın asla istememesi karşısında benim çırpınmalarım
girlolitanın da dediği gibi onu zor bela askere gönderdim, ailesine kalsa hala gitmemişti askere ''sen yokken baban nolur'' diyolardı. evlenicez dedim, aradan çıksın dedim de zorla ikna ettim.
şuan iş konusunda da da bulunduğu konuma gelmesi içinde elimden gelen herşeyi yaptım. şuan ayrı evde ama bizim aramızda 2 buçuk yıldır bu muhabbet dönüyor.
askerden sonra evlenicez dedi diye onun askerliği boyunca ilk işe başladığım dönemlerdi, asgari maaşımla birton çeyiz aldım az buzda değil aklınıza ne gelirse. 12 kişil yemek takımı, çatal kaşık, granit tenc, çelik tenc, çaydanlık, tost mak,kettle, kahve mak , çay mak ankastre set, bulaşık makinası, yatak alezi, yastık, yazlık kışlık nevresim takımları ve daha neler neler

babam istemiyorum deyip beni darladığı vakit ben bu aldıklarıma sarılmıştım, bunlara bakıp bakıp birlikte kullanma hayalleri kurardım, 4 gözle bekliyodum askerden gelmesini.. neyse olayı daha falza dramatikleştirmeden..

Gel zaman git zaman ne mi oldu
O askerden geldi herşey yine aynı, ne bir haber var ne başka bişey, evlilik evet konuşuluyo yine bugün ki gibi, ama tek bir adım yok. Annesi şuan söz nişan yapmaya durumumuz yok deyip, 8 yaşında ki kocaman çocuğa o zamanın parasıyla 10bin tlye sünnet düğünü yaptı ve beni davet etmedi bile, sevgilimin zoruyla gitmiştim ona da hiç unutmuyorum.
Bende yıllardır aileminde bıktığı çeyizlerimle hala bir köşede onunla evlilik hayalleri kuruyordum. Artık şuan o kadar vazgeçtim ki aldığım beyaz eşya setlerini annem yeni mutfağını yaptırdı onun evine kurdurttum. Çevremde durumu olmayan çeyiz düzen birini duydukça elimden geldiğince kendi çeyizlerimden veriyorum.
Annemin evinde bile, kendi evimde kullanma hayaliyle aldığım şeyleri görünce herşeyi artık yakıp yıkasım geliyo bu hırs var içimde.
Hal böyle olunca da onun özünde iyi bir insan oluşu vs herşey bitiyo gözünüzde

ha bu arada diğer taraftan emin olmamaktan falan bahsetmişsiniz. o kişiyle o telefon görüşmem sondu zaten
Aklınız varsa gram tereddüt etmeyin, bitirin bu işi. Bu aile sizi çiğ çiğ yiyecek. Oğulları da izleyecek uzaktan. Ailesine gık diyemeyecek ama sizin ömrünüzden yiyecek.
 


Vücut Kitle İndeksim (VKI) tavsiye edilen VKI değer aralığının üstünde.
Boyuma göre tavsiye edilen VKI aralığında olmam için ağırlığımın 43 Kg. ile 58 Kg. arasında olması gerekir.
Boyum : 153 cm. Başlangıç Kilom :85 Kg. Şimdiki Kilom :74 Kg.

Msspinkie

Hamd alemlerin Rabbi olan Allah'adır
Kayıtlı Üye
17 Kasım 2016
6.389
13.325
Aklınız varsa gram tereddüt etmeyin, bitirin bu işi. Bu aile sizi çiğ çiğ yiyecek. Oğulları da izleyecek uzaktan. Ailesine gık diyemeyecek ama sizin ömrünüzden yiyecek.
Kesinlikle size katılıyorum kardeşim 💕
 

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 28-02-2021

Hamileliğimin 40. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 3 gün kaldı.

Vernix (bebeğinizin cilt yüzeyinde bulunan kremsi koruyucu madde) doğum sırasında hala bulunuyorsa bu genelde bebeğin sırtında bulunur. Bebeğin cildindeki vernix ayrışırken, berrak ve açık sarımcı renkteki amniyotik sıvı süte benzer bir hal alır. Bu evrede bebek 700-1,000 ml amniyotik sıvı ile çevrelidir. Doğum tarihi geçerse non-stres testleri yapılır.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 3350 gr. - Yaklaşık boyu : 51.2 cm. (Baştan Topuğa)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

mmeriss

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
30 Mayıs 2018
186
263
26
Başınızın etini çok yedim, biliyorum:KK23: Ama bir gelişme var ve bunu bilmek hakkınız diye düşündüğüm için editliyorumm
Ben artık dayanamıyorum bu şekilde gri davranmaya ve bugün onun teklifiyle buluşuyoruz. Günlerdir soğuğum ona , o da bana.
Net olup herşeyi açıklayıp bitireceğim, umarım anlar beni. Umarım hiçbir şey zorlaşmaz bana şans dileyin lütfen olur mu.
Sizleri seviyorum, böyle net olmam sizlerin sayesinde :KK60:
Umarım depresif hallerimden ziyade, zamanla güzel anılarla gelirim buralara..
Hayat; hepimizin hakkında hayırlı olanları çıkarsın karşımıza:KK36: Yeniden yorum yazan, kötü bir hayat yaşamamı istemeyip kendi hayatını paylaşan, fikir veren herkese kucaaaaaakk dolusu sevgilerimle :KK19:
 

Katipsondanbir

Mevzuya biraz sert girdim. Ama girdim.
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
19 Mayıs 2020
9.191
29.795
31
Başınızın etini çok yedim, biliyorum:KK23: Ama bir gelişme var ve bunu bilmek hakkınız diye düşündüğüm için editliyorumm
Ben artık dayanamıyorum bu şekilde gri davranmaya ve bugün onun teklifiyle buluşuyoruz. Günlerdir soğuğum ona , o da bana.
Net olup herşeyi açıklayıp bitireceğim, umarım anlar beni. Umarım hiçbir şey zorlaşmaz bana şans dileyin lütfen olur mu.
Sizleri seviyorum, böyle net olmam sizlerin sayesinde :KK60:
Umarım depresif hallerimden ziyade, zamanla güzel anılarla gelirim buralara..
Hayat; hepimizin hakkında hayırlı olanları çıkarsın karşımıza:KK36: Yeniden yorum yazan, kötü bir hayat yaşamamı istemeyip kendi hayatını paylaşan, fikir veren herkese kucaaaaaakk dolusu sevgilerimle :KK19:
Ne kadar erken, o kadar iyi. Zaten biteli çok olmuş bir ilişkiymiş, sadece şimdi farkına vardınız. İttire kaktıra iyi kötü bir düzen de kurdu sayenizde, inşallah o aklını başına alır artık kendi hayrına.
 


Vücut Kitle İndeksim (VKI) tavsiye edilen VKI değer aralığının üstünde.
Boyuma göre tavsiye edilen VKI aralığında olmam için ağırlığımın 43 Kg. ile 58 Kg. arasında olması gerekir.
Boyum : 153 cm. Başlangıç Kilom :85 Kg. Şimdiki Kilom :74 Kg.

_Vendetta_

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
27 Haziran 2015
5.365
15.817
Aldatma mı degil mi bilemem ama babanızın haklı olduğunu, evlenince sıkıntı yaşayacağınızı,eş ailesinin cift maasli olarak sizden beklentiye gireceğini, eşinizin annemle babama yok mu diyeyim yardim edicem tabi diyeceğini şimdiden görür gibiyim.

Bence olmaz sizin iş ama hayirlisi

Düzenleme : Konunun sonunu şimdi okudum umarım sizin için güzel olur her sey
 
Son düzenleme:

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 1595 gün geçti.

Msspinkie

Hamd alemlerin Rabbi olan Allah'adır
Kayıtlı Üye
17 Kasım 2016
6.389
13.325
Huuu bize yaz olur mu?
 

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 28-02-2021

Hamileliğimin 40. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 3 gün kaldı.

Vernix (bebeğinizin cilt yüzeyinde bulunan kremsi koruyucu madde) doğum sırasında hala bulunuyorsa bu genelde bebeğin sırtında bulunur. Bebeğin cildindeki vernix ayrışırken, berrak ve açık sarımcı renkteki amniyotik sıvı süte benzer bir hal alır. Bu evrede bebek 700-1,000 ml amniyotik sıvı ile çevrelidir. Doğum tarihi geçerse non-stres testleri yapılır.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 3350 gr. - Yaklaşık boyu : 51.2 cm. (Baştan Topuğa)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

kedi cicegi

Pisces
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
20 Haziran 2016
1.211
2.275
Başınızın etini çok yedim, biliyorum:KK23: Ama bir gelişme var ve bunu bilmek hakkınız diye düşündüğüm için editliyorumm
Ben artık dayanamıyorum bu şekilde gri davranmaya ve bugün onun teklifiyle buluşuyoruz. Günlerdir soğuğum ona , o da bana.
Net olup herşeyi açıklayıp bitireceğim, umarım anlar beni. Umarım hiçbir şey zorlaşmaz bana şans dileyin lütfen olur mu.
Sizleri seviyorum, böyle net olmam sizlerin sayesinde :KK60:
Umarım depresif hallerimden ziyade, zamanla güzel anılarla gelirim buralara..
Hayat; hepimizin hakkında hayırlı olanları çıkarsın karşımıza:KK36: Yeniden yorum yazan, kötü bir hayat yaşamamı istemeyip kendi hayatını paylaşan, fikir veren herkese kucaaaaaakk dolusu sevgilerimle :KK19:
Neler oldu konuşabildiniz mi
 

ramko

Guru
Kayıtlı Üye
21 Temmuz 2008
311
237
Başınızın etini çok yedim, biliyorum:KK23: Ama bir gelişme var ve bunu bilmek hakkınız diye düşündüğüm için editliyorumm
Ben artık dayanamıyorum bu şekilde gri davranmaya ve bugün onun teklifiyle buluşuyoruz. Günlerdir soğuğum ona , o da bana.
Net olup herşeyi açıklayıp bitireceğim, umarım anlar beni. Umarım hiçbir şey zorlaşmaz bana şans dileyin lütfen olur mu.
Sizleri seviyorum, böyle net olmam sizlerin sayesinde :KK60:
Umarım depresif hallerimden ziyade, zamanla güzel anılarla gelirim buralara..
Hayat; hepimizin hakkında hayırlı olanları çıkarsın karşımıza:KK36: Yeniden yorum yazan, kötü bir hayat yaşamamı istemeyip kendi hayatını paylaşan, fikir veren herkese kucaaaaaakk dolusu sevgilerimle :KK19:
Sonuc ne oldu?
 

EbrarAsell

Aktif Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
14 Ekim 2020
2.051
1.444
Farkındaysan cocugun ailesi bu kadar yıldır evlen artık oğlum kızla dememiş...Sana karşı bi sorumluluk hisseden yok...Ayrıca düğün lafı açılınca hemen kenara çekilip kendiniz yaparsınız denmiş...

Bana ailesi iyi gelmedi...
Evi olması şart değil ikiniz alırsınız. Ailesi almasın zaten kimsenin söz hakkı olmasın...

Erkek arkadaşın ailesine ne derece düşkün, anasının sözüne ne kadar bakıyor o önemli...Ondan hiç bahsetmemişsin
En can alici noktalar bunlar degil mi?Mesela benim esim, ailesi beni sadece begenmedigi , benden daha genc birini bulabileceklerini, benim yasim 38 oldugu icin bunun cocugu olmaz dedikleti icin hepsine sirtini dòndù.2yil olduk evleneli ,asla afetmiyor, gorusmuyor.Ha, birde sorun suydu😁 benim agzimda 1dis eksikmis.Gulunce bosluk belli oluyomus🤪