SANIRIM ONU ALDATTIM. LÜTFEN OKUYUP BİR FİKİR VERİN LÜTFENNN...!!!!

Refika8118

Yaşıyorsan Mutlu Olmayı Bileceksin
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
21 Ekim 2020
66
27
Herkese merhaba. Yine ben ve yine bir bdv konusuEn Büyük KK

Bu sefer olayı hiç uzatmadan konuya giriş yapıcam. Uzun yıllardır süren(6 yıllık) bir ilişkim var. Ailem , özellikle babam en başından derin bir araştırmaya girdi (savcı polis arkadaşları sayesinde)ve onu bana hiç uygun görmedi. Ailesinin geçmişe dair baya bir borçları var araştırmalar sonucu bunları bulmuşlar ama ben biliyordum en başından fakat ama şuan yeni işler kurarak çabalıyorlar.

Erkek arkadaşım çok efendi seven sayan bir insan, gerçekten imrenilen, artık ilişkisini oturtmuş bir çiftiz. Tanımayan insanlar evli olduğumuzu sanıyorlar o olgunluk var ikimizde de. Fakat babama göre denk değiliz. Nedenleri ise;

‘’ Ben üniv okudum o okumadı, benim aldığım para onun maaşının 2 katıymış, mesleği pis bir iş üstü başı hep toz kir içinde çalışıyormuş, benim masa başı işim varmış vs bu şekilde kıyaslamalardan ötürü karakterini bir kenara itip bizi uygun görmüyor. Bana sürekli
''sen artık işini oturtmuşsun, arabanı almışsın o çocuk ve ailesi tabii ki seni bırakmaz. Onlar bu yaşa gelmişler hala daha ne bir ev ne bir araba alamamışlar bunca yıl ne için çalışmış bu adam, siz evlendiğinizde ne yapacaksınız? Aşk sevgi bir yere kadar, belki babasının borçları için bile senden para istenecek, bütün hayatın bir şeylere sahip olalım diye kredi ödemekle geçecek, ilerde çocuğun olsa çalışmayıp ona bakmak istersen çalışmaya mecbur kalacaksın, sizin ki sadece alışkanlık aç artık gözlerini'' diyor. (tabii anneme söylüyor bunları)
Zamanla ondan ayrılmadığım için bir dönem hayatı bana zehir etti babam. Elimden su dahi almıyordu, konuşmuyordu sürekli laf sokuyordu. Bu baskılar + birkaç tatsız olay karşısında ayrılmıştık. Ailem bunu duyunca sevindiler tabii ki ama biz sonradan tekrar barıştık bir şekilde ama barıştığımızı söylemedim ve bizi 3 yıldır ayrı biliyorlar.
Geçen gün herhalde babam hissetti bilmiyorum anneme ‘söyle ona eğer o çocukla görüşüyorsa kessin hemen, ne o çocuk ne o ailesi benim evime adım dahi atamazlar, bana sakın o çocuğun adını anarak karşıma gelmesin onu da silerim ‘ demiş. (Daha hiç karşılıklı görüşmediler bu arada sadece abim tanışmıştı)

Denklik konusunda artı olarak babamın gözünde şöyle bir farklılıkta var;
Babama göre bir erkek, evi olmadan evlenemez, evlenmemeli. Abim evlenmek istiyor. Yaşı geldi diye abime (bir kısmını babam karşılayarak) bir ev alındı. Düğününü vs babam karşılayacak ki henüz ortada bir gelin adayı bile yok. Fakat erkek arkadaşımın ailesi bu şekilde düşünmüyor. Bunu erkek arkadaşımın annesi de söyledi hatta bana, ki çoğu kez erkek arkadaşımdan da duyuyorum. Annesinin söylemine göre onlarda zamanında her şeyi kendileri yapmışlar, ailelerinden hiçbir destek olmamış ama zamanla her şey çalışılıp kazanılıp halloluyormuş. Her şeyi kendimiz yapıcaz, düğün istersek düğün nikah istersek nikah, ev istersek birlikte girilen bir krediyle alınmış bir ev vs. bende ister istemez düşünüyorum daha abimin adayı yokken ailemden herkes onun evliliği için şimdiden çaba sarfediyor, fakat kendi ilişkimde yıllardır ben varım ama ailesinin kılını kıpırdattığını görmedim. Erkek arkadaşım evleniyoruz artık ailelerle tanışalım deyince; tamam oğlum tanışırız her şeyi sırasıyla yaparız vs diyorlar ama hiçbir şekilde kimsede elini taşın altına koyma yok, göremiyorum.

Annesiyle yıllar önce tatsız geçen zamanlarımız olmuştu. Ben onun ailesine girdikçe annesi bana tuhaf davranıyordu, tartışmalar çıkıyordu çok soğumuştum. uzun zamandır erkek arkadaşımla da ortak bir karar alarak ben artık onun ailesiyle görüşmüyordum.
En azından ilerde bana karışmazlar, dillerini uzatabilecekleri bir şey olmaz (konuşmak isteyen her şekilde konuşur tabii ki ama olayı elimden geldiğince minimalize etmek açısından böyle düşünüyorum) en azından erkek arkadaşımda arada kalmaz diye düşünüp ‘her şeyi kendimiz yapma’ fikrini ben okeylemiştim.Neyse artık yeterince ilişkimi özetlediğime göre

Şimdi sizlere asıl sorum kendimi bu ilişkinin içinde çıkmazda hissediyorum. Sevgilimle her şey çok güzel, ağzımdan çıkacak lafa bakıyor, ben deli divane seviyorum, yıllar geçmesine rağmen hala ilk gün ki gibi seviyorum özlüyorum vs. hatta ailesi 3 yıldır başka şehirde yaşıyor. Evlendikten sonra benim olduğum şehirde (yani onlarında daha önceden yaşadığı şehirde) evlenmeyi düşündüğümüzden kendi ayrı eve çıkıp bu şehre geldi, burda çalışmaya başladı. Elinden geleni yapıyor. beni bu kadar zora sokanda bu çabası:KK43: İnanın başkası olsa bu kadar diretmem asla. Önceliğim ailem der silerim o kişiyi, ama diğer yanda beni seven sayan, aşık olduğum, bizim için elinden geleni yapan fedakar bir adam duruyor.

Asıl bomba ise;

Annemin uzaktan bir arkadaşı,bir çocuk için aracı olmuş. Anneme ‘’söyle bi tanışsınlar çocuk çok efendi çok saygılı, malimüşavir, işi var, ailesi saygın insanlar, annesi çocuğunun evini falan almış düzgün bir kız bulup evlendirmekmiş niyetleri ciddi, ee sizin de kızı biliyoruz bir tanışsınlar ’ deyince annem 3 gündür burnumdan getirdi hayatı. Erkek arkadaşımla birlikte olduğumuzu bildiği halde ‘’En azından bir konuşun’’ diyor. Aracı kadın fotoğrafımı, çocuğun hem ailesine hem de çocuğa göstermiş. Çocuk normalde hayır deyip kesip atıyormus annesinin gösterdiği resimleri. ama çok beğenmişler beni, hatta annesi kıza çok kanım ısındı inşallah olur da hemen düğünlerini yaparım kızı çok sevdim diyormuş aracıya ve numaramı istemiş ve annemde ver demiş . Çocuk bana yazdı dün gece. . Annem ise ‘’1 kere konuşun, buluşun vallahi daha ısrar etmem, ama yavrum farkında değilsin çok ezileceksin o ilişkide, alışkanlık gözünü kör etmiş evet çocuk çok iyi ama ailesi kötü , hem babanda istemiyor nasıl yapacaksın 1 kere konuş bu çocukla buluşun ısınmazsan bitirirsin gider’’ diyor. Dün çocuk aradı, çok kısa konuştuk. Ama ben o dün ki konuşmada kendimi çok çok çok kötü hissettim ya. Onu aldatıyormuş gibi, hatta aldattım bile denilebilir dimi:cry: O da dışarda saf saf hiçbir şeyden haberi yok kurban olduğumun. Bu suçluluk hissi beni bitirdi bütün gece.

Bu fikrimi, hissimi, görüşmek istemediğimi anneme söyleyince de ‘ hehe erkek arkadaşında bunca yıl zaten bir seninle konuşmuştur zaten, kendin safsın bu kadar saf görme karşındakini ‘ deyip duruyor.

Ben ne yapacağım kızlar ya Allah aşkına biri bana bir şey desin, bir tavsiye versin böyle tutsun beni kolumdan doğruya çeksin ben artık emin olduğum şeylerden de ailem sayesinde emin değilim. Çok bunaldım. Doğru olan hangisiyle bitirmek? sevdiğim adamla bitirirsem eğer ilerde mutsuz bir evliliğim olursa aklımın hep onda kalmasından korkuyorum, sevdiğimle evlenirsem de ailemin haklı çıkması beni korkutuyor ''ailem demişti aptallık ettim' demek istemiyorum.Beni bir arkadaşınız ne bileyim kızınız, bir dostunuz olarak görüp bir fikir verin lütfen. iş yerinde yazdım bir anlatım bozukluğu yada atlama durumu varsa kusura bakmayın lütfen.
Yorumlarınız benim için çok değerli. Şimdiden çok teşekkür ederim

edit: Ailemin söylediklerine gerçekten hak veriyorum, onları anlayabiliyorum. artık doğru yanlış ayırt edemiyorum ama yapmam gerekenin, doğru olanın ayrılmak olduğunu hissediyorum.
Ama diğer yanım hep bir mücadeleci. Dene diyor, sevdiğin için değer diyor, mutsuz olsan bile 'ben istedim ben çekerim dersin' diyor, hem mutsuzluğun garantisi mi var? herkes baştan mı varlıklı belki ilerde gerçekten ikimizin çabasıyla iyi yerlere geliriz diyor ve bunları söyleyen taraf daha ağır bastığı için beni bu ilişkide tutuyor. birçok kez ayrıldık, ayrılığıda denedim. ayrılıkların nedeni istisnasız aileme sevdiğimi diretmemdi, bu olay beni zaten mutsuzluğa itiyordu birde üstüne ilişkide de ufak bi sallantı olduğunda hemen bitiriyordum.
yeni insanlarla birlikte oldum ama aklımın bir köşesinden hiç çıkmadı o, her gelende onu aradım. sanki sonum oymuşta bu yol zorluymuş gibi hissediyorum. ama artık daraldığımı hissediyorum. ortada kalmış 2 yanımdan sıkışıyorum gibi . umarım anlatabiliyorumdur hislerimi
İlk olarak aldatma konusunda fikrimi söyleyeyim aileni dinlemen ve bir karar verebilmen için görüşmen gerekli olmuş .Bende eşimle evlenmeden önce annemlere söylediğim de babam karşı geldi kimdir nedir falan diye ama siz istemeye geldiklerinde verdik diyin gerisini bana bırakın dedim çünkü eşimden emindim ailesi de hiç bir zaman karışmadılar bize hatta bütün giderlere onlar baktılar çok zengin değillerdi ama yine de ellerinden geleni yaptılar benim mesleğim tıbbi sekreterlik eşimde soğuk demir işçisi biraz senin şu anki hayatına benzettim şimdi çok çok mutluyum şükür bı sıkıntım yok .Ailenin sözlerine her zaman kulak ver ama çocuk dediğin gibi gerçekten iyi ise bence onunla evlen
 


delirdim

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
10 Ağustos 2015
710
1.109
38
Herkese merhaba. Yine ben ve yine bir bdv konusuEn Büyük KK

Bu sefer olayı hiç uzatmadan konuya giriş yapıcam. Uzun yıllardır süren(6 yıllık) bir ilişkim var. Ailem , özellikle babam en başından derin bir araştırmaya girdi (savcı polis arkadaşları sayesinde)ve onu bana hiç uygun görmedi. Ailesinin geçmişe dair baya bir borçları var araştırmalar sonucu bunları bulmuşlar ama ben biliyordum en başından fakat ama şuan yeni işler kurarak çabalıyorlar.

Erkek arkadaşım çok efendi seven sayan bir insan, gerçekten imrenilen, artık ilişkisini oturtmuş bir çiftiz. Tanımayan insanlar evli olduğumuzu sanıyorlar o olgunluk var ikimizde de. Fakat babama göre denk değiliz. Nedenleri ise;

‘’ Ben üniv okudum o okumadı, benim aldığım para onun maaşının 2 katıymış, mesleği pis bir iş üstü başı hep toz kir içinde çalışıyormuş, benim masa başı işim varmış vs bu şekilde kıyaslamalardan ötürü karakterini bir kenara itip bizi uygun görmüyor. Bana sürekli
''sen artık işini oturtmuşsun, arabanı almışsın o çocuk ve ailesi tabii ki seni bırakmaz. Onlar bu yaşa gelmişler hala daha ne bir ev ne bir araba alamamışlar bunca yıl ne için çalışmış bu adam, siz evlendiğinizde ne yapacaksınız? Aşk sevgi bir yere kadar, belki babasının borçları için bile senden para istenecek, bütün hayatın bir şeylere sahip olalım diye kredi ödemekle geçecek, ilerde çocuğun olsa çalışmayıp ona bakmak istersen çalışmaya mecbur kalacaksın, sizin ki sadece alışkanlık aç artık gözlerini'' diyor. (tabii anneme söylüyor bunları)
Zamanla ondan ayrılmadığım için bir dönem hayatı bana zehir etti babam. Elimden su dahi almıyordu, konuşmuyordu sürekli laf sokuyordu. Bu baskılar + birkaç tatsız olay karşısında ayrılmıştık. Ailem bunu duyunca sevindiler tabii ki ama biz sonradan tekrar barıştık bir şekilde ama barıştığımızı söylemedim ve bizi 3 yıldır ayrı biliyorlar.
Geçen gün herhalde babam hissetti bilmiyorum anneme ‘söyle ona eğer o çocukla görüşüyorsa kessin hemen, ne o çocuk ne o ailesi benim evime adım dahi atamazlar, bana sakın o çocuğun adını anarak karşıma gelmesin onu da silerim ‘ demiş. (Daha hiç karşılıklı görüşmediler bu arada sadece abim tanışmıştı)

Denklik konusunda artı olarak babamın gözünde şöyle bir farklılıkta var;
Babama göre bir erkek, evi olmadan evlenemez, evlenmemeli. Abim evlenmek istiyor. Yaşı geldi diye abime (bir kısmını babam karşılayarak) bir ev alındı. Düğününü vs babam karşılayacak ki henüz ortada bir gelin adayı bile yok. Fakat erkek arkadaşımın ailesi bu şekilde düşünmüyor. Bunu erkek arkadaşımın annesi de söyledi hatta bana, ki çoğu kez erkek arkadaşımdan da duyuyorum. Annesinin söylemine göre onlarda zamanında her şeyi kendileri yapmışlar, ailelerinden hiçbir destek olmamış ama zamanla her şey çalışılıp kazanılıp halloluyormuş. Her şeyi kendimiz yapıcaz, düğün istersek düğün nikah istersek nikah, ev istersek birlikte girilen bir krediyle alınmış bir ev vs. bende ister istemez düşünüyorum daha abimin adayı yokken ailemden herkes onun evliliği için şimdiden çaba sarfediyor, fakat kendi ilişkimde yıllardır ben varım ama ailesinin kılını kıpırdattığını görmedim. Erkek arkadaşım evleniyoruz artık ailelerle tanışalım deyince; tamam oğlum tanışırız her şeyi sırasıyla yaparız vs diyorlar ama hiçbir şekilde kimsede elini taşın altına koyma yok, göremiyorum.

Annesiyle yıllar önce tatsız geçen zamanlarımız olmuştu. Ben onun ailesine girdikçe annesi bana tuhaf davranıyordu, tartışmalar çıkıyordu çok soğumuştum. uzun zamandır erkek arkadaşımla da ortak bir karar alarak ben artık onun ailesiyle görüşmüyordum.
En azından ilerde bana karışmazlar, dillerini uzatabilecekleri bir şey olmaz (konuşmak isteyen her şekilde konuşur tabii ki ama olayı elimden geldiğince minimalize etmek açısından böyle düşünüyorum) en azından erkek arkadaşımda arada kalmaz diye düşünüp ‘her şeyi kendimiz yapma’ fikrini ben okeylemiştim.Neyse artık yeterince ilişkimi özetlediğime göre

Şimdi sizlere asıl sorum kendimi bu ilişkinin içinde çıkmazda hissediyorum. Sevgilimle her şey çok güzel, ağzımdan çıkacak lafa bakıyor, ben deli divane seviyorum, yıllar geçmesine rağmen hala ilk gün ki gibi seviyorum özlüyorum vs. hatta ailesi 3 yıldır başka şehirde yaşıyor. Evlendikten sonra benim olduğum şehirde (yani onlarında daha önceden yaşadığı şehirde) evlenmeyi düşündüğümüzden kendi ayrı eve çıkıp bu şehre geldi, burda çalışmaya başladı. Elinden geleni yapıyor. beni bu kadar zora sokanda bu çabası:KK43: İnanın başkası olsa bu kadar diretmem asla. Önceliğim ailem der silerim o kişiyi, ama diğer yanda beni seven sayan, aşık olduğum, bizim için elinden geleni yapan fedakar bir adam duruyor.

Asıl bomba ise;

Annemin uzaktan bir arkadaşı,bir çocuk için aracı olmuş. Anneme ‘’söyle bi tanışsınlar çocuk çok efendi çok saygılı, malimüşavir, işi var, ailesi saygın insanlar, annesi çocuğunun evini falan almış düzgün bir kız bulup evlendirmekmiş niyetleri ciddi, ee sizin de kızı biliyoruz bir tanışsınlar ’ deyince annem 3 gündür burnumdan getirdi hayatı. Erkek arkadaşımla birlikte olduğumuzu bildiği halde ‘’En azından bir konuşun’’ diyor. Aracı kadın fotoğrafımı, çocuğun hem ailesine hem de çocuğa göstermiş. Çocuk normalde hayır deyip kesip atıyormus annesinin gösterdiği resimleri. ama çok beğenmişler beni, hatta annesi kıza çok kanım ısındı inşallah olur da hemen düğünlerini yaparım kızı çok sevdim diyormuş aracıya ve numaramı istemiş ve annemde ver demiş . Çocuk bana yazdı dün gece. . Annem ise ‘’1 kere konuşun, buluşun vallahi daha ısrar etmem, ama yavrum farkında değilsin çok ezileceksin o ilişkide, alışkanlık gözünü kör etmiş evet çocuk çok iyi ama ailesi kötü , hem babanda istemiyor nasıl yapacaksın 1 kere konuş bu çocukla buluşun ısınmazsan bitirirsin gider’’ diyor. Dün çocuk aradı, çok kısa konuştuk. Ama ben o dün ki konuşmada kendimi çok çok çok kötü hissettim ya. Onu aldatıyormuş gibi, hatta aldattım bile denilebilir dimi:cry: O da dışarda saf saf hiçbir şeyden haberi yok kurban olduğumun. Bu suçluluk hissi beni bitirdi bütün gece.

Bu fikrimi, hissimi, görüşmek istemediğimi anneme söyleyince de ‘ hehe erkek arkadaşında bunca yıl zaten bir seninle konuşmuştur zaten, kendin safsın bu kadar saf görme karşındakini ‘ deyip duruyor.

Ben ne yapacağım kızlar ya Allah aşkına biri bana bir şey desin, bir tavsiye versin böyle tutsun beni kolumdan doğruya çeksin ben artık emin olduğum şeylerden de ailem sayesinde emin değilim. Çok bunaldım. Doğru olan hangisiyle bitirmek? sevdiğim adamla bitirirsem eğer ilerde mutsuz bir evliliğim olursa aklımın hep onda kalmasından korkuyorum, sevdiğimle evlenirsem de ailemin haklı çıkması beni korkutuyor ''ailem demişti aptallık ettim' demek istemiyorum.Beni bir arkadaşınız ne bileyim kızınız, bir dostunuz olarak görüp bir fikir verin lütfen. iş yerinde yazdım bir anlatım bozukluğu yada atlama durumu varsa kusura bakmayın lütfen.
Yorumlarınız benim için çok değerli. Şimdiden çok teşekkür ederim

edit: Ailemin söylediklerine gerçekten hak veriyorum, onları anlayabiliyorum. artık doğru yanlış ayırt edemiyorum ama yapmam gerekenin, doğru olanın ayrılmak olduğunu hissediyorum.
Ama diğer yanım hep bir mücadeleci. Dene diyor, sevdiğin için değer diyor, mutsuz olsan bile 'ben istedim ben çekerim dersin' diyor, hem mutsuzluğun garantisi mi var? herkes baştan mı varlıklı belki ilerde gerçekten ikimizin çabasıyla iyi yerlere geliriz diyor ve bunları söyleyen taraf daha ağır bastığı için beni bu ilişkide tutuyor. birçok kez ayrıldık, ayrılığıda denedim. ayrılıkların nedeni istisnasız aileme sevdiğimi diretmemdi, bu olay beni zaten mutsuzluğa itiyordu birde üstüne ilişkide de ufak bi sallantı olduğunda hemen bitiriyordum.
yeni insanlarla birlikte oldum ama aklımın bir köşesinden hiç çıkmadı o, her gelende onu aradım. sanki sonum oymuşta bu yol zorluymuş gibi hissediyorum. ama artık daraldığımı hissediyorum. ortada kalmış 2 yanımdan sıkışıyorum gibi . umarım anlatabiliyorumdur hislerimi
Baban niye insanların borcuna evine arabalarına karışıyor. Babanın bunları araştırması suç değilmi
 

ferb

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
14 Kasım 2014
1.758
2.560
Babanın "her erkeğin evlenmeden evi olmalı" sözüne katılmıyorum. Ancak anlattığı şeyler ilerde senin yaşayacağın muhtemel sorunlar. Sevgilin bugün iyi davranır, ama yarın evlendikten sonra seni ailesine mecbur eder. Zamanla tatlı sözler biter, acı gerçekler gün yüzüne çıkar. Baban hayat tecrübesi ile bunları görebiliyor.
Ancak bir taraftan da bu hayat senin. Yanlışı ile doğrusu ile senin. Hata yapacaksan da yaparsın. Hatalarından ders çıkarır, hayatını tekrar düzene koyarsın. Ama bunu göze alman gerekir. Sen eğer gerçekten bu adamı çok seviyorsan, evlenmek istiyorsan başka bir adam ile evlenmen hata olur. Ama sevgiline hissettiğin şey minnet duygusundan ibaret ve ilişkiniz bir alışkanlıktan ibaret ise onunla evlenmen de hata olur. Gerçek duygun ne?
 

hatik

Guru
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
15 Aralık 2009
692
717
asıl sıkıntı şu siz ailenize danışmadan bir ilişkiye giriyorsunuz sonra aileniz bunu istemiyor ilk başta ailenize danışmış olsanız bu durum buraya gelmezdi ama olmuş olan gerçekten zor bir durumdasınız . sizin haklı olduğunuz yerlerde var ailenizin haklı olduğu yerler de var ya siz düşüncelerinizi değiştireceksiniz ya aileniz yada farklı yollara gideceksiniz ayrıca küçük meseleler yüzünden ayrılmıştık dediniz ben bundan hoşlanmadım mesele küçükse niye ayrıldınız o sıra ? yada mesele önemli ama sizin duygusal bakış açınız bu meseleyi önemsiz görüyor
 

Kitapkurdu60

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
6 Kasım 2018
500
1.241
Ya çok düşündüm ya inan seven insanın günahına girip vebal almak istemem..... Kendimi koydum yerine..... Küçük Bi kızım var onu koydum yerine anneni babanı düşündüm..... Sonuç e canım benim 6 yıldır nihayete etmemiş bu iş.... Annen baban istemesede..... Sen çok isteyeceksin de duracaksın..... Külahım burda sen ona anlat hiç kızma..... Şimdi elde bu bir..... Bi kere canım rahmetli ananem derdi ki Bi adamın arabası parası belli Bi zamana kadar oldu oldu olmadımı zor. Kimse sakın istisnalar yorum yapıp alıntılamasın..... İstisnalar hariç.... Ettimi iki...... Herşey paramı..... Hımmm Bi düşünelim tabiki değil ev su elektrik doğalgaz ilaç yiyecek gezmek bedava...... Ettimi sana üç..... Daha bitmedi.....iki gönül bir olunca samanlık seyran olur..... Samanlıklar yandı be canım taze bitti hepsi... 6 yıl ilişki başka evlilik faturalar başka..... Nerde sizin birikim 6 yıldır..... Şimdi bak annesi borçlar yaşanan problemler ve yarın yaş tahtaya bastığında dön oku bunları...... Canım ilahi sana mesaj veriyor hiç düşündün mü senin içine niye sinmiyor niye sen gizlice nikah kıymadın niye bu bekleyiş..... Okul aile ikna geç bunları....... Mesajı al..... Yada alma..... Bildiğini yap.... Öngörüm burda kaynanam bitmeyen borçlar ailem çok haklıymış konuna az kaldığı yönünde.... Tabi hayat senin canım borçlar pencereden girince kapıdan çıkıp gitmeyen sevgi nadir.... Ha evlenir çalışır çabalar borç da öder insanlar başımla onlara lafım yok 4 4 lük olmayadabiliriz..... Lakin senin seçeneğin var.... Tutmadı gözüm kalbim hislerim ilişkini..... Kusuruma bakma..... Tahtını yapıp bahtını yapmadığım kızıma da istemezdim...... Kusuruma bakma 🙏
Çok güzel yazmissiniz her şey malesef aşk değil evin içinde olunca bir de bu pahalilikta madiyatta önemli oluyor bende maaş farklılığından istememiştim eğitimde uyusmuyordu sağlık olsun
 


lilay5

Aktif Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
16 Aralık 2020
963
1.374
Maddi konularda ailene katılmıyorum. Fakat düşündüğüm şey ailen bu kadar üzerine geldiği için muhtemelen sevdiğin adama daha çok bağlanıyorsun çünkü bir şey imkansız gibi göründüğünde insana daha cazip gelir sana da bu yüzden daha fazla cazip geliyor, yapma denileni inatla yapmak gibi. Aldatma konusuna girmiyorum, aldatma gibi değil de aileni avutmak için yapılmış bir şey gibi. Maddiye katılmıyorum dediğim de eğer bir erkek çalışmayı seviyorsa zaten sana gayet güzel bakabilir diye düşünüyorum. Ben eşimle sevgili olduğumda hiç durumları yoktu bense prenses gibi büyümüştüm şu an aile işi kurdular ve benim ailemden daha iyi durumları. Böyle şeyler değişebilir, rızkı veren Allah’tır😚
 

Salkim1

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
20 Ekim 2020
62
41
Babaniz hakli ev araba olmasi tabiki sart degil evlenirken calisir yaparsiniz fakat bi gelir dengesizligi var aranizda aileler de denk degil bastan sorun yasamissiniz bir de .
Erkekler anasina babasina duskun olmasa dahi evlendikten sonra bi degisiyorlar kiymetli oluyorlar. illa ki goruseceksiniz bu insanlarla sorun yasasaniz ,konusamayacaksiniz 1.2.3 hakli diyecek esiniz 4.5.6 yeter diyecek ve sorunlarinizla bas basa kalacaksiniz maddi sıkıntılar da eklenince uzerine sevginizde bitecek.altinda ezilirsiniz diye dusunuyorum sonu bana da husran olur gibi geldi karar sizin
 

smrya

Aktif Üye
Pro Üye
29 Temmuz 2011
551
627
Sanırım sizin ailede sen evlenmiyorsun ailecek evleniyorsunuz. İşini gücünü eline almışsın çocuk musun sen? İşte bizim ülkede en sıkıntılı olan durum bu. Birey olmaktan o kadar aciz bırakmışlar ki seni kendi kararını bile alamıyorsun, aşık olamıyorsun sevgine bile engel olmuşlar.

Aileniz o kadar paragöz olmuş ki o aileye suçlama yaparken karşı tarafın varığını yoğunu araştıran sizin taraf olmuş. Şöyle düşünelim yarın babanın bulduğu damat senin 4 katın maaş alsa evi arabası olsa. Evlenirken de sana maddi açılardan evlilik sözlemeşmesi önüne koysa ailenizin mantığıyla bunu onaylamanız gerekiyor.

Abinizin durumu ayrı bir komik.

O salak evlilik programlarının niye bu kadar çok izlendiğini şimdi daha iyi anlıyorum sanırım ilişkiler konusunda ülkenin gerçekleri orada.
 

tuttioz

Üye
Kayıtlı Üye
18 Ocak 2021
355
570
39
Ne yapacağınıza dair bir akıl veremem, Allah doğru olan seçemese yöneltsin diyebilirim ancak. Yalnız bu aldatma falan değil, asla değil, takılmayın bu düşünceyle şeytan sizi oyalamasın.
 

portkatal9

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
16 Eylül 2017
89
108
Ailesine karşı yanınızda durur mu veya duruyor mu, sürekli para kazanmaya karşı çabası var mı yoksa şikayet ediyor mu işinden gücünden? Babanızın bu denli öfkesinin sebepleri sadece evi olmaması ve maddiyat mı? Bu sorulara olumlu cevaplar alıyorsanız sevdiğinizel evlenin he kendi ailenize eşinize ve eşinizin ailesine sırtınızı dayayacak güvenli bir liman istiyorsanız onu bilemem ama her şey para olabilir ama bi yerde paranın geçmediği veya talore edilebildiği durumlar var arada çok fark olmasıönemli değil. Çabadaki fark önemli sizin emek verdiğiniz kadar emek vermiyorsa, aile demek bence her şeyden önce iyi bir ekip olmak demek. İyi bir ekip olup sadece birbirinize güvenecekseniz neden geçen yılları unutmaya çalışıp yabancı biriyle aynı yatağa giresiniz? Bu sadece evi parası yok diyeyse çok anlamsız
 


buket_82

Guru
Kayıtlı Üye
19 Kasım 2008
200
63
ahhhh ahh gençliğim ,aşık hallerim aklıma geldi. o çocukla evlenirsen sana ne olacağını söyleyeyim. tabi bunlar kesin garanti olacak şeyler değil ,herkesin karakteir farklı ama genelde bu böyledir maalesef. başta sevgilin isteklidir ,çalışkandır,iadealleri .hayalleri vardır. evi ya da varlığı olmasa da bunlar beraber çalışılıp yapılabilecek şeylerdir, ama evlenince hiç yokluk yüzü görmeyen,bilmeyen sen zamanla yokluğa alışırsın, hele ki eşin bazı talihsizlikler yaşayıp işten çıkartılırsa ve bir süre işsiz kalırsa zamnla senin çalışıp evi geçindirmene alışır, hep daha iyi bi iş bulma bahanesiyle bekler de bekler. zamanla sen de dersin ki amannn üstüme başıma almasam da olur, oraya buraya gitmsem de olur, borçlar ödensin ev geçinsin yeter. bakmışsın hayatın böyle ot gibi gider. yaşıtların ev araba sahibi olup gezip tozarken sen kalmışsın yaya. her şey para değil aslaaa onu demiyorum ama davul bile dengi dengine diyorum. kimse kimsenin hayat şartlarını değiştirmemeli bence, ne o bu yükün altında ezilsin ne de sen alışık olmadığn bi hayatı yaşa. zamanla aşk da bitiyor emin olun. sevgi demiyorum, sevgi pek kolay bitmez belki çok büyük şeyler yşasnmadığı sürece ama o sevgi de hani bi yakının bi arkadaşın olur ailen olur onun gibi bi sevgiye dönüyor işte. maalesef ama maalesef gerçekler bunlar. umarım hakkınızda hayırlısı olur...
 

jnkdfghl

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
5 Ağustos 2020
47
43
40
Aldatmamissin orası net .İçini kemirme boşuna.Bir de tavsiye sana yalnız kal ve şunu düşün; 1-Ailemi mutlu etmek için mi ayrılmak istiyorum yoksa ailemin aciklamaları kafama yattı ilerde yaşayacağım hayat zor olacak diye kendim için mi bunu istiyorum.2-Onu sevdigim için mi birlikteyim yoksa onun emeğini boşa çıkarmamak icin mi? En bencil cevabın ne ise o yolda yuru kardeşim.Evleneceksen onu mutlu etmek adına evlenme ayrılacaksın da aileni mutlu etmek adına ayrılma.Hayat senin ilk amacın Tanrının sana verdiği bu canı mutlu et.