SANIRIM ONU ALDATTIM. LÜTFEN OKUYUP BİR FİKİR VERİN LÜTFENNN...!!!!

pisekar

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
12 Ocak 2018
810
1.358
Herkese merhaba. Yine ben ve yine bir bdv konusuEn Büyük KK

Bu sefer olayı hiç uzatmadan konuya giriş yapıcam. Uzun yıllardır süren(6 yıllık) bir ilişkim var. Ailem , özellikle babam en başından derin bir araştırmaya girdi (savcı polis arkadaşları sayesinde)ve onu bana hiç uygun görmedi. Ailesinin geçmişe dair baya bir borçları var araştırmalar sonucu bunları bulmuşlar ama ben biliyordum en başından fakat ama şuan yeni işler kurarak çabalıyorlar.

Erkek arkadaşım çok efendi seven sayan bir insan, gerçekten imrenilen, artık ilişkisini oturtmuş bir çiftiz. Tanımayan insanlar evli olduğumuzu sanıyorlar o olgunluk var ikimizde de. Fakat babama göre denk değiliz. Nedenleri ise;

‘’ Ben üniv okudum o okumadı, benim aldığım para onun maaşının 2 katıymış, mesleği pis bir iş üstü başı hep toz kir içinde çalışıyormuş, benim masa başı işim varmış vs bu şekilde kıyaslamalardan ötürü karakterini bir kenara itip bizi uygun görmüyor. Bana sürekli
''sen artık işini oturtmuşsun, arabanı almışsın o çocuk ve ailesi tabii ki seni bırakmaz. Onlar bu yaşa gelmişler hala daha ne bir ev ne bir araba alamamışlar bunca yıl ne için çalışmış bu adam, siz evlendiğinizde ne yapacaksınız? Aşk sevgi bir yere kadar, belki babasının borçları için bile senden para istenecek, bütün hayatın bir şeylere sahip olalım diye kredi ödemekle geçecek, ilerde çocuğun olsa çalışmayıp ona bakmak istersen çalışmaya mecbur kalacaksın, sizin ki sadece alışkanlık aç artık gözlerini'' diyor. (tabii anneme söylüyor bunları)
Zamanla ondan ayrılmadığım için bir dönem hayatı bana zehir etti babam. Elimden su dahi almıyordu, konuşmuyordu sürekli laf sokuyordu. Bu baskılar + birkaç tatsız olay karşısında ayrılmıştık. Ailem bunu duyunca sevindiler tabii ki ama biz sonradan tekrar barıştık bir şekilde ama barıştığımızı söylemedim ve bizi 3 yıldır ayrı biliyorlar.
Geçen gün herhalde babam hissetti bilmiyorum anneme ‘söyle ona eğer o çocukla görüşüyorsa kessin hemen, ne o çocuk ne o ailesi benim evime adım dahi atamazlar, bana sakın o çocuğun adını anarak karşıma gelmesin onu da silerim ‘ demiş. (Daha hiç karşılıklı görüşmediler bu arada sadece abim tanışmıştı)

Denklik konusunda artı olarak babamın gözünde şöyle bir farklılıkta var;
Babama göre bir erkek, evi olmadan evlenemez, evlenmemeli. Abim evlenmek istiyor. Yaşı geldi diye abime (bir kısmını babam karşılayarak) bir ev alındı. Düğününü vs babam karşılayacak ki henüz ortada bir gelin adayı bile yok. Fakat erkek arkadaşımın ailesi bu şekilde düşünmüyor. Bunu erkek arkadaşımın annesi de söyledi hatta bana, ki çoğu kez erkek arkadaşımdan da duyuyorum. Annesinin söylemine göre onlarda zamanında her şeyi kendileri yapmışlar, ailelerinden hiçbir destek olmamış ama zamanla her şey çalışılıp kazanılıp halloluyormuş. Her şeyi kendimiz yapıcaz, düğün istersek düğün nikah istersek nikah, ev istersek birlikte girilen bir krediyle alınmış bir ev vs. bende ister istemez düşünüyorum daha abimin adayı yokken ailemden herkes onun evliliği için şimdiden çaba sarfediyor, fakat kendi ilişkimde yıllardır ben varım ama ailesinin kılını kıpırdattığını görmedim. Erkek arkadaşım evleniyoruz artık ailelerle tanışalım deyince; tamam oğlum tanışırız her şeyi sırasıyla yaparız vs diyorlar ama hiçbir şekilde kimsede elini taşın altına koyma yok, göremiyorum.

Annesiyle yıllar önce tatsız geçen zamanlarımız olmuştu. Ben onun ailesine girdikçe annesi bana tuhaf davranıyordu, tartışmalar çıkıyordu çok soğumuştum. uzun zamandır erkek arkadaşımla da ortak bir karar alarak ben artık onun ailesiyle görüşmüyordum.
En azından ilerde bana karışmazlar, dillerini uzatabilecekleri bir şey olmaz (konuşmak isteyen her şekilde konuşur tabii ki ama olayı elimden geldiğince minimalize etmek açısından böyle düşünüyorum) en azından erkek arkadaşımda arada kalmaz diye düşünüp ‘her şeyi kendimiz yapma’ fikrini ben okeylemiştim.Neyse artık yeterince ilişkimi özetlediğime göre

Şimdi sizlere asıl sorum kendimi bu ilişkinin içinde çıkmazda hissediyorum. Sevgilimle her şey çok güzel, ağzımdan çıkacak lafa bakıyor, ben deli divane seviyorum, yıllar geçmesine rağmen hala ilk gün ki gibi seviyorum özlüyorum vs. hatta ailesi 3 yıldır başka şehirde yaşıyor. Evlendikten sonra benim olduğum şehirde (yani onlarında daha önceden yaşadığı şehirde) evlenmeyi düşündüğümüzden kendi ayrı eve çıkıp bu şehre geldi, burda çalışmaya başladı. Elinden geleni yapıyor. beni bu kadar zora sokanda bu çabası:KK43: İnanın başkası olsa bu kadar diretmem asla. Önceliğim ailem der silerim o kişiyi, ama diğer yanda beni seven sayan, aşık olduğum, bizim için elinden geleni yapan fedakar bir adam duruyor.

Asıl bomba ise;

Annemin uzaktan bir arkadaşı,bir çocuk için aracı olmuş. Anneme ‘’söyle bi tanışsınlar çocuk çok efendi çok saygılı, malimüşavir, işi var, ailesi saygın insanlar, annesi çocuğunun evini falan almış düzgün bir kız bulup evlendirmekmiş niyetleri ciddi, ee sizin de kızı biliyoruz bir tanışsınlar ’ deyince annem 3 gündür burnumdan getirdi hayatı. Erkek arkadaşımla birlikte olduğumuzu bildiği halde ‘’En azından bir konuşun’’ diyor. Aracı kadın fotoğrafımı, çocuğun hem ailesine hem de çocuğa göstermiş. Çocuk normalde hayır deyip kesip atıyormus annesinin gösterdiği resimleri. ama çok beğenmişler beni, hatta annesi kıza çok kanım ısındı inşallah olur da hemen düğünlerini yaparım kızı çok sevdim diyormuş aracıya ve numaramı istemiş ve annemde ver demiş . Çocuk bana yazdı dün gece. . Annem ise ‘’1 kere konuşun, buluşun vallahi daha ısrar etmem, ama yavrum farkında değilsin çok ezileceksin o ilişkide, alışkanlık gözünü kör etmiş evet çocuk çok iyi ama ailesi kötü , hem babanda istemiyor nasıl yapacaksın 1 kere konuş bu çocukla buluşun ısınmazsan bitirirsin gider’’ diyor. Dün çocuk aradı, çok kısa konuştuk. Ama ben o dün ki konuşmada kendimi çok çok çok kötü hissettim ya. Onu aldatıyormuş gibi, hatta aldattım bile denilebilir dimi:cry: O da dışarda saf saf hiçbir şeyden haberi yok kurban olduğumun. Bu suçluluk hissi beni bitirdi bütün gece.

Bu fikrimi, hissimi, görüşmek istemediğimi anneme söyleyince de ‘ hehe erkek arkadaşında bunca yıl zaten bir seninle konuşmuştur zaten, kendin safsın bu kadar saf görme karşındakini ‘ deyip duruyor.

Ben ne yapacağım kızlar ya Allah aşkına biri bana bir şey desin, bir tavsiye versin böyle tutsun beni kolumdan doğruya çeksin ben artık emin olduğum şeylerden de ailem sayesinde emin değilim. Çok bunaldım. Doğru olan hangisiyle bitirmek? sevdiğim adamla bitirirsem eğer ilerde mutsuz bir evliliğim olursa aklımın hep onda kalmasından korkuyorum, sevdiğimle evlenirsem de ailemin haklı çıkması beni korkutuyor ''ailem demişti aptallık ettim' demek istemiyorum.Beni bir arkadaşınız ne bileyim kızınız, bir dostunuz olarak görüp bir fikir verin lütfen. iş yerinde yazdım bir anlatım bozukluğu yada atlama durumu varsa kusura bakmayın lütfen.
Yorumlarınız benim için çok değerli. Şimdiden çok teşekkür ederim

edit: Ailemin söylediklerine gerçekten hak veriyorum, onları anlayabiliyorum. artık doğru yanlış ayırt edemiyorum ama yapmam gerekenin, doğru olanın ayrılmak olduğunu hissediyorum.
Ama diğer yanım hep bir mücadeleci. Dene diyor, sevdiğin için değer diyor, mutsuz olsan bile 'ben istedim ben çekerim dersin' diyor, hem mutsuzluğun garantisi mi var? herkes baştan mı varlıklı belki ilerde gerçekten ikimizin çabasıyla iyi yerlere geliriz diyor ve bunları söyleyen taraf daha ağır bastığı için beni bu ilişkide tutuyor. birçok kez ayrıldık, ayrılığıda denedim. ayrılıkların nedeni istisnasız aileme sevdiğimi diretmemdi, bu olay beni zaten mutsuzluğa itiyordu birde üstüne ilişkide de ufak bi sallantı olduğunda hemen bitiriyordum.
yeni insanlarla birlikte oldum ama aklımın bir köşesinden hiç çıkmadı o, her gelende onu aradım. sanki sonum oymuşta bu yol zorluymuş gibi hissediyorum. ama artık daraldığımı hissediyorum. ortada kalmış 2 yanımdan sıkışıyorum gibi . umarım anlatabiliyorumdur hislerimi
Baban hakli. Cocugun isi iyi olsaydi bi nebze olabilirdi belki ama boyle zor. Sanlisin baska baba olsa aman ne hali varsa gorsun derdi, Senin mantikli dusunuyor
 


Vücut Kitle İndeksim (VKI) tavsiye edilen VKI değer aralığının üstünde.
Boyuma göre tavsiye edilen VKI aralığında olmam için ağırlığımın 46 Kg. ile 62 Kg. arasında olması gerekir.
Boyum : 158 cm. Başlangıç Kilom :68 Kg. Şimdiki Kilom :67 Kg.

pisekar

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
12 Ocak 2018
810
1.358
Yanlış anlamayın beni ama hayat böyle midir Allah aşkına. Bir kadının maddi durumu erkekten zayıf olduğunda hiç kimse olmaz canım hayır yürümez demezken neden erkeğin durumu kötü olduğunda direkt mantık ve iktisat bilimini hatırlıyoruz. Neden böyle bir çifte standart?
Bu konuda akıl almaya ihtiyacın var evet ama ben üzülerek görüyorum ki bizim toplumumuzun geneli bu konuda sana ailen haklı ileride sıkıntı çekersin diyerek tek taraflı bir yol gösteriyor. Peki maddi anlamda yeterli gücü olan biriyle sıkıntı yaşamama ihtimalin? Bu olasılık dışı mı, yani evi olduğunda baban mutlu olduğunda içine sinecek mi sanıyorsun? Senin için şehir değiştirmiş sana aşkla sevgiyle şefkatle yaklaşan birini aramayacağının garantisi mi veriliyor ev tapusu ile.
Düşünmen gereken bunlar değil, sevgilinle aranda bir gönül bağı var mı bu sana güven veriyor mu. Gerçekten samimi misiniz sen de o da. Evlilik böyle küçük hesaplar yapılacak bişey değil. Bir ev ya da kariyer çoğu insana göre büyük bir hesap işi olabilir ama evlilik denkleminde malesef bunların işi yok.
Sevgilin çalışkan mı, çalışmayı seviyor mu, sana değer veriyor mu, ama gerçekten değer yani gözünün içine bakıyor mu, hediye almaktan sürekli iltifat etmekten bahsetmiyorum burda, hissediyor musun o bağı, ilerisi için sana ailesine karşı da güven verebilir mi, saygıya önem verir mi, şefkatli mi? Önemli olan bunlar. Gayet size özel şeyler.
Bence ailenin, çevrenin ve hatta toplumun seni bu kadar etkilemesine izin vermeyeceği kadar ciddi bir karar alman gerekli. Bunu kalbine hislerine güvenerek verirsin. Okuduğu okula, ailesinin hesap özetine bakarak değil. Çünkü diğer ihtimalde yüzde yüz güvenilir değil, evet para önemli ama böyle bir karar için tek belirleyici olmamalı.umarım kendin için en iyi kararı verirsin...
Sana Neden cifte standard oldugunu soyleyeyim, cunku oyle bir durumu ne turk erkeginin egosu ne turk erkeginin annesinin egosu kaldirir
 


Vücut Kitle İndeksim (VKI) tavsiye edilen VKI değer aralığının üstünde.
Boyuma göre tavsiye edilen VKI aralığında olmam için ağırlığımın 46 Kg. ile 62 Kg. arasında olması gerekir.
Boyum : 158 cm. Başlangıç Kilom :68 Kg. Şimdiki Kilom :67 Kg.

mmeriss

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
30 Mayıs 2018
191
284
26
herkese merhabalaar. ben yokken neler olmuş böyle, konum pörtlemişte pörtlemiş :dondurma: bilseydim gerçekten daha erken gelirdim :)
bir güncelleme yapmaya geldim buraya
konum burda pörtlendiği şubat ayında, evlenmek istediğini söyledi. ailesini de ayarlamış, herşey konuşulmuştu. bana yıllardır evlenicez dediği için bu sefer de inanmadım hatta. ara anneni babanı benim yanında olduğumu çaktırma onlardan duyucam dedim

olay tam da bu evrede başladı. annesini arıyordu beni inandırmak için, içimden ''nolur gerçek olmasın, annesi inkar etsin'' demeye başladım, istemedim bi o an. o gün farkına varamadım bu hissin nedenini ama ilerleyen günlerde bende bir gariplik başladı. yani benim yıllardır hayalini kurduğum şey burnumun dibine kadar yaklaşmıştı ama ben en yakın arkadaşlarıma bile bu haberi vermek istemedim, o süreçte kafamda hep doğru mu yaptığımı hep eşeleyip duruyordum. dualar ediyodum doğru kararı vermek için
hayalini kurduğumu sandığım şeyi aslında istemediğimi farkettim ya aslında istememekte değil bir yanım çok istese de doğru olanın bu olduğunu düşündüm


ve sonunda bitirdik
 

nice1985

BAŞKA DALLARA TUTUNMAK YERİNE;KENDİM AĞAÇ OLDUM❤
Kayıtlı Üye
14 Nisan 2014
2.679
2.407
Herkese merhaba. Yine ben ve yine bir bdv konusuEn Büyük KK

Bu sefer olayı hiç uzatmadan konuya giriş yapıcam. Uzun yıllardır süren(6 yıllık) bir ilişkim var. Ailem , özellikle babam en başından derin bir araştırmaya girdi (savcı polis arkadaşları sayesinde)ve onu bana hiç uygun görmedi. Ailesinin geçmişe dair baya bir borçları var araştırmalar sonucu bunları bulmuşlar ama ben biliyordum en başından fakat ama şuan yeni işler kurarak çabalıyorlar.

Erkek arkadaşım çok efendi seven sayan bir insan, gerçekten imrenilen, artık ilişkisini oturtmuş bir çiftiz. Tanımayan insanlar evli olduğumuzu sanıyorlar o olgunluk var ikimizde de. Fakat babama göre denk değiliz. Nedenleri ise;

‘’ Ben üniv okudum o okumadı, benim aldığım para onun maaşının 2 katıymış, mesleği pis bir iş üstü başı hep toz kir içinde çalışıyormuş, benim masa başı işim varmış vs bu şekilde kıyaslamalardan ötürü karakterini bir kenara itip bizi uygun görmüyor. Bana sürekli
''sen artık işini oturtmuşsun, arabanı almışsın o çocuk ve ailesi tabii ki seni bırakmaz. Onlar bu yaşa gelmişler hala daha ne bir ev ne bir araba alamamışlar bunca yıl ne için çalışmış bu adam, siz evlendiğinizde ne yapacaksınız? Aşk sevgi bir yere kadar, belki babasının borçları için bile senden para istenecek, bütün hayatın bir şeylere sahip olalım diye kredi ödemekle geçecek, ilerde çocuğun olsa çalışmayıp ona bakmak istersen çalışmaya mecbur kalacaksın, sizin ki sadece alışkanlık aç artık gözlerini'' diyor. (tabii anneme söylüyor bunları)
Zamanla ondan ayrılmadığım için bir dönem hayatı bana zehir etti babam. Elimden su dahi almıyordu, konuşmuyordu sürekli laf sokuyordu. Bu baskılar + birkaç tatsız olay karşısında ayrılmıştık. Ailem bunu duyunca sevindiler tabii ki ama biz sonradan tekrar barıştık bir şekilde ama barıştığımızı söylemedim ve bizi 3 yıldır ayrı biliyorlar.
Geçen gün herhalde babam hissetti bilmiyorum anneme ‘söyle ona eğer o çocukla görüşüyorsa kessin hemen, ne o çocuk ne o ailesi benim evime adım dahi atamazlar, bana sakın o çocuğun adını anarak karşıma gelmesin onu da silerim ‘ demiş. (Daha hiç karşılıklı görüşmediler bu arada sadece abim tanışmıştı)

Denklik konusunda artı olarak babamın gözünde şöyle bir farklılıkta var;
Babama göre bir erkek, evi olmadan evlenemez, evlenmemeli. Abim evlenmek istiyor. Yaşı geldi diye abime (bir kısmını babam karşılayarak) bir ev alındı. Düğününü vs babam karşılayacak ki henüz ortada bir gelin adayı bile yok. Fakat erkek arkadaşımın ailesi bu şekilde düşünmüyor. Bunu erkek arkadaşımın annesi de söyledi hatta bana, ki çoğu kez erkek arkadaşımdan da duyuyorum. Annesinin söylemine göre onlarda zamanında her şeyi kendileri yapmışlar, ailelerinden hiçbir destek olmamış ama zamanla her şey çalışılıp kazanılıp halloluyormuş. Her şeyi kendimiz yapıcaz, düğün istersek düğün nikah istersek nikah, ev istersek birlikte girilen bir krediyle alınmış bir ev vs. bende ister istemez düşünüyorum daha abimin adayı yokken ailemden herkes onun evliliği için şimdiden çaba sarfediyor, fakat kendi ilişkimde yıllardır ben varım ama ailesinin kılını kıpırdattığını görmedim. Erkek arkadaşım evleniyoruz artık ailelerle tanışalım deyince; tamam oğlum tanışırız her şeyi sırasıyla yaparız vs diyorlar ama hiçbir şekilde kimsede elini taşın altına koyma yok, göremiyorum.

Annesiyle yıllar önce tatsız geçen zamanlarımız olmuştu. Ben onun ailesine girdikçe annesi bana tuhaf davranıyordu, tartışmalar çıkıyordu çok soğumuştum. uzun zamandır erkek arkadaşımla da ortak bir karar alarak ben artık onun ailesiyle görüşmüyordum.
En azından ilerde bana karışmazlar, dillerini uzatabilecekleri bir şey olmaz (konuşmak isteyen her şekilde konuşur tabii ki ama olayı elimden geldiğince minimalize etmek açısından böyle düşünüyorum) en azından erkek arkadaşımda arada kalmaz diye düşünüp ‘her şeyi kendimiz yapma’ fikrini ben okeylemiştim.Neyse artık yeterince ilişkimi özetlediğime göre

Şimdi sizlere asıl sorum kendimi bu ilişkinin içinde çıkmazda hissediyorum. Sevgilimle her şey çok güzel, ağzımdan çıkacak lafa bakıyor, ben deli divane seviyorum, yıllar geçmesine rağmen hala ilk gün ki gibi seviyorum özlüyorum vs. hatta ailesi 3 yıldır başka şehirde yaşıyor. Evlendikten sonra benim olduğum şehirde (yani onlarında daha önceden yaşadığı şehirde) evlenmeyi düşündüğümüzden kendi ayrı eve çıkıp bu şehre geldi, burda çalışmaya başladı. Elinden geleni yapıyor. beni bu kadar zora sokanda bu çabası:KK43: İnanın başkası olsa bu kadar diretmem asla. Önceliğim ailem der silerim o kişiyi, ama diğer yanda beni seven sayan, aşık olduğum, bizim için elinden geleni yapan fedakar bir adam duruyor.

Asıl bomba ise;

Annemin uzaktan bir arkadaşı,bir çocuk için aracı olmuş. Anneme ‘’söyle bi tanışsınlar çocuk çok efendi çok saygılı, malimüşavir, işi var, ailesi saygın insanlar, annesi çocuğunun evini falan almış düzgün bir kız bulup evlendirmekmiş niyetleri ciddi, ee sizin de kızı biliyoruz bir tanışsınlar ’ deyince annem 3 gündür burnumdan getirdi hayatı. Erkek arkadaşımla birlikte olduğumuzu bildiği halde ‘’En azından bir konuşun’’ diyor. Aracı kadın fotoğrafımı, çocuğun hem ailesine hem de çocuğa göstermiş. Çocuk normalde hayır deyip kesip atıyormus annesinin gösterdiği resimleri. ama çok beğenmişler beni, hatta annesi kıza çok kanım ısındı inşallah olur da hemen düğünlerini yaparım kızı çok sevdim diyormuş aracıya ve numaramı istemiş ve annemde ver demiş . Çocuk bana yazdı dün gece. . Annem ise ‘’1 kere konuşun, buluşun vallahi daha ısrar etmem, ama yavrum farkında değilsin çok ezileceksin o ilişkide, alışkanlık gözünü kör etmiş evet çocuk çok iyi ama ailesi kötü , hem babanda istemiyor nasıl yapacaksın 1 kere konuş bu çocukla buluşun ısınmazsan bitirirsin gider’’ diyor. Dün çocuk aradı, çok kısa konuştuk. Ama ben o dün ki konuşmada kendimi çok çok çok kötü hissettim ya. Onu aldatıyormuş gibi, hatta aldattım bile denilebilir dimi:cry: O da dışarda saf saf hiçbir şeyden haberi yok kurban olduğumun. Bu suçluluk hissi beni bitirdi bütün gece.

Bu fikrimi, hissimi, görüşmek istemediğimi anneme söyleyince de ‘ hehe erkek arkadaşında bunca yıl zaten bir seninle konuşmuştur zaten, kendin safsın bu kadar saf görme karşındakini ‘ deyip duruyor.

Ben ne yapacağım kızlar ya Allah aşkına biri bana bir şey desin, bir tavsiye versin böyle tutsun beni kolumdan doğruya çeksin ben artık emin olduğum şeylerden de ailem sayesinde emin değilim. Çok bunaldım. Doğru olan hangisiyle bitirmek? sevdiğim adamla bitirirsem eğer ilerde mutsuz bir evliliğim olursa aklımın hep onda kalmasından korkuyorum, sevdiğimle evlenirsem de ailemin haklı çıkması beni korkutuyor ''ailem demişti aptallık ettim' demek istemiyorum.Beni bir arkadaşınız ne bileyim kızınız, bir dostunuz olarak görüp bir fikir verin lütfen. iş yerinde yazdım bir anlatım bozukluğu yada atlama durumu varsa kusura bakmayın lütfen.
Yorumlarınız benim için çok değerli. Şimdiden çok teşekkür ederim

edit: Ailemin söylediklerine gerçekten hak veriyorum, onları anlayabiliyorum. artık doğru yanlış ayırt edemiyorum ama yapmam gerekenin, doğru olanın ayrılmak olduğunu hissediyorum.
Ama diğer yanım hep bir mücadeleci. Dene diyor, sevdiğin için değer diyor, mutsuz olsan bile 'ben istedim ben çekerim dersin' diyor, hem mutsuzluğun garantisi mi var? herkes baştan mı varlıklı belki ilerde gerçekten ikimizin çabasıyla iyi yerlere geliriz diyor ve bunları söyleyen taraf daha ağır bastığı için beni bu ilişkide tutuyor. birçok kez ayrıldık, ayrılığıda denedim. ayrılıkların nedeni istisnasız aileme sevdiğimi diretmemdi, bu olay beni zaten mutsuzluğa itiyordu birde üstüne ilişkide de ufak bi sallantı olduğunda hemen bitiriyordum.
yeni insanlarla birlikte oldum ama aklımın bir köşesinden hiç çıkmadı o, her gelende onu aradım. sanki sonum oymuşta bu yol zorluymuş gibi hissediyorum. ama artık daraldığımı hissediyorum. ortada kalmış 2 yanımdan sıkışıyorum gibi . umarım anlatabiliyorumdur hislerimi
Kuzenim özlem çok çok gzl bir kız. Memlekette yaşıyordu. Issız sadece 3 veya 4 evden oluşan bir köye yakışıklı olmayan biriyle evlendi. Her kez kızdı. Deli akılsız nereye gelin gitti dediler.o güzelliğine yazık etti dediler. Şimdi ingiltere'ye ailecek gittiler. Çok mutlular.

Bir abi akrabamız inşaat işçisi öğretmenle evlendi. Ve mütahit oldu. Öğretmen yengemin parası çerez parası oldu.

Yani bilemezsin hayrın ve şerrin nereden geleceğini. Akrabamız o kdr zenginlerdşki iş yerleri, ofisleri, yazlıkları oğlu mercedesle gezerdi. Her şeyini kaybetti. Oğlu şimdi belediye işçisi. Kızı hasta yaşlı teyze bakıyor. Bitti gitti.
Siz eş seçecekseniz güzel huylu güzel ahlaklı olmasına bakın. Rızık Allahtan🙏
 

Katipsondanbir

Mevzuya biraz sert girdim. Ama girdim.
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
19 Mayıs 2020
12.937
46.266
32
herkese merhabalaar. ben yokken neler olmuş böyle, konum pörtlemişte pörtlemiş :dondurma: bilseydim gerçekten daha erken gelirdim :)
bir güncelleme yapmaya geldim buraya
konum burda pörtlendiği şubat ayında, evlenmek istediğini söyledi. ailesini de ayarlamış, herşey konuşulmuştu. bana yıllardır evlenicez dediği için bu sefer de inanmadım hatta. ara anneni babanı benim yanında olduğumu çaktırma onlardan duyucam dedim

olay tam da bu evrede başladı. annesini arıyordu beni inandırmak için, içimden ''nolur gerçek olmasın, annesi inkar etsin'' demeye başladım, istemedim bi o an. o gün farkına varamadım bu hissin nedenini ama ilerleyen günlerde bende bir gariplik başladı. yani benim yıllardır hayalini kurduğum şey burnumun dibine kadar yaklaşmıştı ama ben en yakın arkadaşlarıma bile bu haberi vermek istemedim, o süreçte kafamda hep doğru mu yaptığımı hep eşeleyip duruyordum. dualar ediyodum doğru kararı vermek için
hayalini kurduğumu sandığım şeyi aslında istemediğimi farkettim ya aslında istememekte değil bir yanım çok istese de doğru olanın bu olduğunu düşündüm


ve sonunda bitirdik
Nasıl bitirdiniz? Tepkisi ne oldu?
 


Vücut Kitle İndeksim (VKI) tavsiye edilen VKI değer aralığının üstünde.
Boyuma göre tavsiye edilen VKI aralığında olmam için ağırlığımın 43 Kg. ile 58 Kg. arasında olması gerekir.
Boyum : 153 cm. Başlangıç Kilom :85 Kg. Şimdiki Kilom :74 Kg.

mmeriss

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
30 Mayıs 2018
191
284
26
Nasıl bitirdiniz? Tepkisi ne oldu?
Ayrılık konuşması pek kolay olmadı benim için. Ona aslında oldurmayı çok istediğimi, bunca zaman çırpınışlarımın nedeninin bu olduğunu fakat oldurayım derken içimde farketmediğim bir bardağın dolduğunu ve ne yaparsam yapayım artık bu bardağı yok sayamadığımı, bu hislerin beni kemirdiğini artı olarak ailemin istememesinin tekrardan üzerinden geçtik. Ağlamaklı bir konuşma oldu ikimiz içinde. 3 saat gibi konuştuk , artık ben ufaktan kalkmaya yönelince nereye gidiyosun, bu şekilde bitirip gidemezsin dedi.
Kısa bir şekilde özetledim tekrardan konuyu, artık istemediğimi söyledim ve çıktım. Arabaya kadar beni o uğurladı,kapıyı kapatmama müsaade etmeden biraz o sıra konuştu. Şuan yaptığımın yanlış olduğunu, düşüncelerim buysa eğer ayrılık değil de bir ara vermemizi istedi. Eğer fikrimden vazgeçersem her zaman orada olduğunu söyledi

Ayrılıktan bir süre sonra bana yazdı olmuyor yapamıyorum şeklinde. onu kırmadan benimde şuan iyi hissetmediğimi, ama olması gerekenin bu olduğunu dile getirdim. Şuan sosyal medya hesaplarına baktığımda ise tamamıyla yalnızca kendi sevmiş, ben hiç sevmemişim, çırpınmamışım gibi imajlar yarattığını görüyorum. Sanırım ayrılan kişi ben olduğum için bu şekilde suçlayıcı yaklaşıp gerçeği göremiyor. Gerçeği görebilmesini çok isterdim sonu ayrılık dahi olsa. Ama artık çokta bir önemi yok benim için bu detayların neyi nasıl görmek istiyorsa o şekilde görsün. Ben aksini iddia etmekten çok yoruldum çünkü
 

Katipsondanbir

Mevzuya biraz sert girdim. Ama girdim.
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
19 Mayıs 2020
12.937
46.266
32
Ayrılık konuşması pek kolay olmadı benim için. Ona aslında oldurmayı çok istediğimi, bunca zaman çırpınışlarımın nedeninin bu olduğunu fakat oldurayım derken içimde farketmediğim bir bardağın dolduğunu ve ne yaparsam yapayım artık bu bardağı yok sayamadığımı, bu hislerin beni kemirdiğini artı olarak ailemin istememesinin tekrardan üzerinden geçtik. Ağlamaklı bir konuşma oldu ikimiz içinde. 3 saat gibi konuştuk , artık ben ufaktan kalkmaya yönelince nereye gidiyosun, bu şekilde bitirip gidemezsin dedi.
Kısa bir şekilde özetledim tekrardan konuyu, artık istemediğimi söyledim ve çıktım. Arabaya kadar beni o uğurladı,kapıyı kapatmama müsaade etmeden biraz o sıra konuştu. Şuan yaptığımın yanlış olduğunu, düşüncelerim buysa eğer ayrılık değil de bir ara vermemizi istedi. Eğer fikrimden vazgeçersem her zaman orada olduğunu söyledi

Ayrılıktan bir süre sonra bana yazdı olmuyor yapamıyorum şeklinde. onu kırmadan benimde şuan iyi hissetmediğimi, ama olması gerekenin bu olduğunu dile getirdim. Şuan sosyal medya hesaplarına baktığımda ise tamamıyla yalnızca kendi sevmiş, ben hiç sevmemişim, çırpınmamışım gibi imajlar yarattığını görüyorum. Sanırım ayrılan kişi ben olduğum için bu şekilde suçlayıcı yaklaşıp gerçeği göremiyor. Gerçeği görebilmesini çok isterdim sonu ayrılık dahi olsa. Ama artık çokta bir önemi yok benim için bu detayların neyi nasıl görmek istiyorsa o şekilde görsün. Ben aksini iddia etmekten çok yoruldum çünkü
Neden ki, herşeyi sen mi yapmak zorundaymışsın? Ailesinin önünde ne zaman durmayı düşünüyormuş, ne zaman keskin bir çizgi çekmeyi düşünüyormuş? Elin kızı onun kumarcı babasının savurgan ailesinin pisliklerini temizlemek zorunda değil. Anlaşılan bu konu hakkında laf bile açmamış. Sorun onun dik duramaması idi zaten. Arkasını toplayacak kadın lazımdı ona. Yapmayınca kötü oldun.
 


Vücut Kitle İndeksim (VKI) tavsiye edilen VKI değer aralığının üstünde.
Boyuma göre tavsiye edilen VKI aralığında olmam için ağırlığımın 43 Kg. ile 58 Kg. arasında olması gerekir.
Boyum : 153 cm. Başlangıç Kilom :85 Kg. Şimdiki Kilom :74 Kg.

Magnifiaque

💛🫀
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
17 Şubat 2020
4.834
17.059
Ayrılık konuşması pek kolay olmadı benim için. Ona aslında oldurmayı çok istediğimi, bunca zaman çırpınışlarımın nedeninin bu olduğunu fakat oldurayım derken içimde farketmediğim bir bardağın dolduğunu ve ne yaparsam yapayım artık bu bardağı yok sayamadığımı, bu hislerin beni kemirdiğini artı olarak ailemin istememesinin tekrardan üzerinden geçtik. Ağlamaklı bir konuşma oldu ikimiz içinde. 3 saat gibi konuştuk , artık ben ufaktan kalkmaya yönelince nereye gidiyosun, bu şekilde bitirip gidemezsin dedi.
Kısa bir şekilde özetledim tekrardan konuyu, artık istemediğimi söyledim ve çıktım. Arabaya kadar beni o uğurladı,kapıyı kapatmama müsaade etmeden biraz o sıra konuştu. Şuan yaptığımın yanlış olduğunu, düşüncelerim buysa eğer ayrılık değil de bir ara vermemizi istedi. Eğer fikrimden vazgeçersem her zaman orada olduğunu söyledi

Ayrılıktan bir süre sonra bana yazdı olmuyor yapamıyorum şeklinde. onu kırmadan benimde şuan iyi hissetmediğimi, ama olması gerekenin bu olduğunu dile getirdim. Şuan sosyal medya hesaplarına baktığımda ise tamamıyla yalnızca kendi sevmiş, ben hiç sevmemişim, çırpınmamışım gibi imajlar yarattığını görüyorum. Sanırım ayrılan kişi ben olduğum için bu şekilde suçlayıcı yaklaşıp gerçeği göremiyor. Gerçeği görebilmesini çok isterdim sonu ayrılık dahi olsa. Ama artık çokta bir önemi yok benim için bu detayların neyi nasıl görmek istiyorsa o şekilde görsün. Ben aksini iddia etmekten çok yoruldum çünkü
Peki telefonda konustuguna noldu onlar geldimi istemeye felan 🙈
 

TeslaninOsilatoru

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
10 Mayıs 2015
1.506
3.485
Kuzenim özlem çok çok gzl bir kız. Memlekette yaşıyordu. Issız sadece 3 veya 4 evden oluşan bir köye yakışıklı olmayan biriyle evlendi. Her kez kızdı. Deli akılsız nereye gelin gitti dediler.o güzelliğine yazık etti dediler. Şimdi ingiltere'ye ailecek gittiler. Çok mutlular.

Bir abi akrabamız inşaat işçisi öğretmenle evlendi. Ve mütahit oldu. Öğretmen yengemin parası çerez parası oldu.

Yani bilemezsin hayrın ve şerrin nereden geleceğini. Akrabamız o kdr zenginlerdşki iş yerleri, ofisleri, yazlıkları oğlu mercedesle gezerdi. Her şeyini kaybetti. Oğlu şimdi belediye işçisi. Kızı hasta yaşlı teyze bakıyor. Bitti gitti.
Siz eş seçecekseniz güzel huylu güzel ahlaklı olmasına bakın. Rızık Allahtan🙏
Bunlar çok nadir olan şeyler o yüzden örnek verilmesini çok doğru bulmuyorum. Çoğunluk hayata nasıl başlarsa öyle tamamlıyor. Kaç tane inşaat işçisine nasip olur ki müteahhit olmak binde milyonda bir
 


nice1985

BAŞKA DALLARA TUTUNMAK YERİNE;KENDİM AĞAÇ OLDUM❤
Kayıtlı Üye
14 Nisan 2014
2.679
2.407
Bunlar çok nadir olan şeyler o yüzden örnek verilmesini çok doğru bulmuyorum. Çoğunluk hayata nasıl başlarsa öyle tamamlıyor. Kaç tane inşaat işçisine nasip olur ki müteahhit olmak binde milyonda bir
Bizde evlndiğimizde hiç bir şeyimiz yoktu. Şimdi her şeye sahibim. Zorluk çektim ama karekter düzgün ve çalışıyorsa insan ekmeğini taştan çıkarıyorsa ne yapsın. Mütahit doktor veya öğretmen olmadı diye sevdiğiyle evlenmesine mani mi olmalı. Bnm her şeyim oldu ama 19 yıl sonra aldatıldım. Ne mal ne mülk hiç bir şey mutlu etmiyor. İnsanın çalışmayanından korkmalıyız.
 

Camille_claudel

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
29 Mart 2012
986
645
Bunlar çok nadir olan şeyler o yüzden örnek verilmesini çok doğru bulmuyorum. Çoğunluk hayata nasıl başlarsa öyle tamamlıyor. Kaç tane inşaat işçisine nasip olur ki müteahhit olmak binde milyonda bir


Kesinlikle. Ayrica bir kesim egitimsiz, kadindan daha vasat erkege iltimas gecilmesini istiyor. Hatta okumamisma okumamis onemli olan karakter deniliyor sanki okuyanlar universitenin disinda ahlaklarini soyunup iceri giriyormus gibi😂 hem egitimli hem karakteri iyiyi almak varken neden digeri?😉
 

yepisyeni

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
30 Ağustos 2018
664
1.620
Ben burada yazık edilmiş bir ilişki gördüm. Babanız konuya fazlasıyla müdahil olmuş. Bazı aileler kendi hayat tecrübelerini mutlak doğru kabul ediyor, halbuki biz bu dünyaya kendi doğrularımızı keşfetmeye geldik. Her insan biricik, herkesin yolu kendine özgü. Anne-babamızı tabii ki doğru kabul ediyoruz ama onlar da hata yapan aciz kullar sonuçta, her şeyin en doğrusunu bilmiyorlar. Ailesinin mutlak doğru olduğunu düşünen kişiler olgunlaşmamış gibi geliyor bana. Siz kendi doğrunuzun arkasında duramamışsınız, onların doğrularını kabul etmişsiniz. İnşallah pişman olmazsınız. Bundan sonra ailenizin tasvip ettiği biriyle evlenip problem yaşarsanız babanız ne yapar, siz bugünleri nasıl anarsınız bir düşünün. Hayatta pişman olmamak için kendi iç sesimizi dinlemek gerekiyor bence. Bu kararı almak da sizin için kolay olmamıştır eminim. Belki farkında olmadan etki altında kaldınız. Bence bir süre kimsenin etkisi altında kalmadan düşünün. Eski sevgiliniz, ara verelim demekte haklıymış bence.
 

white moon

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
11 Ocak 2016
617
618
Okumuş, müdür , doktor vs. İle evlenince çok mutlu olacağının garantisi var mı. Sevgi , bağlılık her zaman kolay bulunan şeyler değil. İç sesini ve kalbinin sesini dinlemeliydin. Ve sen şimdi bu üzüntü ile gider annenin tanıştırdığı adam ile de evlenirsin. Mutsuz olursan da ailemden dolayı dersin. Geçmiş olsun ne diyeyim
 

legendary1

İnsanların bazılarını, hayvanların hepsini sever 🐠
Kayıtlı Üye
29 Ocak 2021
942
1.387
ben bu konuda kesinlikle ayrıldığınız eski sevgilinize acıdım herkes burada erkek ailesinin kötülüğünden bahsetmiş ama konu sahibinin ailesi çok mu masum mali müşavir diye parası iyi diye güzel bir evliliğin garantisini nasıl verebiliyorlar aklım almıyor etikete paraya bakan insanlar bana hep kızlarını başlık parasıyla satıyormuş gibi geliyor kimse kusura bakmasın yok evi olacakmış evlenmeden herkesin durumu siz kadar iyi olmak mı zorunda insanların durumları iyi değil diye evlenme yetisine sahip olamıyorlar mı ne kadar sığ ve insanlıktan uzak bir bakış açısı nice zenginler meslek sahipleri eşlerine neler ettiğini görüyoruz bi evinin arabasının olması size bu yeni adayın eski sevgiliniz kadar fedakar saygılı merhametli olacağını garanti ediyor mu yarın öbür gün o kişiye içiniz ısınmazsa ya da evlendiğinizde eski sevgilinizin tırnağı bile etmeyen biri olduğunu görürseniz ne yapacaksınız ? aileniz bu sefer de daha paralı dul birini mi arayacak ? kusura bakmayın da bu ilişkide siz sevmemişsiniz annenizin konuş dediği insanı elinizle itmeniz lazımdı çünkü ne kadar ısrar etsede velhasıl ben burada diğer maddiyatçı yorum yapan arkadaşlar gibi babanız haklı demiyorum babanız belki de kızını çok mutlu olacağı bir yuvadan mahrum edip paralı ama soğuk buz gibi bir eve mahkum etti eski sevgilinize gerçekten çok acıdım ben çünkü benimde çok uzun bir ilişkim var ve onca emek sizin için ev kurması başka şehire gelmesi yazık olmuş ona çok acıdım bide hala ben hiç sevmemişim gibi paylaşımlar yapıyor deyip kızıyorsunuz evet siz hiç sevmemişsiniz ki zaten ah aldığınıza da eminim ki ben olsam büyük bir ah çekerdim üzgünüm ama durum böyle bunca sene emek ver mal gibi ortada kal yazık benim ailem bu şekilde evsiz adam boş adamdır tarzı evi olmayana kız mı verilir tarzı düşüncede olsalar onlardan gerçekten çok utanırdım çok şükür insan evladı olması Allah korkusu olması evi olmasından önce gelen kriterleri hakkınızda gene de hayırlısı olsun
 

Coynes55

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
7 Mart 2021
89
39
Ben eski erkek arkadaşıniza çok üzüldüm.
Bu tarz şeyler benim de başima geldi nisanliyim sevgiyi sevilmeyi tercih etttim.
Ailemde bunun doğrusu oldugunu anladi.
Dedigim gibi benzer seyleri yaşadım gecmis iliskilerde
Maddi imkansızlardan dolayi bir iliskimi bitirdim uzun yillar bir iliskim olmadi hep üzüldüm agladim acaba onun kalbini kırdığım için mi böyle oldu diye defalarca düşündüm.
Kesinlikle hayatiniza birini alirken tüm kriterleri göze alin.🙂