SANİYELER KALA DİREKSIYON SINAVINDAN KALDIM😭😭😭😭

ben size farklı bir bakış açısı sunacağım
benim sınavda o kadar rahat ve mutluydum ki o parkur nasıl bitti, o sinyaller nasıl verildi, inanın bilmiyorum, sağ salim rahat bir şekilde gezdirdim arkadakileri. ama ehliyeti aldığımda asla tek başıma sürme cesaretim yoktu, ehliyeti aldıktan hemen sonra şehiriçi 10 özel ders almıştım.

Siz gergin göründüyseniz de bırakmış olabilirler, rahat olun. L parkta ayna kolaylık verir, eşim de her zaman indirir ama ben indirmeden park ederim, bazen ilk hamlede bazen 4-5 hamlede parkımı yaparım, aslında ayna ile o andaki konsantrasyonun önemi kalmıyor, ilk seferde tek hamleyle işi bitiriyorsun. ayna düzeltilmeden yola çıkılması çok kritik bir hata, herkes önemsizmiş gibi yazmış ama ben ayna yere bakarken ve yolda başka arabalar varsa 1 metre bile gitmem. Belli ki o anda aynayı düzeltemediniz, daha fazla ilerlemeden bırakmanız iyi olmuş. Bir sonraki sınavda daha rahat olun. Dünyanın sonu değil. Nasılsa alacaksınız.
Inşallah ya sağolun 🙏🏻Aslinda çok heyecanlı değildim..Hatta parkurları bitirdikten sonra o olan heyecanımda bitmişti...L parktan sonra başlangıç noktasına doğru dönerken sınav güzergahından dolayı hiç sağ aynaya bakmaya gerek duyulmuyor.Hep soldan soldan sola bakarak gidiliyor...Sadece son bitiş yerine girerken sağ sinyal verip sağa geçmek gerekiyordu.Ordada olay bitti zaten🤭🥺😢

Sınav heyecanından olmuş üzülmeyin. Zaten oraya kadar sorunsuz kullandıysanız sonraki sınavda alırsınız. Benim de haftaya sınavım var şimdiden heyecanlanıyorum.

E siz ders almişsinız zaten..Sınavdan hemen önce Bir iki ders alsanız öğrendikleriniz aklınıza gelir hiç öyle düşünmeyin...Bende 2 hafta sonra sınava giricem pekistirmek için sınavdan 1 gün önce ders almayı planlıyorum..Allah yardımcimiz olsun🤲🏻
Amin hepimizin yardımcısı olsun

Evet Youtubede seyrediyorum çoğu yerde ayna ile oynanmiyor bu kurstan kursa ilçeden ilçeyede değisiyor sanırım..Yerdeki çizgiyi lastikle denkleyebilmek için yapılıyor..Ah keşke bizdede öyle bir kural olmasaydı.Şimdi geçmiştim sınavı😔😔
Üzülme canım bende ilkinde almamıştım ama önemli olan bundan sonra trafikte düzenli dikkatli kullanman . Kardeşim de girecek haftaya umarım herkes sorunsuz geçer

Haklisiniz heyecan çok oluyor vardı heyecanim tabiki ama elim ayağim birbirine dolaşmiş şekilde de değildi aslinda...SON dakikaya kadar Herşeye O kadar dikkat ettikten sonra aynayı düzeltmeyi unutmak ve bu sebeple sınavı kazanamamak çok üzücü😔..Hemde bitiş noktasının yanıbaşında...Evet bende çok pişman oldum daha önceden ehliyet almadığıma.. 35 yaşındayım bir türlü fırsat bulamamiştım..2 tane kızım oldu onlari büyüttüm ancak zaman bulabildim..İlk bebegimde 2008 de bir kalkistim ehliyet almak için ama o zaman çalışıyordum annem daha fazla süre bebeğe bakmak istemedi.Bu sebeple alamamiştım.Belki o tarihlerde bu kadar zor değildi.Zor zamana kaldık😔
Ben 2008 de almıştım. Arabayı çarpan arkadaş dışında herkes geçmişti :KK70:

Ayna ile oynayabilirsiniz de düzeltmeden yola çıkmanız büyük hata olmuş onu nasıl o sıra anlamadılar oda garip bi durum zaten. Hakkınızda hayırlısı buymuş ikinci sınavda alırsınız insallah moralinizi bozmayın.

Cok zorlaşmıs beni bu kadar zorlamamıslardi yıllar önce.Allah yardimciniz olsun.Bir dahaki sefere alırsıniz inşallah.Gayet de başarılıymışsıniz.

X