SATla uyumlu olmayan bebeklerin doğum tarihi...

erkflz

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
25 Ağustos 2009
884
0
Kızlar, burada sık sık bebekleri Sata göre önde giden, geride gidenleri okuyoruz. Çok merak ettiğim bir durum var, bebeklerin ultrason haftaların doğum tarihleri üzerine etkisi.
Mesela Sata göre önde giden arkadaşalar daha erken, geri gidenler daha geç mi doğum yapıyor?
Bazen 40. haftası dolup hala doğmayanlar oluyor, bunlar geneldede Sattan geride olanlar mı?
Satla uyumlu olmayan bebekleri olan arkadaşlar hangi haftalarınızda doğum yaptınız?

Bebeğin sattan önde veya geride olması o bebeğin gelişimiyle alakalı. Bebeğin doğum tarihiyle direk bir ilgisi olmadığını biliyorum. Bebeğiniz sattan önde gidiyorsa iri bir bebek olacaktır. Bu da erken doğacağı anlamına gelmiyor.

kendi doktorumun hesabına göre 15 haftalıkken 4d ultrasona girmiştim.ama kendi doktorumda değil başka yerde.bu doktor bana sen 14 haftalıksın dedi.2 hafta sonra cinsiyeti için kendi doktoruma gittiğimde 17 haftalık olduğumu söyledi.ve ultrasondan ultrasona 7 gün hata payı olabileceğini söyledi.ben ilk haftalar hep 1 hafta geriden gidiyordum.doktorumu değiştirince sata göre uyumlu gidiyorum simdi.

Bebeğin sattan önde veya geride olması o bebeğin gelişimiyle alakalı. Bebeğin doğum tarihiyle direk bir ilgisi olmadığını biliyorum. Bebeğiniz sattan önde gidiyorsa iri bir bebek olacaktır. Bu da erken doğacağı anlamına gelmiyor.

Canım, bende öyle biliyordum ama forumda çok yerde özellikle önde giden bebeklerde doktorların doğum tarihini öne aldıklarını okuyorum. O yüzden kafam karıştı, bu durumu yaşayanlara sormak istedim.

kendi doktorumun hesabına göre 15 haftalıkken 4d ultrasona girmiştim.ama kendi doktorumda değil başka yerde.bu doktor bana sen 14 haftalıksın dedi.2 hafta sonra cinsiyeti için kendi doktoruma gittiğimde 17 haftalık olduğumu söyledi.ve ultrasondan ultrasona 7 gün hata payı olabileceğini söyledi.ben ilk haftalar hep 1 hafta geriden gidiyordum.doktorumu değiştirince sata göre uyumlu gidiyorum simdi.

Ultrason cihazından cihazınada fark ediyormuş canım, seninki buna iyi bir örnek olmuş.

slm kızlarr.

benım sat14 ocak 17 ocakta kan tahlılınde betam 617 cıktı normalmı sızce?

Benim sattan ileride gidiyordu ama 3710gr'la 41. haftanın ortasında doğdu kızım. Ama kilolu bebekler sezeryanla daha erken alınıyor bu doğru

X