Sattığım Yemek Takımı Kargoda Kırıldı

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
geçen yıl dolaptan antika değerde cam tepsi aldım kadını sıkı sıkı tembihledim kargolamak için acele etmeyin beklerim sorun değil ama sağlam paketleme yapın dedim.
kadın o güzelim tepsiyi patpata sarmış 1 kat gazeteye sarmış o şekilde kargo poşetine koymuş göndermiş ne koli ne kutu hiçbir şey yok haliyle paramparça gelmişti dolap iademi kabul etmedi tutanak istedi yoktu zaten tutanak tutmuyor kargocular sağlamda para vermiştim hala ah ederim Allah' a havale ettim bu haktır.
70e yakın ürünü sattım çoğu kırılacak eşya idi 2 kez başıma kırık gitme durumu geldi ama çok sağlam paketlememi gördüğü için alıcılar iade talep etmedi etselerdi kabul ederdim yazık günah.

Hangi kargo firması gönderdiniz bilmiyorum ama ben dediğiniz uygulamadan mesela parfüm sattım. kargo içindekini sormuştu, parfüm deyince garantisi yok bilginize demişti. anlaşması yoksa kargo firmaları sorumluluk almıyor. ayrıca pek çok kırılabilir 2. el eşya satmış biri olarak yemek takımında normal pat patın yeterli olmadığını söyleyebilirim. Havalı naylonlar var balonları daha büyük ve şişik onlar gerekliydi. Kadının hakkına girmeyin geri iadeyi onaylayın

Yapardım. Mesela ben KudrAlobar KudrAlobar ya yemek takımı sattım. Sardım gönderdim. Kargo da kırılmış. Kudra haklı olarak iade istedi. Ben de kabul ederim. Hak hukuk budur. Kudranın ne suçu günahı var. Nesine empati yapılsın anlamadım?

Somutlaştırarak anlatmak için seni kullandım Kudra.

Bir de empayi yoksunu bir millet değiliz bence. Derdini anlatamayan bir milletiz. Bakın bunlar sizin cümleleriniz:

1. Aleyhime karar çıkar mı?
2. İadeyi reddettim

Bu iki mesajın hangisinden sizin hem alıcı hem de kendi haklarınızı gözetmeye çalıştığınızı, dolap ın kargoyla çözmesini umduğunuzu anlayalım?

Böyle bir mesaj, ibare, ima, anlatım vs yok ki ilk mesajınızda.
Kullan beni bebeyim 😂

Anlatmak istediği de aklından geçen de net aslında. Tepki görünce çevirmeye çalışıyor.

Öyle bir parayı şu mübarek günde kazanmayi hiç bir şekilde nasip etmesin Rabbım.uc tane çocuğum varharam geçmedi gecmesin de bu saatten sonra bogazlarindan .konuyu actigima cidden pişman oldum empatiden yoksun bir milletiz burası net bariz anlaşılıyor peki genel olarak soruyorum bu satıcı ben değilde siz olsaydınız hanımlar ayni yorumları kendinize de yapabilirmiydiniz
Ben çok ürün sattım. Kargo şirketi yüzünden kırılmış, yurt dışına çıktığım için kargoyla uğraşacak vaktim de yoktu;ama o insanın suçu da değildi o da çalışıyordu kargoyla uğraşamazdı diye, içim rahat etmedi IBAN isteyip parayı iade etmiştim. O kargo iade geldiyse niye gönderiyorsunuz? Samimiyetinize inanalım mı? Etik mi yaptığınız?

Öyle bir parayı şu mübarek günde kazanmayi hiç bir şekilde nasip etmesin Rabbım.uc tane çocuğum varharam geçmedi gecmesin de bu saatten sonra bogazlarindan .konuyu actigima cidden pişman oldum empatiden yoksun bir milletiz burası net bariz anlaşılıyor peki genel olarak soruyorum bu satıcı ben değilde siz olsaydınız hanımlar ayni yorumları kendinize de yapabilirmiydiniz
Ben satıcıya karşı mahcup olurdum valla, kargonun hatası alıcıyı bağlamaz ki. Firma size kırık koltuk gönderse ve ürünü geriye kabul etmese siz ne hissedersiniz?

Uygulama belki kargo şirketiyle sorunu halleder alici da satıcı da mağdur edilmez diye dusunup destek kısmına yazdim yani burda yapılan acimasizca elestiriler gibi aliciyi mağdur etmek gibi Bi amacım yok hem kendi çıkarını hem alıcının çıkarını gozetiyorum

dolap karşılamaz çünkü kimse bilemez tabaklar nerede kırıldı. belki siz kırık yolladınız belki alıcı beğenmedi iade etmek için kırdı.

hiçbir sebebi olmadan beğenmediği içinde iade edebilir. kanunlar bu yönde çünkü netten satışta.
bunu göze alarak satış yapmalısınız.

Dolaptan üç yıldır ürün satıyorum
Kırılan ürünlerimi 6 kez iade aldım
Kargo hatalı ancak hiç bir hak talep edemiyorsunuz, kargo sözleşmesinde kırılacak ürünler,çek,senet,ziynet eşyası taşınmaz yazıyor çünkü, kırılacak ürün diye belirtirseniz sigorta ücretini ödemeniz gerekir, kargolar kolayına tazmin ödemez. Zarar satıcıya aittir her şekilde. Dolaptan ürün satarken ürünün yanına tarh yazılı bir not koyup, tüm paketleme aşamalarını çekiyorum, kırılacak ürün olmasa da pis geldi, yırtık geldi diyen bir sürü alıcı oluyor çünkü. 2. El eşya satmanın böyle riskleri var maalesef.

bir de kırılacak ürünleri en sağlam taşıyan firma yurtiçi kırık giden ürünlerim farklı firmalardı

Geçmiş olsun.
Alıcı ile aynı şeyi yaşamış birisi olarak çok sinir bozucu oluyor. Tam bir buçuk ayımı yedi bu mevzu paramı aldım ama tövbe ettim bir daha internetten kırılacak malzeme almam.
Onun için karşıda ki kişinin zamanını gereksiz yere harcamış olmuşsunuz.

Hanımlar cidden yorumlarinizi şaşkınlıkla okuyorum böyle bisey mi dedim ben? Benim yerime kendinizi koyup biraz empati yapabilirseniz ne demek istediğimi anlarsınız belki
Empati yapıyorum sizi yine anlayamıyorum
Tamam mağdur olmuş olabilirsiniz ama neden mağdur ediyorsunuz yaptığınız dogru degil muhatabınız kargo şirketi olmalı
Kırık ürünü napsinlar

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X