Saygı görmek, insanca muamele görmek için ne yapmalıyım?

Benmde ses tonum incedir ama bi ortamda öyle saygısızlık görmedim saygısızlık görsem de zaten bnu belli ederim yada söylerim müsade etmem yani sizde böyle durumda tepkinizi belli edin mimiklerinizle yada direk söyleyin yani . Bir toplumda çok mu çekingen yada tedirgin duruyorsunuz insanlar bnu görünce de davranıyor olabilir demek ki rahat değilsiniz . İş hayatında aile hayatında da çekingensiniz demek ki ..

Hayir hayir yorumlariniz, tüm yorumlar bana iyi geliyor. Özellikle bir zamanlar bu durumda olmaniz ve birebir yasamaniz. Savasci kitabini duymustum, mutlaka okuyucam.

Özgüvenim o kadar sarsilmis ki, en ufak bir bakista, imada yerle bir oluyorum. Mesela bugun bir tanidikla karsilastim. Mini bir elbise giymistim, altina siyah ince corap, postal. Kadin iki defa süzdü ve alayci bir gulumsemeyle ne guzel suslenmissin dedi? Yani boyum kisa ama kilo fazlaligim yok, tuhaf duran bir sey de goremiyorum ama yine bir hedef tahtasi olmasi durumu. Su an oturdum elbiseyi bir daha giymemeyi dusunuyorum.
Belki de hedef tahtasında değilsinizdir. Tabii ki o hissi orada bulunan biri anlar ama gayet normal bir şekilde de demiş olabilir. Niye, siz güzel olamaz mısınız? İlla alay mı edilir size güzel olmuşsun deyince? Anlattığınız kombin benim de çok beğendiğim bir tarz. Çirkin olma ihtimali yok gibi, alay edilecek bir şey zaten yok. Gencecik bir kadının süslenmesinden daha doğal ne olabilir? Teşekkür eder, mutlu olurdum ben olsam :) Bence elbisenizi giymeye devam edin, eminim size çok yakışıyordur :)

En başta dediğim gibi benim bunları yaşamamın sebebi kendimi kurban rolüne koymammış. Siz de bunu kendinize yapmayın, kimsenin kurbanı değilsiniz.

Kitabı okuyun, dünyanız değişecek :)

Toplumda girdigin zaman kendini o toplumun en önemli kişisiymiş gibi hisset ve o hissi yaşa. Bak gör seni eziyorlar mı

İyiymiş sağolun ama benm arkadaşlarım bi bana yapıyo yani diğer insanlara gayet saygılılar/ bnm saf ve naif olduğum dışardan çok belli. Olmadı kimseyle muhattap olmam napayım. Devamlı yaşantıma karışmalarından iyidir
Saygı birine gösterilip başkasına gösterilmeyen bir şey değil ki. Saygılı insan herkese saygılıdır. Saygısızsa, sadece kendinden yüksek gördüklerine/çıkarı olduklarına/korktuklarına saygı(!) gösterir. Bu aslında korkudur.
Her insan saygı değerdir, siz de öylesiniz.
Mesafeli olmak iyidir. İnsan kalabalıktan uzaklaştıkça kendine yaklaşır :)

böyle bi sürü örnek verebilirim. Kargom iki-üç günde bir gelir. Onların gelmez . Öğlenleri onlar evden getirir. Ben hep dışarda yerim. Haftasonları başka illerin ilçelerinde gezerim. Tuvalet kağıdı markasız alırlar. Benim hep marka. ASIL SİZ CİMRİSİNİZ cimri arıyorsunuz madem .
Bu dedikleriniz çok garibime gitti. Tuvalet kağıdının markasını mı konuşuyorsunuz? :KK57:
Ne güzel aslında kendiniz söylüyorsunuz, bu yaptıklarınız size bir şey kazandırmıyor. Yapacaklarını yapıyorlar. Kendiniz için istiyorsanız yapın ama başkalarına yaranmak için yapmanızın bir faydası yok.
Sizin değeriniz içinizde. Olduğunuz halinizle değerlisiniz. Telefonunuzun markası, öğle yemekleriniz, pahalı alışverişleriniz, tuvalet kağıdınızın markası size değer katmaz. Katmıyor da. Ne yapıyorsanız kendi isteğinizle yapın, onlar ne düşünür diye değil.

Sizce biraz alingan da olabilir misiniz?

".. calisanlarin bana daha umursamaz, laubali konustugunu farkediyorum"
Burda cok somut bir durum yok aslinda. Sizin yorumlamanizla da ilgili.

Zaman icinde hassaslastim elbette. En ufak bir bakis, ima yaraliyor beni. Kuzenimin dediklerini yanlis anlama ihtimalim yok, ona benzer diger davranislari da. Eski actigim konularin cogu da yasadiklarim hakkinda. Gecenlerde kahve almak icin sirada bekliyordum. Onumdeki kadina buyurun ne istemistiniz diye sorarken bana evet ne istiyorsun gibi bir tavir. Keske yanlis anlasam ama benim kendime aci cektirmek gibi bir amacim yokki.

Belki de hedef tahtasında değilsinizdir. Tabii ki o hissi orada bulunan biri anlar ama gayet normal bir şekilde de demiş olabilir. Niye, siz güzel olamaz mısınız? İlla alay mı edilir size güzel olmuşsun deyince? Anlattığınız kombin benim de çok beğendiğim bir tarz. Çirkin olma ihtimali yok gibi, alay edilecek bir şey zaten yok. Gencecik bir kadının süslenmesinden daha doğal ne olabilir? Teşekkür eder, mutlu olurdum ben olsam :) Bence elbisenizi giymeye devam edin, eminim size çok yakışıyordur :)

En başta dediğim gibi benim bunları yaşamamın sebebi kendimi kurban rolüne koymammış. Siz de bunu kendinize yapmayın, kimsenin kurbanı değilsiniz.

Kitabı okuyun, dünyanız değişecek :)

Annem de sizin gibi dusundu. Artik terazim dogru tartmiyor sanirim.

Zaman icinde hassaslastim elbette. En ufak bir bakis, ima yaraliyor beni. Kuzenimin dediklerini yanlis anlama ihtimalim yok, ona benzer diger davranislari da. Eski actigim konularin cogu da yasadiklarim hakkinda. Gecenlerde kahve almak icin sirada bekliyordum. Onumdeki kadina buyurun ne istemistiniz diye sorarken bana evet ne istiyorsun gibi bir tavir. Keske yanlis anlasam ama benim kendime aci cektirmek gibi bir amacim yokki.

Ilk adim olarak tanimadiginiz insanlarin davranisini kisisel almayip, notr kalabilirsiniz.
Ya da diyelim ki size gercekten kotu, kaba davrandi, sallamayin, baska bi sorunu var galiba deyip gecin.

Her seyi de analiz edip, dusunerek ve de olumsuz dusunerek cok yorulursunuz.

Sizlik bi durum değil insanlar fazlasıyla kaba. Ben minyon oldugum icin bana da cok olur o. Bir kac tanesine ayni sekilde davrandim aninda geri vites. Siz de sesinizi cikartin.

Son düzenleme:
X