Sebepsiz üzgünlük, durgunluk, bıkkınlık...

socialscientist

Huysuz Şirin Emma
Kayıtlı Üye
4 Şubat 2019
3.777
8.502
Merhaba hanımlar,

Boş bomboş bir konuyla karşınızdayım. Bugün anlam veremediğim bir bıkkınlık hiç bir şey yapmama isteği ve can sıkıntım mevcut.

Spesifik bir derdim yok aslında. Kafama takılan net bir şey arıyorum ama bulamıyorum.

Yakın zamanda babamı kaybettim. İş değiştirdim. Şehir değiştirdim. Ama hayat devam ediyor ben de hayatıma devam ediyorum. İyiydim aslında ayaktayım diye düşünüyorum.

Hafta içi inanılmaz yoğun çalışıyorum. Hafta sonu boşluğa mı düştüm nedir? Pandemi sebebiyle mi bunaldım? Adet dönemimin ortasındayım ondan mı?

Eşim başka şehirdeydi yeni geldi. Onunla da vakit geçirmek istemiyorum. Kitap okuyacağım diyip başka odaya kaçtım. Aslında özlemiştim ama niye böyle oldu anlamadım🤷‍♀️sürekli iğneleyesim, tersleyesim geliyor. Genel olarak her şey yolundaydı halbuki... Eşimin yokluğuna mı alıştım acaba? Tekrardan biriyle beraber yaşamak mı zor geldi? Bir kaç gündür evde tek olduğum zaman daha iyiydim hissini yaşıyorum ama değildim yani özlüyordum.

Topluca bunaldık mı yoksa ben atlattım sandığım şeyleri içten içe atlatamadım da farkında mı değilim bilemiyorum... Derdimi tam ifade edebildim mi emin değilim.

Son bir ekleme :bitmesi gereken bir tezim var. Sürekli onu düşünüyorum. Ama icraat 0. Hevesle oturuyorum başına. Saçma sapan şeyler yapıp 2 kelime okuyup kalkıyorum. Düşünene kadar çalışsam bitecekti yani. Bir süredir de böyle tembelim. Hiç böyle bir insan da değildim. Her şeyi vaktinden evvel bitirirdim. ☹️

Son düzenleme:
Bence herkes bunaldı, ben haftalardır ev iş kızımın online ders üçgenindeyim. Kendimi robot gibi hissediyorum, insan gibi değil.Hayatımız çalındı sanki pandemi ile..
Evet bu his de var. Bir sürü gezme tozma yeni yer görme planım vardı. Hepsi suya düştü. Yani şükür sağlıklıyım, hastalığa yakalanmadım diyorum ama h.içi zaten geç saatlere kadar çalışıyorum h.sonu da eve tıkıldık. Sosyal hayatım bitti. İlk başlarda evde bir sürü online ders, kitap falan takip edip verimli geçiriyordum. İş değiştirince ekstra yoğun çalışmaya başladım, eve gelince kafam bir şey almıyor ki okuyayım🤷‍♀️ Pandemiden önceki yaşımdan devam etmem lazım hayatıma haksızlık bence🤣

bende mbu hafta sızın modunuzdaydım hatta yasamak ıstemıyorum dıyede forum acmıstım pazartesı gunu .... en buyuk sıkıntılarımı gecmeyen gunlerı agarmayan sabahlayıslarımı atlattım ama yasanılanlar ıste uzuyor ınsanı felan o nedenle dusuk moddaydım canım sıkılıyor bunalıyordum .

Dun burda cok guclu bır bayanın forum yazısı gerceklerı yuzume bır kere daha vurdu . Eşini kaybetmiş ama o kadar guzel yaklaşmışkı olaya ben onun bır gun daha fazla yasayabılmesı ıcın elımden gelenı yaptım ama olmadı bız dıyor kavusmak uzere ayrıldık bulusacaz . dedım tebrık ederım gercekten bu kadar guclumusunuz dedıkı boyle olmak zorundayım cunku kımse bana senın acın var al bu ıkı kurusu demedı dogalgaz elektrık su faturalar kol gıbı ardı ardına gelıyor ... çalışmak ve ayakta durmak zorundayım ...

Hafta içi çalıştıgımız için rutın her cumartesı konustugum bırkac bayan arkadasım var gercek dostlarım onlarla telefonlastık . Bırı dedıkı bu hafta esım iyiydi hiçbir sıkıntısı yoktu bırden ortaya cıktı bobrek naklı olacak yuklu mıktar para bulabılırsek ve esının akrabalarından bırı lutfedıp bobregını verırse oda doku uyumu saglarsa ..... Diğer arkadaşımla konuştuk tiroid biyopsisi kötü çıkmış .Kimle konuşsam bir imtihanlarda ... Canım sıkılıyor demeye utandım yasadım bıttı gıttı yasanması gerekmıs Rabbım bu ımtıhanları sana vermış gectı dedım ...

Bu surec herkes ıcın cok zorlu herkes ımtıhanlarda ...kımı saglıktan kımı esten kımı ısten kımı gecımden kımı odeyemedıgı ıcın eve gelen ıcralardan .... rabbım ımtıhanlarımızı kolaylastırsın gonullerımıze ferahlık versın ınsallah

Merhaba hanımlar,

Boş bomboş bir konuyla karşınızdayım. Bugün anlam veremediğim bir bıkkınlık hiç bir şey yapmama isteği ve can sıkıntım mevcut.

Spesifik bir derdim yok aslında. Kafama takılan net bir şey arıyorum ama bulamıyorum.

Yakın zamanda babamı kaybettim. İş değiştirdim. Şehir değiştirdim. Ama hayat devam ediyor ben de hayatıma devam ediyorum. İyiydim aslında ayaktayım diye düşünüyorum.

Hafta içi inanılmaz yoğun çalışıyorum. Hafta sonu boşluğa mı düştüm nedir? Pandemi sebebiyle mi bunaldım? Adet dönemimin ortasındayım ondan mı?

Eşim başka şehirdeydi yeni geldi. Onunla da vakit geçirmek istemiyorum. Kitap okuyacağım diyip başka odaya kaçtım. Aslında özlemiştim ama niye böyle oldu anlamadım🤷‍♀️sürekli iğneleyesim, tersleyesim geliyor. Genel olarak her şey yolundaydı halbuki... Eşimin yokluğuna mı alıştım acaba? Tekrardan biriyle beraber yaşamak mı zor geldi? Bir kaç gündür evde tek olduğum zaman daha iyiydim hissini yaşıyorum ama değildim yani özlüyordum.

Topluca bunaldık mı yoksa ben atlattım sandığım şeyleri içten içe atlatamadım da farkında mı değilim bilemiyorum... Derdimi tam ifade edebildim mi emin değilim.

Son bir ekleme :bitmesi gereken bir tezim var. Sürekli onu düşünüyorum. Ama icraat 0. Hevesle oturuyorum başına. Saçma sapan şeyler yapıp 2 kelime okuyup kalkıyorum. Düşünene kadar çalışsam bitecekti yani. Bir süredir de böyle tembelim. Hiç böyle bir insan da değildim. Her şeyi vaktinden evvel bitirirdim. ☹️
Genel bu bendede var pandemi dolayisiyla

Zor bir surecten geciyoruz cok normal yasadiklariniz.ben sunu farkettim ama, hafta ici yasak olmadigi icin evde de dursam ki sadece market icin cikiyorum bazi gunler cok neseli enerjik mutlu hissediyorum kendimi.
ama hafta sonu cikmak yasak diye bi aglama istegi bi bikkinlik bosluk hissediyorum hep.ki eskiden hafta sonunu iple cekerdim.
bence bu tamamen beynimin bir oyunu.psikolojik olarak kisitlanmis hissettigim icin hafta sonu bu sekildeyim.

Merhaba hanımlar,

Eşittir demir eksikliği

Hepimiz benzer durumdayiz canim inan bu bile bazen manevi guc veriyor gucten dustugum zamanlar ...
Ama senin icin boyle olmana etken cok buyuk bir aci var, basin sag olsun Rabbim sabirlar versin. Ssonra esinin gidip bi sure yanliz basina kalmis olman ayri prikoloji gelisi ayri psikoloji olmus etkilenmissin sonucta insanz robot degiliz. Cok zor zamanlar atlatiyoruz ama yukaridaki uzun yazan arkadas cok duygulandirdi beni canim sklyor dmekten de utaniyorum bazen biliyorum ne dertlerde yogrulanlar var . Bizlern cok sukredecek seyi var bilmeli ve kendimizi motive etmeliyiz .

Gececek bu gunler su araliktada bizi mutlu eden yapabilecegmz ne var ise ona sarilacagiz yapacak baska hicbirsey yok hepimiz gun sayar gbi aslnda belirsiz olan bir gunu koronanin bitmesni normale donmeyi bekliyoruz .

X