Şehir dışında nikah işlemleri

4Ferah

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
29 Mart 2021
14
15
30
Merhaba, nişanlimla farklı şehirlerde yaşıyoruz. Nikah işlemleri için gitmem gerekecek haliyle. Ama ailem bunun için sorun çıkarıyor, mesela ev bakmaya gıdıcez diyorum, onlar ordan baksın fotoğraf gönderirler sana diyorlar. Düğün için mekan bakıcaz diyorum, onlar (erkek tarafı işte) baksın beğensin sen de fotoğraflardan bakarsın beğenirsin tutarlar diyorlar. Ya bu normal mi sizce? Kapanmadan sonra gideyim işlemleri yapalım diye konuşuyorduk biz kendi aramızda ama ailem böyle söylüyor. Sonuçta evlendikten sonra onun şehrinde yaşayacağız nişanlım buraya gelip burdan ev bakacak halimiz yok dimi ama? Nişanlısı farkli şehirde olan varsa nişanliyken bu durumları nasıl idare ettiniz

Ben hiç gitmedim hep fotoğraflardan hallettik aynı bizim aile 😀 nikah işlemlerini de bizim şehirde hallettik bi yazı veriyorlar nikah yapılacağı şehire götürüp orda nikah yaptırabiliyorsun senin oraya gitmene gerek yok nişanlın gelsin

Biz ayrı şehirdeydik
Nikahı benim şehrimde yaptık
Eşim gelmişti
Ben sadece bi kere akrabayla tanışmaya gitmiştim
Gerisini gerçekten fotoğraf atarak yapmıştık
Ben düğün salonu için gitmeye üşenirim şahsen
Altı üstü salon
Ev için olabilir belki
Ama şu pandemi zamanı o da telefondan halledilebilir gibi
Teknoloji gelişti sonuçta
Görüntülü aramalar yapıyoruz hepimiz her an

Kendi şehrimdeki nikah memuruyla konuştum, diyor ki senin sağlık raporları falan için oraya gitmen lazım aynı şehirde yapmanız daha iyi olur testleri. Buna şaşırdım açıkçası ama nikah memuru söyledi direkt. Kaldı ki öyle olmasa bile nikah başvurusu için zaten gitmem lazım, şahsen başvuru istiyorlar. Her şey güzel giderken durduk yere küslük çıkacak böyle sebeplerden, burnumdan gelecek düğünüm

Kendi şehrimdeki nikah memuruyla konuştum, diyor ki senin sağlık raporları falan için oraya gitmen lazım aynı şehirde yapmanız daha iyi olur testleri. Buna şaşırdım açıkçası ama nikah memuru söyledi direkt. Kaldı ki öyle olmasa bile nikah başvurusu için zaten gitmem lazım, şahsen başvuru istiyorlar. Her şey güzel giderken durduk yere küslük çıkacak böyle sebeplerden, burnumdan gelecek düğünüm
Hakikaten ailenizin yaptığı çok mantıksız. İşi yokuşa sürmekten başka bir şey değil.

Ben salon icin gitmedim istediklerimi soylemistim onlarin kotu bir yer secmeyecegini biliyordum. Dugune 1 hafta kala gormustum.
Ev icin orada yasama ihtimalim vardi ama sonra olmadi. Burda ev tuttuk evet biraz problem oluyor hic birsey olmasa calisiyoruz izinler sorun ama hallediliyor.

Ailenizin tepkisi gerçekten çok ilginç . İstedi bu aile sizi değil mi ? Yani aileler tanıştı .
Şahsen benim oğlanlar evlenirken herşeylerine kendileri karar versin , sonrasında sıkıntı olsun istemem . Eşyalar alınacak daha . O zaman ne yapacaksınız ?
Eşinize babam izin vermiyor filan demeyin. Yarın bir gün karşına baban bana potansiyel tecavüzcü olarak davrandı der 😂 sanki gelsen seni yiyecek miydik der .
Nikahı benim çalıştığım ilde yaptık , çünkü daha kolaydı işlemleri halletmek. Bu yönden de kıyaslayabilirsiniz.

Babalar böyle işlere karışmaz ama sizin annenizle beraber yeni kuracağınız hayatı taşınacağınız ilde organize etmeniz lazım.
evet pandemi var ama hayat bir şekilde devam ediyor. Görmeden ev mi tutulur. Her evin kendi enerjisi vardır. Belki beğenmeyeceksiniz.
herşeyi eş ailenizden beklemek olmaz. Sizde evleniyorsunuz. O heyecana, hazırlığa ortak olmalısınız.

Gitmişken nikah işlemleri düğün salonu ev tutma hepsini hallet gel. Ailen sanırım nikah memuru karı kocasınız demeden evlendiğini anlamayacaklar ilginç.

Babalar böyle işlere karışmaz ama sizin annenizle beraber yeni kuracağınız hayatı taşınacağınız ilde organize etmeniz lazım.
evet pandemi var ama hayat bir şekilde devam ediyor. Görmeden ev mi tutulur. Her evin kendi enerjisi vardır. Belki beğenmeyeceksiniz.
herşeyi eş ailenizden beklemek olmaz. Sizde evleniyorsunuz. O heyecana, hazırlığa ortak olmalısınız.
Bence de. Işin heyecanı mutluluğunu bi kenara bıraktım artık bu işin bir sürü koşturmacasi, halledilmesi gereken bir sürü angarya işi var. Her işi onlara mi yıkalım çok bencilce

Konu sahibi arkadaşım nişanlı olarak size tavsiyem bu süreçler ev tutma vs heyecanlı güzel süreçler neden uzaktan bakasınız ki? kimsenin sizi engellemesine izin vermeyin uzaktan olmaz oturacağınız eve bizzat kendiniz karar verin,nikah işlemleri için sevdiğinize el ele gidin aileniz açısından zor anlıyorum ama direnin illaki kabul edecekler.

Bence de. Işin heyecanı mutluluğunu bi kenara bıraktım artık bu işin bir sürü koşturmacasi, halledilmesi gereken bir sürü angarya işi var. Her işi onlara mi yıkalım çok bencilce
Benim oturacağım evi başkaları görüp beğenip benim yerime tutsa ben orda oturmak istemezdim ama ya, o evle ilgili ne sorun olsa kendim gelip beğensem böyle olmazdı diye kendi kendinizi yersiniz,

Aileniz yanlış yapıyor

aileniz nerede kalacaksınız modunda mı

yoksa ileride kv deniz vs laf eder diye mi düşünüyor

yani kızınız geldi oğlumla kaldı vs vs

yıllar önce dayım ve nişanlısı yaşadıkları şehirden Ankara ya geldiler mobilya bakmaya

dayımın ailesi Ankara da yaşıyordu, nişanlının da kız kardeşi

diğer yengemin annesi dayıma "ayy nasıl göndermişler kızı seninle" demiş

dayım şok olmuş bunca yıldır tanırsın bizi ne kötülüğümüzü gördün demiş

bu arada dayım 35 nişanlı 32 yaşında ikisi de öğretmendi

aileniz bunalrı mı düşünüyor

bence açıkça konuşun

ev için gitmeniz lazım bence, düğün vs bir gecelik iş ama eve bir kadının bakış açısı ve erkeğinki farklıdır

X