Şehir dışından aile ziyaretine gidince?

Minel_ask

Previously lilla
Kayıtlı Üye
1 Nisan 2010
3.326
3.792
Merhaba arkadaşlar.Baska şehirde evliyim.liseden çok samimi arkadaşlarım var.ortak noktamız çok fazla ve hiç iletisimi koparmadik.tek şehir dışında olan benim.benim memlekete gitmemi bekliyorlar.mutlaka bir iki kez görüşelim istiyorlar.Ailemin yanına gidince mutlaka birinin evinde toplanıyoruz çok güzel oluyor.Fakat bir sorun varki yıllardır bu durumu annem kabullenmiyor.Hem arkadaşlarımı çok seviyor hemde onlarla görüşmem gerekiyor deyince mutlaka sorun çıkarıyor.aglamakli konuşuyor gitmemi istemiyor.Anne onlar gelsin deyince asla olmaz hepsinin çocukları var ev dağılır hazırlık yapmak gerekir diyor kabul etmiyor,ailemin yanına daha gitmeden sakin arkadaşlarına söyleme geleceğinden haberleri olmasın diyor.3 hafta kalıyorum yanında ama hiç biryere gitmeyim istiyor.Annemi kırmayım diye bikac kez görüşmedim olan bana oldu çok üzüldüm.Arkadaslarimla görüşmek istediğimde bazen oda gelmek istiyor.Arkadaslarimda annesiz buluşalım istiyorlar.Annem neden böyle anlayamıyorum.Yaptigi bencillik degilmi? Hem ben yetişkin bir insanım, benim biryere gitmem konusunda neden psikolojik baskı uyguluyor? Hayir gitmeyip ne yapacağız yine rutin evisleri.kahvalti yemek.Babam bı taraftan sende her geldiğinde arkadaşlarına gidiyorsun buraya gezmeyemi geliyorsun diye laf söylüyor.Nezaman ailemin yanına gitsem evlendigime şükredip dönüyorum.

tek çare aslında başka bir bahane arkadaşların yanına gidiyorum demek yerine başka bir neden bulmak

Şu an korana çok artmış vaziyette. Ailenizi bu dönemde dinleyin.
Korana azaldığında ya da geçtiğinde bu konu hakkında ki yorumum:
ailenize artık büyüdüğünüzu sizinde bir seçiminiz olduğunuzu yanlış bir şey yapmadığınızi ve arkadaslarinizla vakit gecirmenin sizi çok iyi hissettirdiğini net bir şekilde anlatın.
Onların annesi görüşmeye gelmezken sizin annenizin görüşmeye gelmek istemesi de ilginç gerçekten.
Annenizin bir korkusu var sanki.

Bence siz devrim yapmışsınız anneniz şehir dışına göndermiş sizi
Benim anneme çok benziyor o da öyle hep oturalım birlikte çay börek yiyelim
Şuan kiz kardesim bekar uzak biryerde
Geldimi aynısini yapıyor ona.
O herşeye rağmen gidiyor anneme kalsa yazın iki ayı bir gün yollamaz
Birde siz gelince memlekete önce arkadaşlarınızla buluşun sonra geçin eve anneniz bilmesin diyeceğim ama elinizde eşyalarla zor olabilir
Ya da birsekilde takmayacaksiniz

Öyle sa
Merhaba arkadaşlar.Baska şehirde evliyim.liseden çok samimi arkadaşlarım var.ortak noktamız çok fazla ve hiç iletisimi koparmadik.tek şehir dışında olan benim.benim memlekete gitmemi bekliyorlar.mutlaka bir iki kez görüşelim istiyorlar.Ailemin yanına gidince mutlaka birinin evinde toplanıyoruz çok güzel oluyor.Fakat bir sorun varki yıllardır bu durumu annem kabullenmiyor.Hem arkadaşlarımı çok seviyor hemde onlarla görüşmem gerekiyor deyince mutlaka sorun çıkarıyor.aglamakli konuşuyor gitmemi istemiyor.Anne onlar gelsin deyince asla olmaz hepsinin çocukları var ev dağılır hazırlık yapmak gerekir diyor kabul etmiyor,ailemin yanına daha gitmeden sakin arkadaşlarına söyleme geleceğinden haberleri olmasın diyor.3 hafta kalıyorum yanında ama hiç biryere gitmeyim istiyor.Annemi kırmayım diye bikac kez görüşmedim olan bana oldu çok üzüldüm.Arkadaslarimla görüşmek istediğimde bazen oda gelmek istiyor.Arkadaslarimda annesiz buluşalım istiyorlar.Annem neden böyle anlayamıyorum.Yaptigi bencillik degilmi? Hem ben yetişkin bir insanım, benim biryere gitmem konusunda neden psikolojik baskı uyguluyor? Hayir gitmeyip ne yapacağız yine rutin evisleri.kahvalti yemek.Babam bı taraftan sende her geldiğinde arkadaşlarına gidiyorsun buraya gezmeyemi geliyorsun diye laf söylüyor.Nezaman ailemin yanına gitsem evlendigime şükredip dönüyorum.
Öyle saçma şeymi olur yahu. Tabiki görüşün arkadaşlarınızla. Annenizde biraz biraz kabul etmeye başlar. Yanlış yapıyorsunuz görüşmemekle

Çok tuhaf. Ailenizin kadına bakış açısı nedir mesela? Yani acaba artık evli barklı kadınsın neden geziyorsun gibi yanlış bir düşünceleri olabilir mi?

Yetişkin bir bireyin istediğiyle görüşme hakkı vardır. Anneniz bunu kabullenmeli. Tülay kök ün bununla ilgili videosu var mutlaka izleyin.

Annenizden bir gün erken çıkın evinize diye arkadaşlarınızla görüşün öyle dönün evinize. Ve ya önce arkadaşlarınızla görüşün 2. Gün. Annenize gidin. 🤣

Benjm annemde var bu bir iki cırladım çok ses etmiyor artık ama geri dönünce tavırlı oluyor fark ediyorum ama napayım mesela 2 hafta kalınca 1 günü arkadaşa vermisim çok değil. Bu özlemek değil benim kuralım meselesi ya başka busey değil

Annenız ve babanız şaka gibi .Ama gercegı solemeyın bence

Benjm annemde var bu bir iki cırladım çok ses etmiyor artık ama geri dönünce tavırlı oluyor fark ediyorum ama napayım mesela 2 hafta kalınca 1 günü arkadaşa vermisim çok değil. Bu özlemek değil benim kuralım meselesi ya başka busey değil
Katılıyorum..hala kural koyma derdindeler..30 lu yaşta insana neyin kuralı anlamıyorum..hep evime dönerken sukredip dönüyorum çünkü her adımda müdahale ediyorlar.hep birarada olalım hic ayrılmayalım boguluyorum ozamnda.

Bence bu kadar ezilip büzülmeyin. Planlarım var arkadaşlarımla görüşeceğim deyin kararlı bir şekilde. Neden derlerse de çünkü öyle istiyorum dersiniz. Ailem başka şehirde 2 günlüğüne gittiğim de oluyor. Bir gününü arkadaşlarıma ayırıyorum. kimseye de hesap vermiyorum. Hesap verme yaşını geçeli çok çok oldu.

Arkadaslarimi göreceğim,misafir geldim diyin olsun bitsin,boyle aglayip zirlayip canimj sikarsan bir daha sizi gormeye gelmem diyin,rehdit ise yarar

Ben tavırlarının sebebini merak ettim

10 yaşındaki çocuk bile arkadaşımla oynayacağım seninle x yere gelmem diyor ve diretiyor

Yani iki gece giderdiniz anladım da 3 hafta aralıksız evde ne olacak

Eşi bize gönderdi orada burada gezmesin gibi bir fikirleri mi var yani klasik sahip çıkmak

Hoş ev oturmasından söz ediyorsunuz boğazda partiden değil

Ha ben olsam umursamazdım

Aileme gidince öyle oturmaya gidecek arkadaşım da yok ama gider çarşıda vs gezerim eski günleri anarım

Benim annem de aynı. Tek farkla, artık dile getirmiyor ama üzülüyor, mutsuz oluyor. Herkes memleketten annesini çağırır, o gelince gezer tozar. Çocuğu bırakan soluğu gezmede alır. Ben annemi asla yalnız bırakamam, çünkü kırılır. Hastane vs gibi hayati işlerimin olması gerekir. Ben memlekete gidip bir hafta kalsam, bir gün sadece markete bir gün de gezmeye gitsem, hiç yüzünü göremedik hep dışardasın olur adı. Ben bıraktım mücadeleyi, annem de böyle biri. Zaten görüşmeye görüşmeye arkadaş falan da kalmadı yıllardır.

Ne sizin gitmenize izin veriyorlar ne de onlarin misafirlige gelmesine izin veriyorlar coluk cocuk ortaligi dagitir hazirlik yapmak gerekir filan diye şaka gibi. Kendime iyi gelen insanlarla gorusurdum bende şahsen. Sizin geldiginizi onlara haber vermeden gittiginizi duyarlarsa arkadaslariniz farkli dusunebilir.

X