seker hamurundan kurabiye

Umutsuz_vakaa

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
21 Nisan 2014
48
1
seker hamurundan kurabiye yapmak bi ara cok istediim ve hala da istyiorum kopatlari süsleri boyasi cok pahali bi kac bisey aldim ama tabiki onlar yeterli olmyuor benim gibi hamur sekerinden kurabiye yapmayi seven varmi

PEMBEDOLAP

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
15 Ocak 2014
670
391
seker hamurundan kurabiye yapmak bi ara cok istediim ve hala da istyiorum kopatlari süsleri boyasi cok pahali bi kac bisey aldim ama tabiki onlar yeterli olmyuor benim gibi hamur sekerinden kurabiye yapmayi seven varmi

Bende yakın bir süre önce merak saldım. Koşa koşa eminönüne bütün malzemeleri aldım. Yeni doğan yeğenim için güzel bir sepet yaptım. Arkadaşımın oğlunun d.günü içinde güzel hediye buketi yaptım. Şeker hamuru kurabiyelerden. Şimdi pasta yapmak istiyorum. Deneyeceğim en azından. Şöye 2 katlı 3 katlısından . Bakalım yapabilecekmiyim :21:

Tabii biraz fazla zaman ayırmak gerekiyor. Uğraştırıcı. Ortaya güzel birşeyler çıkarmak istiyorsan modellere bakıyorsun. Hayal gücünü kullanıyorsun falan.
Bide benim kurabiyelerim küçülüyor. Fırından çıktıktan sonra. Daha çok uğraşıyorum. :KK30:

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 1720 gün geçti.

Umutsuz_vakaa

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
21 Nisan 2014
48
1
Bende yakın bir süre önce merak saldım. Koşa koşa eminönüne bütün malzemeleri aldım. Yeni doğan yeğenim için güzel bir sepet yaptım. Arkadaşımın oğlunun d.günü içinde güzel hediye buketi yaptım. Şeker hamuru kurabiyelerden. Şimdi pasta yapmak istiyorum. Deneyeceğim en azından. Şöye 2 katlı 3 katlısından . Bakalım yapabilecekmiyim :21:

Tabii biraz fazla zaman ayırmak gerekiyor. Uğraştırıcı. Ortaya güzel birşeyler çıkarmak istiyorsan modellere bakıyorsun. Hayal gücünü kullanıyorsun falan.
Bide benim kurabiyelerim küçülüyor. Fırından çıktıktan sonra. Daha çok uğraşıyorum. :KK30:

bende pek bi malzeme yok olanlarin fotoraflarini yükleyyeyim :S eminönünde var pastaci dukanlari ama istanbulda degilim malesef en uygun eminönünde malzemleri

didemss25

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
10 Aralık 2008
4.484
2
37

merhaba :KK3:
bende yapıyorum hatta burda açtığım bi konumda var :)
benim kurabiyelerde biraz küçülüyor ya
mesela 50 tane kurabiye için elimdeki tarifi 3 katına filan çıkarıyorum
ilk pişen tepside bişi yok normal çıkıyo fırından
diğer tepsilerde hafif küçülme oluyor
geçen gün bi yerde okudum hamuru buzdolabında bekletmezsek 1 saat küçülürmüş dinlenmesi gerekiyormuş
arkadaşımın oğlu olacak ona yapıcam kurabiye bekleticem bu sefer bakalım nolcak :KK1::KK1:

PEMBEDOLAP

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
15 Ocak 2014
670
391
merhaba :KK3:
bende yapıyorum hatta burda açtığım bi konumda var :)
benim kurabiyelerde biraz küçülüyor ya
mesela 50 tane kurabiye için elimdeki tarifi 3 katına filan çıkarıyorum
ilk pişen tepside bişi yok normal çıkıyo fırından
diğer tepsilerde hafif küçülme oluyor
geçen gün bi yerde okudum hamuru buzdolabında bekletmezsek 1 saat küçülürmüş dinlenmesi gerekiyormuş
arkadaşımın oğlu olacak ona yapıcam kurabiye bekleticem bu sefer bakalım nolcak :KK1::KK1:

Merhaba,
Ben beklettiğim halde küçülüyor. Hele yuvarlak kalıbım var kenarları tırtıklı. Kalıpla alakası yok fırından çıktığında. :KK9:

PEMBEDOLAP

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
15 Ocak 2014
670
391
kesin bi yanlışlık var tarifte :)))

Sizin tarifiniz nasıl? Bi mahsuru yoksa öğrenebilirmiyim farkılımı acaba, Gerçi Sizde satış yapıyorsunuz sanırım profiilinizi inceledim biraz.

Tarifler tüm internet sitelerinde olmasına dayanarak soruyorum. :KK17:

didemss25

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
10 Aralık 2008
4.484
2
37
Ofise yeni geldim. Okudum teşekkür ederim. :KK54: Bi farklılık yok . Bi başka seçenek belki hamuru ince mi açıyorum acaba ondan mı küçülüyor ki?

ben kalın açtım sonuç hep aynı :KK1::KK1:
bi yerde okudum ama hamuru açıp tekrar toparlayıp açınca küçülme olur ilk seferde en çok kurabiyeyi elde etmeye çalışın diyordu :KK42::KK42:

PEMBEDOLAP

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
15 Ocak 2014
670
391
ben kalın açtım sonuç hep aynı :KK1::KK1:
bi yerde okudum ama hamuru açıp tekrar toparlayıp açınca küçülme olur ilk seferde en çok kurabiyeyi elde etmeye çalışın diyordu :KK42::KK42:

Yani buzdolabından çıkardıktan sonra, Hemen açıcaz elimizde yumuşatmaya v.s oynama yapmayacağız öylemi ? :26:

PEMBEDOLAP

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
15 Ocak 2014
670
391
Yani buzdolabından çıkardıktan sonra, Hemen açıcaz elimizde yumuşatmaya v.s oynama yapmayacağız öylemi ? :26:

Pardon düşününce , düştü :) İlk seferde ne kadar çok kalıp çıkarabilirsek o kadar iyi yani. Sonradan toparlayıp açınca sıkıntı oluyor anladığım kadarı ile.