Şekersiz 21 gün--- 17 Mayıs - 06 Haziran

Aijoo

1 KASIM HEDEFİ '69'
Kayıtlı Üye
31 Aralık 2015
31.635
85.055
Spordan ziyadeyuruyus bizim icin daha iyi.olabilir canim hareket olaraak ,spor tabiki cok daha etkili ama hala cok acikiyorum sonrasinda..hava guzel oldugunda kacirma bencede
Yürüyüş te iyi ama sıkılaşma için bolgesel spor şart yaa

Vücut Kitle İndeksim (VKI) tavsiye edilen VKI değer aralığının üstünde.
Boyuma göre tavsiye edilen VKI aralığında olmam için ağırlığımın 47 Kg. ile 64 Kg. arasında olması gerekir.
Boyum : 160 cm. Başlangıç Kilom :115 Kg. Şimdiki Kilom :72.9 Kg.

Pinkpinkblue

Alektamovikmovik🤪
Kayıtlı Üye
25 Ekim 2016
16.332
30.368
30
Slm kizlar ben bugun basladim cok guzeldi aksama kdar ama aksam dayanamadim biraz beyaz ekmek yedim salatayla :/ yani sekersiz 21gun olarak degilde bende soyle dusundum, gun icinde yedigim bir seyi aksam yemegi ile dengelemeye calisicam mesela makarnada yicem ama ekmek yemicem gibi... degisim hakkimi kullancam. Bugun yedimde artik ekmek yarindan sonra bu hafta hic yemicem ekmek (insallah) . Seker ve paketki gida tuketmicem porsiyon kontrolu yapmaya caliscam bakalim. Bugun heryerimi olctum wc cikamamistim ama yinede tartildim 61 kilo ciktim . Aksamda sporda yaptim ite kaka iste anlayin siz yere yatinca hemen memeye geliyo sipam. Okula git gelde zorlicak. Bakalim bahanem yok vermem lazim saglik icin regl duzenim berbat 2haftada bir oluyorum diye uzuluyordum simdi 1hafta arayla olmaya basladi bununn sonrasi 15 20 gun leke ben biliyorum kendimi o yuzden engel olmaliyim .

Tavsannesi

Popüler Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
16 Ağustos 2015
5.489
10.155
27
Slm kizlar ben bugun basladim cok guzeldi aksama kdar ama aksam dayanamadim biraz beyaz ekmek yedim salatayla :/ yani sekersiz 21gun olarak degilde bende soyle dusundum, gun icinde yedigim bir seyi aksam yemegi ile dengelemeye calisicam mesela makarnada yicem ama ekmek yemicem gibi... degisim hakkimi kullancam. Bugun yedimde artik ekmek yarindan sonra bu hafta hic yemicem ekmek (insallah) . Seker ve paketki gida tuketmicem porsiyon kontrolu yapmaya caliscam bakalim. Bugun heryerimi olctum wc cikamamistim ama yinede tartildim 61 kilo ciktim . Aksamda sporda yaptim ite kaka iste anlayin siz yere yatinca hemen memeye geliyo sipam. Okula git gelde zorlicak. Bakalim bahanem yok vermem lazim saglik icin regl duzenim berbat 2haftada bir oluyorum diye uzuluyordum simdi 1hafta arayla olmaya basladi bununn sonrasi 15 20 gun leke ben biliyorum kendimi o yuzden engel olmaliyim .

Slm canim hosgeldin ,sekersize devam edemedikki bizde malesef daha cok dikkat ederek gidiyoruz gitmeye calisiyoruz. Daha cok koruma donemine uygun olsada bende oyle yapiyorum arada sıkı acliklar olmadan malesf eksilemiyorum su sıralarda o kadar dirayetli degilim sonra ani aclik oluyor durduramaiyorum kendimi. Baya azalmisti lekelenmelerin sekersizi birakinca mi tekrar basladi yoksa kilo artisindan mi tekrar kontrole gittin mi

Pinkpinkblue

Alektamovikmovik🤪
Kayıtlı Üye
25 Ekim 2016
16.332
30.368
30
Slm canim hosgeldin ,sekersize devam edemedikki bizde malesef daha cok dikkat ederek gidiyoruz gitmeye calisiyoruz. Daha cok koruma donemine uygun olsada bende oyle yapiyorum arada sıkı acliklar olmadan malesf eksilemiyorum su sıralarda o kadar dirayetli degilim sonra ani aclik oluyor durduramaiyorum kendimi. Baya azalmisti lekelenmelerin sekersizi birakinca mi tekrar basladi yoksa kilo artisindan mi tekrar kontrole gittin mi
Olsun cnm bi motive oksan verirsin ve nisandada harikaydin inan fazlan yok 😊😊😚. Kilo alinca oldu canim yazin hoc kasamadim sekerli icecek dondurma derkeeeeen 😅😅

Tavsannesi

Popüler Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
16 Ağustos 2015
5.489
10.155
27
Olsun cnm bi motive oksan verirsin ve nisandada harikaydin inan fazlan yok 😊😊😚. Kilo alinca oldu canim yazin hoc kasamadim sekerli icecek dondurma derkeeeeen 😅😅

Siyah elbise candir 🤭🤭 canim tesekkur ederim🙈 hadi bu kez olucak insallah 57lerde geliyorum bende baya inmistim aslinda tekrar toparliyvam 2 3 gune

Tavsannesi

Popüler Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
16 Ağustos 2015
5.489
10.155
27
Selam ,
Kahvalti 9h30
Tavada Yumurta , 1 d.haslanmis patates ,
3 4 zeytin ,yesil biber ,cay

Ara
1minik elma ,filtre kahve

Aksam 17h
2yk menemen ,1.dekmek ,1yk aci sos , 3zeytin ,
2lt su

25dkyuruyus
Menumu surayada bırakıyorum 😄 neler yediniz bugun

Tavsannesi

Popüler Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
16 Ağustos 2015
5.489
10.155
27

Tavsannesi

Popüler Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
16 Ağustos 2015
5.489
10.155
27
Ouyssss ben 48de cok kuru oluyorum 52 en az oda cok kuru oluyo ama gevseme payi icin 52yi zorlicam .boyun kac canim kisa gibi degilsin bence 🤔

Bende oyle dusunuyorum canim su anda inebilcegimi bile düşünmüyorum 52 olsam o yeter benim icin ,arada kacridgin zmanlarla destekleyince de kolay olur .
155🤭🤭

Tavsannesi

Popüler Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
16 Ağustos 2015
5.489
10.155
27
Hadi insallah cnm hedefimiz ayni bugun sekerim.dustu yasakli seyler yedim bide pizza yaptim 🤭😏. Yeaaa yerim cok guzelsin 🤗🤗
Ev yapimidisardaki den daha az kalorili olur canim snaa yaramasin cinara yarasin😅😅 teskkur ederimm🙈🤗🤗

Pinkpinkblue

Alektamovikmovik🤪
Kayıtlı Üye
25 Ekim 2016
16.332
30.368
30
Slm kizlar 3 gun kacamakli beslendkm sporada cok devam edemeyimce 1 haftada sadece 500 gr gitmis 😒. Ucundan kiyisimdan diyetle olmicak bu is bu hafta daha cok dikkat edicem nefsime yenilmicem 😒 . Yeni bir kur kesfettim daha once denememistim.ona baslasim gobek eritme ve yag yakmak icin 1 dilim yesil elma 1dilim kabihu soyulmjs limon bir kac dal maydanoz yarim bardak yesil cay blenderdan gecirip kahvaltidan yarim saat once iciyosun . 15gun yapip 1 hafta ara veriliyomus

Papatya016

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
19 Haziran 2021
1.490
3.202
14 Mart 2021 GÜNCEL KİLOM: 94
22 Mart 2021 GÜNCEL KİLOM:92.6
26 Mart 2021 GÜNCEL KİLOM:90.7
FARK: 3.3

2 temmuz 2021 güncel kilom: 77.2

Hedef 6 Haziran da 79 kg olmak ❤️

DİYETİSYEN ÖZGE BEZİRCİ NİN AYNI ZAMAN DA KİTABINA İSMİNİ VERDİĞİ ŞEKERSİZ 21 GÜN İLE İLGİLİ PAYLAŞIMLARINI DERLEDİM.

ŞEKERSİZ 21 GÜN KURALLARIMIZ
✨✨✨✨✨✨✨✨✨
🍭 Her gün 2-2,5 litre su içiyoruz!
🍭Her gün 30-45 dakika kadar spor yapıyoruz! (Yürüyüş, koşu, dans, yüzme yada başka bir egzersiz olabilir)
🍭Yapay şeker içeren her türlü besinden ve paketli ürünlerden uzak duruyoruz! (Çikolata,bisküvi,cips,tatlı,kola gibi)
🍭Şeker ihtiyacımızı doğal kaynaklardan karşılıyoruz. Meyve, kuru meyve ve tam tahıllı ekmek tüketiyoruz.
🍭Günde 2 adet meyve hakkımız var. (1 adet taze meyve yerine 3 adet kuru kayısı/kuru erik/hurma da kullanabiliriz.)
🍭Günde 2 dilim tam tahıllı ekmek hakkımız var. (1 dilim ekmek yerine 3 yemek kaşığı kadar bulgur/buğday/karabuğday/kinoa/yulaf/tahıllı makarna kullanabiliriz.) (Eğer 90 kg üstündeyseniz veya hamileyseniz/ emziriyorsanız günlük ekmek hakkınız 3-4 dilim olabilir.)
🍭1 tatlı kaşığı kadar doğal olduğuna güvendiğimiz bal tüketebiliriz.

✨✨✨✨✨✨✨✨✨✨✨
ŞEKERSİZ 21 GÜN ÖRNEK ALIŞVERİŞ LİSTESİ
-Meyveler
-Sebzeler
-Yeşillikler (Marul, dereotu, maydanoz gibi)
-Süt ve yoğurt, seviyorsanız kefir çok faydalı.
-Yumurta
-Tahıllı ekmek ve yulaf ezmesi
-Baklagiller (kuru fasulye/nohut/mercimek gibi dilediğinizi seçebilirsiniz)
-Et / Tavuk / Balık
-Kuruyemişler (Çiğ badem, fındık, ceviz, kabak çekirdeği içi gibi)
- Kuru meyveler (Tatlı isteklerimiz için birebir, hurma, kuru erik, kurukayısı gibi)
-Peynir, zeytin, avokado gibi kahvaltılıklar.
-Bitki çayları (beyaz çay, yeşil çay, ada çayı ve rezene çayı gibi)
✨✨✨✨✨✨✨✨✨✨✨
Bunlar temel ihtiyaçlar tabi, mutfağınızda hep olanları tekrar almanıza gerek yok☺️Veya aklımıza gelenleri de sonradan dahil edebilirizz💃💃

✨21 GÜN BOYUNCA KULLANACAĞIMIZ KAHVALTI SEÇENEKLERİ✨✨✨✨✨
🍳1.SEÇENEK: 1-2 adet yumurta (haşlanmış/omlet/menemen olabilir)+ 1 dilim peynir çeşitleri+ Sınırsız domates, salatalık, dereotu, maydanoz gibi yeşillikler+ 5-6 zeytin veya 1/2 avokado+ 1 dilim tam tahıllı ekmek+ Çay/Bitki çayı
🍳2.SEÇENEK: 2 dilim peynir çeşitleri+ 1 dilim tam tahıllı ekmek+ 1/2 avokado veya 5-6 adet zeytin+ Domates, salatalık ve yeşillikler sınırsız, Çay/Bitki çayı
🍳3.SEÇENEK: 1 bardak (200 ml) süt/ yoğurt + 3 yemek kaşığı kadar yulaf ezmesi/ müsli/ granola+ Toz tarçın ve 1 adet meyve = Hepsini karıştırın!
🍳4.SEÇENEK: 2 dilim tam tahıllı ekmek ile hazırlanmış peynirli ve bol yeşillikli sandviç+ Çay/ Bitki çayı (Gün içindeki ekmek haklarınızı kahvaltıda kullanmış oluyorsunuz)
🍳5.SEÇENEK: 2 adet yumurta+ 2 dilim ananas+ 2 tam ceviz+ Yeşillikler+ Bitki çayı
🍳6.SEÇENEK: 200 gr (1 kase yoğurt veya süt) + 1 avuç kadar taze meyve+ 10-12 adet çiğ badem/ fındık (Pratik bir seçenek)
🍳7.SEÇENEK: 1 orta boy meyve (1 avuç kadar)+ 2 dilim peynir+ 1 dilim tam tahıllı ekmek+ Yeşillikler+ Çay/ Bitki çay
✨✨✨✨✨✨✨✨✨✨
🎈NOT: Miktarlar kişiye göre değişmektedir, arttırılabilir yada azaltılabilir. Örnek bir beslenme planı olması niteliğinde paylaşıyorum😍
🎈Peynir ve zeytinleri mümkün olduğu kadar tuzsuz tercih edin, ödem şikayetlerinizi azaltmış oluruz.
🎈Her gün aynı seçeneği veya her gün farklı seçeneği kullanabilirsiniz❤️

✨✨✨✨✨✨✨✨✨✨
✨21 GÜN BOYUNCA KULLANACAĞIMIZ ARA ÖĞÜN SEÇENEKLERİMİZ✨✨✨✨
🍋1.SEÇENEK: 1 bardak süt (200 ml) (tarçınlı yada kahveli de olabilir) + 1-2 adet hurma yada kuru kayısı yada kuru erik
🍋2.SEÇENEK: 1 kase (200 gr) yoğurt (baharatlı yada tarçınlı olabilir, isterseniz sade)+ 6-7 çiğ badem/ fındık
🍋3.SEÇENEK: 1 adet orta boy meyve (1 avuç içi kadar) + 2 tam ceviz
🍋4.SEÇENEK: 10-12 adet çiğ fındık/ badem/ kaju+ 2 adet hurma/ kuru kayısı/ kuru erik+ 1 fincan bitki çayı
🍋5.SEÇENEK: 1 bardak (200-250 ml) kefir+ 1 adet meyve (Dilerseniz karıştırıp meyveli kefir gibi de yapabilirsiniz)
🍋6.SEÇENEK: 1 bardak ayran (naneli olabilir) + 2 adet salatalık
🍋7.SEÇENEK: 1 kase yoğurt+ 1 adet meyve (meyveli yoğurt gibi kendiniz karıştırabilirsiniz, marketlerdeki meyveli yoğurtları tüketmiyoruz çünkü ilave şeker var✋️)
✨✨✨✨✨✨✨✨✨✨
🎈NOT: Öğün saatleri kişiden kişiye göre değişse bile, öğünlerinizin arasında 2-2,5 saat fark bırakarak beslenebilirsiniz👍❤️Örneğin; 8:30 kahvaltı ise, 10:30 gibi ara öğün, 12:30-13:30 arası öğle yemeği, 15:30-16:30 ara öğün, 18:30-19:30 arası akşam yemeği ve yatmadan 2 saat öncesine kadar da (21:00-22:00 arasında) son ara öğününüzü yapabilirsiniz👍
🎈 Daha geç saatlerde kahvaltı yapıyorsanız öğle yemeğini iptal edip 2 ara öğün yaparak akşam yemeğine geçebilirsiniz. Yani şu şekilde; (11:30-12:30 kahvaltı, 13:00-14:00 ara öğün, 15:30-16:30 ikinci ara öğün, 18:30-19:30 akşam yemeği gibi)
🎈Aralıklı oruç şeklinde yapmak isteyenler de 2 ana öğün ve 1 ara öğün şeklinde yapabilirler.
🎈Acıkmadığınızda, ara öğün tüketmek zorunlu değildir☺️
🎈Miktarlar kişiye özgüdür, örnek olarak verilmiştir. Kuruyemiş ve meyve ölçüsü ortalama 1 küçük avuç kadar uygun ölçüdür.

✨21 GÜN BOYUNCA KULLANACAĞIMIZ ÖĞLE ve AKŞAM YEMEĞİ SEÇENEKLERİMİZ✨✨✨✨
🍗1.SEÇENEK: 4-5 köfte kadar kırmızı et (köfte de olabilir) + 1 kase salata (çok az zeytinyağı, bol limon ve sirke) +1 kase yoğurt(200 gr)
🍗2.SEÇENEK: 1 porsiyon (7-8 yemek kaşığı) zeytinyağlı sebze yemeği (taze fasulye/kabak/patlıcan/brokoli/karnabahar/ıspanak/pırasa gibi)+ Salata+ 1 kase yoğurt+ İhtiyaç olursa 1 dilim tahıllı ekmek
🍗3.SEÇENEK: Doyana kadar çorba (unsuz ve kremasız olmalı) (etli ve sebzeli çorbalar, mercimek çorbası, yoğurtlu çorbalar olabilir) (Soğuk ayran aşı çorbası da olabilir) + Salata ve 1 kase yoğurt
🍗4.SEÇENEK: 1 porsiyon ızgara yada fırında tavuk + Salata+ Yoğurt/Ayran
🍗5.SEÇENEK: 1 porsiyon balık yada ton balığı (ortalama 150-200 gram) + Salata+ İhtiyaç olursa; 1 dilim tam tahıllı ekmek
🍗6.SEÇENEK: 6-7 yemek kaşığı kadar yeşil mercimek/ nohut/ kuru fasulye+ Salata+ 1 kase yoğurt
🍗7.SEÇENEK: 4-5 yemek kaşığı kadar haşlanmış kinoa yada karabuğday yada bulgur yada tahıllı makarna + Salata+ 1 kase yoğurt ✨✨✨✨✨✨✨✨✨✨
🎈NOT: Öğle-akşamı yer değiştirerek kullanabilirsiniz. Her iki öğün de aynı veya farklı olabilir. Aynı günde hem öğle hem akşamda kırmızı et tüketmezseniz daha iyi olur☺️👍
🎈Kahvaltıyı geç tüketiyorsanız, öğle yemeğini atlayabilirsiniz, zorunlu değildir.
🎈NOT: Genellikle öğle yemeği et ağırlıklı oluyorsa, akşam yemeğinde sebze olmasında fayda var.
🎈Örnek olarak miktarları belirttim ancak miktarlar kişiye göre değişmektedir.
✨✨✨✨✨✨✨✨✨✨
Harikasın 👏👏

Aijoo

1 KASIM HEDEFİ '69'
Kayıtlı Üye
31 Aralık 2015
31.635
85.055

Vücut Kitle İndeksim (VKI) tavsiye edilen VKI değer aralığının üstünde.
Boyuma göre tavsiye edilen VKI aralığında olmam için ağırlığımın 47 Kg. ile 64 Kg. arasında olması gerekir.
Boyum : 160 cm. Başlangıç Kilom :115 Kg. Şimdiki Kilom :72.9 Kg.