Şekersiz 21gün ve kilo verme ortakları aranıyor

odik

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
15 Mart 2023
48
39
35
Merhabalar,
Ben 34 yaşındayım 173 boyunda 70,60kilo(busabah itibari ile) bir zayıflama adayıyım.
7ayda aldığım 10kiloyu vermek istiyorum. En yakın arkadaşımın mayısta evlenmesi benimde yaza doğru evlilik yoluna girecek olmamla aciliyeti var :)
Cumartesi günü 71.65 çıktığım bu yolda, 3gündür şeker/ekmek yemeyerek, günde 2,5 litre su içerek 3günde 1kilo verdim.
Bunlarla birlikte yediğimi henüz çok kısmadım ama yeşil çay ve ödem atıcı kürlerle ve solgar bromelalin desteğiyle tamamladım.
Sizinde kilo verme niyetiniz şekeri kesme ihtiyacınız var ise gelin birlikte bu yola çıkalım.

Destek gördükçe spor yapmak için gaza geleceğimi düşünüyorum. Masa başı işim yüzünden hareketim çok az :)

Günaydın,

Bugün şekersiz 4. Günüm. Karnım düzleşmiş ve kendimi giden ödemlerden hafiflemiş hissediyordum ama sabah tartıda hiç değişim olmadığını görmek biraz üzdü 🥲 dün gece youtube da denk geldiğim bir programı yaptım 14günde 3 kilo diyor. İşe yararsa onu da paylaşırım.
Sabah uyanır uyanmaz 4-5dal maydonoz , 3-4 yaprak ıspanak yarım limon suyu bir tatlı kaşıyı sirkeyi blendırdan geçirip içtim. İçine bir tatlı kaşığıda aspir yağı ekledim.
Yarım saat sonra kendime kefirden smoothie yaptım. İçinde yarım muz, yarım armut, 2kuru kayısı, 1tk chia tohumu, 1tk keten tohumu, bir bardak sade kefiri ve bir tutam maydonuzu blenderdan geçirip içtim. Bu karışım hem uzun süre tok tutuyor ve ödem atıyor.
Güncel kilo: 70,60

Günaydın herkese,

Bugün şekersiz 5. Günüm. Sabah uyandım ve yine 70.60’ım. 2gündür aynı kilodayım ve bu beni üzüyor.
Dün fena canım tatlı çekti ama dayandım. Aslında dün yemek olarak kaçırdım. Arkadaşlarımla öğle yemeğine çıkınca etli dürüm akşamda iki lahmacun yedim 😢 yanında içecek içmedim 2,5lt su içtim. Akşamda youtubedan bulduğum 14günde 3kilo spor programını yaptım.
Yarında değişiklik görmezsem üzüleceğim 😪

Günaydın herkese,

Bugün şekersiz 5. Günüm. Sabah uyandım ve yine 70.60’ım. 2gündür aynı kilodayım ve bu beni üzüyor.
Dün fena canım tatlı çekti ama dayandım. Aslında dün yemek olarak kaçırdım. Arkadaşlarımla öğle yemeğine çıkınca etli dürüm akşamda iki lahmacun yedim 😢 yanında içecek içmedim 2,5lt su içtim. Akşamda youtubedan bulduğum 14günde 3kilo spor programını yaptım.
Yarında değişiklik görmezsem üzüleceğim 😪

Spor yaparak en azından yürüyüş yaparak kilo vermenizi destekleseniz sanki daha hızlı gider

Süper haber 😍 ramazanda tatlıya abanmamam için destekleyelim birbirimizi
Benim halihazırda tatlıya alerjim olduğu için bu konuda bir tık artım varr. Abur cubur tüketen bi insan da değilim. Tek sorun, geçen yıl kolayı bırakmıştım yeniden başladım. Kola içtiğim sürece ne yemek ne bişey aramıyorum. Genel olarak 2 3 lt su da tüketiyorum. Sporla beraber kolayı tekrar bırakacağım inşallah

Kolayı ben eskiden sigara gibi bağımlı gibi içerdim 5senedir falan ağızma sürmedim. Sebebi de o dönem kolaya baya baskı yapmışlardı içerik açıklmakarı için sonra içeriğini bilmediğim siyah bir suyu içermiyim diye düşündüm ağzıma süremedim bilinçdışı 😂 sonrasında sprite a sardım onuda 3 aydır içmiyorum neyseki şekerli içecek bağımlılığım bitti sayılır :) benimde işleri oturtup spora başlamaşıyım

Bugün 6.gün şekeri keseli ve sabah uyandığımda sadece 300gr eksildiğimi gördüm. Sahura kalkıp çok su içtiğimi ve yemek yediğimi düşünürsek giden miktar daha fazla olabilirdi diye geçirdim.

Dün akşam Sahura kadar iyi su içtim youtube dan akşam sporumu yaptım yattım. Sahurda iki yumurta bi kibrit kutusu peynir iki dilim wasa bi dilim ananas yedim bir bardakta çay içtim.

Hiç açıkmadım ama şeker krizim tuttu aklımdan çeşitli sütlü tattlılar şekerpare falan geçiyor. İftardan sonra tatlı sipariş vermezsem oldu bu iş daha da bozmam şekersizliği

Güncel kilo :70,30

Merhabalar,
Ben 34 yaşındayım 173 boyunda 70,60kilo(busabah itibari ile) bir zayıflama adayıyım.
7ayda aldığım 10kiloyu vermek istiyorum. En yakın arkadaşımın mayısta evlenmesi benimde yaza doğru evlilik yoluna girecek olmamla aciliyeti var :)
Cumartesi günü 71.65 çıktığım bu yolda, 3gündür şeker/ekmek yemeyerek, günde 2,5 litre su içerek 3günde 1kilo verdim.
Bunlarla birlikte yediğimi henüz çok kısmadım ama yeşil çay ve ödem atıcı kürlerle ve solgar bromelalin desteğiyle tamamladım.
Sizinde kilo verme niyetiniz şekeri kesme ihtiyacınız var ise gelin birlikte bu yola çıkalım.

Destek gördükçe spor yapmak için gaza geleceğimi düşünüyorum. Masa başı işim yüzünden hareketim çok az :)
Merhaba çiçekler☺️😃 benimde 10 kilo vermem gerek kadın hastalığı yüzünden ve gebe kalmak için doktorum şart koştu kilo verdiğim zaman hamile kalma olasılğimin yüksek olduğunu söyledi daha önce 8 kilo verdim ve kilomu koruyorum ancak tiroid ve hormonlar sorunlar yüzümden geriye kalan 10 kiloyu veremedim gecen sene 76 kiloydum şuan 63,5 kiloyum hedefim 55 kilo olmak boyum da kısa 1,53 cıvarı 🙈 birlikte yapabilirsek ne mutlu bana tabaklarımızı belkş fotoraflaşarak paylaşırız çok kişi olursak whatsap gurubu bile kurabiliriz😍

Merhabalar,

Ben aylardir sekersizim :) destek olayim size de isterseniz. Eylulde kilo vermek amacli ketojenik beslenmeye basladim. Arada kacamak yaptim. 3-5 kez tatli yemisimdir. Ama artik canim hic cekmiyor. Bagirdaktaki seker isteyen bakteriler olduler :) artik gorunce bi gozum takiliyor ama sunu alayim bunu yiyeyim istegi icimde hic uyanmiyor. Daha bu haftasonu cok sevdigim bir kurabiyeden yedim, bir tane yiyip biraktim, hic gerisibi getirmek istemedim.

Ben aylardir sekersizim :) destek olayim size de isterseniz. Eylulde kilo vermek amacli ketojenik beslenmeye basladim. Arada kacamak yaptim. 3-5 kez tatli yemisimdir. Ama artik canim hic cekmiyor. Bagirdaktaki seker isteyen bakteriler olduler :) artik gorunce bi gozum takiliyor ama sunu alayim bunu yiyeyim istegi icimde hic uyanmiyor. Daha bu haftasonu cok sevdigim bir kurabiyeden yedim, bir tane yiyip biraktim, hic gerisibi getirmek istemedim.
Destek olmanız beni çok mutlu eder çünkü nereden başlamam nasıl beslenmem gerek onu bile bilemiyorum tek bildiğim düzenli bir diyete devam edemediğim

Başlığı görünce az önce yediğim tulumba tatlıları geldi aklıma kahveyi şekersiz içiyorum alıştım artık ama çayda şekeri bırakamadım 1 çay kaşığı alıyorum

İyi akşamlar herkese.
Ramazanda iftara alışma günleri olduğundan bir kaç gün yazamadım

Bugün 8. Şekersiz günümdü. Ve sabah tartıda 69.50’u gördüm. Ve sporsuz yani akşamları yaptığım 10dakikalık hareketler hariç hemde kendimi iyi hissettirdi.
Bu gün beni 10gündür görmeyen bir arkadaşımla görüştüm zayıfladın mı sen dedi 😍

Gelelim bendeki 8gündeki şekersiz haftamda farkettiğim değişikliklere
1.) çılgın gibi olan tatlı yemezsem ölecekmişim hissi geçti
2.) önceden oruç tutmamda mutlaka başım ağrırdı çok kolaylıkla tutabildim.
3.) en önemlisi bence büyük tualete(çok ayrıntı oldu sorry 😂) sık ve düzenli çıkmaya başladım

Güncel kilo 69.50

Başlığı görünce az önce yediğim tulumba tatlıları geldi aklıma kahveyi şekersiz içiyorum alıştım artık ama çayda şekeri bırakamadım 1 çay kaşığı alıyorum
3sene önce sadece çaydan şekeri bırakıp 1 ayda bir şey yapmadan 2 kilo vermiştim ve çoğu yağdandı. Ben iki kesme şeker atardım

3sene önce sadece çaydan şekeri bırakıp 1 ayda bir şey yapmadan 2 kilo vermiştim ve çoğu yağdandı. Ben iki kesme şeker atardım
Şekersiz beslenmem çok zor 😪evde sürekli tatlı alıp yapan biriyiz diyette 10 kg verdim 1.5 yine aldım bu Ramazanda nasıl alınmadan geçer bilmiyorum 150 gr rahat yemişimdir tatlı bu akşam 😪

Şekersiz beslenmem çok zor 😪evde sürekli tatlı alıp yapan biriyiz diyette 10 kg verdim 1.5 yine aldım bu Ramazanda nasıl alınmadan geçer bilmiyorum 150 gr rahat yemişimdir tatlı bu akşam 😪
Ben birde pasta şefiyim aynı zamanda üşenmeden tatlı yapardım paylaşım yapıyorum diye instada sonrada yerdim 😂 düşün şekeri bırakmak benim içinde ne kadar zor 😂 bende tam bırakmayacağım yine yerim ama şöyle bir ay vücudum bir fazlalığı atsın ve tatlı krizlerim azalsın diye tamamen kestim sonra arada canım çekerse devam :) ama bu ramazan bir gün güllaç yapıp yicem

X