❤️ şeklinde rahim ile çocuk sahibi olma

Birrbulutolsam

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
24 Ağustos 2020
2.341
5.304
Selam kızlar ben 2sene önce boş gebelik yaşadım. O zamanlar doktorum rahmin kalp şeklinden olabilir veya perde olabilir demişti. Daha sonra çocuk düşünmediğimiz için bu konu hakkında bir daha doktora görünmemiştim. Geçen hafta başka bir hastanede kadın doğuma göründüm alttan ultrasonla baktığında 3tane şey söyledi ya çift rahimlisin ya perde yada yapışıklık var dedi ve hgs istedi onuda pazartesi günü çektirdim ve doktor hiç bir şey görünmüyor gayet normal herşeyin dedi. Ben inanamadım çünkü 3tane doktor birşey var rahimde demişti nasıl birşey çıkmaz dedim. Sonra eşimde sağlıkcı o dedi rahmin kalp şeklinde olduğu için onu perde gibi görmüş olabilirler dedi çünkü emara girdiğimdede rahimde bir şey görünüyor. Kafam çok karıştı hgsnin cd si çıkınca kendi doktorumada göstericem böyle şeyler yaşayan varmı aranızda kızlar?
Birde kalp şeklinde rahim ile sağlıklı bir gebelik oluyormu ? Bunun bir ameliyatı varmı ?
Teşekkür ederim şimdiden hepinize sağlıklı günler 🙏🏼🙏🏼

Selam kızlar ben 2sene önce boş gebelik yaşadım. O zamanlar doktorum rahmin kalp şeklinden olabilir veya perde olabilir demişti. Daha sonra çpcuk düşünmediğimiz için bu konu hakkında bir daha doktora görünmemiştim. Geçen hafta başka bir hastanede kadın doğuma göründüm alttan ultrasonla baktığında 3tane şey söyledi ya çift rahimlisin ya perde yada yapışıklık var dedi ve hgs istedi onuda pazartesi günü çektirdim ve doktor hiç bir şey görünmüyor gayet bormal herşeyin dedi. Ben inanamadım çünkü 3tane doktor birşey var rahimde demişti nasıl birşey çıkmaz dedim. Sonra eşimde sağlıkcı o dedi rahmin kalp şeklinde olduğu için onu perde gibi görmüş olabilirler dedi çünkü emara girdiğimdede rahimde bir şey görünüyor. Kafam çok karıştı hgsnin cd si çıkınca kendi doktorumada göstericem böyle şeyler yaşayan varmı aranızda kızlar?
Birde kalp şeklinde rahim ile sağlıklı bir gebelik oluyormu ? Bunun bir ameliyatı varmı ?
Öncelikle şunu söyliyim, bir kadında yumurta ve erkekten de alınabilen sperm varsa, gebelik ihtimali hep mümkündür tedavisi ne olursa olsun, çünkü rahminin yarısı olmayanlar bile tüp bebek ile hamile kalabiliyor. Hsg sonucuna gelince, tek bir doktora bağlı kalmayın derim. İyi bir doktor bulun, derdinizi izah edin. İlla ki doğru teşhis konulacaktır.

Öncelikle şunu söyliyim, bir kadında yumurta ve erkekten de alınabilen sperm varsa, gebelik ihtimali hep mümkündür tedavisi ne olursa olsun, çünkü rahminin yarısı olmayanlar bile tüp bebek ile hamile kalabiliyor. Hsg sonucuna gelince, tek bir doktora bağlı kalmayın derim. İyi bir doktor bulun, derdinizi izah edin. İlla ki doğru teşhis konulacaktır.
Eşimin çalıştığı hastanede çekindim hgs yi kendi doktorum özelde önümüzde ki ay ona gideceğim evet tek doktorla asla kalmam zaten. Kalp şeklinde olunca rahim ya düşük yada erken doğum oluyor çoğunlukla diye biliyorum. Tüp bebek dahi olsa rahmimde tutunamazsa diye korkuyorum açıkcası 😔

Eşimin çalıştığı hastanede çekindim hgs yi kendi doktorum özelde önümüzde ki ay ona gideceğim evet tek doktorla asla kalmam zaten. Kalp şeklinde olunca rahim ya düşük yada erken doğum oluyor çoğunlukla diye biliyorum. Tüp bebek dahi olsa rahmimde tutunamazsa diye korkuyorum açıkcası 😔
İlla ki vardır bir hâl çaresi. Ümitsiz olmayın, ben tatmin olmadığınız sonuçları başka doktorlara da gösterin demek istedim, yoksa diğer türlü hamile kalır mısın kalmaz mısın bunu biz bilemeyiz Allah bilir.

Selam kızlar ben 2sene önce boş gebelik yaşadım. O zamanlar doktorum rahmin kalp şeklinden olabilir veya perde olabilir demişti. Daha sonra çocuk düşünmediğimiz için bu konu hakkında bir daha doktora görünmemiştim. Geçen hafta başka bir hastanede kadın doğuma göründüm alttan ultrasonla baktığında 3tane şey söyledi ya çift rahimlisin ya perde yada yapışıklık var dedi ve hgs istedi onuda pazartesi günü çektirdim ve doktor hiç bir şey görünmüyor gayet normal herşeyin dedi. Ben inanamadım çünkü 3tane doktor birşey var rahimde demişti nasıl birşey çıkmaz dedim. Sonra eşimde sağlıkcı o dedi rahmin kalp şeklinde olduğu için onu perde gibi görmüş olabilirler dedi çünkü emara girdiğimdede rahimde bir şey görünüyor. Kafam çok karıştı hgsnin cd si çıkınca kendi doktorumada göstericem böyle şeyler yaşayan varmı aranızda kızlar?
İyi bir yerde cekinseydiniz hsg net olsaydı ben özel biryerde cekinmistim doktor beğenmedi İstanbul'da özel biryerde çekindim daha net olsun diye arkuat uterus yaziyo sunucta rahimde cökukluk varmış ona diyorlar kalp rahim diye sanırsam tam üçgen değil tepeden biraz basik benim Dr ultrasyonda falan hiç öyle dememisti üstelik çok tutulan da bir doktor demekki önemli bir cökukluk değil diye düşündüm

32 yaşındayım tüp bebek merkezindeki doktor da benim rahmimin kalp şeklinde olduğunu söyledi. İlk defa böyle bir şey duydum. Yumurta toplama yaparken traşlarız üst kısmını isterseniz dedi. Ama ben dokundurmasam mı hiç diye düşündüm. Çocuk sahibi olmaya çalışmak ne kadar zormuş hep bir şey çıkıyo. Sonuç olarak operasyon geçirip düzelttirmek mi lazım, yoksa kalp oluğ sağlıklı doğum yapan var mı hanımlar ?

32 yaşındayım tüp bebek merkezindeki doktor da benim rahmimin kalp şeklinde olduğunu söyledi. İlk defa böyle bir şey duydum. Yumurta toplama yaparken traşlarız üst kısmını isterseniz dedi. Ama ben dokundurmasam mı hiç diye düşündüm. Çocuk sahibi olmaya çalışmak ne kadar zormuş hep bir şey çıkıyo. Sonuç olarak operasyon geçirip düzelttirmek mi lazım, yoksa kalp oluğ sağlıklı doğum yapan var mı hanımlar ?
Bende bunu merak ediyorum eğer bunun bir operasyonu varsa olacağım çünkü hamile kalıp yine düşük yapmak istemiyorım ocak ayında doktora gideceğim söylediklerini yazarım burayada

Merhaba cnm benim iki kaybım var ikiside kalp atışı durduğu için kaybettim 2 gebeligimde fark edildi perde olduğu hem gebeliği geciktiriyor hem de gebeliğin ilerlemesini engelliyor ben 10 cu ve 13 haftada kaybettim doktorunuz yine erken fark etmiş bence riske atmayın perdeyi aldırın Allah gönlünüze göre versin

Bende bunu merak ediyorum eğer bunun bir operasyonu varsa olacağım çünkü hamile kalıp yine düşük yapmak istemiyorım ocak ayında doktora gideceğim söylediklerini yazarım burayada
Perde ileri boyutta ise rahme yukarıdan baskı yaptığı için rahim de şekil bozukluğu oluyor yani kalp şeklinde iyi bir doktora görün cnm işini şansa bırakma benim gittiğim hiç bir doktor görmedi çift rahim diyorlardı ama maalesef perde varmış iki gebeligimde hiç bir sıkıntı yokken sonlandı

Merhaba benimde kalp şeklinde rahmim çok doktor gezdim hiç biri amelyatlık bir durum olmadığını soylediler ben iki kere normal yola hamile kaldım biri uç buçum aylıken biri 5 aylıken duşuk yaptım yeri dar olduğu için gelişi olmadığını soylediler bana tabi her bu sorunu olan bunu yaşamıyor iyi bir yere yerleşiği zaman sağlıklı bir şeklide buyuyormuş bende çok araştırdım bir sonuç alamadım şimdi tekrar hamile kalmaya çalışıyorum inşallah bu sefer iyi bir yere yerleşir va sağlıklı bir şeklide kucağıma alırım

32 yaşındayım tüp bebek merkezindeki doktor da benim rahmimin kalp şeklinde olduğunu söyledi. İlk defa böyle bir şey duydum. Yumurta toplama yaparken traşlarız üst kısmını isterseniz dedi. Ama ben dokundurmasam mı hiç diye düşündüm. Çocuk sahibi olmaya çalışmak ne kadar zormuş hep bir şey çıkıyo. Sonuç olarak operasyon geçirip düzelttirmek mi lazım, yoksa kalp oluğ sağlıklı doğum yapan var

Kalp rahim yani arkuat uterus normal bir anomali olarak kabul ediliyor. Bende de aynı sorun war doktorum Prof Semra Kahraman bu waka da ameliyat önermiyoruz çünkü normal rahim olarak kabul ediliyor dedi

Kalp rahim yani arkuat uterus normal bir anomali olarak kabul ediliyor. Bende de aynı sorun war doktorum Prof Semra Kahraman bu waka da ameliyat önermiyoruz çünkü normal rahim olarak kabul ediliyor dedi
Merhaba, Hangi şehirde doktorunuz. Ben doktorum bu kalp şeklinde rahim konusunda tıpta gri bir alan dedi. Ne çocuk doğurma engeli olur diyebiliriz ne de olmaz diyebiliriz dedi. Ama tüp bebek yapıcaz, kıymetli bebek düşük riskine girmeyelim tıraşlayalım da dedi. Ben sizin de söylediğiniz gibi dokundurmak istemiyorum, doğuma engel olmayacağını düşünüyorum. Teşekkür ederim verdiğin bilgiler için.

Merhaba, Hangi şehirde doktorunuz. Ben doktorum bu kalp şeklinde rahim konusunda tıpta gri bir alan dedi. Ne çocuk doğurma engeli olur diyebiliriz ne de olmaz diyebiliriz dedi. Ama tüp bebek yapıcaz, kıymetli bebek düşük riskine girmeyelim tıraşlayalım da dedi. Ben sizin de söylediğiniz gibi dokundurmak istemiyorum, doğuma engel olmyacağını düşünüyorum. Teşekkür ederim verdiğin bilgiler için.
Rica ederm.. Doktorum Şişli memorialde , ben aslında histereskopi için gelmiştim İstanbula rahim filmi istediler we ameliyata gerek olmadığını söylediler. Direkt transfer yapalım dediler . Transfer yaptık we tutundu çok şükür inşallah bi sorun olmaz ilerde

Rica ederm.. Doktorum Şişli memorialde , ben aslında histereskopi için gelmiştim İstanbula rahim filmi istediler we ameliyata gerek olmadığını söylediler. Direkt transfer yapalım dediler . Transfer yaptık we tutundu çok şükür inşallah bi sorun olmaz ilerde
Çok mutlu oldum sizin adınıza 😊 inşallah en kısa sürede elinize alırsınız bebeğinizi 😊

X