Selam herkese , ara ara aklima takilan bir soru var ? Evlilik yasi ?

Mune Mune bu üyenin ikinci üyeliği sanırım, bakar mısınız? Değilse kusura bakmayın konu sahibi, karıştırmış olabilirim.

Ben 23 ümde evlendim. Çalışan bir kadınım. Şu an 26 yaşındayım. Çocuğum yok. Tam zamanında evlenmişim diyorum. Çocuk sahibi olursam da zaman konusunda pişmanlık yaşamam umarım.

Zaman çok kişisel bir kavram. Evlilik yaşı yaşam tarzınıza, kültürünüze, ekonomik durumunuza, karşı tarafın tercihlerine ve daha pek çok faktöre göre değişiklik gösterir. Kimi mutluluğu 50 sinde, kimi de 20 sinde bulabilir. Siz de isterseniz hala işe girebilirsiniz. Çocuklara bakacak kimseniz varsa çalışabilirsiniz. Geri alınamayacak konularda pişmanlık yaşamak yerine neler yapabileceğinize bakın.

Gercektenmi niye peki. Blende 27 evlendim iste ama keske 33 under evlenseydm. Cocuklarm krese gidiyo buyuyolar
Kariyer yaptım iyi bir işim de var. Daha erken evlilik düzeni içine girmek isterdim. Çocuk sahibi olamadım, bir dolu aksilik gelişti. Yaş oldu 39. Bence kadın için evlilikte 27 28 yaş ideal.

27 yasinda, yurtdisina tasindiktan ve doktoraya basladiktan 1 sene sonra evlendim. Arkadas cevremde evlenen ilk kisiyim, herkes sok oldu benden hic beklemiyorlardi. Esim beni bir gun bile pisman etmedi, erken evlendigimi de dusunmuyorum, daha dogrusu zamanin herkes icin kisisel ilerledigine inaniyorum. Sizde cocuklarin ust uste olmasi bunaltici olmus sanirim sizin icin, biz cocuk sahibi olmayi dusunmuyoruz o yuzden bir yorum yapamiyorum o konuda.

Bende 32 yaşındayım bekarım. Evlilik arifesinden döndüm. Bugüne dek aklımda evlilik fikri vardı ama çok çok istekli ve evet zamanı olmalı artık gibi bir düşüncem olmadı. Belkide öyle biri tam anlamıyla çıkmadı ki şuanki kadar istekli olmadım. Bu süreçte hayallerimi gerçekleştirdim (eğitim,gezme tozma, iş kariyer vb.) pişman mısın derseniz bilemiyorum belki de böyle olması gerekiyordu. Acaba keşke daha önce evlenseydim gibi düşünceler bazen geçmiyor değil aklımdan birlikte gezmek birlikte gelişip büyümek belkide. Ama şuan olmuş bitmiş artık bundan sonra ne olması gerektiğine karar vermem gerek.

Sizin içinde bence aynı şey geçerli. Belki hayallerinizden biri de evlenip evlat sahibi olmaktır ve onlar olunca haliyle diğer kısımlar kafanıza takılıyordur. Bence hiç birşey için geç değil. Geçmişi düşünmek yerine bence bundan sonrası için çabalayıp yapabilirsiniz hiç birşey için geç değil.

Cocuklar kres yasina gelince is bulursunuz calisirdiniz, o hayatlarina imrendiginiz arkadaslariniz bu sefer sizin hayatiniza imrenmeye baslarlar. Bence evde oturmaktan sinirleriniz bozulmus. Kendinizi diger insanlarla yaristirmayin.

Cocuklar kres yasina gelince is bulursunuz calisirdiniz, o hayatlarina imrendiginiz arkadaslariniz bu sefer sizin hayatiniza imrenmeye baslarlar. Bence evde oturmaktan sinirleriniz bozulmus. Kendinizi diger insanlarla yaristirmayin.
Evet oyle . Evde durmakran bunaldim. Cocuo bak yemek yap temizlik yap. Kisir dongu.

Bende 32 yaşındayım bekarım. Evlilik arifesinden döndüm. Bugüne dek aklımda evlilik fikri vardı ama çok çok istekli ve evet zamanı olmalı artık gibi bir düşüncem olmadı. Belkide öyle biri tam anlamıyla çıkmadı ki şuanki kadar istekli olmadım. Bu süreçte hayallerimi gerçekleştirdim (eğitim,gezme tozma, iş kariyer vb.) pişman mısın derseniz bilemiyorum belki de böyle olması gerekiyordu. Acaba keşke daha önce evlenseydim gibi düşünceler bazen geçmiyor değil aklımdan birlikte gezmek birlikte gelişip büyümek belkide. Ama şuan olmuş bitmiş artık bundan sonra ne olması gerektiğine karar vermem gerek.

Sizin içinde bence aynı şey geçerli. Belki hayallerinizden biri de evlenip evlat sahibi olmaktır ve onlar olunca haliyle diğer kısımlar kafanıza takılıyordur. Bence hiç birşey için geç değil. Geçmişi düşünmek yerine bence bundan sonrası için çabalayıp yapabilirsiniz hiç birşey için geç değil.
Ne guzel iste su zamanlar 30 Dan sonra evlilik zamani artik 27 29 bile evlensen erken bakiuolar. O arkadasladnz bekar hala demekki

Kariyer yaptım iyi bir işim de var. Daha erken evlilik düzeni içine girmek isterdim. Çocuk sahibi olamadım, bir dolu aksilik gelişti. Yaş oldu 39. Bence kadın için evlilikte 27 28 yaş ideal.
Ben gibi. 27 de evlendim 28 de cocuk oldu . Ama evde durdum calisamadim sigortam islemedi. 3 yillik odemislgm var sadece. Insanlar kariyer yapti doktora yapti ben daha master bile yapamadim

Ne guzel iste su zamanlar 30 Dan sonra evlilik zamani artik 27 29 bile evlensen erken bakiuolar. O arkadasladnz bekar hala demekki
Arkadaşlarımın çoğu evli, bekar olan tek tük kişi kaldı. Bekarlar evlenmek istiyo, evliler aman bekar kalın diyo. Yani anlayacağın herkes sahip olmadığı kısmı istiyor. Bu sebeple de tek bir doğru yada yanlış yok bence. Bundan sonra ne yapacağın önemli :KK66: Ve bence kariyerin içinde asla geç değil eğer öyle olsaydı o zaman şuan benim içinde evlenmek artık çok geç demem gerekirdi

27 de de baslasaniz 33 de de işe baslasaniz zaten 65 ten önce emekli olamayacaksınız o yüzden çok da üzülmeyin ne güzel çocuklarınız büyümüştür5

60 yaşında emekli olacaksınız primler dolar farketmiyor erken başlamak yada geç başlamak için. Çocuk sahibi olmak güzel herşey var ama çocuğu olmaması çok kötü bir durum Allah kimsenin başına vermesin. Ben 34 evlendim şimdi aklimlada önceki aklımda ne kadar erken o kadar iyi 20 den sonra için tabi nasip kısmet işte 34 te evlendim.cocugumda oldu. İnsan secemedigini istiyor galiba onun için takma kafana.
Ne guzel 34 yas ideal bence. 27 yas evlendim 28 anne oldum sanki cocukmhsum gibi geliyor. Daha cok gezmeliydim sanki.

Arkadaşlarımın çoğu evli, bekar olan tek tük kişi kaldı. Bekarlar evlenmek istiyo, evliler aman bekar kalın diyo. Yani anlayacağın herkes sahip olmadığı kısmı istiyor. Bu sebeple de tek bir doğru yada yanlış yok bence. Bundan sonra ne yapacağın önemli :KK66: Ve bence kariyerin içinde asla geç değil eğer öyle olsaydı o zaman şuan benim içinde evlenmek artık çok geç demem gerekirdi
Ins oyle olur gyzel biseyler yaparim

Kızım olursa eğitim alması için elimden geleni yapacağımdan emin olabilirsiniz bayan çok bilmişler yorumlarınızı okuyup okuyup sadece gülüyorum sizlerin daha cehaletten haberi yok... Ne yazıkki üniversite okumakla cehalet giderilmiyor okumuşun cahilinden Rabbime sığınırım.
Sen sığınmaya devam et zaten yapabileceğin başka bir seçeneğin yok ki kendini avutacağın tek bu var umarım kız evladın olmaz ve sana benzemez

Sen sığınmaya devam et zaten yapabileceğin başka bir seçeneğin yok ki kendini avutacağın tek bu var umarım kız evladın olmaz ve sana benzemez
Umarım olur kızımı medresede okuturum büyük bir hoca olur sizlere emri bil maruf yapar vaazı nasihatte bulunursa az cehaletiniz falan giderilmiş olur

X