Senden vazgeçerim, ordan vazgeçmem dedi...

Ya bu adama noldu ben anlamıyorum, böyle değildi ben kırıldığımda kırgınlığımı geçirene kadar uğraşırdı. Şimdi paramparça ediyor beni yine de umrunda değil. Bir gün tepemin tası fena atacak
Adam malesef sizi sevmiyor, zerre umursamıyor. Kafanızın tası keşke atsa artık. En kötüsü de böyle bir ortamda büyüyen çocuğunuz normalin bu olduğunu sanacak...

Ya bu adama noldu ben anlamıyorum, böyle değildi ben kırıldığımda kırgınlığımı geçirene kadar uğraşırdı. Şimdi paramparça ediyor beni yine de umrunda değil. Bir gün tepemin tası fena atacak
Sürekli gönlünü almaktan bıkmış olma ihtimali var mı? Kırılgan nazlı sayılabilecek bir insan mıydın? Çok mu sorun yaşadınız ailesiyle? Onları kötüleyecek sözlerin bu konuda kavgalarınız oldu mu? Karşılıklı hakarete aşağılamaya varan kavgalar olduysa arada olması gereken saygı sınırını aştıysanız bunlar evliliği baltalamıştır. Ve maalesef bunların dönüşü çok çok zor. Ancak tüm samimiyetinizle sakince bunları konuşup hatalarınızı kabullenir, karşılıklı özür dilerseniz bu iş çözülme eğilimi gösterebilir. Onun bile garantisi olamaz. Hele "senin ailen bunları yaptı" gibi cümleler hayatınızın göbeğine oturduysa varacağınız nokta çok değişmeyecektir, kırılan kırılmış çünkü. İşin çok zor, bu işin bu noktaya gelmiş olması tek taraflı olamaz, senin de hataların vardır. Sana yardımı olacak olan tek şey çift terapisi olur ama eşin seni kaybetmekten korkmadığı için buna yanaşacağını hiç sanmıyorum. İstersen bu işin dini boyutuna eğil, yuvanın huzurunu arttıran dualar falan varmış, onlara bak. Bizim sana verebileceğimiz başka tavsiye yok maalesef.
Seninle çok sohbet ettik, diğer boyutları da konuştuk. Adam seni silmiş gibi. Ağzınla kuş tutsan kuşun kanadı yamulmuş diyecek halde.

Sürekli gönlünü almaktan bıkmış olma ihtimali var mı? Kırılgan nazlı sayılabilecek bir insan mıydın? Çok mu sorun yaşadınız ailesiyle? Onları kötüleyecek sözlerin bu konuda kavgalarınız oldu mu? Karşılıklı hakarete aşağılamaya varan kavgalar olduysa arada olması gereken saygı sınırını aştıysanız bunlar evliliği baltalamıştır. Ve maalesef bunların dönüşü çok çok zor. Ancak tüm samimiyetinizle sakince bunları konuşup hatalarınızı kabullenir, karşılıklı özür dilerseniz bu iş çözülme eğilimi gösterebilir. Onun bile garantisi olamaz. Hele "senin ailen bunları yaptı" gibi cümleler hayatınızın göbeğine oturduysa varacağınız nokta çok değişmeyecektir, kırılan kırılmış çünkü. İşin çok zor, bu işin bu noktaya gelmiş olması tek taraflı olamaz, senin de hataların vardır. Sana yardımı olacak olan tek şey çift terapisi olur ama eşin seni kaybetmekten korkmadığı için buna yanaşacağını hiç sanmıyorum. İstersen bu işin dini boyutuna eğil, yuvanın huzurunu arttıran dualar falan varmış, onlara bak. Bizim sana verebileceğimiz başka tavsiye yok maalesef.
Seninle çok sohbet ettik, diğer boyutları da konuştuk. Adam seni silmiş gibi. Ağzınla kuş tutsan kuşun kanadı yamulmuş diyecek halde.
Evet söylediklerinizin bir kısmı doğru tam da öyle oldu. Ben ailemde görmediğim şeyleri evlendikten sonra eşimde görmeye başlayınca yadırgadım . Tuhaf gelen şeyler öyle çok oldu ki bana davranışları açısından, mesela çoğu şeye hayır demesi, en ufak bişeyde kızabilmesi, her hafta ailesine yatılı gelmemizi istemesi( özellikle bu konuda her hafta tartışırdık) ve daha birçok şey . Ve ben trip atardım. O da triplerimden bir süre sonra usanmaya başladı. Çocuk olduktan sonra iyice beni umursamamaya başladı. Ama iyiyken de çok iyiyiz en son bu şekilde olmasına özellikle çok şaşırdım. Çünkü o hafta bana seni çok seviyorumlar filan havada uçuşuyordu. Annesinin etkisinin büyük olduğunu düşünüyorum. Dün gece ailesine geldik. Demin kahvaltıyı hazırlayıp sofrayı kuruyordum geldi öptü durduk yere. Bişey hissettim mi , hayır.

Maddi durumunuz varsa cift terapisi alın belki bakis acisi biraz degisir. Bebeğinize söylediği laflar için cidden üzüldüm. 1 yaşındaki cocuk tabi ki ortalığı dagitacak, hepsi dagitiyor. Böyle bir şey icin küçücük bebek pasakkilikla itham edilir mi ya kafalara gel

Dolduruşa getirende o iyilik meleği olan da o kadın. Kanser tedavisi gördü ve beni dün gece annesini hasta etmekle itham da etti. Oysa ben annesine hiç birşey yapmadım. Neymiş bizim huzursuzluğumuzu hissediyormuşda ondan stres yapıyormuş ondan hasta olmuş...

Senin kocan katıksız bir anneci erkek...Çok dibe vurmuş bir anneci hem de...Onu o kuyudan tillahı gelse cıkaramaz. Yapacağın eğer boşanmayacaksan, hiçbir dediğini takmamak, tartısmamak cvp vermemek, annesi ile ilgili tek kelime etmemek ve onu anasına salmak

Evet söylediklerinizin bir kısmı doğru tam da öyle oldu. Ben ailemde görmediğim şeyleri evlendikten sonra eşimde görmeye başlayınca yadırgadım . Tuhaf gelen şeyler öyle çok oldu ki bana davranışları açısından, mesela çoğu şeye hayır demesi, en ufak bişeyde kızabilmesi, her hafta ailesine yatılı gelmemizi istemesi( özellikle bu konuda her hafta tartışırdık) ve daha birçok şey . Ve ben trip atardım. O da triplerimden bir süre sonra usanmaya başladı. Çocuk olduktan sonra iyice beni umursamamaya başladı. Ama iyiyken de çok iyiyiz en son bu şekilde olmasına özellikle çok şaşırdım. Çünkü o hafta bana seni çok seviyorumlar filan havada uçuşuyordu. Annesinin etkisinin büyük olduğunu düşünüyorum. Dün gece ailesine geldik. Demin kahvaltıyı hazırlayıp sofrayı kuruyordum geldi öptü durduk yere. Bişey hissettim mi , hayır.
Allah sonunuzu hayır etsin.

Boşanmak istemiyorum demenize birşey demiyorum durumunuz gerçekten müsait olmayabilir.

Burada motto şu: Boşanmayın ancak boşanacakmış gibi de hazırlık yapın.
Eşiniz de dolduruşa gelip dava açabilir, o zaman ne yapacaksınız? Hani kv ile kavgalı olsanız barışın diyeceğim de durup dururken dolduruyor kendisi.

Çocuklar biraz büyüyünce (okula başlasalar yeter) adım adım kariyer planlayın, KPSS mi olur, kuaförlük/zanıt katipliği gibi kursu/sertifikası olan bir iş mi olur. İşi terkettiyseniz hemen yeni işe geri dönmeye çalışın.

Kendi paranızı jazanınca dönmem dediğiniz yerler de sizi kabul eder. Bu arada nafaka vb haklarınızı araştırın.

Şimdi de annesiyle tatile gitmeyi teklif ediyo. Üstelik benim memleketime ve ailemin boş evinde kalmayı planlıyo ailem yokken. Ne diyim içime sinmiyo ailem o evde değilken annesini evimize götürmesini
Ailen rıza gösterecek mi buna, ailen tamam dedikten sobra sana yapacak bir şey kalmaz. Eşine çaktırmadan ailene durumu anlat, ve arada senin olmadığını düşünerek cevap vermelerini iste. Eşine de arayıp ailenden izin alması gerektiğini söyle, onlar çözsün. Daha önce böyle bir duruma izin verdi mi ailen, verdiyseler zaten yapacak bir şeyin yok

Ailen rıza gösterecek mi buna, ailen tamam dedikten sobra sana yapacak bir şey kalmaz. Eşine çaktırmadan ailene durumu anlat, ve arada senin olmadığını düşünerek cevap vermelerini iste. Eşine de arayıp ailenden izin alması gerektiğini söyle, onlar çözsün. Daha önce böyle bir duruma izin verdi mi ailen, verdiyseler zaten yapacak bir şeyin yok
Ailem bişey demez ama onlarsız da olmazki. Senede bir 5-10 gün izin kullanacak onda da annesini düşünüyor ya 😏

benim nacizane tavsiyem politik olun, annesiyle geçinmeye çalişin, ben bu aileyle gecinmek zorundayim diye düşünün, geçindiğinizde eşinizin de size karsi davranislari degisecektir. bundan baska yapabileceginiz bisey yok, kayinvalide yuzunden yuvanizi huzurunuzu bozmayin politik olun yuvanizi kurtarin derim.

benim nacizane tavsiyem politik olun, annesiyle geçinmeye çalişin, ben bu aileyle gecinmek zorundayim diye düşünün, geçindiğinizde eşinizin de size karsi davranislari degisecektir. bundan baska yapabileceginiz bisey yok, kayinvalide yuzunden yuvanizi huzurunuzu bozmayin politik olun yuvanizi kurtarin derim.
Kadınla da bi alıp veremediğim yok aslında. Evime gelir ağırlarım. Biz de onlara gidiyoruz. Yani kendi kendilerine sorun varmış gibi olay yapıyorlar arkamdan. Herkese çok samimi olmak zorunda değilim. Ben artık pes ettim iyi de olsam kıymet bilen yok. İsteyen istediği gibi davransın. Milletin gönlünü hoş edicem diye kendi sağlığımdan olucam yoksa

Senden vazgeçerim semtimden vazgeçmem diyen adamın, kaynanasının evinde annesi ile kaynanası yokken tatil planı yapması. 😂 Çıkarın bu paşazade ile hanım sultanı tepenize, aferin.

Merhabalar herkese
3 buçuk senelik evliyim bir bebeğimiz var. Haftasonunu eşimde ben de kendi ailelerimizin yanında geçirdik. Herşey iyi gidiyordu. Haftabaşı eve döndüğümüzden beri bana kötü davrandı. Bana karşı kinle dolmuş gibiydi. (Annesinin dolduruşuna geldiğini düşünüyorum ). Herşeye söylenmeye başladı , en son kızıma , minicik bebeğime de kızınca dayanamadım tartışmaya başladım. Sabahtan akşama kadar evde her işi yapıyorum bir türlü beğenilmiyor. Sürekli bana pasaklısın bu kız da sana çekti , falan filan söylenip durdu . Sofrada yemek yiyorduk kızım ekmekleri yere attı diye . En son sabır sabır artık dayanamadım ufak bi kriz geçirdim ağlamaktan helak oldum. Ertesi akşam konuştuk alakasız bi şekilde onun istediği gibi davranmadığımı, hareketlerimin onu iğrendirdiğini, annesinin yüzüne bakmadığımı filan söyledi. Annen ne alaka konumuzla ne ilgisi var dedim. Bunlar beni zamanla irrite etti işte dedi. Ben de haftasonuna kadar iyiydik haftasonu noldu da böyle değiştin annenle ne konuştun dedim. Sinirlendi annemle bişey konuşmadım kadının günahını alıp durma dedi. Zerre kadar inanmıyorum. Neyse canımı en çok acıtan lafı da senden vazgeçerim ordan vazgeçmem dedi. Ordan dediğim yer doğduğu semt. Şuanda orda yasağı ailesiyle geçiriyo kızımla beni evde bıraktı gitti. Şimdi benim size sorum ben bu adama nasıl davranayım arkadaşlar artık çok yoruldum tam iyiyiz birbirimize karşı sevgimizi belli ediyoruz bu annesi hep bi araya girip dolduruyor oğlunu. Sonra bana cephe alınıyor. Ben napayım artık lütfen bana eviliğimi iyileştirecek tavsiyelerde bulunur musunuz boşanmak istemiyorum boşan demeyin
Boşanma. gelgitli, karakteri oturmamış, kişiliksiz, ana kuzusu, minicik bebeğe karşı bile kalbi yumuşamayan, gaddar, saygısız, hadsiz, ağzından çıkanı dahi kontrol edebilecek vasfa sahip olmayan bu adamı ömrü billah çek.

Hic denediniz mi kayinvalideyle aranizi duzeltmis gibi yapin mesela. Sık sık evine gidin esinizde gelsin. Ilk siz teklif edin gelin yatiyada kalin yemege de gelin diyin. O kayinvalideye esin cok soguk cok mesafeli bak bize gelmek istemiyo vs. Gibi laflar soyleme firsati vermeyin. Hep ilk adimlari siz atiyomus gibi gosterin. Mesela esiniz hadi annemlerde kalalim demeden siz deyin annemlerde kalalim. Boylelikle kayinvalide artik cok sevilip saygi duyuldugunu dusunerek oglunu doldurmaktan vazgecebilir. Sizinde kafaniz rahat olur. Az biraz rol yapmaktan birsey kaybetmezsiniz. Bunu yapabilirsiniz. Dua ile desteklemek isterseniz kuslerin barismasi icin cuma suresi cuma gunu okumasini deneyin. Dualar da cok ise yarayacaktir.

X