seni duyuyorum anne...

zeynepb

2 mayıs hedef 68
Kayıtlı Üye
12 Temmuz 2009
9.109
28
37
arkadaslar bı sıtede okudum cok hosuma gıttı sızınle de paylasmak ıstedım...

"Anneciğim, sen daha varlığımdan haberdar değilken,
ben nelerin farkındayım bir bilsen:

Acını ve hüznünüzü paylaşırım. Sevincine ortak olur, hoşlandığım şeylere alışırım. Hayata küsüp beni istemediğin zaman sana gücenir, ümitsizliğe düşerim.

Okşadığın ve iltifat ettiğin zaman sevinir, mutlu olurum.
Bir şeyden korktuğun veya çok öfkelendiğin zaman benim minicik kalbim daha hızlı çarpmaya başlar. Eğer alıştırdığın saatte beni okşamazsan,
kızgın bir halde tepinir, senden ilgi beklediğimi belli ederim.
Bana ninni söylediğin veya hoş bir müzik ( kur-anı kerim ) dinlettiğin zaman yumuşak hareketlerle kımıldanır tempo tutarım. Belki inanmayacaksın ama rüya bile görürüm.

Öyle ki; doğmadan önce gördüğüm rüyaların sayısı doğduktan sonra gördüğüm rüyalardan çok dah fazladır.

Daha zeki ve daha başarılı bir çocuk olmamı istiyorsan;
bana hamile kaldığın günden itibaren eğitimime başlamalısın.
Seni duyduğumdan, sesini diğer insanların sesinden ayırdığımdan hiç şüphen olmasın.
Çünkü senin sesinden daha güzel bir ses yok anneciğim."

Ana rahmindeki bebeğin dilinden okuduğunuz bu cümleler gerçektir ve bilimsel araştırmaların verileriyle doğrulanmış bulunmaktadır. Anne baba sorumluluğunun doğumdan sonra başladığını savunan teoriler artık geride kalmıştır. Bilim adamları, yaptıkları araştırmalarda, doğum öncesinde eğitilen çocuklarda, eğitim almayan çocuklara oranla, beyin hücrelerinin ve hücreler arası nöron bağların daha fazla olduğunu tesbit etmiş bulunmaktadır.

-alıntıdır.
:asigim:

arkadaslar bı sıtede okudum cok hosuma gıttı sızınle de paylasmak ıstedım...

"Anneciğim, sen daha varlığımdan haberdar değilken,
ben nelerin farkındayım bir bilsen:

Acını ve hüznünüzü paylaşırım. Sevincine ortak olur, hoşlandığım şeylere alışırım. Hayata küsüp beni istemediğin zaman sana gücenir, ümitsizliğe düşerim.

Okşadığın ve iltifat ettiğin zaman sevinir, mutlu olurum.
Bir şeyden korktuğun veya çok öfkelendiğin zaman benim minicik kalbim daha hızlı çarpmaya başlar. Eğer alıştırdığın saatte beni okşamazsan,
kızgın bir halde tepinir, senden ilgi beklediğimi belli ederim.
Bana ninni söylediğin veya hoş bir müzik ( kur-anı kerim ) dinlettiğin zaman yumuşak hareketlerle kımıldanır tempo tutarım. Belki inanmayacaksın ama rüya bile görürüm.

Öyle ki; doğmadan önce gördüğüm rüyaların sayısı doğduktan sonra gördüğüm rüyalardan çok dah fazladır.

Daha zeki ve daha başarılı bir çocuk olmamı istiyorsan;
bana hamile kaldığın günden itibaren eğitimime başlamalısın.
Seni duyduğumdan, sesini diğer insanların sesinden ayırdığımdan hiç şüphen olmasın.
Çünkü senin sesinden daha güzel bir ses yok anneciğim."

Ana rahmindeki bebeğin dilinden okuduğunuz bu cümleler gerçektir ve bilimsel araştırmaların verileriyle doğrulanmış bulunmaktadır. Anne baba sorumluluğunun doğumdan sonra başladığını savunan teoriler artık geride kalmıştır. Bilim adamları, yaptıkları araştırmalarda, doğum öncesinde eğitilen çocuklarda, eğitim almayan çocuklara oranla, beyin hücrelerinin ve hücreler arası nöron bağların daha fazla olduğunu tesbit etmiş bulunmaktadır.

-alıntıdır.
:asigim:

cnm benım cok hos tsk ederıza.s.

bende kuzusumla konusurum
bazende gun ıcınde hıc pas wermem ona
o zaman da tepıkler durur
benımle ılgılen dıye...
annesı yesın onu

çok güzelmiş:) bende 30 haftalık hamileyim gerçekten annelik çok güzel bir duygu :asigim:

Çok duygulandım:KK43:( Zaten duygulanacak yer arıyorum bugün... Ben de anne olmak istiyorum:KK43:
Teşekkür ederim paylaşım için...

güzel paylaşım için teşekkürler... ben pek konuşmuyorum bebeğimle daha çok konuşayım bari kuzumla...

çok güzelll. teşekkürler paylaştığın için...

ben de pek konusamayanlardanim.vicdan azabi duydum simdi.ama hiç birsey icin gec kalmıs sayılmayiz değil mi:)))

paylaşım icin tesekkurler....

çok güzel bir paylaşım ... Bende 10 haftalık hamileyim ve sabırsızlıkla beni duyacağı haftaları bekliyorum o zaman onunla konuşup ona müzikler dinleteceğim :dance:

süpermis...bebegin bazen mutlu olup iceride güldügünü biliyordum bu daha etkileyici...valla simdi beni duymuyo 13 haftaligim ama yinede hep konusuyorum:))bide duyacagi haftalar gelse hic susmam heralde sanirim bu haftalarda duymuyo ama oksandigini hissediyomuss

yorumlar ıcın sagolun kızlarrr walla benımde 14 hf bıtıyo ama ogrendıgımden berı konusuyorum kendısıyle duysun duymasın annesını hıssedıyodur bı sekılde o emınım :)

tekrar hamile kaldığımda bebeğim seninle öyle güzel şeyler konuşucam kii inşallah

çok güzelmiş teşekkürler :)

süper tşk ederiz canım ben bazen konuşuyorum ama eğitimide başlayacakmışız demekki şimdiden :emir_bebek:

senağlama canlarımız yaa rabbimizin en büyük mucizesi bebişlerimiz canlarımız

ne güzel bi paylaşımm..

5 haftalığız henüz duyuyomudur acabakaydirigubbakcemile3

X