Serkilaj sonrası bebeği kaybetme ihtimalimiz var mi?

Arkadaşlar benim de aynı haftalarda tekrarlayan düşüklerim oluyordu, septumdan ötürü olduğunu gördüler. Histeroskopi oldum şuan hamileyim, düşüklerim 14-16 haftalarda oluyordu. Serklaja şuan gerek görülmesi rahim ağzı uzunmuş inşallah bu defa sağlıkla kucağıma alırım, inşallah hepimiz alırız
Canım rahim ağzı kaç mm çıktı sende🙄

Günaydınn kızlar.Dün sabah serklaj ameliyatı oldum 14+2 haftalığız.ilk uyandığımda çok ağrım oldu birkaç saat sonra iyice azaldı. akşam evimize geldik.

Günaydınn kızlar.Dün sabah serklaj ameliyatı oldum 14+2 haftalığız.ilk uyandığımda çok ağrım oldu birkaç saat sonra iyice azaldı. akşam evimize geldik.
Merhabalar , nasılsınız? Umarım hersey yolundadır 🙏🙏🙏 ben de şuan 12+1 deyim , 11+5 detaylı ultrason sırasında rahim ağzı uzunluğum 24.9mm olarak ölçüldü doktorum düzelebileceğini söyledi , 3 hafta sonra tekrar kontrolüm var . Düzelmezse ilerleyen haftalarda dikiş gerekebilir dedi , çok tecrübesizim bu konuda , ilk gebeliğim . Sizin rahim ağzı uzunluğunuz ne kadardı ? Dikişin bir riski olmuyor değil mi ?

Merhabalar , nasılsınız? Umarım hersey yolundadır 🙏🙏🙏 ben de şuan 12+1 deyim , 11+5 detaylı ultrason sırasında rahim ağzı uzunluğum 24.9mm olarak ölçüldü doktorum düzelebileceğini söyledi , 3 hafta sonra tekrar kontrolüm var . Düzelmezse ilerleyen haftalarda dikiş gerekebilir dedi , çok tecrübesizim bu konuda , ilk gebeliğim . Sizin rahim ağzı uzunluğunuz ne kadardı ? Dikişin bir riski olmuyor değil mi ?
merhaba iyiyim çok şükür Allaha.benim 2 kaybım var tecrübelendim artık. geçen hafta kasılmalarım olduğunu farkettim ve rahim ağzım 25mm ölçüldü.ilaç kullandım sonra tekrar eski uzunluğuna döndü.35mm. ama kayıplarım olduğu için en başından belliydi dikiş atılacağı.2. trimester kaybınız varsa 13-15 hafta arası dikiş attırın. doktora siz ısrar edin 15. haftadan sonra geç olabilir. benim ikinci gebeliğimde 35 mmdi dikişe gerek görmedi o zamanki doktorum ve sonuç hüsran olmuştu. dikişin tabiki riskleri var ama mecbur kalındığı için göze alınıyor bu riskler.Bu sefer sağlıkla kavuşmayı ümit ediyorum bebeğime

İnşallah hepimiz sağlıkla alırız kucagımıza 🙏🙏🙏 Hangi ilacı kullanıyorsunuz peki artması için ?
gebeliğin başından beri progesteron kullanıyorum kasılma durumunda endol kullanıyorum şuan dikişten sonra.doktor vermediği sürece kullanmayın sizin için tehlikeli ilaçlar olabilir.

gebeliğin başından beri progesteron kullanıyorum kasılma durumunda endol kullanıyorum şuan dikişten sonra.doktor vermediği sürece kullanmayın sizin için tehlikeli ilaçlar olabilir.
Gece yatarken 2 tane progesteron fitil bana da verdi doktorum . Tabi tabi merak etmeyin doktoruma danışmadan hiçbir ilacı kullanmam zaten , sonuçta herkesin durumu birbirinden farklı . Allah yardımcımız olsun 🙏

Gece yatarken 2 tane progesteron fitil bana da verdi doktorum . Tabi tabi merak etmeyin doktoruma danışmadan hiçbir ilacı kullanmam zaten , sonuçta herkesin durumu birbirinden farklı . Allah yardımcımız olsun 🙏
Aminnn bütün hamilelere Allah yardım etsin

Canım neden sezeryan olacaksın benim normal doğum olacak
Benim başka problemlerim de var. Tüp bebek olduğu için doktorum normal doğum ile riske atmayı uygun görmedi. İki kez de dikiş oldu 🙄 doku biraz fazla yumuşak rahim ağzında. Doku zedelenmesin daha fazla, sonrasında bir hamilelik daha planlanabilir diye

Merak etme canım ebru hanım benim bütün gebeliklerimde kontrol ve müdahalelerimi yaptı bir sorun olmayacak inşallah. Serklajı Medline da mı yapacak? Ne kadar ödeyeceksin acaba? Sen daha önce hep septumdan ötürü mü düşük yaptın
merhaba canım bugün rahmimde septum olduğunu öğrendim ve büyük ihtimalle önceki düşüklerimin sebebi buydu.... şuan 16 haftalık hamileyim ve ne yapacağımı bilmiyorum. dikiş atıldı 14. hafta öylece bekliyorum elimden gelen hiçbişey yok. senin septum nasıl farkedildi?tamamen mi kapatıyordu rahimi?düşüğün sebebi yüzde yüz ondanmıymış?biraz bilgi verebilir misin rica etsem?septumu olanlar yüzde yüz düşük mü yapıyor onu öğrenmeye çalışıyorum

merhaba canım bugün rahmimde septum olduğunu öğrendim ve büyük ihtimalle önceki düşüklerimin sebebi buydu.... şuan 16 haftalık hamileyim ve ne yapacağımı bilmiyorum. dikiş atıldı 14. hafta öylece bekliyorum elimden gelen hiçbişey yok. senin septum nasıl farkedildi?tamamen mi kapatıyordu rahimi?düşüğün sebebi yüzde yüz ondanmıymış?biraz bilgi verebilir misin rica etsem?septumu olanlar yüzde yüz düşük mü yapıyor onu öğrenmeye çalışıyorum
Merhaba canım benim.
Öncelikle sakin ol.
Hayır.. her septumu olan düşük yapmıyor. Sağlıklı ve zamanında doğuranlar da var. Bu bebeğin doğru yere yerleşebilmesi ve septumun derinliği ile ilgili. Gebe iken septumu farketmek çok da mümkün değil. Eğer karından ultrason ile görülebilse herkes görürdü. Histeroskopi ve ya hsg ile bu tanı konur.
Benim tekrarlayan düşüklerimin sebebi septummuş . Hsg ile öğrendik ama başka bir dr gözüyle.. ebru hanım gördü. Daha önce hiç 16+0 olmadım hep bugünler gibi düşük yaşıyordum, şimdi süreci takip ediyoruz bir problem olmamasını umuyoruz

X