Servisçi art niyetli mi ben mi yanlış anlıyorum??

Merak ettiğim bir husus var.Bakıyorum okul servislerinde görevli çocukları indiren bindiren ablalar var.Hem de üzerlerinde sarı yelek var hepsinin.Böyle birinin serviste çalışması şart mı.Sizin serviste o zaman neden yok....

Merak ettiğim bir husus var.Bakıyorum okul servislerinde görevli çocukları indiren bindiren ablalar var.Hem de üzerlerinde sarı yelek var hepsinin.Böyle birinin serviste çalışması şart mı.Sizin serviste o zaman neden yok....

Çünkü bu öğretmen servisi.
Hayır öğrenci servisi fakat burası küçük bir ilçe olduğu için o ablalardan yok. Yalnızca nöbetçi öğretmen çocukların kemerlerini kontrol ediyor.

Yani siz öğretmen olarak çalışıyorsunuz ve servis şöförü size yeğenim diye hitap ediyor ben şokkkk.İş yerinde ast üst kuralları vardır müdürünüz sizden küçük de olsa nasıl ki siz ona yeğenim diyemezsiniz, sevis şöförü ya da okul çalışanları da size böyle hitap edemez.Gerçi bu ast üst meselesi de değil, üstünüzde size böyle diyemez pek bi sokak ağızı.İnsanlara abi,abla,dayı diye hitap etmeyin.Senli benli konuşmayın.Bu görünmez bir duvardır karşınızdaki de o duvarı aşamaz.

Adam size asılıyor mu bilemem ama çok yılışık olduğu kesin.Gönlünü almaya falan çalışmayın rahat edeceğiniz şekilde davranın.Sorduğunda da mesafeli olmayı sevdiğinizi öbür türlü rahatsız olduğunuzu net net söyleyin.Kaçmayın, servis değiştirmeyin.Kendi konforunuz için ne gerekiyorsa onu yapın.

E kendiniz yazmışsınız. Sonradan attim hepsini dediniz ama adam sonra attınız mu odanın baş köşesine mi koydunuz ne bilsin. Önemli olan ne münasebet deyio başta hediye almamak, terslemek. Adam yüz bulmuş.
Eksik okumuşsunuz okul açıldığı zaman ceviz satın almıştım 3 kg istediğim halde 4 kg getirdi 1 kgsi hediyem olsun dedi ve o zaman bu kadar yüz göz değildi. Kabul ettiğim şey bu. Hepsini atacağım çöpe.

Yani siz öğretmen olarak çalışıyorsunuz ve servis şöförü size yeğenim diye hitap ediyor ben şokkkk.İş yerinde ast üst kuralları vardır müdürünüz sizden küçük de olsa nasıl ki siz ona yeğenim diyemezsiniz, sevis şöförü ya da okul çalışanları da size böyle hitap edemez.Gerçi bu ast üst meselesi de değil, üstünüzde size böyle diyemez pek bi sokak ağızı.İnsanlara abi,abla,dayı diye hitap etmeyin.Senli benli konuşmayın.Bu görünmez bir duvardır karşınızdaki de o duvarı aşamaz.

Adam size asılıyor mu bilemem ama çok yılışık olduğu kesin.Gönlünü almaya falan çalışmayın rahat edeceğiniz şekilde davranın.Sorduğunda da mesafeli olmayı sevdiğinizi öbür türlü rahatsız olduğunuzu net net söyleyin.Kaçmayın, servis değiştirmeyin.Kendi konforunuz için ne gerekiyorsa onu yapın.
Babamı falan tanıdığı için kendince hısımlandı. Teşekkürler.

Eksik okumuşsunuz okul açıldığı zaman ceviz satın almıştım 3 kg istediğim halde 4 kg getirdi 1 kgsi hediyem olsun dedi ve o zaman bu kadar yüz göz değildi. Kabul ettiğim şey bu. Hepsini atacağım çöpe.
hala hepsini çöpe atacağım diyorsunuz kabul ettikten sonra ne fayda. neyse can sıkıcı bir durum umarım çözüm bulursunuz. yalnız kalmamaya çalışın.

Direk tepkinizi koyun böyle nazik olmayin..zamanında benim de başıma böyle bir şey geldi..
Babamın arkadaşı ,benim nezaketimi yanlış anlayıp bana asilmaya başladı.evli barkli, çocuklu adam..ne iğrenç ya..hicbirsey de yapmadım.babam tanışmamız istedi, adam bana iş yönlendirebilir diye.kizima iş yonlendir diye..adam bir kere ofise geldi, ben de herkese yaptığım gibi ona da kahve yaptim.nasil iş kovalayabilirim vs diye sordum..ama adam sonra bana asilmaya baaladi.gunaydin, selam vs yazmalar ..acaba ben mi yanlış anliyorum diye düşündüm..belki ben yanlsi anliyorumdur..ama hayır utanmz adam bana aşık olduğunu yazmasın mi! O zaman erkek arkadaşım vardı, o zaten rahatsızdı.babana söyleyelim dedi.
Ben babama söyleyemedim.. adamı engelledim..iyi ki iş vs yönlendirmedi bunu kullanıp benimle görüşmeye çalışacaktı..
Siz de kardeşinize soyley,in, ben söyleyemedim ama siz söyleyin..babam ve adam artık gorusmuyorlar,ben engwlleyince adam kendini çekti babamdan.utanmaz herif ,öncesinde hala iş bahanwsiyle babamın da yanına gidip geliyordu..
Ve siz hata yapmiyorsunuz, bir suçunuz yok.
Bu ülkede kadınlar tacize ugrayinca htayi kendinde arıyor..
Başka servisci çağırın , adamı da gormezden gelin.
Kardeşiniz de bilsin bu serefsizi

Yeğen lafı resmen cinnet lik
Kardeşimle bir süre aynı iş yerinde çalıştık. Çalıştığımız yer de bizim ikamet ettiğimiz yere çok yakın. Burda hemen hemen herkes birbirini tanır. Kardeşimle beraber gittiğimiz servisci ile kardeşim amca yeğen muhabbeti kurdular. Kardeşim hemen her ortama uyum sağlar herkesle muhabbet kurabilir. Ben öyle değilim soğuk nevale der ilk tanıyanlar. Neyse kardeşim atandı gitti. Ben is yerinde çalışmaya devam ettim. Kardeşim kadar olmasa da servisci ile amca yeğen muhabbeti sürdü günaydın nasılsın kadar muhabbetimiz vardı. Daha sonra kardeşim nişan attı. Burası küçük bir yer olduğu için servisci dayı da duymuş bunu. Sürekli sormaya ilgilenmeye başladı. Ben de cevap veriyordum. Sonra adam kendi özel muhabbetlerine girmeye başladı. Özel dediğim şey +18 değil tabiki karısından çocuklarından önceki hayatından vs. Başta nezaketen dinliyordum. Daha doğrusu dinlemiş gibi yapıyordum çünkü is çıkışı kafam kazan oluyor. Sabah ise huysuz olurum genelde. Artık baydı yani. Sürekli hediyeler getirmeye başladı. Dinlememeye başka şeylerle ilgilenmiş gibi yapmaya başladım. Telefonla ilgileniyordum genellikle. Sonra bu adam bana tavır almaya başladı. Ben de sevindim ne güzel kafam sağ selamet ise gidiyorum diye. Ama iyice b.kunu çıkarmaya başladı. Arabayı ben binince hızlı kullanmalar is yerindeki erkek arkadaşla konuşurken camı kapatıp arabayı çalıştırıp hareket etmeler numaramı silmeler. Artık iyice sinirlenmeye başladım. Başka servis aradım uygun saatte bulamadım. Tatilde kardeşime mesaj atmış aramıza soğukluk girdiğini neden olduğunu bilmeden kalbimi kırıp kırmadığını sormasını istemiş. Tabi ben şok oldum ne alaka ne bu samimiyet. Ben de bir sorun olmadığını söyledim ne alaka dedim. Benim is yerinde kimseyle bu samimiyetim olmadığını söyledim. Tatilden sonra eve giderken niye küskünüz yeğen falan dedi ben de böyle bir şeyin mümkün olamayacağını kimseyle küsmediğimi söyledim. Sen alınganlık etmişsin benim kafam is çıkışı dolu oluyor kimseyi dinleyemiyorum dedim. Adam diyor ki burayı iyi OKUYUN. Kaç gündür uyku uyumuyorum huzursuzum amcaya bu yapılır mi falan dedi. Ne alaka ya cildiracagim. Geçiştirmeye çalıştım ah bu nezaketim keşke böyle biri olmasaydım. Bir kere de prenses falan dedi iyice tilt oldum. İlk sinirlendiğim şey ise bi kere etek giyinmiştim normalde is yerinin dış kapısında bırakır bu sefer içeri girdi. Gevrek gevrek etek giymissin yeğen kapıya kadar çıkardım ondan dedi.ilk o zaman uzak durman gerektiğini anladım. Alt tarafı 5 dakikalık yol bana cehennem oluyor. Ne olur söyleyin suna ne diyeyim ne yapsam benden uzak durur.? Servis değiştirme imkanım yok. Başta ben mi yanlış anlıyorum dedim ama arkadaşlarım da tescilledikten sonra iyice emin oldum.Napmalıyım çok huzursuzum

Bende zamanında yaşadığım böyle bişey aynen adam amca olduğunu kabul edip asılıyordu. Çalıştığınız kurumdaki yetkiliye bildirin durumu kimse bu adamı çekmek zorunda değil sonuçta

X