Sevdigim adamla evlendim ama ailem tarafindan mutsuzum

Ayseeylull

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
21 Aralık 2022
52
0
8 senedir sevdiğim adamla evlendim çalışıyordum Bi kızım oldu 2 aylık şuan, işi bırakmak zorunda kaldım, eşim evimide aldı istediğim herseyi aldı, ama ailemle sorunlar yaşıyorum benim evine gelip yerleştiler hepsi kendimize kadar getirdiler, yatak almayı düşündüler, ev üstüne ev olurmu kız kardeşim evlenene kadar benimle kalicakmis annem oyle diyo, tabi anne sonucta bisey diyemiyorsun olur dedim esime sorayim dedim, niye soracakmisim, biz kimiz biz sejin ailen degilmiyiz ona niye soruyorsun diye delirdi annem kız kardeşim beni heryerden engelledi annem pis kelimeler konuşup evimden gitti, şuan yalnızım çocuğuma tek başıma bakmaya çalışıyorum, çok zorlanıyorum çok korkuyorum çok agliyo, gün içinde eşim 8den önce gelemiyo eve, yalnızlıktan kafayı yiycek gibi oluyorum, ailemin öyle yapması beni çok üzüyor, kızımı çok seviyorum eşimi de çok seviyorum, evde yalnız başıma üzülüyorum sütüm kesilecek diye çok korkuyorum çok ağlıyorum, dertleşmek istedim sadece, bana akıl verin lütfen ne yapayım nasıl hareket edeyim ben, eşim onları kesinlikle istemiyorum diyo, senin annemdir bacindir konuş diyo ama bu zor günlerini unutma diyo

Yok artık daha neler.
Şaşırmayayım diyorum yine şaşacak bir konu görüyorum.
Siz doğru olanı yapmışsınız, nasıl bir dayatma bu nasıl saygısızlık?
Aileler baş tacıdır tamam da demekki hepsi değil. Onlar da kusursuz değil bazen.
Hiç ev içi huzurunuzu bozmayın.İçiniz rahat olsun.
Kendileri bilirler.
Siz de bebeğinizi güle güle büyütün.
İlk aylar zordur ama alışırsınız zamanla, tadını çıkarın.

8 senedir sevdiğim adamla evlendim çalışıyordum Bi kızım oldu 2 aylık şuan, işi bırakmak zorunda kaldım, eşim evimide aldı istediğim herseyi aldı, ama ailemle sorunlar yaşıyorum benim evine gelip yerleştiler hepsi kendimize kadar getirdiler, yatak almayı düşündüler, ev üstüne ev olurmu kız kardeşim evlenene kadar benimle kalicakmis annem oyle diyo, tabi anne sonucta bisey diyemiyorsun olur dedim esime sorayim dedim, niye soracakmisim, biz kimiz biz sejin ailen degilmiyiz ona niye soruyorsun diye delirdi annem kız kardeşim beni heryerden engelledi annem pis kelimeler konuşup evimden gitti, şuan yalnızım çocuğuma tek başıma bakmaya çalışıyorum, çok zorlanıyorum çok korkuyorum çok agliyo, gün içinde eşim 8den önce gelemiyo eve, yalnızlıktan kafayı yiycek gibi oluyorum, ailemin öyle yapması beni çok üzüyor, kızımı çok seviyorum eşimi de çok seviyorum, evde yalnız başıma üzülüyorum sütüm kesilecek diye çok korkuyorum çok ağlıyorum, dertleşmek istedim sadece, bana akıl verin lütfen ne yapayım nasıl hareket edeyim ben, eşim onları kesinlikle istemiyorum diyo, senin annemdir bacindir konuş diyo ama bu zor günlerini unutma diyo

Cocuguma tek basima bakiyorum demissiniz ya bu olaylardan once bakici mi vardi? Kizkardesiniz ne diye sizde kalacakti? Hem ailem benim evime gelip yerlestiler hepsi demissiniz hem kizkardesim evlenene kadar bizimle yasayacakmis demissiniz hangisi? Yoksa siz cocuk bakimi icin cagirdiniz sabah gelip aksam gitsinler istediniz onlar yolu falan bahane ederek kalmak mi istediler?

siz kesinlikle doğru olanı yapmışsınız
ne demek eşin kim tabiki soracaksınız

bebeğinize de tek başınıza bakmaya alışacaksınız
birçok anne çocuğunu böyle büyütüyor dert etmeyin
Allah ım analı babalı büyütsün
Boğuluyorum evde tek başıma, korkuyorum endişeleniyorum, aniden çocuğum oldu eve kapandım çalışıyordum param vardı geziyordum, aniden eve kapandım psikolojim bozuldu, bunaliyorum kimsem yok bazen kizimi susturamiyorum ne istedigini bilmiyorum bende onunla birlikte ağlıyorum ve ailem tarafından en çok desteğe ihtiyacım olduğu şu zamanlarda kimsem yok, 5 gündür yikanmiyor du yavrum eşimle ikimiz yıkamaya çalıştık, gözlerim hep yaşlı, çok teşekkür ederim güzel dileğiniz için Amin inşallah

37 yaşındaymışsınız. Bu yaşa kadar edindiğiniz tecrübeleriniz vardır. Anneniz ve kız kardeşiniz oldukça garip bir talepte bulunmuşlar. Sonra da siz "eşime sorayım" deyince kendi evlerine dönmüşler.

Tam olarak neden ağlıyorsunuz ? Ailenizin olmadık isteklerine mi ? Kız kardeşiniz kaç yaşında ? Ailenizin bu isteğinin altında yatan nedir ?

Eşiniz eve gelene kadar, evde yalnız değilsiniz; 2 aylık kızınızlasınız. Kızınızla konuşun bir yandan, sizin sesinizi duymak bebeğinizi de mutlu edecektir.

Yok artık daha neler.
Şaşırmayayım diyorum yine şaşacak bir konu görüyorum.
Siz doğru olanı yapmışsınız, nasıl bir dayatma bu nasıl saygısızlık?
Aileler baş tacıdır tamam da demekki hepsi değil. Onlar da kusursuz değil bazen.
Hiç ev içi huzurunuzu bozmayın.İçiniz rahat olsun.
Kendileri bilirler.
Siz de bebeğinizi güle güle büyütün.
İlk aylar zordur ama alışırsınız zamanla, tadını çıkarın.
Çok teşekkür ederim, ne yapacağımı bilemediğim için buraya yazmak istedim, bir birimizin dilinden anlarız diye, çok çaresizim yalnızım mutsuzum annem.le kardeşim nasıl yaptılar bunu bana, inanamıyorum hala

Çok teşekkür ederim, ne yapacağımı bilemediğim için buraya yazmak istedim, bir birimizin dilinden anlarız diye, çok çaresizim yalnızım mutsuzum annem.le kardeşim nasıl yaptılar bunu bana, inanamıyorum hala
İnsanın en yakınları.... Çok bir durum gerçekten üzüntünüzü anlayabiliyorum.
Sütünüz etkilenmesin modunuz düşmesin makul olun. Neden böyle yaptılar çok iyiydiniz de bir anda böyle bir saçmalık mı yaşadınız bilemem ilişkilerinizi. Fakat pişman olacaklardır.
Vakit buldukça dışarı çıkmaya çalışın. Soğuk falan ama sıkı giydirir bir hava alırsınız.
Eşinizle aranız iyiymiş yani bunalmayın kendinizi oyalayacak şeyler bulmaya çalışın. Vakit buldukça fırsat buldukça bebişle bile olsa sosyalleşin.
Geçecek bu bunalım süreci, yeni annelik böyle birşey💐

Cocuguma tek basima bakiyorum demissiniz ya bu olaylardan once bakici mi vardi? Kizkardesiniz ne diye sizde kalacakti? Hem ailem benim evime gelip yerlestiler hepsi demissiniz hem kizkardesim evlenene kadar bizimle yasayacakmis demissiniz hangisi? Yoksa siz cocuk bakimi icin cagirdiniz sabah gelip aksam gitsinler istediniz onlar yolu falan bahane ederek kalmak mi istediler?
Ailem bu kış çıkana kadar bende kalacaklar mis kız kardeşim de evlenene kadar kalacakmış 36 yaşında kardeşim, koltuklarda yatıyorlarmış mahvolmuş annem yatak alacakmış, konuşayım dedim eşimle, o kim miş onunla konusacakmisim ben, öyle diyo annem

Hiç üzülme bende 2 çocuk annesi oldum ve aralarında 18 ay var şimdiki bebek 1 aylık ben bakabiliyorsam sende bakarsın hiç korkma o senin evladın herşeyi sen daha iyi yapabilirsin daha iyi bakabilirsin kimsenin yardımına ihtiyacın yok sar sarmala bebeği dışarı çık biraz hava al biraz yürüyüş yap bak gör nasıl iyi gelecek... Öyle emrivaki yapan aileden bir şey bekleme lütfen. Bende tek başıma bakıyorum eşim yardımcı oluyor oda vardiyalı çalısıyor hiç korkma biz güçlü kadınlarız herşeyin üstesinden geliriz evellah. Tabiki bir karar alınacaksa eşine sorman gerek madem kardeşini o kadar çok düşünüyor tutsun yakınınızda bir ev gelsinler yerleşsinler

Ailen sacmalamis. Böyle bir dayatma mi olur. Farzedelim mi kardesiniz 5 sene sonra evlendi. O kadar yıl sizinle mi kalacak yani! Evliliginiz de çok tartışmalar olur. Net ol, bu durumda.
Boşuna da üzülme.

Bebeğin daha yeni tabi ki ağlar eder. Alisacaksin zamanla. Düzelecek bu durum korkma.

İnsanın en yakınları.... Çok bir durum gerçekten üzüntünüzü anlayabiliyorum.
Sütünüz etkilenmesin modunuz düşmesin makul olun. Neden böyle yaptılar çok iyiydiniz de bir anda böyle bir saçmalık mı yaşadınız bilemem ilişkilerinizi. Fakat pişman olacaklardır.
Vakit buldukça dışarı çıkmaya çalışın. Soğuk falan ama sıkı giydirir bir hava alırsınız.
Eşinizle aranız iyiymiş yani bunalmayın kendinizi oyalayacak şeyler bulmaya çalışın. Vakit buldukça fırsat buldukça bebişle bile olsa sosyalleşin.
Geçecek bu bunalım süreci, yeni annelik böyle birşey💐
Çok teşekkür ederim gerçekten yalnız değilmişim çok mutlu oldum

Ailem bu kış çıkana kadar bende kalacaklar mis kız kardeşim de evlenene kadar kalacakmış 36 yaşında kardeşim, koltuklarda yatıyorlarmış mahvolmuş annem yatak alacakmış, konuşayım dedim eşimle, o kim miş onunla konusacakmisim ben, öyle diyo annem

Siz 8 senelik evlisiniz. Bugüne kadar kış çıkana kadar nerede kalıyorlardı ? Şu anda yapılan bu önerinin sebebi nedir ?

Aileniz sizden uzakta mı yaşıyor , ailenizi bebek bakımı için siz mi çağırdınız ?

Kocanız sizi boşarsa o kıymetli aileniz verdiği bir dilim ekmeğin hesabını sorar. İyisi mi oturun oturduğunuz yere .

37 yaşında kadınsınız neden kendiniz bakamayacaksınız çocuğa? Korkmanızı gerektirecek bir şey yok ki ortada. İnsanlara ihtiyaç duymadan da yaşamayı öğrenmelisiniz. Her zaman yanımızda birileri olamaz ki.
Tabikide eşinize de soracaksınız, fikrini alacaksınız o evi siz eşinizle paylaşıyorsunuz.
Evde neden boğulacak gibi oluyorsunuz onu da anlamadım. Ev işleri, bebekle ilgilenmek, biraz dinlenmek derken akşam olur zaten.
Bence siz lohusa depresyonu yaşıyorsunuz.

Öyle saçmalık mı olur ya 😳 Kardeşiniz hiç evlenmezse sürekli sizin evinizde mi kalacak?

X