Bebek Beslenmesi seven seas vitamini lütfen yardım

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.

elif445

anne
Kayıtlı Üye
27 Nisan 2007
4.654
6
arkadaşlar benim 15 aylık bir bebeğim var ve bebeğim4 buçuk 5.ayından bu yana iştah sorunu çekiyoruz oldukça çok fazla...artık kilo sorunumuz zaten başlı başına bir problem dr.muz tahili vs.yaptı ama bir sonuç elde edilemedi sipraktin çinko yetmezliği gibi minadex ve şimdilerde de vimin c şurubu kullanıyoruz hiç iştahı açılmadı uyku da uymuyor hiç ilaçların faydasını görledik ayrıca yemediğinden ayakta bile zor yürüyor halsizlik yapıyor yememsi çok aşırı hareketli olmasıda kilo kaybına yol açtı dr.lar bişey demiyor 2 tane dr.özeline götüürdüm hep tahlili ilaç felan veridler sağlığı iyi dediler başkada bir şey yok bağışıklık sisteminin koprunması için de bir çok ilaç kullandık çünkü çok sık sık hasta oluyor...boyuda artık uzamadığı fark ettik acaba bu vitamini kullnaıpta hem iştah hemde boyu için fayda gören varmı ....lütfen bana yardımcı olun arkadaşlar....

o ilaç sanırım balık yagı canım. ben hamileliğimde onun kapsülünü kullandım. balık tüketilemediği zamanlarda vücudun günlük omega 3 ihtiyacını karşılamak ve bagısıklıgı güçlendirme amaçlı kullanılıo. bırakmıştım dogumdan sonra ama sonra tekrar başladım. emziriyorum bebegimede sütten geçiyodur herhalde. benimde bebegim iştahsız ve kilo alımı azdı. 5, ayda fantomalt diye bir mamaya başladık bir kutu kullandık sadece. zaten ek gıdalarada geçtik. şimdi daha ii ama çok hareketli diye az kilo alıo

canım bende duydum bu mamayı iştahı çiçn acaba bir işe yarıyor mu ...
o ilaç sanırım balık yagı canım. ben hamileliğimde onun kapsülünü kullandım. balık tüketilemediği zamanlarda vücudun günlük omega 3 ihtiyacını karşılamak ve bagısıklıgı güçlendirme amaçlı kullanılıo. bırakmıştım dogumdan sonra ama sonra tekrar başladım. emziriyorum bebegimede sütten geçiyodur herhalde. benimde bebegim iştahsız ve kilo alımı azdı. 5, ayda fantomalt diye bir mamaya başladık bir kutu kullandık sadece. zaten ek gıdalarada geçtik. şimdi daha ii ama çok hareketli diye az kilo alıo

karamsar fantomalt iştah açıcı değil canım sadece kolari için yani senin kızın yemeklerine mamalarına katıyosun yiyeceklerin kalorilerini arttırıyor böylece kilo alması sağlanıyor ayrıca protein içinde başka bşr mama var ama bunların dr tarafından verilmesi gerek yan etkileriolabilirmiş sen druna bşrsor istersen
enim oğlumda iştahsız Allah yardımcımız olsun

karamsar
benim kıza da 12-18 aylık pantolonların boyu uzun geliyor canım sıkılıyor. ama her ay 1 cm. uzuyor hesapta, ama geçen yıl giydikleri bu yıl da aynı oluyor. ben anlamadım bu işi. senin kızın boyu kaç?

tatlım peki bağışıklık sistemiyle ilgili tahlil yapıldımı? immunglobulin tahlilleri var.IgG IgM vs.Bizim drumuz bebekler kilo almayabilir ama mutlaka heray bir cm de olsa boyu uzar. yanlış ölçülüyordur demişti.istersen birde için rahat etsin tıp fak. ne götür. orda sağlıklı çocuk poliklinikleri olur bebek gelişimini takip ederler.birde pediasure lar var onları denedinizmi?

caanım dr.muzla bu konu hakkın da konuşacağım bende düşünüyorum doğrusu tıpfakültesini ..bu gidişle...bağışıklık sisitemi için felan hiç bilgim yok dr.da demedi bir şey yaptık şöyle felan diye......
tatlım peki bağışıklık sistemiyle ilgili tahlil yapıldımı? immunglobulin tahlilleri var.IgG IgM vs.Bizim drumuz bebekler kilo almayabilir ama mutlaka heray bir cm de olsa boyu uzar. yanlış ölçülüyordur demişti.istersen birde için rahat etsin tıp fak. ne götür. orda sağlıklı çocuk poliklinikleri olur bebek gelişimini takip ederler.birde pediasure lar var onları denedinizmi?

Son düzenleme:
canım ölçümde 79.buçuk çıktı ama sanırım yanlış ölçülmüş 80 cm miş eşim dedi ama bu zmana kadar kii buyo tabikide eskisine göre çok uzamaz ama kedisiyle aynı boyda olanlar nedense şimdiki aylarda ecrinden daha uzun yani bir gerileme oldu sanırım yaa önceki aylarda yada şimdikilerde ..seinin kızınınki kaç cm canım boyu...ve ayrıca senin de yazdığın gibi daha bebekliklerini giyiyor yaa herkes ikincileri kaldırdı ben daha ilk kıyafetlerini bile kaldıramadım
karamsar
benim kıza da 12-18 aylık pantolonların boyu uzun geliyor canım sıkılıyor. ama her ay 1 cm. uzuyor hesapta, ama geçen yıl giydikleri bu yıl da aynı oluyor. ben anlamadım bu işi. senin kızın boyu kaç?

Son düzenleme:
benimki de bu ay 81 cm. benimki de kısa kaldı. moralim çok bozuk. biliyorsun ki benim cadı da yemiyor.
ben de geçen kış giydirdiğim eşofmanı, pijaması pantalonları oluyor.
seninki benim kızdan da uzun sayılır çünkü daha 15.5 aylık.

bir de doktor beni kandırıyor galiba. bana boyu iyi, ortalamanın 1 cm. üstünde diyor ama yaş grubu kıyafetleri büyük geliyor. nasıl oluyor ya?12-18 aylık kıyafetlerin üzerinde 86 cm. yazıyor demekki ortalama 86 cm. yani ortalamadan kısayız ki olmuyor. benim kız bir de 48 cm. doğdu. ben de kısa değilim ki boyum 1.70. bu durum canımı çok sıkıyor, zayıf olsun ama uzun olsun istiyorum.

arkadaşlar her kıyafetin kalıbı farklı oluyo benim kızımda 6 ayı yeni geçti. bazen 3-6 ay bazende 9 ay kıyafetler oluyo. bizimde kilomuz 6900 fantomalt bitirdik 1 kutu sanki biraz aldıydı kilo ama diş çıkarıo sanırım yine zayıfladı. ayrıca fantomalt besin takviyesi yani kilo aldırıcı diil. bide benim kzım çok hareketli o yüzdende kilo almıo

arkadaşlar her kıyafetin kalıbı farklı oluyo benim kızımda 6 ayı yeni geçti. bazen 3-6 ay bazende 9 ay kıyafetler oluyo. bizimde kilomuz 6900 fantomalt bitirdik 1 kutu sanki biraz aldıydı kilo ama diş çıkarıo sanırım yine zayıfladı. ayrıca fantomalt besin takviyesi yani kilo aldırıcı diil. bide benim kzım çok hareketli o yüzdende kilo almıo

yasemin abimlerde çok demişti bana seven seas kullan diye onlar 1 seneden fazla kullandılar ben iyi iştahı diye almadım aam son zamanlarda ece bitirdi beni acil çözüme ihtiyacım var zinvital vermişti drumuz ya ona başlııcam tekrar ya bundan alıcam bide ferruma başlıııcam yine knasız yine kansız offf

ALLAH KOLAYLIK VERSİN CANIM ÇOK ZOR GERÇEKTEN....:a015:
yasemin abimlerde çok demişti bana seven seas kullan diye onlar 1 seneden fazla kullandılar ben iyi iştahı diye almadım aam son zamanlarda ece bitirdi beni acil çözüme ihtiyacım var zinvital vermişti drumuz ya ona başlııcam tekrar ya bundan alıcam bide ferruma başlıııcam yine knasız yine kansız offf

evet canım ama ne yapabilirizkii ayni tamam yemiyorlar ama kiloyu zaten boşverdim yetişemez asla bu saattten sonra zaten..ama boyu da kısa kalırsa bir anne olmak anne için bebeğinin geri kalmsı gelişimi çok kötü bunalıma sokuyor ....:çok üzgünüm:
benimki de bu ay 81 cm. benimki de kısa kaldı. moralim çok bozuk. biliyorsun ki benim cadı da yemiyor.
ben de geçen kış giydirdiğim eşofmanı, pijaması pantalonları oluyor.
seninki benim kızdan da uzun sayılır çünkü daha 15.5 aylık.

bir de doktor beni kandırıyor galiba. bana boyu iyi, ortalamanın 1 cm. üstünde diyor ama yaş grubu kıyafetleri büyük geliyor. nasıl oluyor ya?12-18 aylık kıyafetlerin üzerinde 86 cm. yazıyor demekki ortalama 86 cm. yani ortalamadan kısayız ki olmuyor. benim kız bir de 48 cm. doğdu. ben de kısa değilim ki boyum 1.70. bu durum canımı çok sıkıyor, zayıf olsun ama uzun olsun istiyorum.

yas grubu kıyafetlerınde bende sorun yasıyorum oglum suan 18 aylık ama aldıgım kıyafetler 9-12 bebeklerıne yapılan olcu bende sınır oluyorum.15 aylıkken boyumuz 80 ıdı.bırkac gun ıcınde doktora gıdıcez ası ıcın bakalım kac cm oldu.kıloda 10kg.bende delı gıbı vıtamın arastırıyorum nette.ıstahımız cok kotu hıcbır sey yemıyor dogru duzgun.suan mınadex kullanıyorum ama bır etkısı olmadı vımın c ıyı dıye okudum nette ama arkadas ıse yaramadı demıs ne yapsam bılemedım bende

canım yeni mi olduı iştahsızlık çünkü 1 yaştan sonra eskisi gibi hem yemezlermiş hemde kilo almazlar.....canım her bebekte farklı olabiliyor bu ilaçlar benim bebeğime minadex diğer iştah açcı ilaçlar fayda etmedi havuç tohumu ve sipraktin...
yas grubu kıyafetlerınde bende sorun yasıyorum oglum suan 18 aylık ama aldıgım kıyafetler 9-12 bebeklerıne yapılan olcu bende sınır oluyorum.15 aylıkken boyumuz 80 ıdı.bırkac gun ıcınde doktora gıdıcez ası ıcın bakalım kac cm oldu.kıloda 10kg.bende delı gıbı vıtamın arastırıyorum nette.ıstahımız cok kotu hıcbır sey yemıyor dogru duzgun.suan mınadex kullanıyorum ama bır etkısı olmadı vımın c ıyı dıye okudum nette ama arkadas ıse yaramadı demıs ne yapsam bılemedım bende

tatlım 15 aya göre 80 cm gayet güzel bir boy.
minadex biz de de iştah açmadı.vimin c ye geçtik. iştahta açılma var.ben şuruba bağladım.iki ayda anlamlı bir kilo alımı oldu rahatladım.bir dene istersen.

Sizin bebişte işe yaradı demek geçici oluyor diyorlar ama umarım sizde kalıcı olurda iştahı bir daha kapanmaz canım...sevindim sizin adınıza....

canım benim bebeğimde çok iştahlı bi bebek değildi doğdugundan beri 7 aylıkken ilk dişini çıkardı ve tüm iştahı gitti bende doktorunu aradım böyle devam ederse vitagil die bi vitamin ismi söyledi onu al ii gelir dedi aldım gercekten cocugun okadar çok iştahını actıki 1 ay kullandım bıraktım dedim bide cocugun midesini genisletip obez yapmıyım halada istahı ii 3 aydır 800 gr alıyo ilk aylar bile öyle almıyodu şuanda 10 aylık 11 kg 77cm

X