Sevgili hamileler kahve içiyor musunuz?

Hamile29

🧚
Kayıtlı Üye
20 Şubat 2021
83
57
30
Ben hamileliğimi öğrendiğimde aşağı yukarı 5 haftalıktı ve neskafe türü hazır kahveleri tüketmeyi bıraktım. Sonrasındaki süreçte Türk kahvesi günde 1 tane içiyordum, doktorumda sorun olmaz 1 tane içebilirsin demişti. Aynı zamanda 3-4 çay bardağı da açık çay tüketiyordum. Birkaç defa da bazı kahve markalarından kafeinsiz kahve tükettim. Fakat yakın tanıdığım bir sağlıkçı asla hamileyken çay ve kahve içmediğini kendi doktorunun bunu o zaman için yasakladığını anlattı. Bende 4 gün önce kötü bir kanama ile doktora gittim ve düşük tehlikesi yaşadım. O gün kahve içmiştim şimdi psikolojikmen acaba mı? diyorum. Etkilemiş olabilir mi diye? Sizler tüketiyor musunuz kahve ve kafein içeren ürünler?

Semraj

Üye
Kayıtlı Üye
30 Temmuz 2020
691
434
28
Ben hamileliğimi öğrendiğimde aşağı yukarı 5 haftalıktı ve neskafe türü hazır kahveleri tüketmeyi bıraktım. Sonrasındaki süreçte Türk kahvesi günde 1 tane içiyordum, doktorumda sorun olmaz 1 tane içebilirsin demişti. Aynı zamanda 3-4 çay bardağı da açık çay tüketiyordum. Birkaç defa da bazı kahve markalarından kafeinsiz kahve tükettim. Fakat yakın tanıdığım bir sağlıkçı asla hamileyken çay ve kahve içmediğini kendi doktorunun bunu o zaman için yasakladığını anlattı. Bende 4 gün önce kötü bir kanama ile doktora gittim ve düşük tehlikesi yaşadım. O gün kahve içmiştim şimdi psikolojikmen acaba mı? diyorum. Etkilemiş olabilir mi diye? Sizler tüketiyor musunuz kahve ve kafein içe
Ben hamileliğimi öğrendiğimde aşağı yukarı 5 haftalıktı ve neskafe türü hazır kahveleri tüketmeyi bıraktım. Sonrasındaki süreçte Türk kahvesi günde 1 tane içiyordum, doktorumda sorun olmaz 1 tane içebilirsin demişti. Aynı zamanda 3-4 çay bardağı da açık çay tüketiyordum. Birkaç defa da bazı kahve markalarından kafeinsiz kahve tükettim. Fakat yakın tanıdığım bir sağlıkçı asla hamileyken çay ve kahve içmediğini kendi doktorunun bunu o zaman için yasakladığını anlattı. Bende 4 gün önce kötü bir kanama ile doktora gittim ve düşük tehlikesi yaşadım. O gün kahve içmiştim şimdi psikolojikmen acaba mı? diyorum. Etkilemiş olabilir mi diye? Sizler tüketiyor musunuz kahve ve kafein içeren ürünler?
VALLA canım kahve 1 kere içtim çay hergun içiyorum oglumdada içtim bi sorun olmadi arkadaşın biraz abartmış

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 11-10-2021

Hamileliğimin 23. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 119 gün kaldı.

Seks hayatınız etkilenebilir. Baba bebeğinize veya size zarar verme korkusuna kapılabilir. Hamilelik boyunca daha fazla seks arzusu veya cinsel dürtü düşüklüğü yaşayabilirsiniz. Seks, sevgi dolu bir ilişkinin parçası olduğundan dolayı hamilelik sırasında seks teşvik edilmelidir. Tabiki komplikasyonlar, vajinal kanama ve sıvı kayıpları gibi durumlarda, ayrıca ikiz veya çoğul gebelik durumlarında seksden kaçınmalısınız.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 550 gr. - Yaklaşık boyu : 27.8 cm. (Baştan Topuğa)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

Vücut Kitle İndeksim (VKI) tavsiye edilen VKI değer aralığının üstünde.
Boyuma göre tavsiye edilen VKI aralığında olmam için ağırlığımın 47 Kg. ile 64 Kg. arasında olması gerekir.
Boyum : 160 cm. Başlangıç Kilom :67 Kg. Şimdiki Kilom :69 Kg.

Semraj

Üye
Kayıtlı Üye
30 Temmuz 2020
691
434
28
Valla canım kahve bir kere içtim çay hergun içiyorum bi sorun olmadi arkadaşın biraz abartmış bence oglumdada çay ıctim hergun bu arada

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 11-10-2021

Hamileliğimin 23. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 119 gün kaldı.

Seks hayatınız etkilenebilir. Baba bebeğinize veya size zarar verme korkusuna kapılabilir. Hamilelik boyunca daha fazla seks arzusu veya cinsel dürtü düşüklüğü yaşayabilirsiniz. Seks, sevgi dolu bir ilişkinin parçası olduğundan dolayı hamilelik sırasında seks teşvik edilmelidir. Tabiki komplikasyonlar, vajinal kanama ve sıvı kayıpları gibi durumlarda, ayrıca ikiz veya çoğul gebelik durumlarında seksden kaçınmalısınız.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 550 gr. - Yaklaşık boyu : 27.8 cm. (Baştan Topuğa)

Vücut Kitle İndeksim (VKI) tavsiye edilen VKI değer aralığının üstünde.
Boyuma göre tavsiye edilen VKI aralığında olmam için ağırlığımın 47 Kg. ile 64 Kg. arasında olması gerekir.
Boyum : 160 cm. Başlangıç Kilom :67 Kg. Şimdiki Kilom :69 Kg.

slyvia242

Mom to be
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
26 Ocak 2021
506
501
31
ben hamile kalmadan önce termosla ofise filtre kahve taşırdım, 5. hafta da herseyden aşırı derecede tiksinti geldi. sehpa bile kokuyor gibi geliyor midem bulanıyordu. ne kokusu ne tadı 11. hafta içindeyim hala da içemiyorum.

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 30-10-2021

Hamileliğimin 21. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 138 gün kaldı.

Amniyotik sıvı bebeğin hareketi desteklemek için mükemmel bir maddedir. Bebeğiniz amniyotik sıvı içinde takla, bükülme, keskin dönüşler gibi her türlü hareketi yapabilir. Amniyotik sıvı bebeğinizin büyümesi ve gelişmesinde çok önemlidir. Amniyotik sıvı bebeğinizin neşeli, sıcak ve temiz kalmasını sağlar. Bebeğinizin cildini koruyon Verniks tabakası hala bebeğinizin cildinde.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 400 gr. - Yaklaşık boyu : 25.6 cm. (Baştan Popoya)

Hamile29

🧚
Kayıtlı Üye
20 Şubat 2021
83
57
30
Valla canım kahve bir kere içtim çay hergun içiyorum bi sorun olmadi arkadaşın biraz abartmış bence oglumdada çay ıctim hergun bu arada
Ben de kahveyi çok sevenlerdenim açıkcası hamile kalmadan önce 4-5 kez günde neskafe içtiğim olurdu. Şimdi bari Türk kahvesi içip nefsim körelsin diyordum ama gözüm korktu belki de psikolojik benimkisi sanki kahve etkilemiş gibi hissettiğim için 4 gündür ne çay ne kahve içemedim

Hamile29

🧚
Kayıtlı Üye
20 Şubat 2021
83
57
30
ben hamile kalmadan önce termosla ofise filtre kahve taşırdım, 5. hafta da herseyden aşırı derecede tiksinti geldi. sehpa bile kokuyor gibi geliyor midem bulanıyordu. ne kokusu ne tadı 11. hafta içindeyim hala da içemiyorum.
Ben de hiç tiksinti olmadı o yüzden kahveye ilgim azalmadı :KK43: keşke azalsa kafein zararlı biliyorum ama içmek istiyor ve korkuyorum

StayAlive

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
18 Haziran 2018
157
62
28
Ben de kahve bagımlısıyım içiyorum hergün bir fincan bi sıkıntı olmadı şimdiye kadar bence onunla alakalı değil

slyvia242

Mom to be
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
26 Ocak 2021
506
501
31
Ben de kahveyi çok sevenlerdenim açıkcası hamile kalmadan önce 4-5 kez günde neskafe içtiğim olurdu. Şimdi bari Türk kahvesi içip nefsim körelsin diyordum ama gözüm korktu belki de psikolojik benimkisi sanki kahve etkilemiş gibi hissettiğim için 4 gündür ne çay ne kahve içemedim
bende öyle o termos dışında bir de Nescafe içerdim. burada konu açmıştım bebek istiyorum kafein tüketimi nasıl oluyor diye :) gerçekten aramıyorum hatta eşim evde yapınca mutfağı havalandırtıyorum. ama riskli döneminiz geçmiş. doktorlar günde 1 fincan türk kahvesi içebilirsiniz diyor. içiniz rahat olsun diye sütlüsünü deneyebilirsiniz. ben tiksinmeden içebiliyor olsam o şekilde tüketirdim.

Amniyotik sıvı bebeğin hareketi desteklemek için mükemmel bir maddedir. Bebeğiniz amniyotik sıvı içinde takla, bükülme, keskin dönüşler gibi her türlü hareketi yapabilir. Amniyotik sıvı bebeğinizin büyümesi ve gelişmesinde çok önemlidir. Amniyotik sıvı bebeğinizin neşeli, sıcak ve temiz kalmasını sağlar. Bebeğinizin cildini koruyon Verniks tabakası hala bebeğinizin cildinde.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 400 gr. - Yaklaşık boyu : 25.6 cm. (Baştan Popoya)

Polsaa

Üye
Kayıtlı Üye
25 Kasım 2019
193
272
27
5-6 ay tiksindim hiç içemedim şimdi her gün içiyorum nerdeyse 😅 içmediğim günleri tamamlıyorum

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 35 gün geçti.

Hamile29

🧚
Kayıtlı Üye
20 Şubat 2021
83
57
30
bende öyle o termos dışında bir de Nescafe içerdim. burada konu açmıştım bebek istiyorum kafein tüketimi nasıl oluyor diye :) gerçekten aramıyorum hatta eşim evde yapınca mutfağı havalandırtıyorum. ama riskli döneminiz geçmiş. doktorlar günde 1 fincan türk kahvesi içebilirsiniz diyor. içiniz rahat olsun diye sütlüsünü deneyebilirsiniz. ben tiksinmeden içebiliyor olsam o şekilde tüketirdim.
Peki hazır gıdalar konusunda nasıl yapıyorsunuz? Hiç mi tüketmiyorsunuz? Kola hiç içmedim bu süreçte, bir iki defa dışarıdan yemek söyledik peynirli pizza vs. Ve birkaç defa da hazır fırında ısıtılan börek, çörek tarzı bir şeyler.. geçenlerde bir de cips yedim😀🙊 ama çok uzun zaman olmuştu cips yemeyeli en az 3-4 ay.. İnsan hamileyken zararlı olabilecek her şeyi istiyor.. Şuan resmen günah çıkarıyormuş gibi hissettim kendimi 🙃 siz bunların hiçbirini yemiyor musunuz?

slyvia242

Mom to be
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
26 Ocak 2021
506
501
31
Peki hazır gıdalar konusunda nasıl yapıyorsunuz? Hiç mi tüketmiyorsunuz? Kola hiç içmedim bu süreçte, bir iki defa dışarıdan yemek söyledik peynirli pizza vs. Ve birkaç defa da hazır fırında ısıtılan börek, çörek tarzı bir şeyler.. geçenlerde bir de cips yedim😀🙊 ama çok uzun zaman olmuştu cips yemeyeli en az 3-4 ay.. İnsan hamileyken zararlı olabilecek her şeyi istiyor.. Şuan resmen günah çıkarıyormuş gibi hissettim kendimi 🙃 siz bunların hiçbirini yemiyor musunuz?
O süreçte yediğim sadece kuru gıdalardı. Peynirli tost pizza pide vs. O dönem felaket kabızlık çektim duphalac şurup kullandım. Şuna asla ekmekli hamur işi yiyemiyorum. Et hala yiyemiyorum. Balık haftada 1 zorla. Genelde zeytin yağlı sebze yemekleri mesela bol limonlu pırasa yada portakallı kereviz gibi. İlk zamanlar sürekli çiğ köfte aşeriyordum. Tiksinme dönemimde herşeyden fazlasıyla tiksindim. Canım çekerse yiyiyorum hazır şeyleri.

Bubo

🧸
Pro Üye
Kayıtlı Üye
15 Şubat 2018
1.840
6.505
Ben gunde 1 fincan acik kahve iciyorum. Icmezsem basim agriyor malesef. :KK43:

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 07-11-2021

Hamileliğimin 20. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 146 gün kaldı.

Bugün bebeğinizin boyun dibi bölgesinde, göğüs kemiğine doğru, kasık ve üretra (idrar yolu, vücuttaki idrarın dışarı atıldığı tüp) yakınlarında ısı üreten kahverengi yağlar oluşmaya başlar. Kahverengi yağların koruyucu özelliği vardır. Bebeği soğuk ortamlarda sıcak tutar. Kahverengi yağlar yenidoğan bebeklerde olurlar. Yetişkinlerde sadece izleri kalır. Bebeğinizin boyu yaklaşık 16 cm oldu. Ağırlığı ise yaklaşık 300 gr. civarında.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 320 gr. - Yaklaşık boyu : 16.4 cm. (Baştan Popoya)

Blueberry1

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
14 Ağustos 2020
24
15
31
Ben kafeinsz türk kahvesi içiyorum her gün 1 tane çözümü böyle buldum. Kola kısmına gelirsek haftada 1 bardak içiyorum canım istiyor çünkü. Diğer zararlı şeyleri de tadımlık yiyorum sadece, yüksek miktardan yemedikten sonra bişey olacağını düşünmüyorum.

McGrath

Babymama
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
3 Haziran 2011
2.539
5.166
Hamile olduğumu öğrendiğimde kahveyi kestim. Riske atamadım, bir bardaktan bir şey olmaz dense dahi içim rahat etmedi. Çayı ise açık bir iki bardak içiyordum ta ki 6-7 haftalıkken ondan da tiksinene kadar. Kısacası şu an ikisi de hayatımda yok, istesem de içemem tiksiniyorum 😅

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 31-10-2021

Bebeğimi kucağıma almama 139 gün kaldı.

Önümüzdeki üç gün içinde, bebeğinizin bacağı nihai vücut oranına ulaşmış olacak. Bebeğinizi çevreleyen amniyotik sıvı her üç saatte bir sisteminiz tarafından tamamen değişiyor. Bol sıvı içmeniz bu değişime destek olacak ve dokularınızın daha işlevsel çalışmasına yardımcı olacaktır. Bebeğinizin boyu yaklaşık 16 cm.den fazla ve ağırlığı yaklaşık olarak 300-350 gr. arasında.