Sevgilim bekar annesini geçindirmek istiyor

youandi

no yargı no münakaşa, only sohbet
Kayıtlı Üye
18 Ocak 2020
103
214
Merhaba hanımlar. Herkese iyi pazarlar dilerim.
Sevgilimle birlikte geçen 1,5 yılın sonunda bazı konularda anlaşamamaya başladık. Başta anlaştığımız veya benim istediğim gibi olacağını söyleceyeği konuları şimdi kendi istediği gibi olsun istiyor. Bunlardan birisi de annesini geçindirmek.
Sevgilimin annesi bekar, 45 yaşında. Şuan sevgilimle beraber yaşıyorlar. Sevgilim “biz evlendikten sonra annemin geçim masraflarını karşılayacağım, kirasını masraflarını ödemek zorundayım, annemin dedemden kalan 1000 TL maaşı ona yetmez, kendisi çalışsa bile zaten en fazla 5 sene çalışır/çalışmaz sonra bizim elimize bakar” dedi. Duyduklarıma inanamadım. İki ayrı ev geçindirmek zorunda olduğunu ve başka hiç bir seçeneği olmadığını bu konuda anlaşamıyorsak ilişkinin bitmesi gerektiğini konuştuk.
Eşinin iki ev geçindirmesini hangi kadın kabul eder bilmiyorum. Karısı olarak beni mi, evi mi, çocuğumuzu mu yoksa annesini mi geçindirecek kuş kadar maaşıyla. Ben de çalışacağım fakat benim çalıştığımla ev sahibi olacak veya birikim yapacaksak onun parasıyla niye annesinin evini geçindiriyoruz aklım almıyor. Annesini kendi sorumluluğuna öyle bir almış ki, sanki bu olması gereken bişey ve mecburiyet olarak görüyor. Bu konuya nasıl yaklaşmalıyım. Açıkcası ben ayrılmayı düşünüyorum. Size sorum; bekar kayınvalide nasıl kendi başına geçinir? Not olarak, sevgilimin babası başka biriyle evli, annesiyle yaklaşık 4 sene önce ayrılmışlar. Tek çocuk.

Düzenleme: 1,5 senedir “annem teyzemle aynı eve çıkar masrafları bölüşürler, anneme zaten maaş yatıyor birde çalışır kendisi geçinir, bizde 300-500 elimizden gelen yardımı yaparız” diyordu. Şimdi bütün masrafları kendi karşılayacağını, annesinin teyzesiyle geçinemeyeceğini tek yaşıyacağını söylüyor. Ve bunu annesine söylese kadın zaten hiç bişey yapmasına gerek kalmaz çalışmaz da. Aylık belli bir miktar yardım yapmak ve eksiklerini almak ayrı, tamamen sorumluluğu üstlenmek ayrı bir şey benim gözümde. Haksız mıyım? Her sene fikri değişiyor, seneye “annem tek yaşayamaz bizle yaşasın” diyecek diye korkmuyor değilim. Annesi hassas konusu.

Son düzenleme: Herkesin mesajları için teşekkür ederim. Sevgilimden ayrıldım. Bu konu da oda bende eşit derecede haklıyız. Sorun şu ki; bu sadece onun değil benim de yapacağım bir fedakarlıktı. Ve ben bu fedakarlığa onun değmeyeceğini düşündüğüm için ayrıldım. Konuyla ilgili değil ama biraz bahsetmek isterim, sadece bu anne konusunda değil; diğer konularda da anlaşmazlıklar olduğu için bitirme kararı aldım. 1,5 senedir benim yüzüm düşmesin, terk edip gitmiyim diye yaptığı veya yapacağını söylediği şeylerin çoğunu isteyerek yapmamış. Bundan sonra beni üzmemek için sırf ben istiyorum diye benim isteklerimi yapmayacağını, kendi istemediği hiç birşeyi yapmayacağını söyledi. 1.5 senedir aşık olduğum adamın aslında o olmadığını bana gösterdiği başka biri olduğunu fark ettiğim için ayrıldım. Bunca konunun üstüne anne meselesi tuz biber oldu böyle bir fedakarlığa değmeyeceğini düşündüm. Anne konusuna gelirsek; ayda 2 bin TL annesine yardım yapacağını, annesinin veya benim çalışmak zorunda olmadığımızı, ne ona ne bana çalışın diyemeceğini bu yüzden iki evi de geçindirmeye çalışacağını söyledi. Annesiyle beraber yaşıyor, annesinin aldığı 1000 TL yi naptığını sormuyor veya desteğini istemiyor kendisi evi geçindiriyor ama ben çalışırsam benim maaşımın ortak hesapta olması gerektiğini söylüyor. Annesine aynı tavrı göstermiyor. Büssürü konu var anlatmakla bitmez. Ayrılık kararım umarım ikimiz içinde hayırlı olur. Herkese tekrar teşekkür ederim.
 
Son düzenleme:

Pamukannesi83

Guru
Kayıtlı Üye
3 Şubat 2018
11.596
44.191
Benim babam vefat etti. Zamaninda el ele vermesek annem gecinemezdi. Bence kardi taraf durumu suistismal etmiyorsa ve kendine göre caba sarf ediyorsa cocuklarin yardim etmesi boyunlarin borcu. Esime bu konuda onu magdur etmedigim sürece söz hakki dahi tanimazdim acikcasi. Adam en azindan dürüst herseyi acik acik anlatmis. Istemiyorsaniz ayrilin.
 

Oydar

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
3 Eylül 2018
2.554
8.333
Ben sizi de karşı tarafı da haklı buldum. Annesi çok yaşlı değil ufak tefek işler yapabilir siz onun çabaladığını görseniz yetişemediği yerde oğlunun destek olmasına ses çıkarmazsınız sonuçta. Ama ya iş bulamazsa buldu diyelim yaşı itibariyle ne kadar süre çalışacak e evlat bu ne halin varsa gör diyemeyeceğine göre illa destek olacak. Şöyle bir durum da var mesela annesi nasıl olsa oğlum bakıyor diye har vurup harman savurur mu. Mesela benim kv senede üç manto alır süsünden zevkinden hiç vazgeçmez böyle bir durumda daha çok göze batar tabi.
 

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 08-02-2021

Hamileliğimin 39. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 13 gün kaldı.

Popüler anlayışın aksine, insan gebelik süresi aslında dokuz ay değil dokuz buçuk ay (ay takvimi ayı) sürer. Bu son iki hafta ek süre parçasıdır. Gerçek doğum kasılmalarına bazen ishal eşlik eder. Bu evrede bebeklerin bazılarının boyu 36-37 cm. ve ağırlığı 3,200 gr. civarında olabilir.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 3200 gr. - Yaklaşık boyu : 50.7 cm. (Baştan Topuğa)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

sweetgirlcandy

Popüler Üye
Pro Üye
Doğa Severler Kulübü
2 Ağustos 2013
3.941
6.484
1000 lira ile zor. Hani fazla alsa erkek arkadaşınız yine yardım etcem dese sıkıntı da. İki tarafı da idare edebilecekse sorun yok bence. Bu gidişle anne sizin yanınıza gelir gibi
 


Vücut Kitle İndeksim (VKI) tavsiye edilen VKI değer aralığının üstünde.
Boyuma göre tavsiye edilen VKI aralığında olmam için ağırlığımın 52 Kg. ile 69 Kg. arasında olması gerekir.
Boyum : 167 cm. Başlangıç Kilom :72 Kg. Şimdiki Kilom :75 Kg.

Arya_Stark01

Guru
Kayıtlı Üye
14 Nisan 2017
7.649
27.484
Anladığım kadarıyla başka kardeşi yok ve bence haklı kim bakacak kadına tabiki de oğlu.

Kadin daha 45 yasinda, kendisi kendine bakacak. Konu sahibi sabahin köründe kalksin, niye annesi ayni seyi yapmasin? Daha koca bir ömrü var önünde.

youandi youandi Senin yerinde olsam, bu zihniyetteki biri ile asla evlenmezdim. Ana kuzusudur. Hem ona, hem annesine hizmet etmenide ister. Yol yakinken birak.
 

HuMerTurk

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
ÜZGÜN
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
27 Ocak 2020
5.993
11.775
Annesinden emdiği 1 ml Süt hakkı ble yeter sevgilnin annesne yardım etmek istemesne der susarm.
 


Vücut Kitle İndeksim (VKI) tavsiye edilen VKI değer aralığının üstünde.
Boyuma göre tavsiye edilen VKI aralığında olmam için ağırlığımın 47 Kg. ile 64 Kg. arasında olması gerekir.
Boyum : 160 cm. Başlangıç Kilom :83 Kg. Şimdiki Kilom :76 Kg.

sirinsh

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
13 Mayıs 2020
485
2.479
Mesleği olmayan 45-50 yaşındaki bir kadın nerede çalışabilir . Ben mesela küçük bir şehirde yaşıyorum değil 45 yaşında kadın gençler bile iş bulamıyor. İş sahası yok .
Aç mı bırakacak annesini ?
İşinize gelmiyorsa ayrılin , daha ortada bir şey yokken hasetligine dusmussunuz 🙄