Sevgilim beni ilk defa cinsel anlamda istemedi

Masal123459

Üye
Kayıtlı Üye
1 Ocak 2022
123
61
28
Erkek arkadaşımla 3 yıldır birlikteyiz. Tamamen bir birleşme yaşamadık ama yüzeysel olarak birşeyler yaşıyoruz ve 6 aydır uzak mesafe ilişkisi yaşıyoruz. Aramız biraz bozukken 1 hafta konuşmadık ve ben aramiz düzelsin diye onun yaşadığı şehre gittim 3 gün yanında kaldım bana hiç dokunmadı. biraz olacak gibi oluyor sonra bir bakiyorum isteği tekrar gidiyordu Normalde asla böyle değildi. Yorgunum diye bahane uydurdu önce ama ben üstüne gidince geçici bir isteksizlik var üzerimde geçecegine inanıyorum dedi ama çok inandırıcı gelmedi bana. Acaba niye böyle oldu. Duşta bile kendisine mast yaptı ve çok geç boşaldı. Aramıza mesafe girdi 1 hafta konusmadik sonra sen bir anda gelince ne olduğunu şaşırdım o yüzden isteksiz olabilirim diye kılıf uydurdu ama hiç inandırıcı gelmedi

Erkek arkadaşımla 3 yıldır birlikteyiz. Tamamen bir birleşme yaşamadık ama yüzeysel olarak birşeyler yaşıyoruz ve 6 aydır uzak mesafe ilişkisi yaşıyoruz. Aramız biraz bozukken 1 hafta konuşmadık ve ben aramiz düzelsin diye onun yaşadığı şehre gittim 3 gün yanında kaldım bana hiç dokunmadı. biraz olacak gibi oluyor sonra bir bakiyorum isteği tekrar gidiyordu Normalde asla böyle değildi. Yorgunum diye bahane uydurdu önce ama ben üstüne gidince geçici bir isteksizlik var üzerimde geçecegine inanıyorum dedi ama çok inandırıcı gelmedi bana. Acaba niye böyle oldu. Duşta bile kendisine mast yaptı ve çok geç boşaldı. Aramıza mesafe girdi 1 hafta konusmadik sonra sen bir anda gelince ne olduğunu şaşırdım o yüzden isteksiz olabilirim diye kılıf uydurdu ama hiç inandırıcı gelmedi
Adam söylemiş, aranızda mesafe ve sorunlar 1 hafta konuşmamışsınız. Soğuk ve kırgın/mesafeli durumlarda kimse cinsellik istemez.

Neden konuşmadınız, 3 yıllık ilişkide 1 hafta habersiz durmak?

Bence cinsellikten önce ilişkinizdeki iletişim sorununu çözmelisiniz.

Adam söylemiş, aranızda mesafe ve sorunlar 1 hafta konuşmamışsınız. Soğuk ve kırgın/mesafeli durumlarda kimse cinsellik istemez.

Çok haklısınız

Sizce bundan sonra ortamı yumuşatmak için ne yapmalıyım?

Yani.. istememek artık sevmemek ya da başkasını istemek demek benim için ama.. tabi kendime göre yorumladım, bu ihtimalleri de değerlendirin bence, bir hafta küs kalır mıydınız eskiden de? Uzun değil mi küslük için?

Aranız limoniymiş, bu durumda isteksiz olması çok normal değil mi? Barışmak ve hızlıca eski yakınlığınıza dönmek için cinsellik yolunu denemişsiniz ama sırf erkek olduğu için cinselliğe her zaman hazır olacak diye bir şey yok. Aranız bozukken size yaklaşan o olsaydı belki bu konunun başlığı ‘aramız bozukken bile sevgilim hala cinsellik düşünüyor’ gibi bir şey olacaktı. Yani kısaca, cinsiyet rolleriyle düşündüğünüz için bu duruma alınmışsınız ama bence büyütecek bir mesele yok aslında. Aranızdaki asıl sorunları konuşup çözmeye odaklanın ve zaman verin, cinsellik aradaki buzları eritme ve tekrar yakın hissetme sürecini hızlandırsa da bazen işe yaramıyor hatta bazen sorunları geçiştirmeye de neden olabiliyor. Zaman tanıyın, probleminiz çözülünce cinsel hayatınız da eskiye döner diye umuyorum.

Erkeklerde olumsuzluktan etkilenebilir, yani cinsel anlaminda her seferinde aktif olmalarini beklemek dogru olmaz. Belki sikintisi vardir. Erkek arkadasiniz baska bise söylemedigi süreve bence kisisel algilamayin.

Araya başkaları kaynak yapmıştır.

Ya şimdi siz bakire oluyorsunuz değil mi? Belki adam kendine ve hayatındaki erkeğe daha fazla saygısı olan ve yaptığının arkasında durup adam gibi yaşayan ya da evlenmeden cinsel birliktelik istemiyorsa bunuda doğru şekilde davranan başkasımı bulmuştur. Ben erkek olsam cidden sizin kafa yapınızdaki bir kızdan uzaklaşırdım . Başka bir arkadaşında yazdığı gibi erkek arkadaşınızın aklına belki yaptığı işin hakkını verip sorumluluğunu alan başka bir kadın girdiyse, siz artık çekici gelmiyorsunuzdur.

Ya şimdi siz bakire oluyorsunuz değil mi? Belki adam kendine ve hayatındaki erkeğe daha fazla saygısı olan ve yaptığının arkasında durup adam gibi yaşayan ya da evlenmeden cinsel birliktelik istemiyorsa bunuda doğru şekilde davranan başkasımı bulmuştur. Ben erkek olsam cidden sizin kafa yapınızdaki bir kızdan uzaklaşırdım . Başka bir arkadaşında yazdığı gibi erkek arkadaşınızın aklına belki yaptığı işin hakkını verip sorumluluğunu alan başka bir kadın girdiyse, siz artık çekici gelmiyorsunuzdur.
Napsın yani ? Sürtüşmesin mi 😂

X