Sevgilim doğulu diye ailem üzerimde baskı kuruyor? Diğer yaşadığım sıkıntılarım. Artık çok yoruldum. Nedir Bunun Çözümü?

önceki konunuzu da okudum, keşke tek sorun doğulu olduğunu kabul ettirememen olsaydı. ama bunca sorunun içerisinde o en basiti
ailenin tek haklı bulmadığım yanı ayrıştırma yapması, ben doğulu değilim ama diğer bölgelerdeki insanlar üstte doğulular alt değil.
her bölgeden insanın kötüleri, iyileri vardır. çünkü önemli olan insan karakteri, bölge değil
onun dışında önceki konunu da baz alarak senin sevgilinin karakteri pekte iyi görünmüyor. bu konuda ailene hak veriyorum

Bazı konu sahiplerine hem çevresi, hem forum üyeleri,
yapma etme demelerine,
akla mantığa uyan yolu göstermelerine rağmen;

inatla yada basiretleri bağlanmışçasına,
doğru ve zaman içinde kendi menfatine olan seçeneği seçmeyip,
Diğerini seçip, adeta ben belayı aramıyorum, buldum, yaşayıp anyayı konyayı göreceğim diyorlar.

Son düzenleme:
'' Hem çalışmayıp evde kös kös yatarım, hem evine çöktüğüm seni beğenmem orana burana laf ederim yamuk tipime bakmadan lakin benim borum öter '' diyor. Gelişine bi güzel çakıp mağarasına geri fırlatmak var ama nerde öyle kadın?
Ailesi bıraksa evlenecek yani olaya bak 🤦🏼‍♀️

Önceki konuda da insanlar yazmış sana yapma diye. Şimdi de aynı. Kültür farkı çok fazla. Hadi onu geçiyorum eski konuda söylemişsin seni sevdiğinden de emin değilsin. İnsan sevdiğine öyle şeyler söylemez. Ailesi farklı dil konuşuyorsa asla anlamayacaksın öğrenmen lazım. Seninle bir yere kadar Türkçe konusabilirler. Ailenin istemediği bir şey yapma. Haklılar.

Kültür farkı olan evliliklerin çok zor yürüyeceğini düşüyorum. Benim ailemde böyleydi. Teyzem doğulu biriyle evlenince babamın da en iyi arkadaşı doğulu olunca biraz daha ılımlı oldular. Yine de kız alıp verme yapılmaz. Karadenizlilerin çoğunda bu huy ne yazık ki var.
Öte yandan tek sorun doğulu olması gibi gelmedi bana, başka problemler var belli.

Burada erkek arkadaşımı anlattım bir kaç kez . Erkek arkadaşım ile 2017 den beri birlikteyiz.Çok kez bir şeyler yaşadık . Bunu kötü anlamda söylemiyorum ama o kadar yaşanmışlığı ben silemiyorum. Ben ayrı eve çıkınca arada yanıma geliyor. Şu an bir işi yok bir engeli olduğu için . Ekpss den atama bekliyorduk ilk alımlarda şimdi oda olmadı. İkinci alımlarda atanır diye düşünüyorum. Ama bu sürede sürekli borsa ile ilgileniyor. Bana ben kazanıyorum diyor. Ailemde erkek arkadaşımı biliyor. Annem, kardeşim biliyor ancak annem sürekli kesinlikle olmaz aşırı fark var, görünüş konuşma olarak bize uymuyor deyip duruyor. Artık kafayı yiyeceğim. Önyargılı olmayın diyorum anlatıyorum ama sürekli doğulu deyip duruyorlar. Bende uzaklaşıyorum haliyle. Onun bir mesleğinin hala olmayışı beni ondan uzaklaştırıyor bu süreçte. Kendileri adıyamanlı ama şu an kaç senedir isanbul da yaşıyorlar. Ailesinin konuşmaları evet çok bozuk . Ama ben napabilirim. Kaç kez ayrılalım dedim olmuyor dedim. Bu ilişkiyi senin ellerine bırakamam diyor. Anneannem yeni bir çocuk bulmuş annemde sürekli bir tanı bir konuşun bu senin bulduğundan çok daha iyi diyor. Artık kafayı yiyecegim bu durumda ben ne yapmalıyım. Henüz annemler Erkek arkadaşımın engelini de bilmiyor. Ben ona memur ol dedikçe onun sanki hevesi olsa da aklı sürekli yatırımcı, girişimci olmakta bana sürekli şu kadar şuyumuz olsa deyip duruyor. :Ya da senin kazandığın 1 ayda parayı ben 7 günde kazanıyorum diyor. Erkek arkadaşımın da sevmediğim huylarım var ama. Çoğu zaman bana arkadaş oluyor. Benim nazımı çekiyor. Beni dinliyor. Gerçekten ben ne yapacağım. Ailem neden kabullenmıyor . Biz karadenizliyiz ama neden Annem sürekli aklımın ucundan bile geçirmek istemiyorum diyor. Erkek arkadaşım atansa farklı olur mu ki ?
Bak engeli Allahtan gelmis onun icin birsey diyemem ama bu iliskide gorunen oki tek sen caba gosteriyorsun bu seni yipratir hem sevgilin borsaci olacam alacam satacam kafasında üstelik birde simdiden senin maasinla kiyas yapiyor yani elle tutulur bir meslegi olmadigi halde atip tutuyor belliki dogulular iyi insanlardir ama ben annemi dinlerdim cunku sevgilin caba gostermiyor

Burada erkek arkadaşımı anlattım bir kaç kez . Erkek arkadaşım ile 2017 den beri birlikteyiz.Çok kez bir şeyler yaşadık . Bunu kötü anlamda söylemiyorum ama o kadar yaşanmışlığı ben silemiyorum. Ben ayrı eve çıkınca arada yanıma geliyor. Şu an bir işi yok bir engeli olduğu için . Ekpss den atama bekliyorduk ilk alımlarda şimdi oda olmadı. İkinci alımlarda atanır diye düşünüyorum. Ama bu sürede sürekli borsa ile ilgileniyor. Bana ben kazanıyorum diyor. Ailemde erkek arkadaşımı biliyor. Annem, kardeşim biliyor ancak annem sürekli kesinlikle olmaz aşırı fark var, görünüş konuşma olarak bize uymuyor deyip duruyor. Artık kafayı yiyeceğim. Önyargılı olmayın diyorum anlatıyorum ama sürekli doğulu deyip duruyorlar. Bende uzaklaşıyorum haliyle. Onun bir mesleğinin hala olmayışı beni ondan uzaklaştırıyor bu süreçte. Kendileri adıyamanlı ama şu an kaç senedir isanbul da yaşıyorlar. Ailesinin konuşmaları evet çok bozuk . Ama ben napabilirim. Kaç kez ayrılalım dedim olmuyor dedim. Bu ilişkiyi senin ellerine bırakamam diyor. Anneannem yeni bir çocuk bulmuş annemde sürekli bir tanı bir konuşun bu senin bulduğundan çok daha iyi diyor. Artık kafayı yiyecegim bu durumda ben ne yapmalıyım. Henüz annemler Erkek arkadaşımın engelini de bilmiyor. Ben ona memur ol dedikçe onun sanki hevesi olsa da aklı sürekli yatırımcı, girişimci olmakta bana sürekli şu kadar şuyumuz olsa deyip duruyor. :Ya da senin kazandığın 1 ayda parayı ben 7 günde kazanıyorum diyor. Erkek arkadaşımın da sevmediğim huylarım var ama. Çoğu zaman bana arkadaş oluyor. Benim nazımı çekiyor. Beni dinliyor. Gerçekten ben ne yapacağım. Ailem neden kabullenmıyor . Biz karadenizliyiz ama neden Annem sürekli aklımın ucundan bile geçirmek istemiyorum diyor. Erkek arkadaşım atansa farklı olur mu ki ?
Annenizin sözünü dinleyin .

Ailen eger işi olmamasini sorun ederse anlarim.
Ama bi insana doğulu deyip otekilestirmeye kalkismak BÖLÜCÜLÜĞÜN diğer şekli tartışmaya kapalı. Doğuluya laf edilsin, batılıya gavur densin, karadenizliye gerici densin, akdenizliye çingene muamelesi yapılsın..Insan kalmadı o zaman ülkede. Çok yanlış çok.

Bu mevzu uzerine 5 saat konusup 5 sayfa da yazarım ama gerek yok. Öncelikle ailenin doğulular hakkındaki zihniyetini kınadığımı belirtmek için yazdım.

Asıl sorun tembellik ve dışgörünüş sanırım. Senin sevgilinde gönlün olsa ikilemde kalmazdın, bi an önce karar verip yoluna bakmalısın.

Bence tek sorun kültür farkının olması. Evlilikte çok sıkıntı olabilir. Zaten çalışmaya da pek istekli değilmiş bu durumda evlilik de biraz uzak bir hayal olur. Aklında soru işareti varsa ayrıl

Kötü niyetle yazmadığınızı biliyorum. 3 sene çok uzun bir süre değil, 7-8 sene görüşüyor insanlar. Bir ömür söz konusu sonuçta. Bir bekleyin atama zamanını, atanır da bir mesleği olursa aileniz yumuşayabilir. Olmazsa da vicdanınız rahat olur, elimden geleni yaptım dersiniz. Yalnız ayrılmak istediğinizi söylediğinizde bu ilişkiyi senin ellerine bırakmam demesi de bana biraz ürkütücü geldi. 2 taraftan biri istemiyorsa bitmiştir yani. İlerde ciddi ciddi ayrılmayı kafaya koysanız zorluk çıkarıp size bela olacak bir tip değildir umarım.
bence öyle bir şeyler var gibi. bana bu şekilde diyor. Gideceğim dedikçe böyle çok dedi bana. Çok emek vermiş bu ilişkiye çok nazımı çekmiş buna izin vermezmiş. Ailemin dediklerinide anlattım , severler çok önyargılılar diyor. :KK43:

Ayrıl.

Kesinlikle ayrıl derim. Şu an için sana pek sorun değil gibi görünüyor ama evlenince öyle olmayacak ailesine tam uyum sağlamanı bekleyecek. Uyarım ne varki deme sakın kesinlikle kültür farkı sorun oluyor.. Ayrıca erkek arkadaşım nazımı çekiyor diyosun ama şu an uzak olunca şirin, iyi geliyo aynı evin içine girince öyle olmaz.. Nedense erkekler evlenince anneci oluyor 🤷‍♀️

Ahhh benim annemden bir tane daha
Canım yemin ederim çekilecek dert değil bunlar ya erkek arkadaşına güveniyorsan yıldırım nikahı kıy gitsin annenin suratınada evlilik cüzdanını atarsın olur biter konu kapanır
Offf şu hayatta niye kafamıza göre yasayamıyoruz sanki on kere geliyoruz

Sevgiliniz ailenize bir güven verse -iş,meslek anlamında- ailen zaten bu önyargıyı bırakır. Ama adamın çalışmaya niyeti yok ki. Bence asıl mesele bu...

Anneler hisseder diyorum baska da birsey demiyorum...
Ilerde kuracagin cumlede su(ahh keske annemi dinleseydim)
Karar senin arkadasim..

Çocuğun yerinde olsam ben ayrılırım sizden ailenizdeki ön yargı çok kötü bir durum bir nevi ırkcılığın kibarcası bu bişr-i çocuğu hayatına baksın sen nazını çekecek başka birini bul

X