Sevgilim evlilik düşünmüyor

karpuzcileksoda

Üye
Kayıtlı Üye
14 Ocak 2021
18
42
Merhabalar,
Öncelikle gerçekten yardıma, fikre ihtiyacım olduğu için yazmak istedim. 1 seneyi doldurduğum bir erkek arkadaşım var(dı 2 gün önceye kadar). Ayrı şehirlerdeyiz ve sadece hafta sonu görüşebiliyoruz. Bu 1 senelik süre içinde çok güzel zamanlar geçirdik ve hiç tartışmamız, kavgamız olmadı (bir konu haricinde). Her şeyimiz uyumlu aslında. Fakat tek sıkıntı onun şu anda evlilik ile ilgili bir planı olmaması. Ne zaman konu evliliğe gelse tartışıyoruz. Yaşlarımız 30-32. Önünde bildiğim hiç bir engeli yok. Sadece korktuğunu ve şu anda böyle bir sorumluluk altına girmek istemediğini söylüyor. Bu konuşma ara ara hep olurdu. Fakat en son 2 gün önce bir konuşma gerçekleştirdik ve ben önümü göremediğim bir ilişkiyi yürütemeyeceğimi söyledim. Beni sevdiğini mutlu olduğunu fakat evlilik düşünmediğini söyledi. Ben de düşünmesem çok güzel bir ilişkimiz olabilir fakat ben o kafada olan bir insan değilim. En azından bir gün olacağını bilmek istiyorum ve artık bu yaşa gelmişken ailemden gizli saklı sadece hafta sonu kaçamakları yapmak istemiyorum. Amacım sevdiğim anlaştığım adamla hayatımı birleştirmek. Bu zamana kadar sineye çekip bekledim hep fakat artık böyle devam edip kendimi üzmeye gerek yok diye düşündüm ve ayrılık konuşması gerçekleştirdim. Sizce ne yapmalıyım? Seviyorum, çok iyi anlaşıyorum ama sonu yok.

Günümüzde erkekler şöyle bişeyi dillerine dolamışlar...bütün arkadaşlarım boşanıo sonra bisürü mahkemeydi, tazminattı nafakaydı ben istemem gerek yok boyle iyiyim
Kesinlikle, onlar da birbirini gaza getiriyor. Kendisi diyordu, arkadaşım boşanıyor şu dertlerle uğraşıyor diye. Bi de bunun beni düşündüğünü söyleyip ''şimdi biz evlendik diyelim boşanırsak sen dul kalacaksın'' diyeni var. Dul kalmamı düşünebiliyor ama aynı evde yaşayalım evlenmeyelim demeyi de biliyor. Sanki ikisi birbirinden çok farklı şeylermiş gibi.
İnsan, sevdiği insanla hayatının monotonlaşmasını da sever ya. Mesela biz de bazı günler kanepeye uzanıp boş boş tv'ye bakıyoruz. Kanalları değiştiriyoruz, arada dikkatimizi çeken bir şeyler olursa onu izliyoruz. Diğerinin duymadığı bir haber varsa onu söylüyoruz birbirimize. Hiç dikkatimizi çeken bir şey olmazsa telefonları alıyoruz ellerimize. Sosyal medyada takılıyoruz boş boş. Birbirimize komik ya da ilginç videoları izletiyoruz, arkadaşlarımızın dedikodularını yapıyoruz falan. Tek başınıza olsanız ne kadar sıkıcı şeyler, oysa birlikte olduğumuz için bunlar bile sıkıcı gelmiyor. Evli değiliz, hep evde olabilmek ve bir düzene sahip olabilmek için evlenmek istiyoruz :) .

Benim korkularım vardı, fobim vardı evliliğe karşı. Erkek arkadaşım teker teker korktuğum şeyleri aşmamı sağladı. Bir nevi o beni evliliğe ikna etti. Benim görüşümde, benim bir kişiyle hastalıkta sağlıkta iyi günde kötü günde o kişiyle olmam, o kişiye sadık kalmam için bir imzaya gerek yok. Bunları zaten yaparım. Nikah, devletten izin almak durumu inanılmaz saçma geliyor. Bu, kolay bir çıkış yolu tutmayla alakalı bir şey değil benim için. Biz 5 yıldır birlikteyiz, bu zamana kadar bir kez bile bir ayrılık yaşamadık. İlk zamanlar harici ben de bir kez bile ayrılık düşünmedim. Kolay çıkış yolu olsun diye düşünen insan evlense bile eninde sonunda boşanır zaten. Bana kalsa birlikte yaşardık, çocuk sahibi olmayı istediğimizde evlenirdik. Benim ailemden yana da bu konuda bir sıkıntı yok, onun ailesi eninde sonunda evleneceksek (onlara göre bir sene falan bu süre :KK70: ) birlikte yaşamamızı onaylarmış. Biz de, 1.5 yılı biraz geçti, uzun zamandır uzak mesafedeyiz. 4-5 ayda bir görüşebiliyoruz en erken. Atanmamı bekliyoruz, o şekilde bir araya gelirsek birlikte yaşayacağız, hazır olduğumuzda evleneceğiz. Bir araya gelemezsek 2 sene daha bekleyip evlenerek eş durumuyla aynı evde yaşamayı sağlayacağız. Bir araya gelmemizin başka bir yolu yoksa hemen evlenebileceğimi söyledim kendisine sadece. Evlenmek bir amaç değil, bir araya gelebilmemiz, aynı evde yaşayabilmemiz için bir araç sadece.
Çok sevindim. Benim de isteğim bu aslında. Ayrı olmamıza ne gerek var diyorum. Ve bir araya gelebilmemiz için evlilik olması gerektiğini düşünüyorum. Yoksa illa evlenicem, evde kaldım düşüncelerim hiç olmadı.
Bence hisseder insan sevildiğini.
Biz eşimle 26-27yaşındayken tanıştık. 3 sene sevgili olduk. Neredeyse 30-31 yaşındayken evlendik. Ben hiç evlenecek miyiz demedim, sorgulamadım. Sevgimden emindim, sevdiğinden emindim.
Ben hemen 1 senede evlenmezdim mesela. Bana tanımadan etmeden evlenmek mantıklı gelmiyor. Burda söylendiği gibi görür görmez evlenelim dese niyeti evlenmek evlenecek insan arıyor derdim mesela.
Dediğim gibi bunu siz hissedersiniz. Oyalandığınızı hissediyorsanız, sevgisinden emin değişmeniz hislerinize kılak verin tabii. Ama ilişkiyi bilen sizsiziniz. Siz ne hissediyorsunuz?
Tanıdığımı düşünüyorum. Sadece haftasonu görüşsek de pandemi sürecinde 1 ay birlikte yaşayabilme fırsatımız oldu. İkimizde sevdik. Ben evliliğinde bunun gibi olacağını söylesem de onun aklında farklı bir algı var. Bi sebep sunamaması bana bahane gibi geldiği için oyalandığımı düşünüyorum, bu da beni yoruyor aslında.
Peki diyip çirkefleşmeden bir süre iletişimi kesersen, er geç sana döner ve evlenelim der. Erkek milleti işte.
2 gün sürdü iletişimsizlik. Biraz önce mesaj aldım. Müsaitsen hafta sonu görüşüp uzun uzun konuşmak istiyorum, bu şekilde olmaz oturup birlikte karar verelim dedi. Bakalım n'olacak?

Kesinlikle, onlar da birbirini gaza getiriyor. Kendisi diyordu, arkadaşım boşanıyor şu dertlerle uğraşıyor diye. Bi de bunun beni düşündüğünü söyleyip ''şimdi biz evlendik diyelim boşanırsak sen dul kalacaksın'' diyeni var. Dul kalmamı düşünebiliyor ama aynı evde yaşayalım evlenmeyelim demeyi de biliyor. Sanki ikisi birbirinden çok farklı şeylermiş gibi.

Çok sevindim. Benim de isteğim bu aslında. Ayrı olmamıza ne gerek var diyorum. Ve bir araya gelebilmemiz için evlilik olması gerektiğini düşünüyorum. Yoksa illa evlenicem, evde kaldım düşüncelerim hiç olmadı.

Tanıdığımı düşünüyorum. Sadece haftasonu görüşsek de pandemi sürecinde 1 ay birlikte yaşayabilme fırsatımız oldu. İkimizde sevdik. Ben evliliğinde bunun gibi olacağını söylesem de onun aklında farklı bir algı var. Bi sebep sunamaması bana bahane gibi geldiği için oyalandığımı düşünüyorum, bu da beni yoruyor aslında.

2 gün sürdü iletişimsizlik. Biraz önce mesaj aldım. Müsaitsen hafta sonu görüşüp uzun uzun konuşmak istiyorum, bu şekilde olmaz oturup birlikte karar verelim dedi. Bakalım n'olacak?
Lütfen yanlış anlama ama son bi kez sex yapalım demiş yani. Uzak dur bu adamdan üzer seni.

Lütfen yanlış anlama ama son bi kez sex yapalım demiş yani. Uzak dur bu adamdan üzer seni.
Sex yapalım diyince insanlar hemen hadi yapalım demiyolar bence. Kendi adıma konuşacak olursam da şu durumda zaten öyle bir şeye girişmem. Sırf bunu düşünsem neden ayrılalım diyim? Beni tanıyor ve tavırlarımın düşüncelerimin net olduğunu biliyor. Derdinin sex olmadığını biliyorum.

Bunu nerden cikardiniz tamam belki evlenmeyecek ama konu sahibide ilk firsatta sex mi yapacak
Konu sahibini üzmek için söylemedim asla. Konu sahibi adamı seviyor adam bunun farkında gayet duygularını kullanabilir. Bi sürü kişi yazmış adam konu sahibiyle evlenmek istemiyor herşey bahane sadece.

Sex yapalım diyince insanlar hemen hadi yapalım demiyolar bence. Kendi adıma konuşacak olursam da şu durumda zaten öyle bir şeye girişmem. Sırf bunu düşünsem neden ayrılalım diyim? Beni tanıyor ve tavırlarımın düşüncelerimin net olduğunu biliyor. Derdinin sex olmadığını biliyorum.
Ben gider sevişirsin demiyorum elbette duygularını kullanmasına izin verme. Cok iyi niyetli birine benziyorsun öyle hissettim.

Ben gider sevişirsin demiyorum elbette duygularını kullanmasına izin verme. Cok iyi niyetli birine benziyorsun öyle hissettim.
Teşekkür ederim. Duygularımı kullandırtmam. Ne kadar duygusal olsam da inat ve ketumluk fazla var. İstemediğim bir şey olduğu zaman duygusuz olabiliyorum. Bu konuları facetime konuştuğumuz için bu isteğini mantıklı buluyorum. Sadece sıcağı sıcağına mı konuşmalıyım konusu kafama takılıyordu ama beklersem yumuşarım veya komple soğurum gibi hissettiğim için bu konuşmanın hemen olması gerektiğine kara verdim.

Teşekkür ederim. Duygularımı kullandırtmam. Ne kadar duygusal olsam da inat ve ketumluk fazla var. İstemediğim bir şey olduğu zaman duygusuz olabiliyorum. Bu konuları facetime konuştuğumuz için bu isteğini mantıklı buluyorum. Sadece sıcağı sıcağına mı konuşmalıyım konusu kafama takılıyordu ama beklersem yumuşarım veya komple soğurum gibi hissettiğim için bu konuşmanın hemen olması gerektiğine kara verdim.
sana demiş ya olur da boşanırsak dul damgası yersin bu toplumda, ama aynı evde yaşamaya ok demiş doğru anladıysam. Aynı evde yaşayınca da bu toplumda kötü gözle bakıyorlar maleseff. Bu kısımları çok çelişkili buldum. H. sonu büyük ihtimal seni ikna etmeye çalışacak. Hakkında hayırlısı olsunn. Gelişmeleri bize de yaz ☺️

Bende evlenmez diyorum ama sexte yapmaz yani
Ben konu sahibi sevişir demedim ama adamın niyetini bilemeyiz. Siz de görmüş duymuşsunuzdur illa ki bende cok şahit oldum ne serseri, ipe sapa gelmez asla evlenmez dediğimiz adamlar evleniyor aşık olunca. Ben adamı iyi niyetli bulamadım.

Merhabalar,
Öncelikle gerçekten yardıma, fikre ihtiyacım olduğu için yazmak istedim. 1 seneyi doldurduğum bir erkek arkadaşım var(dı 2 gün önceye kadar). Ayrı şehirlerdeyiz ve sadece hafta sonu görüşebiliyoruz. Bu 1 senelik süre içinde çok güzel zamanlar geçirdik ve hiç tartışmamız, kavgamız olmadı (bir konu haricinde). Her şeyimiz uyumlu aslında. Fakat tek sıkıntı onun şu anda evlilik ile ilgili bir planı olmaması. Ne zaman konu evliliğe gelse tartışıyoruz. Yaşlarımız 30-32. Önünde bildiğim hiç bir engeli yok. Sadece korktuğunu ve şu anda böyle bir sorumluluk altına girmek istemediğini söylüyor. Bu konuşma ara ara hep olurdu. Fakat en son 2 gün önce bir konuşma gerçekleştirdik ve ben önümü göremediğim bir ilişkiyi yürütemeyeceğimi söyledim. Beni sevdiğini mutlu olduğunu fakat evlilik düşünmediğini söyledi. Ben de düşünmesem çok güzel bir ilişkimiz olabilir fakat ben o kafada olan bir insan değilim. En azından bir gün olacağını bilmek istiyorum ve artık bu yaşa gelmişken ailemden gizli saklı sadece hafta sonu kaçamakları yapmak istemiyorum. Amacım sevdiğim anlaştığım adamla hayatımı birleştirmek. Bu zamana kadar sineye çekip bekledim hep fakat artık böyle devam edip kendimi üzmeye gerek yok diye düşündüm ve ayrılık konuşması gerçekleştirdim. Sizce ne yapmalıyım? Seviyorum, çok iyi anlaşıyorum ama sonu yok.
En iyisini yapmışsın o bence düşünüyordur da senle düşunmiyordur çünkü benimde başıma geldi kim evlenmek istemez ki hayırlı olsun zamanını böyle biriyle harcama

sana demiş ya olur da boşanırsak dul damgası yersin bu toplumda, ama aynı evde yaşamaya ok demiş doğru anladıysam. Aynı evde yaşayınca da bu toplumda kötü gözle bakıyorlar maleseff. Bu kısımları çok çelişkili buldum. H. sonu büyük ihtimal seni ikna etmeye çalışacak. Hakkında hayırlısı olsunn. Gelişmeleri bize de yaz ☺️
Zaten bu çelişkilerden dolayı kafam karışıyor ya. Dedikleri ile yaptıklarını örtüştüremiyorum. Yazarım tabi. Burada konuşmak fikir almak iyi geldi. Son bir kez dinleyeceğim. Zaten o zaman da demişti sana ne ile gelsem bahane olacak. Karar verip öyle konuşmak isterim diye. O yüzden merak ediyorum.

Ben konu sahibi sevişir demedim ama adamın niyetini bilemeyiz. Siz de görmüş duymuşsunuzdur illa ki bende cok şahit oldum ne serseri, ipe sapa gelmez asla evlenmez dediğimiz adamlar evleniyor aşık olunca. Ben adamı iyi niyetli bulamadım.
Duymadim bizzat sahit oldum ben evlenmem evlilik adami degilim diyip ayrildiktan 3 ay sonra nisan yapti ve cok mutlu cok seviyormus.yani erkekler aşik olunca her seyi yapiyor o korkudan eser kalmiyor

O kadar güzel açıklamışsınız ki çok teşekkür ederim. Bunu çok merak ediyorum ben de zaten erkekler bu kararı nasıl veriyor? Her evlenen arkadaşıma sorduğumda aynı cevabı alıyorum. En başında biliyordum zaten diyorlar. O da aynı şeyi söylemiş aslında bana da fark edemedim sanırım. Plan yapmadan evliliği istemek istiyorum demişti. Ama 6-7 aydır evlensem mi diye düşünüyorum demişti. İşin içinden çıkamadıysa zaten o kişi ben değilmişim.
Yorumunuz gayet net ve doğru. Sonuna kadar katiliyorum

Maalesef ailemle arkadaş gibiyim ama bir yere kadar. Aynı eve girecek kadar bir görüş yok. Ki bana da garip geliyor o durum. Aynı evdesin ama evlilikten, imzadan korkuyorsun. Neden?
Bazı erkekler sorumluluk almaktan çekiniyor. Benim eşim de böyle biriydi. Arka planda ailesel bazı çekinceleri olduğu için evlilik fikrini erteliyordu. Şimdi iyi ki evlenmişiz diyor. Çocuk konusunda da çekingendi, yine sorumluluk almak istemiyordu. Şimdi bu duruma da alışıyor.
Bence siz bir kadın olarak değer görüp görmediğinizi ya da sizi gerçekten sevip sevmediğini hissedebilirsiniz. Bence böyle bir konuşma yapmanız bazı şeyleri tetikleyebilir. Umarım sizin için en iyi olacak şekilde ilerler, ama ben biraz daha iyimser yaklaştım benzer şeyleri yaşadığım için belki de ☺️

Bazı erkekler sorumluluk almaktan çekiniyor. Benim eşim de böyle biriydi. Arka planda ailesel bazı çekinceleri olduğu için evlilik fikrini erteliyordu. Şimdi iyi ki evlenmişiz diyor. Çocuk konusunda da çekingendi, yine sorumluluk almak istemiyordu. Şimdi bu duruma da alışıyor.
Bence siz bir kadın olarak değer görüp görmediğinizi ya da sizi gerçekten sevip sevmediğini hissedebilirsiniz. Bence böyle bir konuşma yapmanız bazı şeyleri tetikleyebilir. Umarım sizin için en iyi olacak şekilde ilerler, ama ben biraz daha iyimser yaklaştım benzer şeyleri yaşadığım için belki de ☺️
Teşekkür ederim. Yaşayanlar bu süreci tabi ki daha iyi anlayacaktır. Genelleme ve hepimizin algısı, örnekleri hep kötü olanlar ama arada sizin gibi hikayelerin de çıkması çok güzel. Gönlüm rahat. Bundan sonrasını yaşayıp görücem.

Merhabalar,
Eğer sizinle iyi anlaşabiliyorsa hiç bir sıkıntısı yoksa biraz ayrı kalmanız onun siz olmadan hayatına devam edemeyeceğini anlamasını sağlar siz yapmanız gerekeni yapmışsınız bence bir süre bekleyin eğer dönüş yaparsa olumlu yönde olacağı kesin

X