Sevgilim evlilik düşünmüyor

karpuzcileksoda

Üye
Kayıtlı Üye
14 Ocak 2021
18
42
Merhabalar,
Öncelikle gerçekten yardıma, fikre ihtiyacım olduğu için yazmak istedim. 1 seneyi doldurduğum bir erkek arkadaşım var(dı 2 gün önceye kadar). Ayrı şehirlerdeyiz ve sadece hafta sonu görüşebiliyoruz. Bu 1 senelik süre içinde çok güzel zamanlar geçirdik ve hiç tartışmamız, kavgamız olmadı (bir konu haricinde). Her şeyimiz uyumlu aslında. Fakat tek sıkıntı onun şu anda evlilik ile ilgili bir planı olmaması. Ne zaman konu evliliğe gelse tartışıyoruz. Yaşlarımız 30-32. Önünde bildiğim hiç bir engeli yok. Sadece korktuğunu ve şu anda böyle bir sorumluluk altına girmek istemediğini söylüyor. Bu konuşma ara ara hep olurdu. Fakat en son 2 gün önce bir konuşma gerçekleştirdik ve ben önümü göremediğim bir ilişkiyi yürütemeyeceğimi söyledim. Beni sevdiğini mutlu olduğunu fakat evlilik düşünmediğini söyledi. Ben de düşünmesem çok güzel bir ilişkimiz olabilir fakat ben o kafada olan bir insan değilim. En azından bir gün olacağını bilmek istiyorum ve artık bu yaşa gelmişken ailemden gizli saklı sadece hafta sonu kaçamakları yapmak istemiyorum. Amacım sevdiğim anlaştığım adamla hayatımı birleştirmek. Bu zamana kadar sineye çekip bekledim hep fakat artık böyle devam edip kendimi üzmeye gerek yok diye düşündüm ve ayrılık konuşması gerçekleştirdim. Sizce ne yapmalıyım? Seviyorum, çok iyi anlaşıyorum ama sonu yok.

Merhabalar,
Öncelikle gerçekten yardıma, fikre ihtiyacım olduğu için yazmak istedim. 1 seneyi doldurduğum bir erkek arkadaşım var(dı 2 gün önceye kadar). Ayrı şehirlerdeyiz ve sadece hafta sonu görüşebiliyoruz. Bu 1 senelik süre içinde çok güzel zamanlar geçirdik ve hiç tartışmamız, kavgamız olmadı (bir konu haricinde). Her şeyimiz uyumlu aslında. Fakat tek sıkıntı onun şu anda evlilik ile ilgili bir planı olmaması. Ne zaman konu evliliğe gelse tartışıyoruz. Yaşlarımız 30-32. Önünde bildiğim hiç bir engeli yok. Sadece korktuğunu ve şu anda böyle bir sorumluluk altına girmek istemediğini söylüyor. Bu konuşma ara ara hep olurdu. Fakat en son 2 gün önce bir konuşma gerçekleştirdik ve ben önümü göremediğim bir ilişkiyi yürütemeyeceğimi söyledim. Beni sevdiğini mutlu olduğunu fakat evlilik düşünmediğini söyledi. Ben de düşünmesem çok güzel bir ilişkimiz olabilir fakat ben o kafada olan bir insan değilim. En azından bir gün olacağını bilmek istiyorum ve artık bu yaşa gelmişken ailemden gizli saklı sadece hafta sonu kaçamakları yapmak istemiyorum. Amacım sevdiğim anlaştığım adamla hayatımı birleştirmek. Bu zamana kadar sineye çekip bekledim hep fakat artık böyle devam edip kendimi üzmeye gerek yok diye düşündüm ve ayrılık konuşması gerçekleştirdim. Sizce ne yapmalıyım? Seviyorum, çok iyi anlaşıyorum ama sonu yok.
Hiç bir şey yapamazsınız, evlilik için 2 tarafında istemesi lazım bu baskıyka yada zorlama ile olacak r şey değil.

Bu cevabınızla kafamda bir soru daha oluştu :KK43: Diyelim ki düşündü taşındı evlenmek istedi. Benim bu sefer çocuk mu sorgulamam lazım :olamaz: Zaten ben ilerde çocuk sahibi olmak istediğim için de evliliği bu kadar istiyorum.

Demek istediğim benim şimdiki aklım olsaydı çocuk yapmaya hazır olduğumda evlilik düşünürdüm.
eşimle 25 yaşında evlendim, pişman değilim ama 28 yaşında çocuk yaptık o zamana kadar evlenmez daha çok gezer, anamın evinde daha çok keyif çatar, daha çok kendi paramı hesapsızca harcardım. yani keşke demiyorum öyle olsaydı iyi olurdu diyorum.

Senin evlilik istemen kadar onunda evlilik istememesi çok normal. Akıllıca davranıp ilişkiyi bitirmeniz isabetli olmuş,beklentileriniz aynı değil ve siz zaman içinde hep mutsuz olacaktınız. Pişman olur evlilik düşünür ve geri döner kafasına sakın girmeyin,zaman kaybedersiniz.

Eğer sizinle iyi anlaşabiliyorsa hiç bir sıkıntısı yoksa biraz ayrı kalmanız onun siz olmadan hayatına devam edemeyeceğini anlamasını sağlar siz yapmanız gerekeni yapmışsınız bence bir süre bekleyin eğer dönüş yaparsa olumlu yönde olacağı kesin
Normalde hafta sonu oturup konuşmayı teklif etti ama hava durumu yüzünden görüşemeyeceğiz. Bir sonraki haftaya erteledik. Bu 1 hafta süre içinde düşünmüş olur. Bende ona göre hayatıma bakarım.

Genel şartlardan dolayı evlilikten kaçınıyor olabilir mi? Eğer aileler yardım etmiyorsa evlilik demek borç demek günümüzde. Borca girmeyeyim, önümüzü göremiyoruz kafasında olabilir mi? Bir sene sonunda evlilik kararı vermek herkese kolay gelmeyebilir. Ben çok seviyordum, gerçekten güveniyordum ama 1 sene dolmuşken evlenelim deseydi şimdiki eşim korkardım. Ne acelemiz var sakin ol derdim. Bunları konuştunuz mu onunla?

Genel şartlardan dolayı evlilikten kaçınıyor olabilir mi? Eğer aileler yardım etmiyorsa evlilik demek borç demek günümüzde. Borca girmeyeyim, önümüzü göremiyoruz kafasında olabilir mi? Bir sene sonunda evlilik kararı vermek herkese kolay gelmeyebilir. Ben çok seviyordum, gerçekten güveniyordum ama 1 sene dolmuşken evlenelim deseydi şimdiki eşim korkardım. Ne acelemiz var sakin ol derdim. Bunları konuştunuz mu onunla?
Evet konuştuk. Ben evlilik kararı verdiğimiz gibi yarın evlenmeyeceğimizi söyledim. Sonuçta bu bir süreç. Kararını verirsin ve zamanla hepsi oturur, hem maddi hem manevi. O ise karar verdiği anda 1-2 ayda her şeyi yapabilecek gücünün olduğunu söylüyo. Ona zor gelen içine gireceği süreç. Ailelerin tanışması, sözü nişanı ıvırı zıvırı. E beni de kargoya verip yollamayacaklar sonuçta ama onu istiyo heralde :KK48: Bunların hepsini konuştuk orta noktada buluşabiliriz dedik. Her şeyi yapmamıza gerek yok. Öyle bir insan değilim. Ilımlı olduğu zamanlar oldu, gelinlik modellerine kadar baktık fakat birden konu yine ya boşanırsağa geldi. Böyle olunca işler karışıyo işte.

Evet konuştuk. Ben evlilik kararı verdiğimiz gibi yarın evlenmeyeceğimizi söyledim. Sonuçta bu bir süreç. Kararını verirsin ve zamanla hepsi oturur, hem maddi hem manevi. O ise karar verdiği anda 1-2 ayda her şeyi yapabilecek gücünün olduğunu söylüyo. Ona zor gelen içine gireceği süreç. Ailelerin tanışması, sözü nişanı ıvırı zıvırı. E beni de kargoya verip yollamayacaklar sonuçta ama onu istiyo heralde :KK48: Bunların hepsini konuştuk orta noktada buluşabiliriz dedik. Her şeyi yapmamıza gerek yok. Öyle bir insan değilim. Ilımlı olduğu zamanlar oldu, gelinlik modellerine kadar baktık fakat birden konu yine ya boşanırsağa geldi. Böyle olunca işler karışıyo işte.
Valla evlendikten sonra keşke aileler işin içine girmeseydi biz başbaşa ne güzeldik dediğim zamanlar çok oldu. O konuda haklılık payı var erkek arkadaşınızın. Karşıyım, istemem demiyor, tüm kapıları kapatmıyor. Çift terapisine gitseniz, bir uzman yardımıyla orta yolu bulabiliyor musunuz bi baksanız iyi olur aslında. Çok oyalanmadan atmak lazım bu adımları, olmuyorsa yine, kendi yolunuza bakmanız en mantıklısı olur.

Merhabalar,
En güzelini yapmışsınız.. O kendi gibi evlilik düşünmeyen bir kadınlar yoluna devam etmeli sende evlilik düşüncesi olan biri ile.. Hayata bakış açısı farklı iki insanın bir arada olması kadar zor birşey yok inanın buna..

Bir de tabi gerçekten mi böyle fikri yok yoksa sizinle mi evlilik planı yok konusunda ben emin olamadım ama onunla birlikte olan sizsiniz.. Elbette doğrusunu siz anlamışsınızdır.. Neyse işye öyle ya da böyle bu adamdan ayrılmak en doğrusuydu..

Son mesajınızı gördüm şimdi. Ben yerinizde olsam bu durumda kabul etse dahi soğurdum. Benim terk edip gitmemle aklı başına gelip höf pöf yaparak evleneceğine evlenmesin benimle.

Gerçekten sizinle aynı evi paylaşmak için can atacak birini hakediyorsunuz. Bu tipler kanser eder adamı. Emin olun yarın bir gün birşey olunca pat diye de sen istedin evlenmeyi de der.

Aslında erkek arkadaşınız size gereken cevabı vermiş , arkadaşınızın başına geleni anlattığınızda , erkek arkadaşınız evlilik değil, sizinle evlilik düşünmüyor. Zira erkekler kadınlardan farklı olarak belli yaşa geldiklerinde, hayatında işte bu dediği kadını bulduğunda evlilik fikrini oluşturıyorlar ve bu düşünce max ilişkinin ilk 6 ayında oluşuyor, bu sürede bu yönde bir adım ve istek görmüyorsan o adamdan sonra birşey olması çok zor. Bence ayrılmakla iyi yapmışsınız. Zira etraftaki boşanmalar o kadar etkileniyor diye evlenmekten korkan adam neden, etrafta bir sürü sorunlu ilişki varken, kız arkadaş ediniyor, bu söylediğinin anlamı, senden sıkıldığımda şimdi tekmeyi basmak kolay, nikah olursa yakamı kurtaramamdır. Zira bağlanma ve ikili ilişki korkusu olan adam hayatına uzun süreli sevgili de almaz.
Bakın çok yakın bir arkadaşımın başına geleni anlatayım, arkadaşım sizin sevgiliniz bahanesinde bir erkekle tam 5 senesini heba etti sonrada terk edildi. Adam bundan sonra hayatına aldığı kıza 4 ay sonra arkadaşıma sunduğu bahanelerin 10 da birini bile söylediğinde , ben benimle evlen diye seni ikna etmeye uğraşacak kadar aciz ve değersiz değilim diyerek basmış tekmeyi, adam ne yapsa da dönmemiş, evlilik teklifi etmiş, ben böyle düşünceleri olan bir adamla mutlu olamam diyerek onu da kabul etmemiş, kız bunu taktik içinde yapmamış düşüncesi bu( ortak arkadaşımız var) , çocuk tam bir yıl koştu o kızın peşinden, sonrada bilmem kaçıncı kez yaptığı şaşalı evlilik teklifi ile ikna etti kızı, kız vazgeçmesin diye de 4 ayda yaptı düğünü ve benim saf arkadaşım bütün bu sürece uzaktan şahit olduğu için( çocukla meslektaştılar) tam iki sene psikolojik tedavi gördü. Yani demem o ki şu hayatta herkes kendi değerini belirler ve ben hiç bir kadının bir erkeği evliliğe ikna etmek için uğraşacak kadar değersiz olduğunu düşünmüyorum.
Ben bu yorumu 👏 istiyorum bu kadar net ifade edilemezdi😍

Benim bu durumlarda kafama yatmayan iki şey var; birincisi aynı evde yaşayalım ama evlenmeyelim kafası; ne değişiyor yani evlenince, bağlanmaktan, uzun ikili ilişkiden korkan hep ayrılık ihtimalini düşünen adamın, uzun ilişkide ne işi var. Bunun anlamı, canım sıkıldığında, bir açıklama yapmadan çekip gidebilme özgürlüğüdür.
İnsanların bir imza diye küçümsediği evlilik kendi varlığını karşındakine emanet edecek kadar güvenmektir ve sevmektir aslında. O imza olmadan sevdiğinin başına bir şey kelip hastanede düşse, bilinci kapalıysa onun yanına giremiyorsun, başına bir iş gelip karakola hapse düşse ziyaret edemiyorsun, hamile kasan ve o sırada adam ölse çocuğuna, sevdiğinin mezarını açtırma eziyeti yaşamadan, senelerce mahkemelerde sürünmedenbabasının soy ismini bile veremiyorsun, adama birşey olup vefat etse senelerce beraber yaşadığınız evde acınızı yaşamanıza izin verilmeden çıkartılıyorsunuz. Bu anlattığım örnekler uç gibi gelebilir ama bunların hepsine bizzat şahit oldum.
İkinci olayda evlenmeden boşanma ihtimali ile hesap etmek, ben gerçekten aşık olan ve değer veren insanın bu hesabı yapacağını düşünmüyorum. Evlenmeden boşanmayı dert eden adam, ya size güvenmiyordur ya da sizle bir ömrü payşaşacak kadar sizi sevmediği için kendine güvenmiyordur, hele konu sahibine yapılan dul kadın söylemi bana çok iğrenç geldi. Herkes kendi değerini kendi belirler, kaldı ki size boşanırsanız laf edecek sığ zihniyet, uzun süreli ve dönem dönem beraber yaşadığınız bir ikişkiden çıkınca da dul kadın söyleminden çok da farklı yaklaşmaz zaten. Önemli olan bu tür zihniyete haddini bildirmek değil mi?Benimde eşiminde tüm günü adliyelerde geçiyor, 10 yıl oldu evleneli daha bir gün boşanırsak şöyle olur böyle olur muhabbeti yapmadık, kaldı ki tüm günümüz özellikle benim kötü örnekleri görerek geçiyor, ne yapalım onlar boşanıyor diye, hiç sorun olmayan ilişkimizde boşanırsak şöyle olur böyle olur diye mi hesaplayalım yani. Herkesin ilişkisi ve hayatı kendine, herkesin ideal evlilik fikri farklı , boşanma sebebi gördüğü yanlışları farklı önemli olan seninle aynı hayali ve fikri paylaşan biriyle olmak zaten. Onu bulduğunu düşünüyorsan, ama boşanırsak diye düşünmek aklına gelmez zaten.

Merhabalar,
Eğer iyi giden bi ilişkiyse kestirip atmasaydın canım daha ne kadar zaman verilcek bilmiyorum ama bu konuşman belki uyarı gibi olurda aklı başına gelir

Merhabalar,
Acik acik konusarak dogru olani yapmissiniz. Iki tarafin da iliskiden bekledikleri farkli ise yollarini ayirmalari gerek.

Merhabalar,
En iyisini yapmışsınız sonu olmayan bir ilişkiyi ne diye surdureceksiniz ben bu mantığı anlamıyorum . Önünüze bakın en güzel yastasiniz gerçekten sizi hak eden aile kurmayı düşünen sevebileceğiniz biri elbette çıkacak karsiniza . O kişiyi de bosverin derim

Kesinlikle, onlar da birbirini gaza getiriyor. Kendisi diyordu, arkadaşım boşanıyor şu dertlerle uğraşıyor diye. Bi de bunun beni düşündüğünü söyleyip ''şimdi biz evlendik diyelim boşanırsak sen dul kalacaksın'' diyeni var. Dul kalmamı düşünebiliyor ama aynı evde yaşayalım evlenmeyelim demeyi de biliyor. Sanki ikisi birbirinden çok farklı şeylermiş gibi.

Çok sevindim. Benim de isteğim bu aslında. Ayrı olmamıza ne gerek var diyorum. Ve bir araya gelebilmemiz için evlilik olması gerektiğini düşünüyorum. Yoksa illa evlenicem, evde kaldım düşüncelerim hiç olmadı.

Tanıdığımı düşünüyorum. Sadece haftasonu görüşsek de pandemi sürecinde 1 ay birlikte yaşayabilme fırsatımız oldu. İkimizde sevdik. Ben evliliğinde bunun gibi olacağını söylesem de onun aklında farklı bir algı var. Bi sebep sunamaması bana bahane gibi geldiği için oyalandığımı düşünüyorum, bu da beni yoruyor aslında.

2 gün sürdü iletişimsizlik. Biraz önce mesaj aldım. Müsaitsen hafta sonu görüşüp uzun uzun konuşmak istiyorum, bu şekilde olmaz oturup birlikte karar verelim dedi. Bakalım n'olacak?
Hahaa haklı çıktım :)

Sen yine sanslısın. Biz ne 7 senelik nişanlısına ben evlilik düsünmüyorum korkuyorum dedikten sonra 3 aylık yenisiyle nikah masasina oturmus ......... ( boşlukları siz doldurun) gördük.
Umursama senden haber alamasin bir süre eger gercekten seviyor ise ileriye yonelik hedefleriyle gelir.
Anlayamadım ama nişan zaten evlenmek için yapılmaz mı? Ayrıca 7 sene nişanlılık için fazla değil mi?

Anlayamadım ama nişan zaten evlenmek için yapılmaz mı? Ayrıca 7 sene nişanlılık için fazla değil mi?
Anlayamamaniz cok normall😊 cunku cok sacma 7 sene nisanlılık..Tabi dügün hazırlık dönemi gibi düsünülebilir nisan aileler tanisir vs..Ama iste insanin evlenmeye gönlü razi degilse bahaneler sıralanir

X