Sevgilim ve maddiyat!!!

bir erkeğin bir kızdan para istemesine sıcak bakmıyorum.heleki 1,5 aylık sevgilisinden.90 tllik borcunu askere gidecek adam ailesine nasıl söylüyemiyor.

1,5 aylık bir ilişki, sadece 1,5 ay? :KK53:

Telefon faturasını bile ödemeyin.
Erkek olan o değil mi?
Siz isteyebilir miydiniz ondan böyle bir şeyi?

Fatura hadi bir kerelik diyelim de harçlık istemek ne demek :KK53:

Çok şaşırdım.

Hiç gözüm tutmadı...

1 bucuk aylik iliskide ne bu samimiyet,
faturayi odemek nedir,
hele birde askerdeyken para gonderecekmisin diye sormus:KK53:

beraberliğiniz uzun süredir devam etseydi bu söylediklerii belki kabul edilebilirdi.ama daha siz bir buçuk aydır berabermişsiniz.
ailesine söyleyemediği şeyi size nasıl söylüyor.buna şaşırdım

valla canım benimde pek gözüm tutmadı

aynen bu konu beni çok soğuttu ondan yaa :S Bide bazı msjlarını okudum face inde bi kaç para davası yüzüne arası açık arkadaşıyla :S

Yuuuuuuuuuuuuuuuuuh , yüzsüz ...
Sinir olurum böyle yüzsüzlere ben.
Adam değil bunlar emin ol.
Eğer bir erkek, sevdiği kadından para istemeye yüz bulabiliyorsa, üstelik bu kadar zamanda, ondan cacık olmaz canım.
Öylelerinin sevgisinden bile emin olamazsın , haberin olsun.
Ben böyle şey görmedim dicem de, eski sevgilimde gördüm.
İlk kez sinemaya gitmiştik de, onu bile bana ödetmişti hayvan.
Sonrası malum, adam olmadı ondan. :)))))))​

valla ister 1.5 ay ister 5 sene bir erkek askere giderken harclık gondercekmisin bana demez ihtiyacı oldugunu bilipde vermeye kalksanız bile erkek yediremez kendine hem rahat bi sekilde bunu soylemesi kadına itici gelir..ne diyim bana pek normal gelmedi bu tavrı

bazı erkekler rahat ama onlarında niyeti belli zaten. ben bu işte bir dalavere sezdim ama ne derece doğru bilemem. erkekler genellikle para isteyemezler. isteyen de alışıktır daha fazlasını ister daha sonra:KK20:

bencede bi erkek bi kızdan para isteyemez.. tmm bi kerelik olur ama yani harlık göndermek de ne demek:KK20::KK20::KK20:
üstelik ilişkiniz sadece 1buçuk ay ..
Canım sevgilinin amacı belli zaten..

Ben 1.5 yıllık sevgilime sms yenileyeceğimiz gece bakiyesi yetmedi diye 5 lira yolladım da kıyamet koptu. Ertesi gün sabahın köründe geri yolladı. Ki 5 lira alt tarafı ne olacak değil mi, ama erkek işte, gurur yapacak illa. Yapması gereken de bu konuda aslında bu muydu? Evet.
Bence erkek arkadaşın hazır askere de gidiyorken yağlı kapı bulduğunu düşünüyor. Bence o askere gitmeden kurtul.

Yani sabahtan akşama kadar afedersiniz ama eşşek gibi çalışıyorum. Şükür Allah a elim para görüyor ailemi çok rahat geçindirebiliyorum. Aama benim tüm bu çalışmam ya da yorulmam kazandığım para onu düşündüğümden değil yalnzıca kendi ailemi rahat ettirebilmek için. Hadi sözlü ya da nişanlı olsak anlıcam zordadır dicem içim rahat vericem o parayı. Ama benim önceliklerim annemle abimken, ödediğimiz onca borç varken ben onu düşünmek zorunda değilimki cidden.. İnanın sabah uykudan ondan ayrılmak istiyorum diye uyandım. Çok sinirlerim bozuk bu konu yüzünden. İlk zamanlarda yaşadığımız bir olayı anlatmak istiyorum size.
Daha ilk buluşmamız ve bi yere gittik oturduk yedik içtik vs. Bende kendi paramı ödeyecekken sağolsun hesabı bana nıakmadı ki çok dikkat edeim bende böle şeylere. Derken işten çıktı ve benle buluşmak istememeye başladı. Hatta kavgalarımız ilerled ve 2 günlük bir arılık yaşadık. Sebebi ise şuydu: "dou_you_wanna ben bi yerlere seni çıkarıpta hesabı ödeyemezsem kendimi çok kötü hissederim beni anla" Sonraki buluşmamızda insanlık hali nolcak cnm dedim ben ödedim. Bir kere daha ben ödedim. Sonrakinide o ödedi. Vay be ne gururlu adam deiştim ki bu para konusu ortaya çıktı. Ben ne diyipte ayrılıyım şimdi bundan?

Bu son anlattığınız olayla belliki maddi sıkıntılar yaşıyor.
Fakat bu kısa süreli ilişkisi olan bir bayandan para istemesini hoş hale getirmez.

Askere gitmeden bu konuyu onunla konuşun mutlaka..Kırılacak diye düşünmeyin.

Askerdeyken ya da sessiz sedasız terk etmekten iyidir kırmak..

Yani sabahtan akşama kadar afedersiniz ama eşşek gibi çalışıyorum. Şükür Allah a elim para görüyor ailemi çok rahat geçindirebiliyorum. Aama benim tüm bu çalışmam ya da yorulmam kazandığım para onu düşündüğümden değil yalnzıca kendi ailemi rahat ettirebilmek için. Hadi sözlü ya da nişanlı olsak anlıcam zordadır dicem içim rahat vericem o parayı. Ama benim önceliklerim annemle abimken, ödediğimiz onca borç varken ben onu düşünmek zorunda değilimki cidden.. İnanın sabah uykudan ondan ayrılmak istiyorum diye uyandım. Çok sinirlerim bozuk bu konu yüzünden. İlk zamanlarda yaşadığımız bir olayı anlatmak istiyorum size.
Daha ilk buluşmamız ve bi yere gittik oturduk yedik içtik vs. Bende kendi paramı ödeyecekken sağolsun hesabı bana nıakmadı ki çok dikkat edeim bende böle şeylere. Derken işten çıktı ve benle buluşmak istememeye başladı. Hatta kavgalarımız ilerled ve 2 günlük bir arılık yaşadık. Sebebi ise şuydu: "dou_you_wanna ben bi yerlere seni çıkarıpta hesabı ödeyemezsem kendimi çok kötü hissederim beni anla" Sonraki buluşmamızda insanlık hali nolcak cnm dedim ben ödedim. Bir kere daha ben ödedim. Sonrakinide o ödedi. Vay be ne gururlu adam deiştim ki bu para konusu ortaya çıktı. Ben ne diyipte ayrılıyım şimdi bundan?

bence bunu hesabı sürekli o ödemekten rahatsız oldğu için söylemiş size.
para konusunda gururlu olsaydı böyle isteklerde bulunmazdı.
bu tür isteklerin sevgi saygıyı zedeleyeceğini ve rahatsz oldğnuzu söyleyin.

Kızlar 1.5 ayı dolduran bir ilişki yaşıyorum. Şans o ki sevgilim bu çarşamba askere gidiyor ve iştende ayrılalı 1 ay oldu. Beni rahatsız eden bir konu var ki gerçekten gerilmeme sebebp oluyor. 2aydır ödeyemediği tlfn borcunu ailesine sölemediği için benim ödememi rica etti :S 90 liraymış. Sorun ödeyeceğim meblağ değil ama işte ne biliyim rahatsız etti beni. Az öncede bana askerde harçlık göndercekmisin diyo :S Bende uygun bir dille hayır dedim. İlk günden beri ciddi bakıyoruz bu ilişkiye ve şimdilik tek sorunda bu nasıl bi yol izlemem lazım sizce?

:KK53::KK53: ilşkiniz çok yeniii afedersiniz ama bu ne yüzsüzlük yanii:KK31: Bir ilişkiyi ciddi diye nitelendirmek için 1.5 ayın yetmeyeceğini düşünüyorum.:KK34:

Bence yüz vermeyin.Ve benimde maddi durumum şuan iyi değil kusura bakma yardımcı olmak isterdim ama ödeyemem de.Tepkini koy.:KK23:

Sinir oldum yaa insan utanır çekinir.:nazar: hemde bir erkek bunu diyor yanii.Gerçi kızında demesi yanlışta ne bileyim.Ben olsaydım ödemeyeceğimi söylerdim.Eğer bana tepki verirse yada iyi ayrılalım derse arkama bakmadan kaçarım adama bak yanii :KK20:

Aynı benim eskisi, bu son anlattığınla, çok benzettim.
Ne diyeceğim diye düşünme, daha 1,5 ayda böyle sözler söylemen beni şaşırttı, ben böyle şeylere gelemem.
Askere gidecektin, para birikimi yapmalıydın.
Bir erkeğin , bir bayandan para istemesi çok gurursuzca.
Ben de senden para isteseydim gurursuzca olurdu, erkek-kız meselesi de değil aslında.
Ve bu durum beni soğuttu. Ben böyle şeyleri sevmem, sağlıcakla ...
Diyeceksin ve bitecek.​

1,5 aylık ilişkide istenecek şey değil gayaet rahat birine benziyor hadi yıllardır çıkarsınız birbirinizi niyetini anlarsınız zor durumda kalır elbette insan yardım eder ama daha ilişkinin başlarında böyle şeyleri rahatlıkla söyleyebilen birisiyse soru işaretleri oluşmalı kafanızda kesinlikle ödemeyin derim.

X