Sevgilimden ayrıldım. Bekaret, kızlık zarı hakkında yardımınıza ihtiyacım var.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

aylinmutsuz

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
ÜZGÜN
Kayıtlı Üye
2 Mart 2021
1
5
25
Bir yıllık sevgilimden ayrıldım. Çünkü beni aldattı, başka biriyle ilişkisi var artık.

Onunla her şeyi yaşamıştık. Onu kaybetmemeliydim… Buna hiç ihtimal vermiyordum… Çünkü birbirimizi çok seviyorduk. Şimdi yeni sevgilisine de anlatmıştır yaşadıklarımızı, bundan eminim.. Arkadaş çevremiz de biliyordu ilişkimizi.

Bunları yaşayacağım hiç aklıma gelmezdi… Daha dün gibi hatırlıyorum o ilk günlerimizi… Benim de bir erkek arkadaşım olsun, gezip eğleneyim istedim sadece. Cinsellik yaşamayı düşünmemiştim. Erkek milleti işte, bir şekilde işi oraya sürükledi. Nasıl geldik bu noktaya, ben de şaşırdım.

Sizden yardım isteme sebebim;

şimdi sağda solda, arkadaş çevremde “bekaret”, “kızlık zarı”, “bakire olmak”, “cinsel ilişki” gibi konular açıldığında, benim verebileceğim cevaplar, açıklama örnekleri istiyorum. Alsında ben birkaç tane biliyorum ama yetmez, daha çok lazım. Bu konu konuşulduğunda, altta kalmak, mahcup olmak, kızarmak istemiyorum. Mesela ben birkaç tane buldum:

“namus iki bacak arasında mı yaaa”

“Kim namus ve ahlak şövalyeliği yapıyorsa, bilin ki en namussuzu odur. Nietzsche”

“Ahlak ve namus deyince sadece kadından konuşmaya başlayan herkes, ahlaksız ve namussuzdur. Frida Kahlo.”

“insanları yargılamak kimsenin haddine değil”

“ahlak incecik bir zardan ibaret olamaz.”

“bırakın artık şu Ortadoğu kafasını, biraz çağdaş medeni olun”

“yobaz mısın sennn”

“geri kafalıya bak yaa”

“ben evliliğe karşıyım. İki insan arasındaki birliktelik bir imzaya bakmamalı”

“kendini hazır hissetiysen ve karşında bir erkek varsa, cinselliği yaşamaktan daha doğal ne olabilir ki? Bunu bastırmak çok yanlış.”
Ayyy yok yok bu olmaz. Bu öyle değildi…

Bu en son olanı daha yuvarlak söylemek lazım. Ben beceremedim…

Sanırım ben en son yazdığım açıklamaya benzer bir cümleden etkilenip o gece her şeyi yaşamıştım… Ama sevgilim üç ay sonra beni terk etti, başkasıyla yatmaya başlamış…

Üfff. Berbat bir duygu. Şimdi ben ne yapacağım? Evlenebileceğim yeni bir erkek karşıma çıkarsa, ona hangi cümleler kurmam lazım, nasıl açıklamalar yapıp onu ikna edebilirim?

Aslında bazı erkekler var, onlar da “bekaretin ne önemi var” diye düşünüyor ama onlar sadece benimle bir süre cinsellik yaşamak niyetinde olan erkekler. Evlenecek kafada olanların, bu konuya normal baktığını görmedim… Bilirsiniz işte, erkek milleti… Kendi önüne gelenle yatar, evleneceği kişide bekaret arar…

Şimdi ben nasıl konuşmalıyım, nasıl açıklamalar yapmalıyım. Lütfen yardım edin.

Biliyorum, tüm bu “hazır cümleler” benim içimi rahatlatmayacak. Benim kaybettiklerimi geri getiremeyecek. Her şeyden önemlisi, hiçbir zaman o eski psikolojimi bulamayacağım. Ama yine de konu açıldığında altta kalmamak için birkaç “hazır cümle” lazım bana.

forevermorrenk

Mustafa Kemal Atatürk
Kayıtlı Üye
31 Ağustos 2018
4.734
11.180
Önce inan, sonra arkasında dur yaşadıklarının.
Karşındakini de ikna etmek değil, seninle yaşamasını istersin ancak.

gunces

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
13 Nisan 2020
3.016
16.960
Bunu yeni kız arkadaşına da anlatmıştır onu kaybetmemeliydim...boyle bir adamın nesini kaybetmemeliydiniz?

Özel hayatınızı neden başkalarına anlatmak zorundasınız? Bulduğunuz cevaplara önce sizin ikna olmanız gerekiyor ki buda zor görünüyor.

Yaşadığınız şeyin arkasinda duramayacaksanız yaşamayın. kaldı ki bakire evlenenler yobaz değildir tercih meselesidir.

CekiLinBenDoktorum

Amaaaan Zırt !
Pro Üye
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
30 Aralık 2009
15.119
43.333
Hayır çağdaş olma ve medeniliği bakire olmak ya da olmamakla nasıl aynı kefeye koyuyorlar onu anlamıyorum.
Madem seviştin, duracaksın arkasında.
Çevren buna musait degilse bu konular açıldıgında girme araya madem.
Benim çevremde kimse oturup bakireliği konuşmuyor.
Nasıl çevreleri var milletin hafsalam almıyor.

monicatak

Guru
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
20 Mart 2008
5.025
6.639
İroni mi yapıyorsunuz? Bana güzel bir trollük denemesi gibi geldi bu konu

forevermorrenk

Mustafa Kemal Atatürk
Kayıtlı Üye
31 Ağustos 2018
4.734
11.180
Oturup kamyon arkasi sozleri okur gibi bunlari mi arastirdiniz? 37 yasinda evli bir insanim,bekarken de hic kimse bakire misin diye sormadi,esim de dahil. Ne alaka yani kim soracak size bunlari? Yasanmisliklariniz size tecrube kazandirir,hataysa hata,ders almayi bildiyseniz sorun yok.

Bas gaza aşkım, bas gaza...

CiRiLLA

Kayıtlı Üye
10 Ekim 2014
19.400
69.384
keşke her şey o kadar basit olsa, hele ki günümüzde bazı bölgelerde..

konu sahibi arkadaşım, kimseye bişi açıklamana gerek var mı? duyma yorum yapma en güzeli.

Basit degilse yapmasin. Biz hiç ayrilmayiz kafasiyla bisey mi yapilir. Milletin 20-30 senelik evliligi bitiyor, kimisi nikaha bir gun kala ayriliyor. Boyle sacma dusunce mi olurmuş.

nscckts

Her insan yapmadığı tüm iyiliklerden suçludur.
Pro Üye
Anneler Kulübü
28 Nisan 2014
36.096
81.442
34
arkadasında duramayacagınız ,pısman olacagınız seyler yasamayacaksınız.
cagdaslıkla medenıyetle kavramlarla alakalı degıl bu mesele
cagdaslık nedır terımını bılse ınsanlar zaten bununla asla bagdastırmaz

sız kendınız kendınızı tanıyorsunuz hayatda kımse de garantı degıldır ayrılmazdı aldatmazdı ama ölebılırdı sevgılınız ? nısanlı olurdunuz evlenmeye 1 hafta kala yıne ayrılabılırdınız ? sız kendınız ne hıssedeceksınız buna kafa yormadan kendınız ne ıstedıgınızı bılmeden macera ararsanız sız uzulursunuz

bundan sonra nasıl bır ınsanla karsılasacagınızı da bız bılemeyız ona ne soylemenız gerektıgı hakkında o yuzden cumleler kuramayız kendınız yasayıp goreceksınız

hakkınızda hayırlısı olsun

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 1951 gün geçti.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.